Kultura

sirien
12.4.2018 15:45
RPG videa, youtubeři, vlogy atd.
Ok, udělejme si jedno místo se sbírkou všech profláklých / hodnotných / zajímavých video-zdrojů k RPG - promo videa her, natáčené herní kampaně, vypravěčské kanály atd. V záhlaví budu zkoušet držet spíš věci co jsou hodně známé nebo mají nějakou vyšší přidanou hodnotu (dle ostatních nebo od pohledu, tolik volna ve svém životě bohužel fakt nemám), takže další věci budou možná náhodně rozházené po diskusi.

(seznam osobností co se hlásí k RPG ale nejsou přímo součást "scény" je tady vedle)


České/Slovenské - herní streamy
.


České/Slovenské - herní podcasty
.


České/Slovenské - streamy a podcasty o hraní
Jednorázové, speciální a ukázkové hry
  • TableTop: Fate Core - Will Wheeton, Felicia Day a John Rodgers, hrají ukázkovku Fate s Ryan Macklinem - rychlé Fate intro a nejspíš nejlepší RPG video ukázka vůbec.
  • D&Diesel - 30 minutová hra DnD Vina Diesela s Matt Marcerem a jeho partou
  • TableTop: Dread p.1, part 2 - Will&spoll ukázkovka hororovky Dread.
.


Nahrané/nahrávané kampaně (Anglicky)
.


"Naučné" kanály (Anglické)
  • Matthew Colville - jeden z velmi známých YTerů dávající rady k DMování a občas nějaké komentáře, recenze atp.
  • Geek&Sundry GM tips - playilist s radami od Matt Mercera, GMa slavné Critical Role (a později s radami od Satine Phoenix)
  • Office Hours - YTer s delším (hodinovým) formátem, co díl to několik témat
.


Různé
.



Další zdroje v diskusi:, Quentin #9 (několik en kanálů), wlkeR #21 (Wizardí Acquisitions) a #28 (3 dílná DnD 5 a půl hodinovka), ShadoWWW #31 (Marcer+Colbert charitativní demo), Sirien #55 (trochu šílené převyprávění hry), Aegnor #67 (Paranoia; hrají Geek&Sundry s hosty), Jerson #76 (DrDII, záznam z Discordu) a #86 (DnD přes Twitch nebo tak něco),
23.7.2020 22:20 - strucky
Sice do jejich contentu nevidím, ale určitě to bude čistě o DnD, jelikož, jak sami říkají, je to copy Handbooker Helper od Critical Role = DnD.
23.7.2020 23:15 - PetrH
Konečně i vtipné, hravé a nenásilné. Doporučuji pouštět mladým :)
2.8.2020 08:36 - Jerson
Majstri svetov dneska v šest večer budou mluvit o přetáčení (fixlování) kostek.
2.8.2020 15:19 - PetrH
Super a kde ?
2.8.2020 15:37 - shari
2.8.2020 18:45 - PetrH
Diky:) by se mohli doplnit nahoru :)
2.8.2020 19:37 - PetrH
Dnd skupinky španělsky mluvicich hracek https://www.twitch.tv/carpedice

eidt: díky za korekci Naoki
2.8.2020 21:09 - efram
Na ten díl jsem se podíval ze záznamu. Nepřijde mi, ze bych se dozvěděl něco nového, nějaký nový uhel pohledu, něco co by se zde neprobralo. Co mi, ale přišlo dost rušivé byl chat u videa a snaha některých zdejších matadoru implementovat své myšlenky. Jednalo se o regulérní spam. Chtěl jsem si ve videu poslechnout někoho jiného a ne vidět další kolečko stejné argumentace.
2.8.2020 22:43 - Corny
Bývá docela obvyklé, že v chatu u videa, kde se mluví o nějakém tématu, mají diváci tendence se vyjadřovat k danému tématu, zejména pokud je to téma zajímá, což je ostatně často důvod, proč to video sledují.
2.8.2020 22:54 - Jerson
Eframe, co chceš nebo nechceš číst u streamu, ke kterému ses dostal jen díky upozornění, je celkem vedlejší. Pánové z MS tygke reakce oceňují.
2.8.2020 23:05 - efram
Nesleduji první stream Jersone. Debata byla zbytečně narušena a rozhodně stream ovlivnila. Ale chápu, že jsi musel :)

Však se tam objevilo i konstatování "sorry za spam "
2.8.2020 23:20 - Aegnor
A debata byla narušena:
-názorem, který byl odlišný od názora lidí co streamují?
-názorem, se kterým nesouhlasíš?
-tím, že ten názor napsal někdo z kostky?*

*Mimochodem, docela mi uniká, proč se vlastně účastníš debat, když se tu s většinou lidí nesneseš.
2.8.2020 23:24 - malkav
Pokud bych to shrnul, tak ten streem považuji za obhajobu korekce hodů v určitých situacích a při určitých herních stylech. Jasně tam popisují co je k využívání této praktiky vede. Považuji za přinejmenším nevhodné (ne-li neslušné), předhodit tam autorům "lhaní kamarádům" apod.

