Kultura

sirien
12.4.2018 15:45
RPG videa, youtubeři, vlogy atd.
Ok, udělejme si jedno místo se sbírkou všech profláklých / hodnotných / zajímavých video-zdrojů k RPG - promo videa her, natáčené herní kampaně, vypravěčské kanály atd. V záhlaví budu zkoušet držet spíš věci co jsou hodně známé nebo mají nějakou vyšší přidanou hodnotu (dle ostatních nebo od pohledu, tolik volna ve svém životě bohužel fakt nemám), takže další věci budou možná náhodně rozházené po diskusi.

(seznam osobností co se hlásí k RPG ale nejsou přímo součást "scény" je tady vedle)


České/Slovenské - herní streamy
.


České/Slovenské - herní podcasty
.


České/Slovenské - streamy a podcasty o hraní
Jednorázové, speciální a ukázkové hry
  • TableTop: Fate Core - Will Wheeton, Felicia Day a John Rodgers, hrají ukázkovku Fate s Ryan Macklinem - rychlé Fate intro a nejspíš nejlepší RPG video ukázka vůbec.
  • D&Diesel - 30 minutová hra DnD Vina Diesela s Matt Marcerem a jeho partou
  • TableTop: Dread p.1, part 2 - Will&spoll ukázkovka hororovky Dread.
.


Nahrané/nahrávané kampaně (Anglicky)
.


"Naučné" kanály (Anglické)
  • Matthew Colville - jeden z velmi známých YTerů dávající rady k DMování a občas nějaké komentáře, recenze atp.
  • Geek&Sundry GM tips - playilist s radami od Matt Mercera, GMa slavné Critical Role (a později s radami od Satine Phoenix)
  • Office Hours - YTer s delším (hodinovým) formátem, co díl to několik témat
.


Různé
.



Další zdroje v diskusi:, Quentin #9 (několik en kanálů), wlkeR #21 (Wizardí Acquisitions) a #28 (3 dílná DnD 5 a půl hodinovka), ShadoWWW #31 (Marcer+Colbert charitativní demo), Sirien #55 (trochu šílené převyprávění hry), Aegnor #67 (Paranoia; hrají Geek&Sundry s hosty), Jerson #76 (DrDII, záznam z Discordu) a #86 (DnD přes Twitch nebo tak něco),
Autorská citace #81
1.8.2019 13:20 - Jerson
Shako píše:
Pustil jsem to.

No, musím říct, že vedle takovýchto pořadů Krotitelé draků celkem vynikají. Ale nechtěl jsem se k tomu vyjadřovat jako první, abych to nestrhal jen na základě pár minut poslechu a proklikání.
Autorská citace #82
9.8.2019 06:57 - Jerson
Když ve vedlejším tématu řešíme Krotitele draků a jak to dělat jinak, jsou zde známé Drakoviny?
Autorská citace #83
9.8.2019 08:02 - Jarik
Když to tak přebírám, tak v Drakovinách jsou obdobní nováčci jako v KD.
Prošli si 1.sérií (těch asi 8 dílů),... na které se poučili. Teď jsou v druhé, a mnohé to vylepšuje.
a) Vypravěč (2.série) mi přijde lepší než LK.
b) Svět mi přijde lepší.
c) A hráči chtějí hrát. To, že se učí pravidla za pochodu ani tak moc nevadí.
d) Protože jsou to streameři, tak si techniku řeší každý po svém. A mají každý své publikum.
e) Protože ale streamují s dostupností chatu, tak jim do hry vplouvá mírný rušivý prvek. Ale i to se dá omluvit. Protože jej dokáží ignorovat.
Autorská citace #84
9.8.2019 08:43 - PetrH
tak drakoviny jsou podobné jinému projektu (druhá strana odkazoval jsme výše, jako kolega Obivian na drakoviny), kde někteří lidé se opakují. Je tam znát už to, že jsi v twich platformě a je to skládaný stream, i lidé už ví jak více mluvit na tento typ komunikace.
Autorská citace #85
9.8.2019 08:47 - Jarik
PetrH: Ona Druhá strana je tou 1.sérií o které jsem mluvil.
Tím, že to je projekt stejné party lidí :). Potažmo primárně Aleshův projekt, který chtěl hrát DnD a zároveň to streamovat.
Autorská citace #86
11.8.2019 12:16 - mrkew
PetrH píše:
Dalsi jeden z twich https://www.twitch.tv/mrkew_sayuri/


