Kultura

sirien
12.4.2018 15:45
RPG videa, youtubeři, vlogy atd.
Ok, udělejme si jedno místo se sbírkou všech profláklých / hodnotných / zajímavých video-zdrojů k RPG - promo videa her, natáčené herní kampaně, vypravěčské kanály atd. V záhlaví budu zkoušet držet spíš věci co jsou hodně známé nebo mají nějakou vyšší přidanou hodnotu (dle ostatních nebo od pohledu, tolik volna ve svém životě bohužel fakt nemám), takže další věci budou možná náhodně rozházené po diskusi.

(seznam osobností co se hlásí k RPG ale nejsou přímo součást "scény" je tady vedle)


České/Slovenské - herní streamy
.


České/Slovenské - herní podcasty
.


České/Slovenské - streamy a podcasty o hraní
Jednorázové, speciální a ukázkové hry
  • TableTop: Fate Core - Will Wheeton, Felicia Day a John Rodgers, hrají ukázkovku Fate s Ryan Macklinem - rychlé Fate intro a nejspíš nejlepší RPG video ukázka vůbec.
  • D&Diesel - 30 minutová hra DnD Vina Diesela s Matt Marcerem a jeho partou
  • TableTop: Dread p.1, part 2 - Will&spoll ukázkovka hororovky Dread.
.


Nahrané/nahrávané kampaně (Anglicky)
.


"Naučné" kanály (Anglické)
  • Matthew Colville - jeden z velmi známých YTerů dávající rady k DMování a občas nějaké komentáře, recenze atp.
  • Geek&Sundry GM tips - playilist s radami od Matt Mercera, GMa slavné Critical Role (a později s radami od Satine Phoenix)
  • Office Hours - YTer s delším (hodinovým) formátem, co díl to několik témat
.


Různé
.



Další zdroje v diskusi:, Quentin #9 (několik en kanálů), wlkeR #21 (Wizardí Acquisitions) a #28 (3 dílná DnD 5 a půl hodinovka), ShadoWWW #31 (Marcer+Colbert charitativní demo), Sirien #55 (trochu šílené převyprávění hry), Aegnor #67 (Paranoia; hrají Geek&Sundry s hosty), Jerson #76 (DrDII, záznam z Discordu) a #86 (DnD přes Twitch nebo tak něco),
26.3.2020 13:51 - Gediman
Jasně, a to změní moji osobní, osobní, zkušenost jak?

Já netvrdím, že Naoki kecá :)
26.3.2020 13:54 - sirien
Nijak, ale dá Ti to vědět, že neni reprezentativní a že jí nemůžeš zobecňovat, což očividně děláš s velkým nadšením.
26.3.2020 13:58 - Gediman
Neřekl bych, že zobecňuji, a už vůbec ne s nadšením. Ale to už slovíčkaříme.
26.3.2020 13:59 - ShadoWWW
No jako popravdě, i když jsem pravidla DnD 5e překládal, tak v podstatě už od druhého sezení každý hráč ví o své postavě (rase, zázemí, povolání, oboru) víc než já jako PJ. A to v každé skupině, s kterou jsem hrál. Ne každý zná ty třísetstránková pravidla. Někdo zná jen svou rasu, povolání a obor plus pár obecných pravidel (tj. reálně tak těch 10-15 stran textu), někdo má nastudovanýho i celýho Xanathara a všechna pravidla v PHB. Že je to ale nutnost bych rozhodně neřekl.

