Kultura

York
8.4.2016 10:35
Typografie, sazba, design
Rady a návody jak správně vysázet text.
Autorská citace #21
9.12.2018 00:19 - sirien
Dík.

Jak vytvořim bookmarks, které budou mít o 1 úroveň nadpisů víc, než kolik jich chci mít v Table of contents?
Autorská citace #22
9.12.2018 01:02 - Aegnor
Nejde udělat jeden ToC klasickej a jeden ToC pro Bookmarks, kterej bude neviditelnej?

Jinak Bookmarks jdou přidávat i ručně, ale to není řešení, které bys chtěl slyšet.
Autorská citace #23
9.12.2018 18:53 - sirien
exi měls pravdu, s množstvím rámečků jejich otravnost roste. Takže sem strávil nějakou dobu řešením Tvé předchozí otázky a našel sem alternativní řešení:

od začátku.

Vem text frame, udělej si z něj rámeček (barvy a další nastavení) a ulož si ho jako styl. Vnější odsazení nejspíš budeš chtít 0, hodí se pevně definovaná šířka a auto adjust hight.

vytvoř objekt spojených čar (2x strokes, ctrl-G) a nadefinuj mu styl.

vem objekt spojených čar a vlož ho (běžný ctrl-c-v) dovnitř svého textového rámečku. Di do stylu spojených čar do položky Anchored a přenastav to - místo Inline/Above chceš CUSTOM, uchyť to proti textovému rámečku, střed proti středu, uprav si Y a X offset aby to sedělo.

vem celý tenhle box a vlož ho do požadovaného místa textu. Opět di do Anchored a nastav si odstupy.


...od téhle chvíle bys měl být schopný vkopírováním nového rámečku získat rámeček, který:
- automaticky přizpůsobí svou velikost nově vloženému textu
- není spojený s čarami do jednoho objektu, takže je poměrně snadné ty čáry prostě vzít a roztáhnout na požadovanou délku (není třeba nic rozpojovat ani vybírat bílou šipičkou)

Nevýhoda je že je při vkopírovávání nového textu trochu opruz nesmazat ten první input rámečku (tzn. ty dvě čáry).


...jestli to bude v praxi fungovat líp nebo hůř nevim, du to zkusit. Dám kdyžtak vědět až si aktualizuju zálohu abys na to moh mrknout přímo.
Autorská citace #24
9.12.2018 21:55 - exi
uff, musím jet slovo po slovu, abych to dával :) Až to aktualizuješ, tak řekni. Když to uvidím naživo, líp se v tom zorientuju.
Zatím těžko říct, o kolik je to efektivnější. Ta metoda, kterou jsme dali do kupy minule, se nakonec ukázala jako relativně bezbolestná.
Autorská citace #25
10.12.2018 00:15 - Colombo
Bože, to je komplikované. V LaTeXu by mi stačil newcommand. Nebo newenvironment.
Autorská citace #26
10.12.2018 00:38 - sirien
...a přesto z nějakého důvodu LaTeX prostě nějak neni dost sexy :)

EDIT: je pravda, že v InDesignu sou nějaký fakt otravný díry - např. nefunkční (nebo spíš neexistující) stylový kaskády (to je občas vcelku otravný), rozbitý provázání tableStyles, cellStyles a paragraphStyles (to je občas fakt nasertivní) a zrovna v tomhle případě absence možnosti definovat separátně stranový ohraničení s nějakým dodatečným detailem (např. jen vertikální ohraničení a s nějakým zakončením) (tohle je dost opruzný)

Na druhou stranu... ten ohromnej seznam věcí, který to naopak umí a umí je to zatraceně dobře.

Sem si jistej, že LaTeX je cool na spoustu věcí a že se v něm dá sázet na pohodu, ale taky si sem jistej, že kdyby tu byl někdo, kdo LaTeX dobře zná, ale nemá k němu tak zamilovaný vztah co Ty, tak by našel jiný podobný díry. To že tu řešíme co InDesign neumí je docela smysluplný - psát sem co sem zrovna bez problémů udělal by asi moc hodnoty nemělo.
Autorská citace #27
10.12.2018 03:12 - Colombo
Píše:

Sem si jistej, že LaTeX je cool na spoustu věcí a že se v něm dá sázet na pohodu, ale taky si sem jistej, že kdyby tu byl někdo, kdo LaTeX dobře zná, ale nemá k němu tak zamilovaný vztah co Ty, tak by našel jiný podobný díry. To že tu řešíme co InDesign neumí je docela smysluplný - psát sem co sem zrovna bez problémů udělal by asi moc hodnoty nemělo.


Ale copak, někomu došli argumenty tak začal s ad hominy? Siriene, ty si vždycky roztomilý když se vztekáš a si totálně mimo;)
Autorská citace #28
10.12.2018 03:21 - sirien
Jen abych se ujistil: Opravdu chceš říct, že LaTeX nemá chybu ani žádnou nedokonalost a je všestraně lepší, než InDesign? :)
Autorská citace #29
10.12.2018 03:24 - Colombo
Píše:
Jen abych se ujistil: Opravdu chceš říct, že LaTeX nemá chybu ani žádnou nedokonalost a je všestraně lepší, než InDesign? :)

Ne?

Vše co sem napsal bylo, že v téhle jedné instanci se mi to zdá elegantnější.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.1401309967041 secREMOTE_IP: 3.80.85.76