Děkujeme za sdílení, většina hráčů jsou nováčci takže moc netuší co mají dělat, neznají některé pravidla, ale na to že hrají poprvé tak si myslím že super.

Stream má své mouchy, každý hráč nemá úplně nejčistší mikrofon, ale snažili jsme se od nich vymáčknout co nejlepší kvalitu. Já jako DM trošku sice tápu ještě s roll20 ale to se podá.

Pokud bude zájem o druhou sezonu (chtěli bychom kampaň z essentials kitu) zkusíme to zase o něco více vylepšit :)

ShadoWWW píše:
Potěší, když člověk vidí, jak youtuber s odběrem 3 tisíce lidí hraje se svou skupinou podle místního překladu. :-)


My děkujeme, překlad je naprosto boží (ač někteří hráči protestují proti některým jménům) a my se těšíme na překlad essentials kitu. PS: říkáme si spíš streameři pokud to bylo na nás :)

Další sezení by mělo být ve čtvrtek od 20:00 jestli vše půjde podle plánu :))
Autorská citace #87
11.8.2019 12:27 - exi
mrkew: Essentials Kit bude v řádu týdne nebo dvou, doufám :) Jinak se můžeš podívat na další zdejší přeložené kampaně Strádovo prokletí (gotický horor), Dračí loupež (městské dobrodružství) nebo Poklad dračí královny (klasika).
Autorská citace #88
11.8.2019 12:40 - PetrH
Jo a mrkew, kdyz sem das upozorneni tak to muze pomoci.
Autorská citace #89
11.8.2019 12:52 - mrkew
exi píše:
Essentials Kit bude v řádu týdne nebo dvou, doufám :) Jinak se můžeš podívat na další zdejší přeložené kampaně Strádovo prokletí (gotický horor), Dračí loupež (městské dobrodružství) nebo Hordu dračí královny (klasika).


Strádovo prokletí se nám dost líbí, ale je to už na delší dobu, ale určitě někdy zkusíme. Zbytek jsem se zatím moc nedíval. Děkuji za info v jakém je stavu Essentials Kit.

PetrH píše:
Jo a mrkew, kdyz sem das upozorneni tak to muze pomoci.

Dobře budu si pamatovat a příště to tady hodíme :)), snad nikoho nepohoršíme :)
Autorská citace #90
11.8.2019 13:53 - sirien
Aktualizoval sem nějak záhlaví, všechny české sem vytáhnul nahoru.

mrkew: neměli byste pro tu svojí hru / streaming nějakej název co by šel uvádět? (Jestli to už někde je tak sorry, já se na twitchi moc nevyznám)
Autorská citace #91
11.8.2019 14:18 - Aegnor
sirien píše:
Aktualizoval sem nějak záhlaví, všechny české sem vytáhnul nahoru.

Takže Quentin má ty svoje podcasty v angličtině? :-)
Autorská citace #92
11.8.2019 14:33 - mrkew
sirien píše:
neměli byste pro tu svojí hru / streaming nějakej název co by šel uvádět? (Jestli to už někde je tak sorry, já se na twitchi moc nevyznám)


Název zatím nemáme, zkusíme něco vymyslet. Nečekali jsme, že to bude mít takový úspěch. Jenom detail název našeho kanálu je složena ze dvou přezdívek Mrkew - já muž, Sayuri moje žena.
Aktuálně bych tam třeba nechal D&D Mrkew a Sayuri - živé streamy každý týden (čtvrtek nebo pátek)
Autorská citace #93
11.8.2019 14:39 - sirien
Aegnor: Quentin má tendence k lehkému trollingu občas, tak se nakvartýroval kam neměl :)


