Kultura

York
8.4.2016 10:35
Typografie, sazba, design
Rady a návody jak správně vysázet text.

Fonty z překladů

______

InD gang: ShadoWWW, sirien, Exi, pilchowski, Pan Bača, Aegnor, Dukolm, Chyba, Andy, ...?
PS gang: ShadoWWW, Exi, Chyba, pilchowski...?
Ill gang: ShadoWWW, sirien, Chyba, pilchowski...?
HLFC gang: ShadoWWW, Exi, sirien, Aegnor, ...?
15.9.2020 22:21 - ShadoWWW
InD Books: To je forma, jak si Adobe představuje, že bys měl layoutovat knihu as intended. Má to svý výhody a nevýhody. Neznám pochopitelně všechno, ale co jsem odpozoroval:
Výhody
  • Největší výhodou je, že každá kapitola má svůj soubor, takže s velkými knihami (tj. mnoho stran s mnoha obrázky) se pracuje lépe - má to rychlejší odezvu, rychleji se to načítá a nestane se ti, že by ti kniha uprostřed editace spadla (fatal error, to se mi párkrát při editaci DnD knížek, zejména Bestiáře, stalo).
  • Je to další přirozený krok v řadě, když chceš dělit logické celky. Na začátku si vystačíš s dělením dokumentu na Oddíly. Když ti to přestane stačit, tak obvykle přejdeš na sekce s vlastními Master Page a oddělené nějakým průběžným záhlavím. A když ti i to přestane stačit, tak kapitoly jsou dalším krokem.
  • Je to užitečné, když na knize dělá víc autorů. Každý může dělat svou kapitolu nezávislou na ostatních do vlastního souboru. Koordinátor pak může vzít od každého jeho kapitolu a naskládat je za sebe do knihy. To může být extrémní výhoda. Nejsi závislý na tom, jak si vedou ostatní. Když se to poskládá, tak styly, master pages a stránkování se buď automaticky, nebo ručně synchronizuje a je to fakt na pohodu.
Nevýhody:
  • Na kratší dokumenty (do 100 stran) je to docela kanón na vrabce, zvlášť když jsi jediným autorem.
  • Je to míň přehledné (aspoň pro mě), když nemám před sebou celý dokument tak, jak bude ve výsledku vypadat.
  • Při hledání nebo replace musíš otevřít všechny dílčí dokumenty (kapitoly). Což je sice na pár kliků (každá kapitola jeden dvojklik), ale i tak to není tak uživatelsky příjemné, jako když hledáš v jediném dokumentu.
Určitě by se ještě něco našlo, ale toto jsou za mě hlavní body.
18.9.2020 19:55 - York
Na master page mám frame, na něm object style. Ve framu je image, na ní je jinej object style. Pak mám page odvozenou od týhle master page. Na ní ctrl+shift clicknu image (tu převzatou z master page) a přes ctrl+D ji replacnu - na sobě pak má kromě obect stylu definovanýho v master pagi ještě nějaký další atributy (není vycentrovaná), který musím ručně clearnout. Proč? Dá se to udělat tak, aby na sobě po placnutí měla pouze ten styl a nic dalšího?
18.9.2020 20:41 - sirien
A zkontroloval si, že máš "čistej" i ten frame a obrázek na tý první Master?
18.9.2020 21:25 - York
Hmm, tak jsem zkusil clearnout styly na master pagích a už mi přestalo fungovat i to clearování na final pagi...

Vůbec se to placování imagí chová divně.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.21432709693909 secREMOTE_IP: 3.231.167.166