Kultura

ShadoWWW
7.3.2018 08:12
Pathfinder 2e
Pathfinder 2E vyjde 1. 8. 2019.

Základní příručka bude mít přes 600 stran. Bude obsahovat 30 zázemí, 6 původů (dříve ras) a 12 povolání.

Ve stejnou dobu vyjde i Bestiář čítající přes 400 stran.
Autorská citace #1
7.3.2018 10:00 - Vojtěch
Official Announcement



Inu, uvidíme. Playtest má být uveřejněn v srpnu.

A FAQ sekce
Autorská citace #2
7.3.2018 10:15 - Quentin
Na FB zatím docela drama o tom, že lidi investovali do svých PF knihovniček s tím, že to bude poctivá nekonečná 3,5e. Však ho taky začala většina hrát, protože nechtěli novoty 4e/5e.
Autorská citace #3
7.3.2018 10:24 - Vojtěch
Dalo se to čekat. Uvidíme, kam to povede. Paizo slibuje držet 1E v tisku, ale nešlo to tlačit do nekonečna na 3.5 základě. Hlavní je, aby jim došlo, že není volání po revoluci a je třeba držet spíš tu evoluci.
Autorská citace #4
7.3.2018 10:37 - sirien
Quentin: PF jel na revoltě proti 4e, ne proti 5e. Naopak příchod 5e byl pro PF těžká rána.

A uzavření původního PF teda IMO neni moc překvapení. Zaprvé co vim začal bejt dobře vnitřně rozjebanej (podobně jako kdysi 3e), zadruhé 5e mu brutálně podrazila nohy a Paizo potřebuje něco perspektivního a ne jen sosat umírající vývojovou větev.

Původně zkusili Starfinder, čemuž sem fandil, ale očividně se to moc nechytlo. Na druhou stranu se obávám, že posun PF k 5e neni zrovna rozumné řešení, protože narovinu - co z toho? To už můžou hráči PF rovnou přejít na 5e.
Autorská citace #5
7.3.2018 10:40 - LokiB
sirien píše:
Zaprvé co vim začal bejt dobře vnitřně rozjebanej (podobně jako kdysi 3e)


To je trochu myth, imho. Systémovu rozjebanost jsem při hraní nepozoroval, spíš některé parciální věci byly trochu ... hmm, v nesouladu.
Měls na mysli některé konrkétní mechaniky, které se rozpadaly?
Autorská citace #6
7.3.2018 10:59 - sirien
osobně netušim, ale zaregistroval sem nejeden stesk že rozšiřující materiály začaly přinášet věci, které se navzájem ne úplně kamaráděj (vznikaj tam nechtěnná komba nebo naopak nejasné vzájemné interakce)
Autorská citace #7
7.3.2018 11:01 - Vojtěch
Sirien: Rozjebanost nezaznamenána. Paizo pořád vede pravidla jen jako support pro svoje dobrodružství a setting.
Autorská citace #8
7.3.2018 11:18 - sirien
ok, tak sem asi zachytil nějakej nesmyslnej šum a přisoudil mu moc velkou váhu :)
Autorská citace #9
7.3.2018 12:35 - Skaven
Mimochodem, viděli jste Starfinder? Za mě moc pěkně udělaná pravidla včetně typografického zpracování (jakkoli scifi nemusím).
Autorská citace #10
7.3.2018 13:29 - Vojtěch
Mám ho doma, ale na pročtení mechanik ještě nebyl čas. Líbivé to ale rozhodně je.
Autorská citace #11
10.3.2018 13:28 - Alwaern
Tak se uvidí, jak dopadne playtest a jaká bude finální podoba pravidel. Přechod na PF 2e zatím spíš nepravděpodobný (a ano, pokud to bude příliš podobné 5e, proč tedy nejít na 5e). Zatím je čas užívat si ediční války jak na fórech, tak na fb.
Autorská citace #12
10.3.2018 13:50 - sirien
Edition wars sou jak Izraelsko-Arabskej konflikt. Bejvalo to fakt žhavý, ale zbylo z toho jen o málo víc, než výměny ostrých nót na mezinárodních diplomatickejch fórech a občasná šarvátka v Palestině, kterou ale u stolu stejně nikdo reálně nehraje. Nechce, teda, sem chtěl napsat. Ta podobnost je taková že se mi to začalo plést dohromady.
Autorská citace #13
10.3.2018 14:16 - Alwaern
Jen bude o něco horší dostupnost hráčů pro PF 1e (nebo 3.0/3.5), ale tak snad to družina na FG a roll20 vydrží.
Autorská citace #14
2.8.2018 19:14 - ShadoWWW
Je ke stažení playtest.

EDIT: Pokud se nechcete registrovat, tak tady.
Autorská citace #15
2.8.2018 21:54 - LokiB
Diky!
Ty jo ... tak jsem si kus precetl a zjistil jsem, ze ani ted nemam chut se do toho poustet vic. Uz ten zacatek 3 akce za kolo + 1 reakce, nektere aktivity vyzaduji pouziti vice akci, jako napriklad kouzleni.
No, mozna az budou dlouhe zimni vecery, ale na horke letni se to nehodi :)
Autorská citace #16
3.8.2018 12:36 - ShadoWWW
Ten nápad s třemi akcemi v kole mi přijde zajímavý. Hlavně to napasování na kouzla, kdy každé kouzlo trvá jiné množství akcí a některé kouzlo lze sesílat různé množství akcí. To sesílání v Pětkách, kdy nic není za víc než 1 akci*, je dost jednotvárné. Na druhou stranu hned 3 možné útoky za kolo hned od 1. úrovně mi přijdou hodně (není tam to "from zero to hero"). Působí to, jako kdyby DND 5E bylo "základní soubojový systém DrD" a PF 2E byl "rozšířený soubojový systém DrD". A featy, kam se podíváš.

Hodně mi to připomíná DnD 4E křížený se 13th Age.


-----
*kromě rituálů, ale to jsou spíš triky mimo boj
Autorská citace #17
3.8.2018 12:41 - York
ShadoWWW píše:
PF 2E byl "rozšířený soubojový systém DrD". A featy, kam se podíváš.


Je to rozhodně konzistentní s první edicí.
Autorská citace #18
3.8.2018 13:03 - LokiB
ShadoWWW:
No, ale ty vícenásobné útoky jsou dost penalizované

Píše:
Attacks are particularly strenuous and become less and
less effective the more you use them during a single turn.
The second time you use an attack action (anything with
the attack trait) during your turn, you take a –5 penalty
to your attack roll. On your third attack (and any
subsequent attacks if you have a way to take more) you
take a –10 penalty. This penalty is called your multiple
attack penalty.


Takže zrovna tohle to zlepšování hrdiny moc neohrozí, ne?
Autorská citace #19
3.8.2018 13:11 - ShadoWWW
Jo, máš pravdu.

York: PF1 byl jednodušší než DnD 3.5.
Autorská citace #20
3.8.2018 13:21 - LokiB
ShadoWWW: PF1e byl jednodušší než DND 3.5 v základu, ale ne o moc. Popravdě 3.5 v zákaldu nebyl až tak složitý systém. Peklo z toho udělaly všechny další knihy, zavádění nových typů akcí (které v zákaldu nebyly) atd.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.077226161956787 secREMOTE_IP: 54.144.95.36