Kultura

sirien
14.12.2018 13:02
PJ Craft
PJ Craft playlist

YT channel s radami pro DMy ve stylu některých anglických předloh.

(sirienův obsahový průlet: 0-2, 3-6, 7-10, 11)
25.12.2018 21:45 - ShadoWWW
PJ Craft v novém díle přišel s tou nejdůležitější radou.

Dobře, Gergone! :-D
25.12.2018 23:10 - Aegnor
Tak, a teď by mě zajímalo, kdo s touhle radou bude nesouhlasit :D
25.12.2018 23:22 - sirien
Marky: protože citační orgie, kdy si napříč několika (a více) stránkami dva lidé (především a zejména dva) vyměňují posty skládající se z pocitově nekonečné série krátkých citačních bloků a krátkých úsěčných odpovědí s jedním až třemi rozvinutějšími reakcemi a kdy se tyto posty a citace v nich nekonečně řetězí je vcelku typickým symptomem pasivně agresivního flameu (smolderu?) a ultra-formalismus je jednou z obvyklých podob takové výměny. A protože v tom jedete zrovna vy dva, který máte k formalismu úchylku i normálně, tak ani nemusim číst co si vyměňujete, abych věděl, o co de.
26.12.2018 12:12 - MarkyParky
A stejně nikdy nebudeš vědět, jestli jsi měl pravdu, nebo to je jen předsudek, dokud si to nepřečteš :P
26.12.2018 13:02 - sirien
Takových let a stále podceňuješ míru mé arogance a samolibé sebejistoty.
26.12.2018 16:57 - MarkyParky
Pravda. Dostal jsi mě, zvítězils!
8.1.2019 09:04 - ShadoWWW
Vyšel nový díl o Tvorbě světa. Tento díl se mi moc líbí.

Snad bych jen podotknul, že "začni v malém" je skutečně nejdůležitější rada a člověk může být přehlcen a zabřednout i do vydaných světů. S tím mám hned dvě zkušenosti.

Poprvé ještě u DrD 1.5, když jsem nakoupil moduly Asterionu, měsíc je všechny četl a pak několik měsíců zkoušel poskládat získané informace do nějakého velkého a promakaného tažení. Skončilo to tak, že po roce od nákupu jsem vyhořel a žádné asterionské hraní nerozjel.

Místo toho jsem nakonec vzal tvrdý papír A3, namaloval vesnici Mehulku s okolím, ve kterém nechyběla jeskyně, zřícenina hradu a zdánlivě opuštěná věž. S touto mapkou sestrojenou za pár hodin jsem složil své první dobrodružství a parádně jsme se na ni vyřádili celých 5 úrovní. Bylo to jedno z nejlepších tažení v mém živoě.

Druhý, podobný zážitek mám se Zapomenutými říšemi. Chtěl jsem v nich začít hrát v DnD 4E. Koupil jsem si oba moduly (Player's Guide i Campaign Guide) a opět jsem se přehltil. O co lepší byl můj začátek v DnD 5E, kde jsem začal rovnou vedením dobrodružství ze Starter Setu, které se odehrávalo na relativně malé ploše na Mečovém pobřeží, a všechny settingové informace tvořily jen kulisu. Když nad tím teď přemýšlím, celé to vlastně bylo dost podobné tomu, co jsem kdysi zažil s Mehulkou.

A po Starter Setu jsme začali hrát další vydaná dobrodružství odehrávající se v Zapomenutých říších a mé povědomí o nich se postupně zvětšuje. A je to super. Ani dnes, po víc jak čtyř letech nepřetržitého hraní ve FR, nejsem ani zdaleka žádný expert na Říše, ale to mi vůbec nevadí. Hlavní je, že hrajeme a že mě to baví.
8.1.2019 13:39 - Jerson
Teď to poslouchám, už jsem měl výhrady k první radě, totiž nedělat vlastní svět. U fantasy to možná jde, ale když bych si měl vybrat nějaký vhodný svět pro předválečný setting, tak bych musel docela dost hledat.
8.1.2019 13:44 - Quentin
Tak je to PJ craft, ne GM craft :)
8.1.2019 13:56 - Jerson
To sice je, ale mluví tam i o nefantasy světech, takže ten název neberu doslova.
8.1.2019 16:26 - ShadoWWW
RPG je tak obšírné téma, že se nedá věnovat všemu. PJ Craft je zkrátka zaměřen na mainstream - fantasy hry na hrdiny.
8.1.2019 22:31 - efram
myslím si, že to co říká v PJ craftu na začátku je svata pravda...."komu se co nelíbí hned začne vymýšlet sva pravidla....." Na českou komunitu je jich až dost.

Mimochodem ve videu zminuje d20 a diskusi o logice. Já osobne mu dávam zapravdu, že ty věci o logice je prostě přehnaný lpění na "realističnosti" Daleko důležitější je zábavnost, kterou on zmiňuje......Možná by se někteří mohli i zamyslet nad tím jak moc tu některé věci řeší do "realističnosti" a jakou ji přidělují váhu. Zábava je to oč tu běží.....
8.1.2019 23:05 - Jerson
Na téma o logice budu odpovídat v příslušné diskusi, ne tady.
8.1.2019 23:12 - Aegnor
efram píše:
Možná by se někteří mohli i zamyslet nad tím jak moc tu některé věci řeší do "realističnosti" a jakou ji přidělují váhu. Zábava je to oč tu běží.....

Tak ... ono pokud hráče baví promyšlené hry se silnou vnitřní logikou, tak není jediný důvod, proč by to neměl řešit.
8.1.2019 23:23 - efram
Aegnor píše:


souhlas, je to o zábavě. jen se to někdy přehání.......každému co jeho jest

Jerson píše:


Odpovídej si kde chceš, ale tenhle post se striktně týká toho videa. nepřijde mi šťastné rozervat video na kusy a na kazdy kousek zalozit vlákno.
8.1.2019 23:42 - Jerson
Ta reakce v tomto díle je hlavně na mé komentáře, a já tím nechci opět zaplevelovat tohle vlákno, protože zcela jistě se dostaneme dál.
Souhlasím s poznámkou, že přílišné lpění na logice hře škodí.
9.1.2019 07:28 - efram
Ok, ja jen abych rád uvedl, že nejsem proti logice, snažím se mít ve hře logiku, nebo aspoň aby to logický celek dávala. Ale musím říct, že když se na hru podívám zpětně najdu xvěcí co mi pak logický nepřijdou.
9.1.2019 09:09 - Jerson
Může být. To se stává různým lidem, mně třeba pravidelně. Jde mi spíše o názor, zda je dobré nějakou smyslupnost (ne nezbytně logiku) řešit, nebo se na ni vysrat - a můj postoj je v tomto směru jednoznačný.
9.1.2019 09:27 - sirien
Jerson píše:
Ta reakce v tomto díle je hlavně na mé komentáře

Damn, a já mám pořád omezenej přístup na net a nechce se mi plejtvat data na 45 min video...
9.1.2019 09:44 - efram
Jerson píše:


v tom, ale kupodivu, nejsme v rozporu. Trošku, možná subjektivně (statistiku si nevedu) jsi poprvé explicitně vymezil dva pojmy - smysluplnost vs logika a nejsem si jist zda to tak bylo podáváno od začátku...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094789028167725 secREMOTE_IP: 44.192.107.255