Kultura

sirien
12.4.2018 15:45
RPG videa, youtubeři, vlogy atd.
Ok, udělejme si jedno místo se sbírkou všech profláklých / hodnotných / zajímavých video-zdrojů k RPG - promo videa her, natáčené herní kampaně, vypravěčské kanály atd. V záhlaví budu zkoušet držet spíš věci co jsou hodně známé nebo mají nějakou vyšší přidanou hodnotu (dle ostatních nebo od pohledu, tolik volna ve svém životě bohužel fakt nemám), takže další věci budou možná náhodně rozházené po diskusi.

(seznam osobností co se hlásí k RPG ale nejsou přímo součást "scény" je tady vedle)


České/Slovenské - herní streamy
.


České/Slovenské - herní podcasty
.


České/Slovenské - streamy a podcasty o hraní
Jednorázové, speciální a ukázkové hry
  • TableTop: Fate Core - Will Wheeton, Felicia Day a John Rodgers, hrají ukázkovku Fate s Ryan Macklinem - rychlé Fate intro a nejspíš nejlepší RPG video ukázka vůbec.
  • D&Diesel - 30 minutová hra DnD Vina Diesela s Matt Marcerem a jeho partou
  • TableTop: Dread p.1, part 2 - Will&spoll ukázkovka hororovky Dread.
.


Nahrané/nahrávané kampaně (Anglicky)
.


"Naučné" kanály (Anglické)
  • Matthew Colville - jeden z velmi známých YTerů dávající rady k DMování a občas nějaké komentáře, recenze atp.
  • Geek&Sundry GM tips - playilist s radami od Matt Mercera, GMa slavné Critical Role (a později s radami od Satine Phoenix)
  • Office Hours - YTer s delším (hodinovým) formátem, co díl to několik témat
.


Různé
.



Další zdroje v diskusi:, Quentin #9 (několik en kanálů), wlkeR #21 (Wizardí Acquisitions) a #28 (3 dílná DnD 5 a půl hodinovka), ShadoWWW #31 (Marcer+Colbert charitativní demo), Sirien #55 (trochu šílené převyprávění hry), Aegnor #67 (Paranoia; hrají Geek&Sundry s hosty), Jerson #76 (DrDII, záznam z Discordu) a #86 (DnD přes Twitch nebo tak něco),
Autorská citace #61
4.6.2019 16:34 - Zarahel
sirien: Tak tohle je opravdu zajímavé :) Vážně jsem čekal jakýkoliv z těch mnoha kanálů a ono... tohle.

Na druhou stranu - z toho povídání čiší jedna věc: Zahrej si DnD a pobavíš se třeba i dost nečekaným způsobem :) Možná chápu proč ji to zaujalo, když se na to kouknu úplně nezaujatě.
Autorská citace #62
4.6.2019 16:42 - malkav
Zarahel: Přesně tak ... ten příběh se ztracenou vyspělou civilizací a archeologem na pozadí toho groteskního vyprávění je zajímavý. Holčina umí úžasně vyprávět, ilustrace jsou jednoduché a trefné. Nevím, jestli by mě to přitáhlo ke hraní, v dětských letech s největší pravděpodobností ano a i teď mě to skutečně baví :)
Autorská citace #63
5.6.2019 09:55 - Maelik
Jo Dingo je fajn. Doporučuju se podívat i na další díly vyprávění o téhle kampani.
Autorská citace #64
6.6.2019 09:24 - Jarik
Když jsem tak začal sledovat Critical Roll, tak jsem narazil (jako vy všichni) na Weave.
Tak si říkám, jestli někdo z Vás nedošel k tomu, kde sehnat za rozumný peníz ty hrací karty k tomu :D
Autorská citace #65
7.6.2019 07:50 - Jerson
Siriene, nějaké nové zprávy o té slečně přilákané oním videem?

