Kultura

sirien
12.4.2018 15:45
RPG videa, youtubeři, vlogy atd.
Ok, udělejme si jedno místo se sbírkou všech profláklých / hodnotných / zajímavých video-zdrojů k RPG - promo videa her, natáčené herní kampaně, vypravěčské kanály atd. V záhlaví budu zkoušet držet spíš věci co jsou hodně známé nebo mají nějakou vyšší přidanou hodnotu (dle ostatních nebo od pohledu, tolik volna ve svém životě bohužel fakt nemám), takže další věci budou možná náhodně rozházené po diskusi.

(seznam osobností co se hlásí k RPG ale nejsou přímo součást "scény" je tady vedle)


České/Slovenské - herní streamy
.


České/Slovenské - herní podcasty
.


České/Slovenské - streamy a podcasty o hraní
Jednorázové, speciální a ukázkové hry
  • TableTop: Fate Core - Will Wheeton, Felicia Day a John Rodgers, hrají ukázkovku Fate s Ryan Macklinem - rychlé Fate intro a nejspíš nejlepší RPG video ukázka vůbec.
  • D&Diesel - 30 minutová hra DnD Vina Diesela s Matt Marcerem a jeho partou
  • TableTop: Dread p.1, part 2 - Will&spoll ukázkovka hororovky Dread.
.


Nahrané/nahrávané kampaně (Anglicky)
.


"Naučné" kanály (Anglické)
  • Matthew Colville - jeden z velmi známých YTerů dávající rady k DMování a občas nějaké komentáře, recenze atp.
  • Geek&Sundry GM tips - playilist s radami od Matt Mercera, GMa slavné Critical Role (a později s radami od Satine Phoenix)
  • Office Hours - YTer s delším (hodinovým) formátem, co díl to několik témat
.


Různé
.



Další zdroje v diskusi:, Quentin #9 (několik en kanálů), wlkeR #21 (Wizardí Acquisitions) a #28 (3 dílná DnD 5 a půl hodinovka), ShadoWWW #31 (Marcer+Colbert charitativní demo), Sirien #55 (trochu šílené převyprávění hry), Aegnor #67 (Paranoia; hrají Geek&Sundry s hosty), Jerson #76 (DrDII, záznam z Discordu) a #86 (DnD přes Twitch nebo tak něco),
19.3.2022 09:54 - Jerson
Byly by možné přidat do seznamu odkazů RPG Stvořitelnu?
11.7.2022 11:44 - Gediman
Dám to i sem.

Udělal jsem video-návod na tvorbu postavy ve hrách RPG trilogie Void.
https://www.youtube.com/watch?v=ashls71N-zI

Další videa budou následovat.
23.7.2022 18:23 - Kirael
Dovolím si vložit video ohledně české ONLINE RPG scény. Je schválně zaměřené na influencery a tvůrce videí. Komunity, fóra a jiné weby sjedu zase v jiném videu.
https://www.youtube.com/watch?v=VZmgKalZE6s&ab_channel=Ostravsk%C3%BDdrak
11.2.2023 18:15 - sirien
náhodou sem zas narazil na tohle a - může mi pls někdo z fanoušků critterů říct jak moc jsou ty smrti u crittáků finálky a jak moc jsou zpravidla následované nějakym resurrection? (Ano, sem línej to googlit, sorry.)
11.2.2023 19:23 - RoVan
Totálky celkem 2 v prvních dvou kampaních (teoreticky 1.5) a pak tuším v nové kampani minimálně jedna (MM má na oživení nějaký homerule, takže kouzlo nemusí vyjít a má s každou novou smrtí postavy i klesající šanci uspět.)
Smrtí mají dost, ale většinou ve chvílích, kdy mají prostředky přivést postavu zpět. Nicméně v tom songu jsou i věci, které přímo nevedly k smrti, ale jen jsou nějakým způsobem pro fanoušky ikonické.
11.2.2023 19:55 - sirien
Takže ten legendary deep dive nakonec přežila?
11.2.2023 20:36 - RoVan
Umřela a záhy byla oživena (do minuty, nebo jaký je ten limit na oživovací kouzlo 3.stupně).
12.2.2023 14:17 - Necromancer
Můsím ocenit nepopiratelnou kvalitu tohoto uměleckého vystoupení.
12.2.2023 14:27 - Gediman
Ok, hodím to i sem :)

A mám tu další video. Tentokrát se jedná o základní informace pro začínající hráče.