Třeba skupina mé dcery hraje s Úvodní sadou, ale z šedesáti stran pravidel nikdo z nich nezná všech 60, reálně tak o 10 má povědomí, ale detaily o tom, co skutečně potřebují u stolu, mají v deníku, jinak hrají, co jim kostka a slina na jazyk přinesou.
26.3.2020 14:16 - LokiB
Hmm, tak já mám v družině 4 hráčů 2, kteří neznají pravidla ani po 4 letech, a 2, kteří je znají dobře.
Tohle se zobecnit nedá, někoho prostě baví pravidla studovat a přijde mu to super, někoho ne.
Já jsem vždycky ať už jako hráč či Gm chtěl znát pravidla "dokonale", protože mě to bavilo. ale rozhodně to nepovažuju za obecné :)
17.5.2020 12:18 - Jerson
Narazil jsem na nový pořad Majstri svetov, musím říct, že i když samozřejmě poznámky mít budu, tak se mi dost líbí :-)
17.5.2020 13:19 - sirien
působěj sympaticky, ale jen sem to v rychlosti proklikal (topics/timestamps?)
17.5.2020 13:41 - Jerson
Rozebírají nulté sezení, co je dobré si ujasnit a co oni (ne) dělají, jdou bod po bodu. Z mobilu to těžko popíšu lépe.
17.5.2020 23:43 - Babcom
Vďaka za sledovanie / preklikanie a tiež pozitívne reakcie! ;) Tu Šaňo z Majstrov svetov.
Timestamps je super dobrá poznámka, nenapadlo ma to. Uvidím, či sa dostanem k tomu, aby som si to spísal a ich doplnil niekam do popisu videa.
Poznámky - určite napíšte, ak vás niečo napadne, chceme sa posunúť dopredu a nejak to robiť lepšie. (Technické veci, čo sa týka hlasitosti a tak už mám na zozname, tiež chceme nabudúce zobraziť aj chat, keď ozaj sme v ňom mali niekoľko otázok - s čím som ani pri najlepších očakávaniach vôbec nepočítal, takže to nás milo prekvapilo.)
Ak by ste mali nejaké pripomienky, nápady na zlepšenie alebo nápady na témy, dajte mi hoci vedieť do osobnej správy.
17.5.2020 23:51 - sirien
Ha! Fanoušek Babylonu... No tak to si pudu dát subscribe, to do budoucna nemůže bejt špatný :D
18.5.2020 00:52 - Babcom
Hej, práve som ešte o tom Babylone 5 trochu obšírnejšie napísal blog. ;)
25.5.2020 14:47 - Jerson
Narazil jste někdo na 90vteřin Nerdfix?
25.5.2020 14:58 - sirien
už jo... cool? (nr. 4?) (resp. jako nevim moc co k tomu říct, twitter - pardon, TikTok - formát potkal YouTube...)
25.5.2020 15:01 - mrkew
Znám znám, byl jsem ještě u zrodu původních 90. vteřin na Indianovi, když jsem ještě pro ně pracoval. Tudíž jsem i tuhle věc zachytil, protože jsem pořád s nimi "v kontaktu". Ale nesleduji.
26.5.2020 08:04 - Jerson
Myslel jsem tím spíše to, že jde o zprávy pro nerdy a jen tak mimochodem jako první mají zprávu o vydávání nového RPG u nás. A 1500 diváků není tak úplně málo.
Jen mě napadlo, jestli by nestálo za to do takových mikronerdích zpráv dostat třeba zmínku o nově vyšlém překladu, nebo tak podobně.
11.6.2020 17:08 - malkav
Není to úplně RPG video, spíš mě pobavil první komentář v diskusi:
Alan Russette - Is that a Dungeons & Dragons Essentials Kit in the background???
Matt Easton na YouTube
20.7.2020 14:18 - Jerson
Viva La Dirt League začali hrát DnD, a vzhledem k tomu, jak vtipná videa dělají o hraní Skyrimu a PUBG, tak jsem zvědav, jak vypadá tohle.
21.7.2020 00:03 - strucky
Jerson: Jop, rozhodně to stojí za kouknutí, je to fakt prča.

Už jsou venku 4 epizody, většinou kolem 25 minut dlouhé.

Přihodím odkaz na první epizodu, pro ty línější... :-D
23.7.2020 21:06 - PetrH
Zajímavá hra: https://www.twitch.tv/dibsscz
A sloní nohy vejš na twich
Balada o Roztříštěné zemi - Darkewers
23.7.2020 22:18 - Jerson
Takže první Příručák pro Dračák - co je to RPG, ať ho nemusíte hledat.
Asi to má být opravdu o všech RPG, kterým říkají souhrnně Dračák.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.096188068389893 secREMOTE_IP: 3.88.16.192