Kultura

York
8.4.2016 10:35
Typografie, sazba, design
Rady a návody jak správně vysázet text.

Fonty z překladů
Autorská citace #81
24.1.2019 17:38 - sirien
Fate - Materiály ke stažení

...nicméně jen v PDF. I když asi bych neměl problém Ti ho vyhodit separátně v .INDD kdybys chtěl.
Autorská citace #82
24.1.2019 19:34 - todor
o pdfkach vim, ale neumim je zeditovat. Pokud bys mi to mohl poslat v .inddu (to je indesign, ze jo?), byl bych rad.
Autorská citace #83
24.1.2019 19:41 - ShadoWWW
Zkus si to PDF otevřít v Illustratoru. ;)
Autorská citace #84
24.1.2019 19:53 - todor
Nebo inkscapu... jsem to ale deb... no proste me to nenapadlo :D diky.
Autorská citace #85
26.1.2019 21:58 - Pan Bača
Nezkoušeli jste někdo Scribus?
Narazil jsem hned u vytváření nadpisů, protože jsem nevymyslel/nedohledal, jak udělat podtržení celého řádku. Na netu jsem našel, že to snad ani nejde, ale moje znalost angličtiny není nic moc, tak by mě zajímalo, jestli jsem rozuměl správně.
PB
Autorská citace #86
12.2.2019 12:54 - Aegnor
Odsud

sirien píše:
Aegnor: podobně jako si můžeš vytvořit vlastní workspace (napravo nahoře - Essentials, Advanced, Book... já tamk tomu mám "sirien") tak si můžeš vytvořit vlastní profil(y) exportu v nichž máš všechno předem přednastavený (vč. záložek atd.)

Dají se tyhle workspace a export profily kopírovat jinam? (Pracuju tak nějak průběžně ze dvou různých strojů, tak by se mi hodilo to nastavit jednou a podruhý jenom zkopírovat.) Ale kouknu na to.

sirien píše:

Exi: klávesový zkratky na 1th par sou super při překopírovávání - když něco přímo píšu tak spíš radši spoléhám na kaskádu následností (Hx - next paragraph = 1th par; 1th par - next paragraph = par; par - next paragraph = same), je to pohodlnější a i spolehlivější.

Jj, kaskády jsou docela spolehlivý. Ale teda ke zkratkám mám zatím docela respekt. Nevím, jaký zkratky jsou volný, když všechny klávesy samy o sobě něco dělaj. :D Tak zatím používám akorát ctrl-enter.
Autorská citace #87
12.2.2019 13:27 - sirien
Profily netušim jak jdou nebo nejdou exportovat - na jednu stranu by asi jít měly (exportovat de kdeco vč. všech stylů), na stranu druhou nevim jak moc real-time se v nich ukládaj změny...

Klávesové zkratky - uživatel si v InD může definovat 10 vlastních pro jednotlivé styly - ctrl+0, 1, 2, 3... žádnou jinou Ti to ani nepřijme. Tyto se definují uvnitř stylu (edit style, general) a lze je definovat pro libovolné styly (odstavců, písma, objektů...)
Autorská citace #88
12.2.2019 13:42 - exi
Aegnor píše:
export profily kopírovat jinam

Jsou uložený v X:/Users/jméno uživatele/AppData/Roaming/Adobe/InDesign/
stačí jednoduchý zkopírování do příslušnáho adresáře a verze
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.20464706420898 secREMOTE_IP: 3.88.156.58