Kultura

sirien
14.12.2018 13:02
PJ Craft
PJ Craft playlist

YT channel s radami pro DMy ve stylu některých anglických předloh.

(sirienův obsahový průlet: 0-2, 3-6, 7-10, 11)
1.4.2021 14:25 - Jezus
Neřekl bych, že zrovna BBT byla spíš výsměch nerdům - samozřejmě, utahuje si z nich, ale zároveň je představuje jako zajímavé postavičky, které mají co nabídnout, žádné věčné zoufalce. A taky mimoděk ukazuje, co je na těch nerd věcech zajímavého - byť souhlasím, že hodně zlehka (ne v moc velkém množství).
1.4.2021 14:27 - Jezus
Gergon píše:
No pokud se někdo najde, tak já nejsem proti =)



Tu poznámku o cool hudebním speciálu měl sice RoVan, ale taky si to myslím ;-)

Jsem ochoten přispět ale jen pod podmínkou, že tam budeš mít taky nějakou malou pin-up scénku (samozřejmě ty osobně :-D ).
1.4.2021 14:38 - Gergon
no já spíš potřebuju někoho kdo to nazpívá =) ale je to výzva, kouknu se v okolí po někom pěvecky zdatném a pokud dosáhneme na startovačí druhého cíle, tak natočím hudební video klip s fantasy dnd tématikou.
1.4.2021 15:44 - sirien
A bude i Gergonův pin-up kalendář? :D


Jezus: v momentě, kdy vědeckou část vtipu můžeš nahradit náhodným shlukem slabik a pointa zůstane stejná, to není vědecký vtip, ale vtip na účet vědců. Nerdovská komediální show je Futurama - když je vítězství koně v kvantové cílovce nefér, protože měřením změnili vítěze, tak prostě musíš chápat narážku za vtipem, abys pochopil vtip. V BBT nepotřebuješ vědět narážku za vtipem, protože vtip je v tom že někdo vůbec říká něco vědeckého. O trapnejch stereotypech nemluvě. Co všechno je v BBT shit by šlo řešit dlouho, ale viz třeba tady (kdyby Tě to přestalo v průběhu bavit, skoč aspoň na poslední odstavec, to shrnutí je až bolestivě trefný - jen teda varuju že sem zjistil že pro některé bývalé fanoušky BBT to je ve stylu what has been seen cannot be unseen...) nebo tady. Nebo tady. Srsly už jen to jak snadno mi tohle padá z google je výmluvný, tušil sem, že něco podobnýho někdo určitě sepsal, ale myslel sem, že to budu muset chvíli hledat, ne že to budou tři z prvních čtyřech odkazů co mi to najde.
1.4.2021 16:00 - Jezus
Netvrdím, že je tam vědeckejch vtipů nějak moc a ano, aby si to zaloužilo nálepku geekovský seriál, muselo by jich tam být více, stejně jako narážek na na seriály a filmy s sci-fi tématikou, komiksy a pod.

Ale jsou tam, jen je více těch "jakoby narážek", aby to bylo přístupné mainstreamu.

Já věděl, že ten seriál bude dobrý v momentě, kdy se Shaldon převlékl na Halloween za Dopplerův jev. Samozřejmě jsem se smál, jakmile jsem ho viděl, protože mi to došlo, ještě než to začal vysvětlovat. To prostě geekovské bylo. (Fakt, že to pak trochu vysvětlí pro ostatní diváky to nemění, jen zpřístupňuje).

Žel souhlasím, že podobných věcí tam moc nebylo a postupně jich IMHO ubývalo, ostatně proto jsem to ani nedokoukal.
1.4.2021 16:01 - Aegnor
Já bych k tBBT ještě dodal, že má úspěch dle mého jenom díky laugh tracku. Stačí se podívat na videa, kde je ten laugh track odstraněnej.
1.4.2021 16:16 - sirien
Jezus: pokud je 95% vtipů na účet geeků o tom, jak sou vlastně efektivně hloupí, neohrabaný a slabošský, sociálně nemožný, prakticky nepoužitelný a sexuálně podřadný, pokud ne rovnou úchylný, tak to fakt neni geek seriál nebo seriál pro geeky - 5% vtipů do nichž se omylem dostala vědecká pointa to fakt nezachrání.
1.4.2021 16:37 - Gergon
Gergonův asi ne za to můj xicht nestojí =), ale kalendář postav z trilogie a seriálu Dračák v kostýmech by neměl být problém =)
1.4.2021 18:23 - Jerson
Aegnor píše:
Já bych k tBBT ještě dodal, že má úspěch dle mého jenom díky laugh tracku.

Jenže TBBT je natáčené přes živým publikem, takže smích není že smysly, ale od diváků, byť jim cedule sdělují, kdy se mají smát. Nicméně oni se často smějí už před rozsvícením cedule, alespoň co jsem viděl pár záběrů z natáčení.

Takže když se díváš na záběry s odstraněným smíchem, je to podobné jako by ses dívat na Cimmermany bez reakcí publika. Taky ten dojem bude jiný.

Můžeš si všimnout, že občas herci čekají, až se diváci dosmějou.

