Kultura

Kropy
2.7.2018 16:26
[DnD5e] Web s kouzly a povoláními
Lidičky. Když už jsem se s tim dělal tak ať je to pro všechny ne jen pro mojí osobní potřebu :) . Jako začínající PJ, který bohužel musí v pravidlech stále ještě dost listovat a situace, kdy samotní hráči buď DnD nikdy nehráli, nebo hráli podle pravidel dřívějších než 5. edice, mi to také neulehčuje proto jsem si v html udělal "stránky" v kterých se snadněji hledají kouzla a schopnosti jednotlivých povolání.Zde naleznete odkaz na zmiňovaný web, protože když už se s tím dělám abych to měl pro sebe tak jsem to dal rovnou na net. Případně pokud někdo bude mít zájem a vymyslí kam to umístit lépe na internetové stránky budu rád za lepší návrhy stejně jako za feedback.
Ps: Zatím jsem řešil faktickou stránku věci což znamená že na spoustě míst je např. rozdělený text pomlčkou jako byl v původním pdf. Plus aktuálně zatím chybí schopnosti Bojovníka,Kouzelníka a Paladina, kteří se v naší skupině zatím nevyskytují, proto jsem práci na nich zatím odložil.
Autorská citace #1
2.7.2018 17:53 - Maelik
Kromě obsahu by to chtělo ještě trochu dořešit grafickou stránku věci, resp. ovládání Příkladem budiž barbar:
Momentálně mám jednu stránku s screenshotem tabulky povolání, pod ní drobný odkaz na další stránku, ve které je obsah, každá schopnost se otvírá do zvlášť..trochu se v tom člověk ztrácí.

Navrhoval bych přepsat tabulku a odkazovat na schopnosti přímo z tabulky. A možná dát i něco vedle té tabulky, aby to nevypadalo tak smutně a hole..třeba další obrázek, nebo nějaký flavortext.

Jinak je to samozřejmě záslužný čin, takže díky za to.
Autorská citace #2
2.7.2018 20:52 - Kropy
Tak určitě :D jak říkám je to ve stádiu hodně raných začátků. Spoustu věcí se učím za pochodu a vzpomínám jak nám to ve škole řikali, že se to dělá... Případně spousta hledání na internetu co a jak. Vzhledem k tomu, že další fází po dodělání těch schopností u všech tak jak jsou je tvorba postavy, na což by se hodilo využít místo vedle tabulky, když si vzpomenu jak se to dělá ;)
Autorská citace #3
2.7.2018 21:01 - Kropy
A k flavortextu tím se zabývat upřímně moc nechci. O tom jsou celá pravidla tohle principiálně má být sumarizace věcí které jsou důležité. Přiznávám že koncept spousty proklikávání taky není ideální, ale vzniklo to hlavně jako nápad protože česká varianta přehlednějšího rozdělení kouzel prostě není. A pokud si to hráč nepamatuje co kouzla přesně dělají tak si z nich těžko vybere... S tím jsem měl při tvorbě postavy- čaroděj největší problém:"Takže aha jo tady je čarodějný blesk jasně, a teď kde byla ta magická střela...." :D
Autorská citace #4
2.7.2018 21:38 - Maelik
Tak co se týče psaní webových stránek, tedy alespoň podle mých znalostí, existuje poměrně dobře vysvětlené kompendium na adrese https://www.jakpsatweb.cz/

Kropy píše:
"Takže aha jo tady je čarodějný blesk jasně, a teď kde byla ta magická střela...."


Vím jaké to je :-)
A tvoje rozdělení kouzel je docela přehledné. I když, vyhledávací okénko v pravém horním rohu nikdy neuškodí, a návratové tlačítko pro snadný návrat z podmenu jednotlivých podmenu v levém horním rohu..to by zamezilo mnohému bloudění.
Autorská citace #5
2.7.2018 21:42 - sirien
Já nechci nic naznačovat, ale když budete mít trochu trpělivosti, tak by snad podobný web ani nemusel být potřeba :) (teda, nechci nikomu samozřejmě brát radost s tvorby) (a jen pro ujasnění: počkat je potřeba zhruba do čtvrtka a bude to určitě dřív než Nightfall)
Autorská citace #6
2.7.2018 21:58 - Aegnor
sirien píše:
(a jen pro ujasnění: počkat je potřeba zhruba do čtvrtka a bude to určitě dřív než Nightfall)

Jak to může bejt dřív než Nightfall, když Nightfall má být v úterý?
Autorská citace #7
2.7.2018 22:00 - Kropy
sirien - Nemyslím si že by trpělivost vyřešila tenhle problém ;) rozhodně ne troška pokud nechcete každý den aspoň hodinu sedět u pravidel a opakovat si spelly jako slovíčka z angličtiny. Mám DnD rád a věnoval jsem mu už dost času, ale tohle je moc. A představit si jak dlouho bude trvat než se ty spelly naučím já zpaměti bez taháku mi běhá mráz po zádech.
Maelik - Vyhledávací okno je taky dobrý nápad na začlenění o návratovém jsem uvažoval, ale zatím se k němu nedostal, jak říkám ještě není dodělaný základ :D a moje pracovní morálka sestává z toho že jeden den jsem schopný na tom dělat klidně 6 hodin v kuse a pak třeba týden ne :D
Autorská citace #8
3.7.2018 15:49 - Dukolm
Kropy: Sirien jen chtěl naznačit že se něco rýsuje na obzoru a vymýšlet pracně vyhledávání třeba muže být pak zbytečný čas. Ale přišlo nám divný to nedat aspoň náznakem vědět že něco chystáme.

Aegnor píše:
Jak to může bejt dřív než Nightfall, když Nightfall má být v úterý?

Oni se ty dny v týdnu opakují v cyklech. :-)
Autorská citace #9
3.7.2018 16:09 - Kropy
Dukolm píše:
Sirien jen chtěl naznačit že se něco rýsuje na obzoru a vymýšlet pracně vyhledávání třeba muže být pak zbytečný čas. Ale přišlo nám divný to nedat aspoň náznakem vědět že něco chystáme.

Tak ono uvidíme kam to dotáhnu skoro čtrnáct dní jsem na tom neměl náladu včera jsem dodělal schopnosti bojovníka, byť jsem je zatím ještě nedal na internet. A když už to mám takhle udělaný tak to jsou určitě věci, které chci udělat. Ono vlastně to přidání sem je za a) kvůli feedbacku pokud to někdo využije
b) kvůli tomu, že když už jsem to udělal tak si to přeci nenechám pro sebe.
Autorská citace #10
4.7.2018 16:35 - Kropy
Update - Přidán paladin a bojovník.
Autorská citace #11
7.2.2019 15:15 - Kropy
Aktualizace přidána kouzla a triky z Xanatara bohužel kvůli času a svému předchozímu lajdačení jsem zjistil, že chybí schopnosti kouzelníka, a bohužel dnes nemám již čas to dodělávat tak jsem to tam hodil tak jak to je takže kouzelník je zatím bez xanatara a bez schopnosti.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074813842773438 secREMOTE_IP: 3.238.62.119