Střípky

York
8.4.2016 10:35
Typografie, sazba, design
Rady a návody jak správně vysázet text.


Fonty z překladů

InD intro: masters, vrstvy, vlákna, styly
InD intro: importy

______

InD gang: ShadoWWW, sirien, Exi, pilchowski, Pan Bača, Aegnor, Chyba, York...?
PS gang: ShadoWWW, Exi, Chyba, pilchowski...?
Ill gang: ShadoWWW, sirien, Chyba, pilchowski...?
HLFC gang: ShadoWWW, Exi, sirien, Aegnor, ...?
15.9.2019 23:04 - sirien
Mě teď teda nic nenapadá. Ono už to #23 je poněkud lámaný přes koleno...
3.12.2019 19:42 - sirien
Náhodou někdo z vás nemá poruce Amplitude Regular s funkční českou diakritikou, co?
3.12.2019 19:51 - exi
Jestli to je tenhle, tak ti jí tam klidně dodělám, jestli je potřeba.
3.12.2019 20:38 - sirien
Ano. Popř. se můžeš ujistit - SR 6e to je ten font z rámečků. A jestli to zvládneš - sem taky myslel, že si to prostě dodělám, stejně jako ty ostatní fonty, ale narazil sem na dva "drobný" problémy:

- duplicita znaků; některý znaky s diakritikou ("á" například) sou naprosto stupidně přiřazený různejm WTF symbolům
- wtf export - ať sem to vyhodil do .ttf nebo .otf, tak mi to nešlo nainstalovat (ani přepsánim ani když sem to odinstaloval a nainstaloval znovu ve dvou krocích)

Možná je to jen nějakej mešuge problém u mě, ale jak píšu, s předělánim těch ostatních fontů sem neměl problém.
3.12.2019 21:05 - exi
Ty znaky mě taky trochu rozhodily, ale odmazal jsem je a nahradil správnými. Tady to je. Případný doladění už si teda asi uděláš sám.
Nainstalovat mi to šlo a normálně s ním píšu, takže jestli to dělá bordel, tak tam asi haprují starší verze někde.
3.12.2019 21:38 - sirien
Ok, díky moc

Myslíš, že bys zvládnul i Amplitude Medium, Condensed Bold a Black? :/ Teď koukám, že mi tam strašej taky a mám s nima tentýž problém :(


EDIT: jo, měls pravdu, haprovaly mi nějaký starý verze co zůstaly catchnutý v systému, musel sem to promazat v registrech a pak nadavkrát resetovat comp abych to vyohodil a moh přepsat. Podle všeho to už funguje dobře.
1.1.2020 18:06 - sirien
Exi: můžu Tě poprosit ještě:

- dodělal bys k Amplitude regular uvozovky (horní a dolní) a pomlčku?
- udělal bys mi diakritiku k Amplitude bold?
- a diakritiku k Amplitude italic?

Čestně přiznám, že už celou tu Amplitude font family začínám bytostně nenávidět, protože kdykoliv zkusim s některym z těch fontů něco dělat, tak se mi to začne rozpadat jak domeček z karet :/

V čem s těma fontama pracuješ? Font Creator?
1.1.2020 18:33 - exi
sirien: Jasně, udělám oboje, ale ne dřív než příští týden. Jsem přes vánoce mimo svoje PC.

Jo, dělám to ve Font Creatoru.
1.1.2020 20:26 - sirien
super, díky moc.

A kdybys do čtvrtice zvládnul i Amplitude Condensed Book, tak by to bylo awesome (a přísahám že jestli na mě z nějaký skříně vypadne ještě nějakej další Amplitude kostlivec, tak už budu vraždit...)
6.1.2020 20:39 - exi
sirien:

Amplitude regular + uvozovky a pomlčka
Amplitude bold - snad je tam všechno. Kdyby ne, dej vědět, snadno se něco přehlídne.

Amplitude italic zase příště, není to úplně zenová činnost.
6.1.2020 20:44 - sirien
Chápu, díky :)
8.1.2020 11:40 - exi
Nenašel jsem na netu kurzívu, tak jsem jenom zkosil regular. Snad to bude stačit. Kurzíva.
8.1.2020 19:48 - exi
Mám dělat ten Condensed?
8.1.2020 20:07 - sirien
exi píše:
Snad to bude stačit.

díky. Určitě bude, zrovna tohle potřebuju jen na minimum textu.

Condensed (popř. úplně ideálně Condensed-Book) neni kritickej, ale hodil by se (je s nim udělanej rejstřík a ty normální písme trochu protivně přetejkaj).
8.1.2020 20:21 - exi
Condensed Book tady. Vyrobil jsem ho zase z Regularu, ale rozdíly oproti originálu nevidím, takže by to mělo být v pohodě.

Na ty věci z PM kouknu.
8.1.2020 23:27 - sirien
exi píše:
Vyrobil jsem ho zase z Regularu

dík moc.

Budu ignorovat fakt že tenhle magic děláš zjevně ve stejnym programu, kterej používám i já, a budu se snažit necítit se až tak moc neschopně :D
9.1.2020 00:51 - York
sirien píše:
Budu ignorovat fakt že tenhle magic děláš zjevně ve stejnym programu, kterej používám i já, a budu se snažit necítit se až tak moc neschopně :D


A to my ti to zas rádi připomeneme, sme přece kamarádi :D
9.1.2020 08:25 - exi
sirien :D knihu kouzel hledej pod Tools a Glyph Transformer. Tam se to dá různé hromadně upravovat a jsou tam i scripty.
11.1.2020 20:53 - pilchowski
házím sem řešení jednoznaků na konci řádků, i když mám pocit, že se to tu už řešilo, plus jeden užitečnej nástroj z český dílny

na jednoznaky je prikaz v GREPu

typoskript (ten toho umí víc, třeba opravovat uvozovky)
11.1.2020 20:58 - sirien
...jediné co mě uklidňuje je vědomí, že každej třetí případ co sem teď musel řešit způsobil rozhození jinak na ostří břitvy vyvážené sazby, takže by mi to nejspíš neušetřilo víc než polovinu času, co sem nad tim spálil...

...ale třeba mě to naučí se tu zeptat předtim, než se pustim do dvoudenní otravný práce :/

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093131065368652 secREMOTE_IP: 35.175.172.94