Jinak to nemusíme řešit, stačí si vygooglit záběry z natáčení. Myslel jsem, že zrovna tohle je o BBT všeobecně známo.
1.4.2021 18:35 - Aegnor
Celé tBBT? I scény na univerzitě, v obchodě s komiksama apod.? (Fakt si nejsem jistej.)

A upřímně, z Cimmermanů si fakt nevybavuju reakce publika. Jakože vůbec.

K tomu hereckému čekání, až se diváci dosmějí ... to nic nemusí znamenat, můžou mít ve scriptu "počkej 2 vteřiny, tam nacpeme smích". :-)
1.4.2021 18:39 - Gergon
Aegnor píše:
Celé tBBT? I scény na univerzitě, v obchodě s komiksama apod.?

Ano - úplně celé - všechno včetně aut na ulici a podobně je tvořeno uvnitř ateliéru před diváky.
1.4.2021 18:46 - Jerson
Jak píše Gergon (a jak jsem doplnil do svého původního příspěvku), je to tak. BBT je spíše záznam divadla. Ani nevím, zda scény natáčeli na víc pokusů, myslím že jsem někde četl, že nikoliv, a tak je na Penny třeba občas vidět, že se směje reakci diváků, nicméně to v seriálu nechali.

Neříkám, že se musí líbit každému nerdovi, ale nemyslím si že by to byl seriál o chytrých lidech točený pro hloupé lidi.
1.4.2021 19:14 - sirien
1 - diváci tam jsou dobrovolně jako fanoušci, samozřejmě, že se smějou (stranou toho že je standard publikum "rozehřát" aby se smálo snáz a ještě k tomu dávat rozsvěcovací instrukci "smích!")
2 - I tak je konečný smích ve skutečnosti přidávaný navíc nad ten reálný, což... taky říká hodně

Záznam bez smíchu je samozřejmě vždycky pokřivenej, ale i tak dokáže ukázat hodně o tom jak moc něco je nebo není skutečně vtipné - a v čem plném vtip skutečně spočívá. Srovnejme BBT bez smíchu a třeba MASH.

Jinak BBT je seriál na účet chytrých lidí, kterému se až nebývale úspěšně daří tvářit, že je pro chytré lidi, i když není (kdyby byl, těžko bude tak masově populární - Futurama nikdy nebude tak úspěšná jako Simpsons, protože prostě lidí kteří ji chápou je mnohem míň).
1.4.2021 19:40 - RoVan
OT: Když Sirien zmiňuje MASH - nedávno jsme se na něj dívali (v EN) a poslední řada/y (jedna nebo dvě) tam ten smích mají - a ten tomu raději škodí, na DVD releasech je možnost jej i vypnout.
Upřímně nevím jestli je to zvykem, nebo tím, že ten MASHovský často suchý konverzační humor lépe rezonuje s plynulou návazností dialogů.
1.4.2021 19:51 - Log 1=0
Odstranění smíchu z MASH je rozhodnutí tvůrců dabingu, v originále normálně je.
1.4.2021 20:12 - RoVan
Logu, nemáš úplně pravdu, jak píšu výš, dívali jsme se v angličtině. Je to trochu komplikovanější viz teta wiki.

EDIT/ oprava špatné formulace
1.4.2021 20:31 - Log 1=0
Rád se poučím a doplním své znalosti. Ale ten odkaz nefunguje.
1.4.2021 20:39 - Aegnor
Log: Tenhle odkaz?
EDIT: Tak v odkazu se nepropíšou závorky okolo TV_series, když si je v adresním řádku doplníš, tak by to mělo být ok. /EDIT

Gergon, Jerson: ok, uznávám svou neznalost. Anyway, bez ohledu na to, jak se tam ten laugh track dostal ... je to něco, co zakrývá absenci vtipnosti. Teda, absenci vtipnosti pro mě - pokud má tBBT pro někoho dobré vtipy, tak mu to nechci brát.
1.4.2021 20:59 - RoVan
Hmm... odkaz na nadpis negunguje
MASH Wiki by mělo

Máš pravdu, že v originále ten laughter track byl. Tvůrci a herci bojovali s CBS a trvalo dlouhá léta, než americké stanice začaly vysílat seriál i bez laughter tracku- Po internetech koluje víc verzí - byl jsem přesvědčen, že jsme se koukali na originální - zjevně to, co máme doma je novější verze.

Jinak v české verzi smích není, ne nutně z rozhodnutí tvůrčího týmu, ale protože dostali záznam s jednou zvukovou stopou a mohli nechat všechno (polský dubbing) nebo nic :)

EDIT: některé věci co píšu na té wiki nejsou ale průběžně jsme to doma usilovně googlili ... samozřejmě našli jsme to na internetu, takže to musí být pravda ;)

EDIT 2: Odvolávám co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil, dohledal jsem původní zdroj informace a opravdu je to rozhodnutí českéto tvůrčího týmu
1.4.2021 21:16 - Log 1=0
RoVan píše:
ne nutně z rozhodnutí tvůrčího týmu

Nutně rozhodně ne, ale oni říkají, že jo, tak proč jim nevěřit.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087563991546631 secREMOTE_IP: 3.215.183.194