Jinak, Jersone, považuji jejich poděkování spíš za zdvořilost a připuštění cizího názoru. Tvé otázky mi taky přišly rušivé především proto, že vím jak vypadala zdejší debata a dost mi to evokovalo jasně shazující postoj zdejších k GM, kteří úpravy používají.
2.8.2020 23:25 - Gurney
Efram: Tenhle zřejmě poprvé sleduješ, jinak by sis za posledních 10 dílů musel všimnout, že chat a reakce na věci z něj je autory zvolený formát. Ale chápu, že jsi musel :)
2.8.2020 23:43 - efram
Aegnor+Gurney+Jerson

Jediné co jsem tím chtěl říct je následující.

Tohle téma se na d20 probírá horem dolem. Až s Jezuitskou zaujatostí. Konkrétně na tenhle díl jsem se díval s tím, že jsem chtěl vidět názor jiné skupiny. Skupiny mimo d20, RPGF - mimo zdejší bublinu. Myslím, že by to mohlo být zajímavé právě v porovnání se zdejšími debatami. To se ovšem nekonalo.

Stream těchto lidí nesleduji. Viděl jsem jejich první díl a to jen z části. Stream o RPG obecně nesleduji. Pokud už nějaké sleduji tak si spíš vybírám. Pokud ovšem měla diskuse dokázat názory zdejší bubliny na písečku jiné skupiny tak GJ. Je dost podstatný rozdíl mezi dotazy a spamem směřujícím k potvrzení vlastních tezí. Ostatně uznal to už sám Quentin v úvodu, kdy konstatuje "sorry za spam". V závěru se jeden z protagonistů dokonce Jersonovi omlouvá, že jeho podněty nestačí zodpovídat.
2.8.2020 23:56 - Log 1=0
No, pokud je to stream postavený na interaci s publikem, a chodí tam lidi odsud (oboje ti mohlo být jasné po pár minutách), tak je celkem logické, že se tam objeví názory místních lidí. Na internetu, i českém, je spousta míst, kde nikdo odsud nechodí, a jejich názory tam nepotkáš. Jen je tak trochu nesmysl čekat, že se na ně proklikáš skrze linky tady.

Jo, a tohle téma se tu naopak moc neprobírá, naopak je pro ustálené členy komunity vlastně uzavřené, jen občas nějaký historie neznalý nováček rozvíří stojaté vody. Pokud to je Jezuitská zaujatost, tak se musí jezuité dost nudit.
3.8.2020 02:06 - Naoki
PetrH píše:
Dnd skupinky italsky mluvicich hracek https://www.twitch.tv/carpedice

podle názvů dílů je to španělsky ne italsky
3.8.2020 06:16 - Jerson
efram píše:
V závěru se jeden z protagonistů dokonce Jersonovi omlouvá, že jeho podněty nestačí zodpovídat.

To vos, když se podíváš na jeden díl, tak ti uteče zbytek. Čtyři díly zpět mi na konci přímo děkovali za mě postřehy. A Eddie se mi omlouval ne ta to, že nestíhá reagovat na mé podněty (ostatně jsem jsem psal jen 20 minut a oba na to reagovali), ale na poměrně dlouhou odpověď, kterou jsem jim napsal po předminulém díle.

Ostatně pokud ti jde o názor mimo zdejší bublinu, celkem standardně mají GMmové víceméně obvyklý názor, že GM je ve hře nad pravidly i hráči a má právo dělat všechno, co považuje za nejlepší pro zábavu hráčů.
3.8.2020 07:23 - efram
Stream je o interakci, bezpochyby. Za mě to byl spíš spam. Pointu svého pohledu jsem sdělil.

Jerson

Nehovořil jsem o kvalitě tvých příspěvků Hovořil jsem o možnosti slyšet jiný názor. Jsem rád, že se ti dostalo satisfakce.
3.8.2020 08:13 - Corny
Log 1=0 píše:
Jo, a tohle téma se tu naopak moc neprobírá, naopak je pro ustálené členy komunity vlastně uzavřené, jen občas nějaký historie neznalý nováček rozvíří stojaté vody. Pokud to je Jezuitská zaujatost, tak se musí jezuité dost nudit.

Je fakt, že většina lidí tu má na dané téma tak silný názor, že o tom vlastně diskutovat nepotřebují :)

Každopádně obecně, vybrali si hodně kontroverzní téma, na které má spousta lidí hodně silný názor (třeba já, a popravdě mě pokaždé připadá zvláštní, že někoho překvapí, že zrovna takovéhle téma lidi silně prožívají), tj. pokud se na to strhne bouřlivá debata (stačí se podívat, jak to vypadá zde, když to semtam někdo nadhodí), tak to je poměrně pochopitelný následek.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092222929000854 secREMOTE_IP: 3.89.116.152