Kultura

sirien
14.12.2018 13:02
PJ Craft
PJ Craft playlist

YT channel s radami pro DMy ve stylu některých anglických předloh.

(sirienův obsahový průlet: 0-2, 3-6, 7-10, 11)
22.3.2021 13:56 - ShadoWWW
Ha, Sirien v nové sérii PJ Craftu. :-)
22.3.2021 14:35 - Pan Bača
pěkné.. .a kdy bude další díl?
22.3.2021 14:56 - sirien
To bylo rychlý na to, že jsme ten rozhovor dělali v sobotu :)

Další díl nevím - jak se to Gergonovi bude chtít pouštět (a jak to bude stíhat zpracovávat), materiálu má asi tak tři hodiny (se nám to kapánek roztáhlo nad plán :D ) Osobně bych tipnul že to bude tak... cca co tejden? Plus mínus?
22.3.2021 15:14 - Jezus
sirien píše:
(se nám to kapánek roztáhlo nad plán :D )


Aby ne, když na otázku "Co se odposledně změnilo", shrneš historii projektu a tvůrčí tým a na druhou otázku EDIT:"Co nováčci, nebudou se ztrácet?", reaguješ kompletním představením struktury pravidel :-D (A ano, na jiné otázky se za těch dvacet minut "rozhovoru" nedostalo :-) ).

Ale jako v pohodě, informačně je to docela zajímavý a není to tlachání o ničem, takže dobrý.
22.3.2021 15:38 - Gergon
Tak já se dostatečně vykecám ve svém pořadu, takže proč tady nedat prostor někomu jinému =) a taky jsem původně myslel že Sirien všechno shrne v prvním dílu a nebude co řešit dál, ale kupodivu se nořil stále hlouběji a mám pocit, že další díly jsou ještě zajímavější a nabitější informacemi.
A hlavně jsme se Sirienem řešili témata jednotlivých dílů předem a on věděl o čem bude mluvit, takže neměl potřebu se pokaždé zastavit a dát mi čas se ho zeptat na další věc, když mohl plynule mluvit a s těmi tématy na sebe jednoduše navazovat.
Budu se snažit vydávat každý týden.
22.3.2021 15:47 - sirien
jj, efekt velmi rozsáhlé odpovědi na otázku "co se změnilo?" je dané i tím, že jsme si témata trošku rozvrhli předem a domluvili jsme se, že na začátek bude dobré dát celý kontext, aby byl pohromadě a abysme se k němu pak nemuseli už znovu vracet. (Takhle když to vidim zpětně sem mohl říct spíš nějaké jiné věci na které se nedostalo na úkor zbytečného detailu u méně podstatných věcí, ale to je asi osud zpětného pohledu na každý rozhovor, který není přímo předem skriptovaný.)

Ale jako jo, je pravda, že sem si moc nehlídal, jak dlouho o něčem mluvim. Příště můžu zkusit shrnout základ jen v nějakém časovém limitu :D
22.3.2021 16:09 - Jezus
Což o to, já mám taky radši, když je dán prostor spíš hostovi, než když kecá ten, co ho má zpovídat. Jen že to na mě působilo trochu úsměvně :-)

Mě osobně zaujal taky ten Dračák 4 - mám pro tuhle amatérskou tvorbu na téma "prostřihy do rpg hry" celkem slabost. Jak jsem ale pochopil, konkrétní jednorázový Startovač nebo tak pro to není, jen měsíční Patron/Startovač obecně na PJ craft. (?)
22.3.2021 16:15 - Gergon
Jednorázový Startovač není, protože jsme ho dělali v minulosti a při tom jak velké náklady a práce vznikaly na veškeré poplatky, výrobu odměn, rozesílání odměn, daně atd... tak 40% (přesně 40% počítal jsem to, není to jen obrazně řečené číslo =) ) získaných peněz šlo všude kolem jen ne na samotný projekt, a tomu se snažím vyhnout.
U tohoto systému Patronství dostávají patroni přidanou hodnotu ve fomě videí, do budoucna potom i nějakých digitálních produktů mé tvorby - mapy, dobrodružství atd... což je něco co jim pošlu na email a tedy to nestojí žádné finance navíc na tvorbu, pouze můj čas a nestojí to žádné poštovné. Tím ušetřím celé tisíce korun, které můžeme dát na projekt.
22.3.2021 17:15 - Jezus
Chápu a v zásadě souhlasím.