Mrkew: ok
Autorská citace #94
11.8.2019 14:48 - mrkew
sirien píše:
Mrkew: ok


Super takhle to může být, jen nechci být hnidopich ale Mrkew a Sayuri ne Sayuri a Mrkew. Uvádíme to takhle všude v tomhle pořadí tak at to není matoucí :). I tak velice děkujeme.
Autorská citace #95
11.8.2019 15:29 - Jarik
Sirien... Druhá strana jsou teď Drakoviny. Oficiálně.
Autorská citace #96
11.8.2019 16:22 - malkav
nezapomeňte na TOHLE :D
Autorská citace #97
11.8.2019 16:45 - sirien
Mrkew: pohoda.


Jarik: jo, ale ten link vede na YT videa co jsou pojmenovaná jako "Druhá strana", tak mi přišlo možná lepší to nechat takhle. Ne?


Malkav: je to dole v "další zdroje v diskusi" :)



EDIT: to je takové dilema jako že dávat do záhlaví všechno nemá moc smysl, protože to pak bude nekonečně dlouhý. Moh bych z toho udělat článek, ale a) si nejsem jistej že by to bylo lepší, i když možná jo, a hlavně b) asi nejsem ta pravá osoba protože by to v článku chtělo možná trochu víc popisu k těm věcem a já je ve skutečnosti moc nesleduju - takže možná kdyby byl nějakej jinej dobrovolník?
Autorská citace #98
11.8.2019 19:44 - Náčelník Velký Nos
sirien píše:
Jarik: jo, ale ten link vede na YT videa co jsou pojmenovaná jako "Druhá strana", tak mi přišlo možná lepší to nechat takhle. Ne?


Ahoj, za Drakoviny díky, že nás tady uvedete, ideální by byl odkaz na přímo nový kanál https://www.youtube.com/channel/UC5W8zaxEqssNl-6a532oUhQ

Díky moc,
Jiras K.
Autorská citace #99
11.8.2019 19:51 - sirien
jasně, neni problém :)

Upravil sem to v záhlaví.
12.8.2019 22:00 - Dukolm
Čtyři kejklíři - jsem viděl všechny které mají na youtube za mě hodně povedený kousek, jednom díle trochu horší zvuk, ale když si člověk uvědomí, že je to točené většinou na conu a hrají před publikem, tak se to dalo prominout.

Arielistelos - zde jsem odpadl po několika hodinách, nějak mi scházela absence podkladů. Je to jenom zvuk a člověk si uvědomuje je že občas ty lidi nebo nějakou mapu potřebuje u toho vidět. Ale časem tomu možná ještě dám nějakou šanci cestou v autobuse.

Drakoviny - poslední zdejší objev, kterému jsem obětoval nějaký čas o víkendu (2 hry) a asi ještě obětuji. Rozhodně pěkné zpracovaní a kvalita zvuku hodně dobrá. Vypravěč má hodně dobré hlasové dovednosti, které doslova obdivuji. Hráči mají dobrý projev a jdou od sebe dost dobře odlišit jen podle hlasu. Jediný co bych jim asi vytkl, že občas by se hodila k popisu nějaká mapa.

A pak jsem s trochou masochizmu od 20 minuty dokoukal až do konce i Krotitelé Draků - stream z Gameconu. Celkově vypravěč podprůměrný výkon, dle mého hodnocení a hráči taky nijak extra nezaujaly. A dost se mě pletly hlasy Leily Bardo a Valerie. Celkově to skákání si do řeči dost znepříjemnilo poslech.


Celkově mi přijde že máš li dobrý obsah tak nepotřebuješ super drahou techniku a věci okolo. Základem je dobrá skupina a dobrý zvuk, nepotřebuji zvuk který bude jako z filmu ale stačí když člověk lidem rozumí a nemusí zeslabovat a zesilovat pořád dokola.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081172943115234 secREMOTE_IP: 34.237.245.80