Kultura

Mildar
18.5.2018 08:26
[D&D 5E] DnD Beyond
Nazdar. S vydáním Mordenkainen's Tome of Foes jsem vytvořil skupinu na DnD Beyond. Kdokoliv si tam můžete vytvoři postavu a přidat si ji do mého dobrodružství. Tím získáte přístup k dosud všem vydaným materiálům.

Limit je 12 hráčů, pokud by byl velký zájem mohu vytvořit ještě jednu.

Prosím nezabírat místa vyloženě zbytečně, je možné že vás budu semi-náhodně vyhazovat, v takovém případě se prostě připojte znovu.

links:
Pozvánka
Pozvánka 2
Pozvánka 3 - temporary, nemam ted kuly 2 detem cas, tak dokud nerestartujem nasi kampan
ShadoWWW - Pozvánka 1
ShadoWWW - Pozvánka 2
29.11.2020 11:53 - ShadoWWW
Zítra v rámci Cyber Monday jsou oznámeny slevy na DDB.
5.2.2021 14:29 - ShadoWWW

Todd Kenreck, takový ten týpek, co jako první (ještě v rámci Patreonu) začal točit rozhovory s lidmi z WotC, odchází z týmu D&D Beyond.


A taky Adam Bradford, ten týpek, co každý týden přinášel dev updaty o nových funkcionalitách, odchází z týmu D&D Beyond.


A taky James Haeck, takový ten týpek, co psal blogy o dobrodružstvích a buildech na webu DNDB, odchází z týmu D&D Beyond.


A taky Laura Urban, která tam hrávala na živých streamech, odchází z týmu D&D Beyond.
5.2.2021 14:34 - sirien
To je docela razantní. Nějaké další informace k tomu?
5.2.2021 14:39 - ShadoWWW
Zatím ne. Prý o své budoucnosti budou informovat později na svých twitterových účtech.

Tedda to na konci jeho oznámení docela zlomilo.
5.2.2021 14:48 - sirien
Mě spíš zajímaly informace z pozadí - jestli jsou známé důvody nebo kontext a tak.
5.2.2021 15:08 - ShadoWWW
Ofiko nic.

Ze zákulisí se zdá, že dlouhodobě špatné pracovní prostředí. Co je koupil Fandom (a přestali být pod Cursem/Twitchem), tak pracovní podmínky šly dolů. Toto je prý jen špička ledovce, viditelní lidé - Co-founder, Community Manager, Creative Manager a Lead Writer. Ale v zákulisí prý v posledních měsících odešla polovina vývojářů.

Každopádně to nevypadá na lay-off, ale na využití lepší nabídky.
9.7.2022 22:31 - loptaalomta
Nazdar je to ešte relevantné ??
10.7.2022 09:16 - ShadoWWW
To nevím. Věci kolem DDB a DnD 5E jsem přestal aktivně sledovat s odchodem Mikea Mearlse (někdy kolem vydání Tashi).
12.7.2022 10:16 - Mildar
Ciste nahodou to relevantni zase je, dokud neprejdem zas do jineho systemu a nedohrajem CoS. Ale chybi mi tam spousta novejsiho contentu co nehodlam kupovat
18.8.2022 22:09 - Vaarsuvis
Vyšel Playtest pro 6E:
https://media.dndbeyond.com/compendium-images/one-dnd/character-origins/CSWCVV0M4B6vX6E1/UA2022-CharacterOrigins.pdf?icid_source=house-ads&icid_medium=crosspromo&icid_campaign=playtest1
19.8.2022 06:39 - ShadoWWW
Spíš 5.5E. Nestudoval jsem to podrobně, ale co mě trklo za změny na první pohled:
- Drakorozený dostal vidění ve tmě a jeho dech sílí s úrovní postavy.
- U ras přibyl Typ tvora: humanoid. Dá se tedy předpokládat, že budou i nehumanoidní rasy.
- Každé zázemí dává nově jednu konkrétní odbornost. Dá se tedy předpokládat, že odbornosti už budou pevnou součástí systému a nebudou volitelné tak jako v 5E (kde si hráč místo nich mohl zvyšovat vlastnosti).
- Inspirace vyprší na začátku dlouhého odpočinku.
Vypadá to, že bonusové akce nezmizí, ale pořád budou součástí systému tak jako teď.

Jinak na DDB zavedli pro playtestové materiály nové edice vlastní rubriku. Tentokrát playtest nenese kódový název D&D Next, ale One D&D.
19.8.2022 06:51 - pilchowski
ShadoWWW píše:
U ras přibyl Typ tvora: humanoid.

myslím, že to tam je taky kvůli tomu, že by mělo jít míchat všechny humanoidní rasy, nejen lidi/elf a lidi/ork
19.8.2022 07:38 - ShadoWWW
No kéž by mottem nové edice bylo Make ranger great again! :-)
Ale spíš to na mě křičí: Počítačové D&D (digital D&D), mikroplatby voe!
No uvidíme.
Ale jak se to One D&D bude zkracovat? OD&D? Wait...
19.8.2022 07:54 - ShadoWWW
Tak jsem narazil na první velkou divnou věc: Kritický zásah bude jen pro útok zbraní nebo útok beze zbraně, a ne pro kouzla a ne pro PJ, jen pro hráčské postavy.
19.8.2022 08:04 - Pan Bača
ShadoWWW píše:
a ne pro PJ

divné
19.8.2022 08:16 - strucky
Spíš ani to 5.5E ne, ale nepochybuji, že komunitně s mu tak říkat bude.

Chris Perkins said: “We are no longer in the position where we think of D&D as an edition. It’s just D&D.”
19.8.2022 08:51 - cyrasil
A jinak je na dndb nove i preorder dragonlance
19.8.2022 09:12 - ShadoWWW
Chris Perkins píše:
“We are no longer in the position where we think of D&D as an edition. It’s just D&D.”

Tento narativ razil už Mike Mearls od roku 2012 v době testovací DnD Next, že další edice už nebude pátá, ale bude to jen D&D. Přirovnával to k Monopolům, kdy taky není x-tá edice Monopolů, ale prostě jen Monopoly.


Ono vlastně ani ta nová edice už nebude 6E ani 5.5E. Pokud opravdu zruší číslování edic, tak si myslím, že neofiko se bude říkat DnD2014, DnD2024 apod. Ale to se ještě uvidí.
19.8.2022 20:36 - sirien
ShadoWWW: když netrpíš svatou krávou symetrie, tak ty krity dávají docela smysl - je cool když hráč zazáří, není cool když ho random sejmeš. U kouzel je zase to že krity dělají divnou variaci mezi attack a save kouzly (a z různých důvodů nechceš rozšiřovat krity na failed saves).
19.8.2022 20:59 - LokiB
Presne to jsem chtel napsat. Ztrata critu pro GM resi i vicero vytek, co ma k DNDlike systemu Jerson

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09826397895813 secREMOTE_IP: 44.202.90.91