Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #21
24.2.2016 11:14 - ShadoWWW
V Brně na otevřených hraních máme aktuálně 2 holky, co hrají pravidelně, takže zpětná vazba od holek určitě bude.

Ale souhlasím s Jersonem, že třeba mezi skupinami hrajícími Fate se koncentruje větší procento žen. Řekl bych ale, že je to spíš důrazem D&D a jeho variant na boj než jednoduchostí pravidel (viz třeba podobná situace u Kouzlem a mečem).
Autorská citace #22
24.2.2016 11:27 - Aegnor
Jerson: Mně DnD 5e přijdou jako dost jednoduchá pravidla:-)
Autorská citace #23
24.2.2016 11:57 - Vojtěch
Řekl bych, že záleží na tom, s čím to porovnáváš.
Autorská citace #24
24.2.2016 17:11 - ShadoWWW
Hlasujte prosím v anketě na RPG F, jestli se vám jako překlad slova rogue líbí víc tulák, nebo zloděj (případně jiný návrh). Kdyby to byl zloděj, tak archetyp Thief by se překládal jako Lupič.
Autorská citace #25
24.2.2016 17:21 - Jerson
ShadoWWW píše:
V Brně na otevřených hraních máme aktuálně 2 holky, co hrají pravidelně, takže zpětná vazba od holek určitě bude.

Snažil jsem k vám dostat i třetí, ale nechce se jí.

Aegnor píše:
Jerson: Mně DnD 5e přijdou jako dost jednoduchá pravidla:-)

O kolik jsou jednodušší než DnD4e a jak jsou na tom v porovnání s Fate?
Autorská citace #26
24.2.2016 18:04 - Arten CZ
Základ D&D5 je velice jednoduchý.
Cokoli děláš, tak atribut + zdatnostní bonus, pokud tu věc umíš (zdatnostní bonus je jen jeden a pro vše stejný, roste s levelem) + d20 vs 10/15/20 obtížnost nebo AC soupeře nebo protihod. Pokud jsi ve výhodné pozici, házíš 2d20 a bereš lepší hod, pokud v nevýhodné, házíš 2d20 a bereš horší hod. V jednom kole můžeš udělat jednu akci, jednu reakci (pokud ti to nějaký skill umožňuje) a jednu bonusovou akci (pokud ti to nějaký skill umožňuje).

A nyní znáš celá pravidla D&D5 :-D
Autorská citace #27
24.2.2016 18:33 - Aegnor
Jerson píše:
O kolik jsou jednodušší než DnD4e a jak jsou na tom v porovnání s Fate?


Přišel jsem na otevřené hraní DnD 5e v Brně, dostal postavu co byla předpřipravená a hrál. Vždycky hážeš d20 (krom zranění, které se určí podle zbraně a máš ho napsané v deníku), občas 2d20 a bereš lepší/horší.

Tvorba postavy - vybereš rasu, vybereš povolání, rozhodíš si mezi atributy základní rozložení (případně si můžeš udělat vlastní, pokud se v tom chceš vrtat), započítáš dva bonusy z rasy, vyplníš v deníku základní čísla a máš hotovo. U kouzelných povolání je k tomu ještě výběr kouzel.

Oproti tomu DnD 4e... postavu jsem si nebyl schopný vyrobit "v ruce" (a to mě obvykle tvroba postavy a hraní si s číslama docela baví), musel jsem použít character builder. Používání pravidel ve hře (obzvlášť v soubojích) bylo dlouhé a neodsípající. Souboje hodně taktický a závislý na gridu (v 5e není problém hrát bez čtverečkový sítě, 4e si bez mapy nedokážu představit).