Když jsem se na to video podíval, tak nevím co si mám myslet. Hlavně ten počet shlédnutí a lajků, který snad převyšuje i profíky.
Autorská citace #66
7.6.2019 12:36 - malkav
Já bych ten počet shlédnutí a lajků přisuzoval tomu, že ze hry nedělá vědu. Podává to hodně zábavnou formou. I když tobě třeba naskakuje hned analýza logických chyb v tom ději (neber to jako osobní výpad, to je prostě můj dojem bez nějakého jízlivého podtextu), tak plno lidí se prostě baví ;)
Autorská citace #67
23.6.2019 00:35 - Aegnor
Geek and Sundry hrají Paranoiu - mezi hráči jsou Will Wheaton, Felicia Day a Matt Mercer. Upřímně, o Paranoii jsem zatím jenom slyšel ... a tohle video překonalo všechny mé představy.
Autorská citace #68
24.6.2019 09:30 - Shako
Aegnor píše:
Geek and Sundry hrají Paranoiu - mezi hráči jsou Will Wheaton, Felicia Day a Matt Mercer. Upřímně, o Paranoii jsem zatím jenom slyšel ... a tohle video překonalo všechny mé představy.


Překvapil mě hlavně počet hráčů (7). Ale nikdy jsem ten systém pořádně nečetl, tak nevím, jestli to byla typická hra Paranoi.
Autorská citace #69
24.6.2019 11:46 - Colombo
Píše:
Ale nikdy jsem ten systém pořádně nečetl

Chceš říct, že sis nikdy nenastudoval Úkoly? To je proti Pravidlům Pořádku! Za to tě musím nahlásit Počítači!
Autorská citace #70
24.6.2019 12:17 - Jerson
Paranoia je super hra, na tohle se musím podívat, ale ten čas ...
Autorská citace #71
17.7.2019 07:49 - PetrH
tohle na mě vypadlo na jednom discordu - https://www.twitch.tv/videos/453601179
Autorská citace #73
21.7.2019 22:00 - PetrH
Dalsi jeden z twich https://www.twitch.tv/mrkew_sayuri/
Autorská citace #74
22.7.2019 08:18 - ShadoWWW
Potěší, když člověk vidí, jak youtuber s odběrem 3 tisíce lidí hraje se svou skupinou podle místního překladu. :-)
Autorská citace #75
28.7.2019 00:52 - PetrH
Nevim zda to tu nebylo - https://youtu.be/pXp68hIsEjk s crafakem, docela me prekvapil, chlapec jeden;)
Autorská citace #76
1.8.2019 07:00 - Jerson
Tak tu máme další videoblog se záznamem hry DrD II, tentokrát přes Discord. Má to čtyři hodiny, takže šance že bych to poslouchal je nulová, ale třeba se někdo odhodlá.
Autorská citace #77
1.8.2019 07:17 - Jarik
Jerson: Já to vydržel asi 5 minut ostré hry. A pak vypnul (dál to nešlo / za mne).
Jo. Myslím, že teď se trošku víc spustí vlna streamování RPG her. A uvidíme, kdo bude streamovat tak dobře, že si najde větší publikum.
Autorská citace #78
1.8.2019 10:32 - obbivan
Já pravidelně sleduji DRAKOVINA dříve DRUHOU STRANU.
Pohodovej obsah, většinou cca 4hodiny. Málo akce spousta legrace a kecání.
Autorská citace #79
1.8.2019 12:01 - Shako
Jerson píše:
Tak tu máme další videoblog se záznamem hry DrD II, tentokrát přes Discord. Má to čtyři hodiny, takže šance že bych to poslouchal je nulová, ale třeba se někdo odhodlá.


Pustil jsem to. Dvě minuty ticha. Potom bez představení do světa, herního systému se začnou představovat postavy. U první postavy se dozvíme, že nejspíš vůbec nezapadá do světa, ve kterém se bude hrát... Pak následuje pár rádoby vtipných hlášek a mezitím další bizarní postava... Mezi řádky si skutečně můžu domyslet, že hrajou DrD II.
...

Co minuta to nějaký další (aspoň jeden) bizár/hloupý vtípek... Vypínám to zhruba po 10 minutách.
Fakt má cenu to poslouchat dal?
Autorská citace #80
1.8.2019 12:04 - PetrH
obbivan - je to i trošku upadající, ale dá se. asi patří ke kvalitnějším streamům, ale je to i dáno tím, že tam mluví "profi performeři".

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.053035020828247 secREMOTE_IP: 34.229.223.223