Kultura

Autorská citace #1
21.11.2018 11:30 - Naoki
Nice.
CC Attribution, znamená to že se jedná o překlad nebo je to v podstatě takové shrnutí?
Autorská citace #2
21.11.2018 12:59 - Demonica
Moc pěkné.
Autorská citace #3
21.11.2018 14:00 - sirien
Naoki: je to můj autorský text, v podstatě svými slovy nějak přeříkávám informace z knížky a z nějakých videí okolo.

Technicky vzato obsah tohodle článku se překrývá s tímhle historickým a tímhle současnost popisujícím videem (podrobnější rozpis obsahu obou tady) plus obsahuje nějaké věci z tohodle pozdějšího (i když bez těch detailů o sektách a aktuální politice mezi Camarillou a klany, to už mi přišlo moc detailní - poznámky tady).

Ta dvě další videa (úvahy o podstatě upírů s poznámkami o klanech a jejich slabinách, nutkáních, krvavém běsnění atp. a navazující o krvi a sání krve, shrnuté zde a zde) mi tam stylově nezapadla, stejně jako bohužel ani to pozdější o Humanitě (poznámky tady, ale upřímně ta starší videa na tohle téma - tohle zejména, i když je vztažené ke starší edici a tak neobsahuje věci k touchstones atp. a pak trochu tohle s polemikou o dobru ve WoD - popř. něco z toho zmiňuje i tady - mi přijdou obsahově lepší a určitě stojí za to je vidět).

Páté o Maškarádě a způsobech jejího praktikování (poznámky tady) sem si říkal že tam dám, ale pak mi to přišlo jako zbytečně moc detailu, podobně jako to další video o klanech (obsah zde)


Jinak obecně k tomu světu sou cool samozřejmě všechna ta jeho videa, zejména jak sem už poznamenával jinde mám rád tu sérii s Malkaviánskym knížetem co začíná tady.


A když už tu shrnuju odkazy co padaly jinde tak se tu asi i hodí repostnout tenhle přehled co postoval dřív Shako: ofiko přehled edicí a jejich stylizací a tematických zaměření.
Autorská citace #4
21.11.2018 14:52 - Ebon Hand
Super, čtení se mi moc líbilo. Hned mě to zlákalo si zahrát. :-)
Autorská citace #5
21.11.2018 15:09 - LokiB
Jo, přidávám se, dobře a poutavě napsáno.
Autorská citace #6
22.11.2018 03:46 - Naoki
Kromě toho si to zahrát mě to zlákalo zfilmovat to :D
Autorská citace #7
22.11.2018 10:51 - Jerson
Taky bych si ty upíry už konečně zahrál, ale zatím to nikdy nevyšlo.
Autorská citace #8
26.4.2019 09:08 - Aegnor
Má tu někdo k dispozici nějaký stručný seznam upíří terminologie (Vitae, Kine, Kindred, Sire ... ) v češtině?
Autorská citace #9
27.4.2019 14:08 - sirien
Aegnor: ach jo, já bych Markuse s jeho obsesivnim archivovánim a mazánim fakt někdy nejradši zabil. Ideálně za pomoci stroje času ještě v minulosti. Dohledat tu diskusi s tvorbou klíče k WoD obecně dalo dost práce - a ty další o nichž mám za to že existovaly nemůžu najít vůbec :/ Každopádně koukám že tam (kromě staré dobré hádky o adepta a záživného flame s pár nyxáky...) nic moc neni.

Kdosi kdysi udělal překlad (...dejme tomu...) nWoD upírů, kterej je koukám pořád k nalezení, ale upřímně mi vždycky připadal dost neumělej a spíš jako ukázka toho jak by ani (zejména?) komunitní překlad vypadat radši neměl.

long story short: bohužel máš smůlu.

Existuje nějaká zaběhlá terminologie ještě z doby oWoD, ale je to čengliš paskvil od lidí co mnohdy neuměli moc anglicky, ale nepřenesli přes ego aby to nešířili dál (z této doby máme ony úžasné prince měst a jiné chuťovky) a spíš bych Ti doporučil začít to tvořit od začátku než to dohledávat v tomhle starym bordelu.
Autorská citace #10
2.5.2020 16:05 - sirien
SHIT! Oni zrušili Gentlemanova videa s V5 úvody! ("The Gentleman's Guide to Vampires: V5 Episode One - What's Past is Prologue" a navazující) (viz)

Máte někdo nějaké zálohy?
Autorská citace #11
3.7.2020 11:49 - Gurney
Preview VtM komiksové řady. A btw...
Píše:
Players of the game also will receive exclusive material for Vampire: The Masquerade 5th Edition, the rule book from Modiphius Entertainment. The content includes characters, locations, scenarios, and more that readers can use to play alongside events in the comic.
Autorská citace #12
3.7.2020 12:05 - sirien
YES! Gentleman's guids are back! Byly po půlročním bádání shledány rasově, genderově, druhově, stylově, kulturně atd. nezávadnými. Ale asi si je radši pudu rychle stáhnout, protože v dnešní době čert ví jak dlouho to vydrží :/

Gurney píše:
Preview VtM komiksové řady.

První dvě ukázkové stránky ukazují velmi oduševnělé dialogy, vskutku... hned mě to vtahuje do příběhu :D

Jinak ale musim říct, že mi ta kresba nějak extra neimponuje.
Autorská citace #13
1.9.2020 18:36 - Malfin
Skvělé. Díky. Vrátilo mě to o hodně roků zpět, kdy jsem hráli Maškarádu. A hned bych si zahrál znova!

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084682941436768 secREMOTE_IP: 3.90.205.166