Kultura

sirien
12.4.2018 15:45
RPG videa, youtubeři, vlogy atd.
Ok, udělejme si jedno místo se sbírkou všech profláklých / hodnotných / zajímavých video-zdrojů k RPG - promo videa her, natáčené herní kampaně, vypravěčské kanály atd. V záhlaví budu zkoušet držet spíš věci co jsou hodně známé nebo mají nějakou vyšší přidanou hodnotu (dle ostatních nebo od pohledu, tolik volna ve svém životě bohužel fakt nemám), takže další věci budou možná náhodně rozházené po diskusi.

(seznam osobností co se hlásí k RPG ale nejsou přímo součást "scény" je tady vedle)


České/Slovenské - herní streamy
.


České/Slovenské - herní podcasty
.


České/Slovenské - streamy a podcasty o hraní
Jednorázové, speciální a ukázkové hry
  • TableTop: Fate Core - Will Wheeton, Felicia Day a John Rodgers, hrají ukázkovku Fate s Ryan Macklinem - rychlé Fate intro a nejspíš nejlepší RPG video ukázka vůbec.
  • D&Diesel - 30 minutová hra DnD Vina Diesela s Matt Marcerem a jeho partou
  • TableTop: Dread p.1, part 2 - Will&spoll ukázkovka hororovky Dread.
.


Nahrané/nahrávané kampaně (Anglicky)
.


"Naučné" kanály (Anglické)
  • Matthew Colville - jeden z velmi známých YTerů dávající rady k DMování a občas nějaké komentáře, recenze atp.
  • Geek&Sundry GM tips - playilist s radami od Matt Mercera, GMa slavné Critical Role (a později s radami od Satine Phoenix)
  • Office Hours - YTer s delším (hodinovým) formátem, co díl to několik témat
.


Různé
.



Další zdroje v diskusi:, Quentin #9 (několik en kanálů), wlkeR #21 (Wizardí Acquisitions) a #28 (3 dílná DnD 5 a půl hodinovka), ShadoWWW #31 (Marcer+Colbert charitativní demo), Sirien #55 (trochu šílené převyprávění hry), Aegnor #67 (Paranoia; hrají Geek&Sundry s hosty), Jerson #76 (DrDII, záznam z Discordu) a #86 (DnD přes Twitch nebo tak něco),
10.10.2020 19:33 - mrkew
Tý jo, jak dlouho to asi hrají než to projdou?
10.10.2020 19:43 - York
Epic.

edit: Všechna jejich videa mají úžasnou production quality.
11.10.2020 14:48 - Gediman
No... v tomhle bych si spíš chtěl zahrát Warhammer 40.000 (wargame), než RPG :)
21.10.2020 21:35 - Aegnor
Herci ze Stargate seriálů hrají SG-1 RPG (v podstatě live playtest/propagace). Nečekejte main cast (dobře, až na McKaye (David Hewlett)), jsou to herci vedlejších postav.

EDIT: SG herci, co jsou ve videu:
- David Hewlett (McKay)
- David Blue (Eli)
- Julie McNiven (Ginn)
- Simone Bailly (Ka'lel)
- Rainbow Sun Francks (Ford)
- Alexis Cruz (Skaara)
22.1.2021 12:08 - Jerson
Nevím zda jste viděli tohle video, ve kterém Karpianus povídá (kromě jiné) o tom, jak být dobrým Vypravěčem. Zmiňuje tam překlady na Kostce.
22.1.2021 12:39 - ShadoWWW
Pěkný. Tady to mají shrnuté do článku. (Tam je taky odkaz na Kostku. :-)) Ten YT kanál má skoro 12 tisíc odběratelů. To už je pekný dosah. Za mě palec nahoru pro moderátora i Karpiana.
28.1.2021 14:39 - sirgavon
S tim fyftem to vypadá celkem dobře. Jsem v dnd úplně novej a obě ta videa co tam mají dost pomohla. Nebo teda alespoň mě to přišlo celkem přehledný
28.1.2021 16:11 - Gergon
Nevím jaká dvě videa, jestli tam má Láďa dvě, ale ještě před tím jsem tam taky byl jednou, možná i tam se najde nějaké info pro začínající PJe.
Gergon FYFT - už to snad umím ty odkazy =)
Mým úmyslem není se chlubit, proto jsem sem to video necpal dřív, ale pokud někomu pomohla dvě, tak přidávám odkaz na třetí video o DnD.
28.1.2021 16:38 - sirien
Určitě se nechlubíš, vzhledem k tomu že jsme Ti zrovna tohle video za Kostku včera sdíleli na FB tak spíš jen doplňuješ :)
28.1.2021 16:42 - Gergon
vážně? no vidíš, díky =)
28.1.2021 20:21 - RoVan
Právě na mě vyskočil nějaký nový SK stream Dice Jail. Mají online dvě epizody (nebo možná jednu rozdělenou na půl). Sice jsem zvědavý, ale asi na to úplně nemám prostor, kdyby někdo to chtěl omrknout, dejte vědět jak se jim s tím streamováním vede.

FB píše:
...Youtube Channel kde budeme uverejňovať videá z našej DnD kampane " Na palube Ophelie" . Neskôr plánujeme pridávať aj videá venované Lore, herným tipom , GM lekciám a kopec ďalšieho ???? keď vás zaujíma Dungeon and Dragons...
30.1.2021 18:47 - Necromancer
mmchdm, koukal někdo na to video od Medojeda? Mluvil tam proč jsou stolní RPG tak skvělý a měli byste si je zahrát. A udělal tam i docela slušnou reklamu Kostce! :-)
30.1.2021 19:17 - sirien
tohle video

Jakože... osobně mi ten jeho projev neni moc příjemnej, ale jinak dobrý.

EDIT: jen teda... těch 21 dobrodružství od Dračí hlídky - pár dnů zpátky sem je pročet abych je ohodnotil na RPG Databázi a jako je to sbírka hroznejch příšerností :/ - a to bez ohledu na Hlídku, většina z toho pro Hlídku ani nebyla napsaná.
4.2.2021 14:31 - ShadoWWW
A pak borec (Čech) s 81 tisíci odběrateli udělá video o hrách na hrdiny. :-)
4.2.2021 16:31 - Jerson
ShadoWWWe, to schválně odkazuješ na stejné video jako Sirien hned nad tebou?
16.2.2021 21:42 - Xeth
Prosím o přidání následujících sérií:
Knights of Everflame (momentálně 2 série PF2) a Oblivion Oath (momentálně 1 série PF2). Obojí vede Jason Bulmahn (jeden z hlavních designérů PF2), rytíři jsou herci, hráči v OO jsou lidé z kanceláří v Paizu. A pak Troubles in Otari (PF2 série, hraná online), s báječným RP, kde mimo jiné hraje např. Xander Jeanneret z Relics & Rarities (koukám, že tu tato DnD 5E není, tak prosím taky přidat, rozhodně stojí za to).
9.3.2021 07:34 - Jerson
Herohub - další česká skupina točící videa o RPG, hlavně o DnD.
25.3.2021 14:24 - mrkew
Proč si zahrát Dungeons and Dragons (Dračí doupě) A JAK?! - od
Hroty Algernona

https://www.youtube.com/watch?v=V4m39F_kupY
14.4.2021 12:14 - Necromancer
Docela dobrej týpek točí Stráda. Rozjede to jako seriál. Třeba to bude někoho zajímat.

https://www.twitch.tv/vinstor

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074424028396606 secREMOTE_IP: 44.212.39.149