Jen přemýšlím, jak to udělat, když chci přispět na filmeček a zbytek mě v zásadě nezajímá (nic proti PJ craftu, ale víš jak, už si to stejně dělám podle sebe...). Jakože asi tu částku co bych dal jednorázově nějak rozpočítám, abych to jakoby hned nerušil a pak to utnu v pravou chvíli utnu... ale je s tím práce :-)
22.3.2021 17:23 - Gergon
Tak možností je víc, myslím že se tam dá nastavit třeba nějaká konkrétní doba po kterou chceš podporovat, nebo to poslat jen jednou a pak zase hned skončit, nebo někteří kteří chtějí poslat jednorázový příspěvek a nechtějí dávat procenta Startovači tak se mi ozvali osobně (dva lidi) a poslali mi to přímo na účet. Ale to je pro mě až poslední možnost, protože jsem rád, když je vidět veřejně kdo mi co poslal a kolik máme.

BTW. I ten filmeček bude seriál co poběží doufám několik měsíců.
28.3.2021 11:14 - Aegnor
Další díl Rozhovoru - tentokrát o rozdílech mezi JaD a DnD.
1.4.2021 10:36 - sirien
Myslim, že by se Gergon měl inspirovat pro své pravidlové taháky. Sem si jistý, že by kvalita PJ Craftu šla hned ještě o hodně vejš :)
1.4.2021 11:14 - Gergon
Viděl jsem, ale obávám se, že kvalita mého zpěvu by zaručila, že kvalita PJ craftu by šla hooodně dolů =) To už by YouTube mohl zablokovat jako nevhodný obsah :D
1.4.2021 11:20 - Jerson
Je to sice sexistické, ale RPG je stále ještě dost nerdovská zábava, takže videa o RPG obsahující hezké holky jsou přístupnější divákům :-)
1.4.2021 11:28 - ShadoWWW
Nerdovská kultura je dnes mainstream. Viz Teorie velkého třesku, Community, Stranger Things, Dark, Silicon Valley, IT Crowd, Star Wars, Harry Potter (...) nebo i české Svět pod hlavou.
1.4.2021 11:55 - Jezus
Hlavně bych neřekl, že cosplayující holka, která zpívá o DnD je sexistická. Naopak - je inkluzivní :-)
1.4.2021 12:18 - RoVan
Jezus: Jerson psal že ta jeho poznámka je možná sexistická, ne ta slečna. :)

Určitě, tím, že je to přitažlivá mladá žena přiláká široké spektrum obecentstva, jak staré nerdy, tak nové progresivní obecenstvo (nebudu rozvádět, nejsme v politické diskuzi).

Je to bezesporu výhoda, kterou sice Gergon nemá (pokud se nerozhodl pro nějakou zásadní změnu ve svém životě)ale! hudební speciál PJcraftu by byl určitě cool a jsem ochotný se na něj na patreonu (nebo kdekoli) Gergonovi složit :) - i kdyby to měla být rap battle Volo vs Elminster :)
1.4.2021 12:58 - sirien
ShadoWWW: to, že něco přestalo být okrajový a weird neznamená, že to je mainstream.

Stranou toho že BBT je spíš výsměch nerdům než nerdovská kultura, IT crowd je prostě sitcom, HP je braný jako pohádka, Star Wars zapadly mezi komiks filmy (kde si všimni že mainstreamovovst filmů nijak zvlášť nepomohla maisntreamovosti komiksů btw.) a většina zmíněného je vlastně hrozně umírněné pro mainstream diváka, což ukazuje, že to vlastně mainstream neni. Až bude mít plošnou popularitu něco fakt nerd-style co je pro mainstream weird, typu Farscape, tak dej vědět, budeme mít o čem se bavit.
1.4.2021 13:06 - LokiB
ShadoWWW: tady máme odlišnou představu o tom, co je nerdovská kultura i co je mainstream.
Star Wars, Harry Potter, Svět pod hlavou ... co je na tom nerdovského?

RoVan: asi to tak Jerson myslel :) ale výklad, že sexistické je dané video, je zcela validní.
1.4.2021 13:09 - Gergon
Jezus píše:
hudební speciál PJcraftu by byl určitě cool

No pokud se někdo najde, tak já nejsem proti =)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080663919448853 secREMOTE_IP: 3.226.254.255