Kultura

Maelik
19.1.2019 15:05
8.2.2019 22:14 - krytah
Maelik a všichni ostatní: Jaký typ jména byste si představovali? Něco na styl Kovaříkova?
11.2.2019 13:38 - Maelik
Krytah: Jména čeho?
11.2.2019 17:08 - krytah
Sry, myslel jsem kraje.
12.2.2019 18:32 - Maelik
krytah: Tak potom odpověď zní ano. Něco v tom stylu.
17.2.2019 19:29 - shari
Je víkend? Je víkend, sice jiný, než to měl být, ale co už. Dodělala jsem ilustraci i mapku, tak snad jsem to z popisu pochopila správně.





A... hm... takže Řád Hvězdy a Štítu neprošel? :(
21.2.2019 12:22 - Maelik
shari píše:
A... hm... takže Řád Hvězdy a Štítu neprošel? :(


Já teda nevidím nikde že by prošel, ale ani že by neprošel...
16.3.2019 16:02 - Maelik
Tomu google docu pořád chybí nějaké encountery... nechce se někomu ještě něco dopsat?
16.3.2019 16:33 - sirien
Ono mu chybí myslim vcelku dost :)

Já se tomu teď nevěnoval protože sem řešil SRD a nějaké jiné věci mimo Kostku
16.3.2019 16:56 - Maelik
Zas tolik těch děr tam není a ty pasáže co jsou jen díra se dají vypustit :-)
Ptám se proto, že kdyby na to už nikdo nechtěl šáhnout, tak bych se pokusil to nějak dodělat sám a hodit to sem místo té původní verze.

Jediné co tam není a co nejsem schopen zalátovat sám je
[rÁMEČEK o tom jak si s hráči promluvit pokud by zápletku odmítli].
16.3.2019 18:06 - sirien
Já sem tam myslim měl ještě asi 2 věci co sem chtěl checknout, dej tomu ještě týden dva než to zavřeš prosím, extra to nehoří.
16.3.2019 19:02 - Maelik
Ok, tak se do toho pustím až za čtrnáct dní.
20.3.2019 21:40 - sirien
ok, tak já to prošel a přijde mi to ok :) Rámeček o odmítnutí zápletky sem dopsal.

Asi pak ještě dopíšu něco do toho dodatku C k příběhovým otázkám a tak, ale to asi teď není to co by primárně hořelo.

Mimochodem možná by to chtělo ještě nějaké mapky / náčrtky minimálně pro kraj v okolí Kovaříkova a pro tu mýtinu.
20.3.2019 21:57 - Maelik
Mapku mýtiny dodělám.

Pokud se jedná o mapku kraje..klidně ji dodělám taky, ale možná bych ji vynechal. V současnosti existuje Kovaříkov tak nějak ve vzduchoprázdnu a dá se zasadit v zásadě kamkoliv. Jakmile jej jednou ukotvíme do nějaké krajiny je třeba pevně definovat vzdálenosti od vesnice k hrobce, případně k dalším pamětihodnostem...ty pamětihodnosti jako takové, kde je sídlo místního pána, atd. atd.

Mimochodem, když jsi v tom, mohl bys zpracovat tu variantu té cestovní koláže? Tabulku s náhodnými encountery snad už nějak vyplním, ale narozdíl od příběhů od ohně tohle potřebuje jednak vysvětlit a jednak shrnout, na což je potřeba odborník..což já určitě nejsem.
20.3.2019 22:16 - sirien
Maelik píše:
Jakmile jej jednou ukotvíme do nějaké krajiny je třeba pevně definovat vzdálenosti

jen pokud tam připíšeš měřítko :D

Chápu a máš v tom point. Na druhou stranu tam dáváme nějaké lokace okolo (jako součást báchorek a pátrání ve větvi B) - pokud má DM svůj svět tak to je jedno a může si to zasadit kam chce (se tam dopíše že na tom nesejde a ať si to předělá, jen ať při rozmisťování těch dalších lokalit dodrží X, Y, Z...), ale pokud DM žádnej svět nemá, tak mi přijde friendly tam nějakou takovou mapku dodat - zvlášť pokud chceme aby to bylo newbee friendly.

Stories of campfire a traveling tam klidně nějak sepíšu, ale až zejtra, dneska už nějak nemám manu :)
20.3.2019 22:32 - Maelik
sirien píše:
Stories of campfire a traveling tam klidně nějak sepíšu, ale až zejtra, dneska už nějak nemám manu :)


To jsme na tom podobně..
21.3.2019 15:58 - sirien
ok, popsal sem tam celé cestování:
- stories of campfire
- 13th age style překážky
- koláž cesty
21.3.2019 18:01 - krytah
Chtěl bych se vrátit k názvu kraje. Můj názor je, že by si GM měl vymyslet svůj název, přecijen, je to v jeho světě a tak...
21.3.2019 18:06 - sirien
Fakt nejmenší detail, pokud se nepletu tak de jen o název kapitoly, takže to klidně může zůstat bez názvu.
22.3.2019 22:05 - Maelik
Tak to znovu procházím..koukám, že možná nebude od věci dodělat nějaké schémátko možných větvení. Plus jsem tam odpověděl na pár komentářů, nějaké tam sám dodal. Myslím si, že tam už je jen pár detailů k vyřešení a můžem to uzavřít. Resp. Já se to pak nějak pokusím dát do nějaké hezčí podoby, dodělat k tomu ilustrace a pak to hodím do článku místo toho půodního textu.

Jinak k názvu kraje: Můj názor je takový, že nějaký název by tam měl být. Pokud to GM/DM/PJ zasazuje do svého kraje, název se dá změnit vždycky. Pokud se jedná o název jako takový, navrhuju ten kraj pojmenovat nějak geograficky (Pojizeří, Zakarpatsko, atd.). Ideální by asi bylo podle řeky.. což nás přivádí zpátky k problému pojmenování, nicméně název řeky se vymýšlí o něco snáz, než kraj.
22.3.2019 23:13 - sirien
Doplnil sem ten encounter s bahnitym svahem.

Velmi bych doporučil, aby po mě někdo překontroloval všechna čísla, protože všechna ta DCčka a 1dX a všechno ostatní tam jako házim hala bala dost od voka a moc se v DnD nevyznám, takže mi snadno může něco uletět a bejt to těžší / lehčí, než chceme (dobře, jak se znám tak spíš těžší, než chceme :D ) To platí ostatně nejen pro tenhle encounter ale pro všechno co sem tam někam kamkoliv napsal...

Schémátko možných větvení... znáš draw.io? :)

Dopsal sem rámeček o encounterech s environmental hazardama. Přemejšlim, že bych to ještě prošel a případně místy doplnil další podobné rámečky pokud se ještě někam hoděj... jako intro dobrodružství se nám to fakt povedlo, zvládli sme tam narvat základní rady pro kdeco od vedení soubojů přes environmental hazardy až po hraní detektivek :D Jediný větší téma co tam chybí sou sociální konflikty, ale tak asi bude potřeba si něco nechat i na příště :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094673156738281 secREMOTE_IP: 3.86.235.207