Kultura

sirien
14.12.2018 13:02
PJ Craft
PJ Craft playlist

YT channel s radami pro DMy ve stylu některých anglických předloh.

(sirienův obsahový průlet: 0-2, 3-6, 7-10, 11)
28.2.2019 11:30 - LokiB
Jerson píše:
Může být. Ale cíleně sebrat postavě na 6. úrovni 80% HP, aby PJ vytvořil ve hře dojem, který chce mít (jen on sám),


Jo, pakliže to chce jen sám PJ, tak je to špatně. Mělo by to být věcí dohody všech u stolu.
Jinak je to důsledek toho, že někdo chce použít systém pro jiný žánr, než pro který byl určen. Takže si dělá home rules (nebo setting rules), aby mu to víc sedělo. Což je ok, když s tím souhlasí všichni ve skupině.
28.2.2019 11:32 - LokiB
Jerson píše:
Vzpomínka na to, jak mu ostatní hráči zabili postavu ve spánku, protože je asi moc štval, je taky zajímavá. Má někdo podobnou zkušenost?


Ale jo, na začátku jsme si občas vzájemně taky zaprasili. postupně jsme přišli na to, že nás to tak nebaví a skončili jsme s tím
28.2.2019 12:05 - efram
Jerson píše:Ano mám obdodbnou zkušenost. jednalo se o politickou hru a byl jsem jako nepohodlný odstraněn. Moc už si to nevybavuju. K tomu co říká G ve videu mi schází víc informací k pozadí proč se to stalo. Nicméně v obecné rovině to neuznávám. Respektive uznal bych to kdyby ta situace příběhově nastala a měla své opodstatnění.
28.2.2019 14:23 - Xeth
Jerson píše:
Má někdo podobnou zkušenost?

Vzpomínám si na dvě za mou dlouholetou kariéru.

1) V prvním případě mi byla postava ovládnuta drowy a dovedla družinu "povrchňanů" do pasti, kde je pak na své vlastní hlídce předala do jejich rukou. Družina (včetně mé postavy) pak našla smutný konec v rukou illithidů. Jejich těla byla nakonec z Underdarku vynesena a oživena.

2) Podobu mé postavy na sebe vzal mocný démon (mně byla svěřena hra této falešné postavy, aby nebylo na první pohled patrné, že je něco jinak) a ta následně odvedla část družiny do doupěte jeho přisluhovačů, kde je pod falešnou záminkou rozdělila a nechala pobít. Tady unikla jediná postava (jediná hráčská postava, ostatní byla NPC pomocníků pod ovládáním hráče), zachráněná zbytkem družiny.

V obou případech dostávali ostatní hráči do rukou množství náznaků, které více či méně bily do očí (jako, že moje dlouhodobě pacifistická a boji se vždy vyhýbající postava chtěla do ruky zbraň, čím více a čím větší, tím lépe, aby mohla mordovat nepřátele). Ty však byly ignorované a to i hráči, jejichž postavy jsou normálně až chorobně podezřívavé a paranoidní.
28.2.2019 15:10 - Šaman
Vzpomínám na jednoho týpka, který přišel do družiny se slovy "Vy jste na páté úrovni a ještě jste nezabili žádného draka?". Hraničářka měla psa (dle pravidel DrD 1.5 - hlídací s jedničkou na životy, tj. 1 nebo 2 HP) a nikdo kromě jí a zlodějky ho nesměl hladit aby ho omylem nezamáčkl. A ten týpek ho jednou v nestřežené chvíli zabil řka: "za chvíli přestupuješ, nahážeš si lepšího - tahle čuba je k prdu."

Dotyčný byl neherně odejit a herně obrán o všechno důležité a ponechán osudu opit do kocoviny v nějaké zapadlé vesnici. Už o něm nikdy nikdo neslyšel.

Imho je to ukázka, kde powerplayerství přerostlo do ukázkového munchkina. Problém byl, že vůbec nechápal, co se nám na jeho super hře nelíbí.
28.2.2019 15:56 - Jezus
Když jsme s kamarádem jako děcka poprvé začali hrát DrD (jen spolu, každý po pár hrách za dvě postavy a v PJování jsme se střídali), moc dlouho nám netrvalo, abysme šli sejmout draka kvůli rychlejšímu postupu po úrovních. Chvíli jsem počítali a nakonec jsme ho raději obložili alchymistickými výbušninami, když spal (to že draci spí s "otevřenýma očima" vyřešila myslím selektivní slepota:-) ) a dorazili kupou modrých blesků. Postoupili jsme pak myslím právě na pátou úroveň :-D
28.2.2019 19:18 - malkav
Jerson: Ano, vzpomínám si na dvě zabití postavy družinou.
1) Jednu postavu jsem odpravil osobně. Bylo to vyústění příběhu, kdy kámoš hrál upíra a já zástupce místní moci, jako nižší šlechtic. Obě postavy po několika letech hraní s jinými družinami. Konflikt při setkání těchto postav byl v tomto případě nevyhnutelný.
2) Politikaření, kdy jeden hráč hrál závistivého, zákeřného a mocichtivého. Druhý hrál klaďasa a la Mirek Dušín. Zákeřňák se chtěl dostat k nějakým věcem a tak si na svou vlastní družinu najal lapky. Když téměř celá družina padla na mez vyřazení, ale "Mirek Dušín" měl šanci posledního lapku sejmout a vyslechnout, tak mu Zákeřňák píchnul nůž mezi lopatky a byl konec pohádky.

Nemám rád zabíjení mezi hráči, ani se nevyžívám ve hraní proti sobě. Obě tyto situace ale vzešly ze hry. Mimochodem obě proběhly v DrD 1.6 :)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.15627408027649 secREMOTE_IP: 107.23.176.162