Střípky

York
8.4.2016 10:35
Typografie, sazba, design
Rady a návody jak správně vysázet text.

Fonty z překladů

InD intro: masters, vrstvy, vlákna, styly
InD intro: importy

______

InD gang: ShadoWWW, sirien, Exi, pilchowski, Pan Bača, Aegnor, Chyba, York...?
PS gang: ShadoWWW, Exi, Chyba, pilchowski...?
Ill gang: ShadoWWW, sirien, Chyba, pilchowski...?
HLFC gang: ShadoWWW, Exi, sirien, Aegnor, ...?
15.10.2020 14:36 - York
ShadoWWW píše:
Když chci označit několik málo slov, tak označím slovo a pak shtft + ctrl + šipka přiznačuji další slova.

Vyzkoušel jsem to a označí to i mezeru za slovem a chová se to pak přesně tak blbě, jak jsem popsal ;-)

Takže tohle bohužel nepomůže.
18.10.2020 22:08 - York
Umí InDesign "návrat na předchozí pozici kurzoru"? Když třeba kliknu na nějakej odkaz, tak vrátit se na stránku, ze který jsem kliknul. Ve VS Code je to například alt+leftArrow (a alt+rightArrow zase skáče dopředu).
19.10.2020 07:42 - ShadoWWW
Píše:
Return to Where You Were
Once you’ve “jumped” to a page with the “Go To Page” shortcut, you may want to quickly return back to where you came from. Use the Layout > Go Back command to do this. The keyboard shortcut is Command+PageUp (Mac) or Ctrl+PageUp (Windows). Unfortunately, this keyboard shortcut doesn’t work if you have a text insertion point. If you use this command frequently, you might want to assign a different keyboard shortcut using Edit > Keyboard Shortcuts.
19.10.2020 12:51 - York
ShadoWWW: Díky. Z nějakejch záhadnejch důvodů to teda funguje, jen když nemám kurzor v textu, ale i tak je to super. Google se mi to snažil zatajit, mizera ;)
20.10.2020 20:20 - ShadoWWW
Vychází nový balík CC 2021. O víkendu ho prubnu.
20.10.2020 20:37 - exi
Přehled nových funkcí iD tady.
20.10.2020 20:57 - sirien
Nech mě hádat: Stylová kaskáda u tabulek a buněk... stále neopravena, protože fuck it.
21.10.2020 01:23 - York
exi píše:
Přehled nových funkcí iD tady.

Díky za odkaz, ale teda jestli za rok práce udělali jen to, co zmiňuje týpek v tom videu, tak se teda moc nepředvedli ;-)
22.10.2020 08:03 - Pan Bača
Stalo se vám někomu, že při importu textu z wordu se vám celý odstavec mezi nadpisy vložil opticky do jednoho řádku?
vypadá to nějak takto:

1. nadpis
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
2. nadpis

ty svislé čárky představují třeba šest odstavců. Musím jim pak ručně přiřadit styl. Jinak všechna nastavení (tučné, kurzíva, tučná kurzíva) zůstávají.

Taky font u nadpisů se změnil. Kdybyste někdo mohl popsat krok za krokem import textu, docela by to nám začátečníkům pomohlo.
22.10.2020 11:09 - sirien
Jako popsat víc podrobně než tady?

Jinak ne, tohle se mi nestalo... Kdyžtak v diskusi k tomu odkázanému článku napiš detaily (nastavení těch odstavců, stylů...) popř dodej vzorový rozvíjející se dokument.
22.10.2020 11:39 - Pan Bača
ehm.. na tenhle článek jsem zapomněl, díky.
Projdu to, vyzkouším a případně pošlu
22.10.2020 21:53 - Pan Bača
Tak jsem to asi nějak blbě nastavil. Druhá kapitola, po tom, co jsem si přečetl ten článek, už proběhla ok. Ještě jednou díky za připomenutí..
16.11.2020 12:29 - York
Dá se nějak v indesignu nastavit, aby při kliknutí na bookmark neresetoval zoom na "Fit Page in Window"?
27.11.2020 17:46 - sirien
odtud
wlker píše:
procházím InD tutoriály od píky, abych se naučil dobrý praxe, a narazil jsem na to, že text jde do sloupců rozdělit i v rámci jednoho pole. Já jsem byl zvyklý používat dvě propojená pole. Co je současná dobrá praxe?

wlker: jedno pole a v něm definované sloupce. Lze na to navázat další funkce, jako např. odstavce které mají definovanou výjimku a jsou roztažené přes všechny (nebo jen několik) sloupců dohromady - běžně se to používá pro nadpisy, ale párkrát jsem to už použil i pro běžnej text. Nebo naopak můžeš mít standardně jednosloupcový text, ale některé odstavce v něm v rámci textového pole nastavit jako vícesloupcové (přes označení a rozhození). Když použiješ víc polí, tak tyhle možnosti nejsou a je to takový jakože fakt neelegantní.

That being said existují případy, kdy může být funkčnější použít různá dvě textová pole, ale obvykle jde o nějakou složitější sazbu kde věci přechází napříč (nař. u AWčka mám takhle udělané ty stránky s popisem playbooků, protože to jak jsou na stránce naházené s obrázkama do šachovnicovýho rozložení - jako jo, vim jak to udělat přes sloupce a vložené obrázky s obtékáním and shits, ale byl by to voser a v tomto konkrétním případě by to nemělo ani vůbec žádný přínos - snazší bylo prostě definovat ty pole zvlášť.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.30061006546021 secREMOTE_IP: 34.237.138.69