Fate je jednodušší než 5e bych řekl, ale ne o moc.
Autorská citace #28
24.2.2016 19:10 - Vojtěch
Zloděj, ale účet na RPGF si kvůli tomu dělat nebudu.
Autorská citace #29
24.2.2016 20:41 - yashamaru
+1 tulak :p
Autorská citace #30
24.2.2016 21:16 - Skaven
Pokud nemáte na rpgf účet, vytvořil jsem anketu bez nutnosti registrace: http://hlasov.at/ll3b Děkujeme všem za hlasy!
Autorská citace #31
24.2.2016 22:22 - yashamaru
diky :)
Autorská citace #32
24.2.2016 22:38 - Vojtěch
Yaay!
Autorská citace #33
25.2.2016 08:00 - Arled
Díky Skavene
Autorská citace #34
25.2.2016 14:22 - ShadoWWW
Odkaz na anketu doplněn do záhlaví.
Autorská citace #35
25.2.2016 15:53 - PetrH
Takže mohu hlasovat vícekrát, v anketě na netu, na rpgf. Navíc nevím zda jen je to ma představa, ale anketa mi umožňuje hlasovat víckrát, včera i dnes.
Autorská citace #36
25.2.2016 17:16 - Xyel
Add anketa - "tulák" zní strašně přízemně. Intuitivně bych to zařadil spíš někam mezi "rolník" či "kovář". v žádném případě pak ne na mezi "čaroděj", "válečník"...etc

Ještě k JaD - suverénně nejlepší věc, kterou se vyznačovala česká tvorba byly astrální sféry a s nimi spojený koncept démonů a z DrD 1 a snový svět a s ním spojený šaman z DrD 2. Takže se upřímně těším na to, že JaD příjde s něčím obdobně skělým (jenom ne překladem astral planes ala DnD) :)
Autorská citace #37
25.2.2016 18:01 - sirien
Xyel píše:
suverénně nejlepší věc, kterou se vyznačovala česká tvorba byly astrální sféry a s nimi spojený koncept démonů a z DrD 1 a snový svět a s ním spojený šaman z DrD 2

eh
jako tohle tvrzení je skutečně excelentní "flame starter", to se Ti musí nechat.
Autorská citace #38
25.2.2016 19:29 - Xyel
Eh.... to jsem fakt nechtěl a myslel upřímně - kombinaci obojího aplikuji ve všech kampaních, kde DMuji (naposled v DnD5E kde to funguje naprosto dokonale) a mám na to od hráčů skvělý feedback.
Autorská citace #39
25.2.2016 20:26 - sirien
jako nebudu Ti brát že to Tobě a Tvojí skupině vyhovuje, nicméně je to velmi specifický settingový prvek který vznáší velmi zásadní nároky na setting, v němž hraješ (problém vyrovnat se s tím měli i tvůrci Asterionu) a dost svazuje ruce co do interpretace věcí - zároveň to činí všechny světy v nichž hraješ určitým způsobem stejnými.

To je objektivní výtka k věci - je to něco co by klidně mohlo být cool v rámci vydaného settingu, ale nutit to do generických pravidel se mi nelíbí.

Subjektivní stránka je pak ta, že se mi to osobně krajně nelíbí, je to "patologicky systematické", abych tak řekl, skoro mi z toho kape matfyzácká potřeba mít všechno včetně magie, mystiky atp. kategorizované, rozšuplíkované... a osobně mi to navíc přijde děsivě nestylové - jako srsly, anonymní sféry bez popisu do nichž se nelze dostat a z nichž přichází cosi bez osobnosti co jako jediné dává magické vlastnosti... jako zlatá DnD kosmologie s jeho alter-světy a doménami alignments, elements atd., které jsou stylizované, navštívitelné, lze z nich přitáhnout věci, které mají nějaký charakter... DrD astrál je proti tomu sterilní jak operační sál a sexy jak trabant.
Autorská citace #40
25.2.2016 20:31 - Jerson
ShadoWWW píše:
V Brně na otevřených hraních máme aktuálně 2 holky, co hrají pravidelně, takže zpětná vazba od holek určitě bude.

Teoreticky si přijde zahrát ještě jedna nebo dvě další :-)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076306104660034 secREMOTE_IP: 18.212.102.174