Jak začít s RPG trilogií Void
12.2.2023 19:16 - Jarik
CR 3.série
Smrt 2 postav, okamžitě oživení jedné. Oživení druhé trvalo asi 5 sezeni.
2.série
Úmrtí jedné postavy bez návratu. Úmrtí několika dalších, když se na to kněží předem připravovali. Vybavením i sloty.
1.sérii jsem nesledoval. To koukám jen na serial
13.2.2023 07:48 - Ugy
Jak už psali ostatní, ale trošku to rozvedu. Počítám jen ty trvalý úmrtí protože jinak je azvedaj celkem rychle.
1. serie.. finálně žádná, ale byli celkem pěkný RP části s oživováním. Ty některým těm úmrtím dali celkem význam, alespoň jako.
2. serie.. jedná smrt ale tady to bylo trošku násilím proti Mercerovi, když si guest naschvál brala disky z RP hlediska a hráč co umřel toho bloodhuntera hral jak ponconej a přišlo mi že Mercer už neví jakej GM fiat použít aby ho zachránil.
3. serie ... jedna smrt ale předem domluvená s hráčem už od začátku, kde hrál roli starého mentora co umře aby se družinka dala dohromady.

Z tý smrti ve druhý serie se všichni tak strašně posrali až to pěkný není. Z postavy udělali posmrtně vzor všeho dokonalého a málem pojivo vesmíru (to be fair tohle udělala hlavně komunita) a třetí serii jsem vzdal protože mám pocit že jakákoliv hrozba už je natvrdo fiktivní, ještě víc než byla dřív a to tentokrát hrajou vyloženě apokalyptickou kampaň. Přijde mi, že hrajou spíš svoji soap operu v mercerově světě. G v RPG už tam chybí a mám pocit, že jim je DnD systém už spíš překážkou. Můžu dojmy rozvýst něnkde jinde, ale asi to není nutný.
5.4.2023 12:28 - Gergon
Myslím, že tohle stojí za shlédnutí. Přeji příjemnou zábavu =)
PJ versus PJ
30.5.2023 20:22 - Gergon
Další díl Pj versus Pj dnes od 21 hodin na mém YT.
30.6.2023 15:25 - Gergon
Tohle je podle mě skutečně epický terén pro finální boj.
Finální battle map pro boj se Strádem
30.6.2023 16:08 - York
Gergon píše:
Finální battle map pro boj se Strádem


Tak to je ovšem krutopřísný! Posílám virtuální potlesk.
30.6.2023 16:17 - LokiB
Dávám plus za tričko, stejné jako mám zrovna dneska :)
30.6.2023 19:16 - Necromancer
Tak ale to je kruto-přísný!

-Jo počkat, tohleto už napsal York... No, ale má pravdu.
30.6.2023 19:23 - Tarfill
Gergone,
to máš teda pravdu, to je skutečně epický terén, všechna čest.

Doufám, že ten Váš boj neskončí za tři kola... :)
30.6.2023 20:18 - Šaman
Wau. Jsem typ GM "měkká tužka, dobrá guma a hexovaný papír - když nemáte hexák, vemte čtverečky, když nemáte ani čtverečky, načrtnem to na krabici od pizzy", ale smekám před lidmi, kteří mají zručnost a trpělivost stavět 3D lokace. Respekt! :o
30.6.2023 22:43 - Gergon
Díky moc všem, jsem rád, že se terén líbí. Ne, boj byl luxusní a hráli jsme ho přes dvě hodiny během nichž se do něj zapojily chrliče, postupně se otevíraly rakve a povstávali noví upíři, případně mohly postavy některé upíry znehybnit kolíkama už v té rakvi než povstali a jednu chvíli Strád pomocí kouzla oživ předmět dokonce útočil těma obrovskýma řetězama co visely ze sloupů =) Takže za nás skvělý finální boss fight =)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.096158027648926 secREMOTE_IP: 44.222.233.8