Kultura

Maelik
19.1.2019 15:05
10.6.2020 20:49 - LokiB
taky mi to nepřijde jako taková výhra, dávat to natvrdo do příběhu. jednak si s tím některé skupiny třeba ani nebudou umět poradit, nebo o to nebudou stát, takže by to chtělo nějaké vysvětlovací rámečky, plus šance pro postavy, že pochopí, o co ve smlouvě jde atd.

jako námět to není špatné, jen nevím, jestli se to hodí zrovna do tohodle celkem jednoduchýho dobrodružství
15.6.2020 21:16 - Pan Bača
exi píše:
Kentucky cz here.


hodilo mi to při exportu chybu z důvodu licenčního ujednání obsaženého v písmu.

Chtěl jsem sem hodit jednu stránku na ukázku, jak by to s tímto písmem vypadalo, ale nejde to.
Jinak mám ale pocit, že na čtení textu jsou nejlepší obyč. písma a vyřádit se má smysl u nadpisů a různých poznámek.
16.6.2020 08:46 - exi
Pan Bača píše:
hodilo mi to při exportu chybu z důvodu licenčního ujednání obsaženého v písmu.

Hmm, to je shit. Stalo se mi to jednou. Když se ten font nepoužívá moc, dá se to řešit pomocí Type - Create Outlines. Tím se to převede na křivky. Jestli je ten font ale všude, tak mi fungovala akorát druhá metoda a to je...

Udělal jsem od nuly celej font znovu. Ne že bych to kreslil, ale překopíroval jsem jednotlivý písmena do odpovídajících slotů ve FontCreatorovi.

Jestli existuje elegantnější řešení, rád si ho poslechnu.
17.6.2020 19:22 - Gergon
Chtěl bych se zeptat, možná ve špatné diskuzi - jsou nějaké materiály, které by se daly použít při tvorbě vlastního dobrodružství, aby mělo stejný design jako ty DnD? Barevný podklad, Font písma, atd.... Chápu, že je někde asi něco pro InDesign, Nebo je to možná výrobní tajemství. Ale pokud ne, bylo by to fajn mít k dispozici i pro nás ostatní, kdo třeba nepřekládáme, ale tvoříme vlastní, tak kdyby to mělo jednotný look =) Díky. Protože třeba právě u Noci goblinů mě od začátku odrazuje ta hrozná grafika, stejně jako u některých dalších dobrodružství.
17.6.2020 19:58 - Šaman
17.6.2020 21:47 - Pan Bača
zkusil jsem si s těmi fonty trošku pohrát, tak se mrkněte, jak to vypadá pro oko, které s tím nedělalo (oba dva fonty mají pouze regular verzi, ale už se tady někdo nabízel, že umí všechny ostatní :-)
17.6.2020 22:25 - LokiB
Já ti nevím ... ten font pro nadpisy, proč ne. ale ten hlavní font pro text - takový bych použil, když už, pro rámečky, třeba pro odlišení. Místo kurzívy.
na hlavní font je to pro mě moc "kudrlinkovatý" :)
17.6.2020 22:40 - Pan Bača
No tak to to vidíme podobně.. Ten hlavní text se mi nějak nedaří chytit.. Je takový "kurzívovitý"
18.6.2020 03:37 - Naoki
Souhlas s Loki, i když stejně se mi tahle verze čte líp než to co máme teď
18.6.2020 08:46 - LokiB
No tak jestli krome zruseni prechylovani prestaneme jmena se skloňovat, tak potes pambu :)
18.6.2020 10:01 - Naoki
pardon
souhlas s LokiBem
lepší?
18.6.2020 15:06 - Pan Bača
Tak co takhle? Písmo je takové hranatější, není to klasická bookmania.. nadpisy by se hodily tučnější a u těch rámečků si nejsem jistý, jestli je nechávat tím fontem, co tam je teď... možná jen ty žluté k přečtení, jako taková forma "starého dopisu".

Jinak velikost textu odpovídá standardním příručkám (vizuálně).
18.6.2020 15:08 - LokiB
jo, tenhle font je za mě lepší.
přijde mi tedy opticky "malý", ale jestli to je standard, tak holt potřebuju lepší brejle :)
18.6.2020 15:13 - Pan Bača
já to tady překládal skelnou afinitou přes sebe a výškově si to odpovídá, ale je pravda, že je užší, tak to může působit drobně.. ještě ho můžu zkusit "ztlustit" a zvýšit.. je to verze "light", ne regular.
18.6.2020 16:42 - Pan Bača
tak převedením na regular se to docela spravilo.
Ale nejsem pořád spokojený s těmi rámečky. Ten font, co jsem použil, je na čtení na papíře nic moc. Asi zkusím držet původního ducha a nechám stejný font pro text i rámečky.
18.6.2020 16:43 - sirien
Popravdě si začínám trochu říkat, jestli by nebylo lepší vzít prostě ten default DnD vzhled (a případně ho trochu upravit co do pozadí atp. aby do něj seděly obrázky, pokud by to bylo třeba). Jakože vim, že do toho Maelik spálil mrtě energie, tak mi to je trochu těžký nadhodit, na druhou stranu zas škoda aby ta energie působila kontraproduktivně, jak naznačuje Gergon. A bohužel ze zkušenosti víme, že kvalitní vzhled dělá hrozně moc v tomhle směru.
18.6.2020 19:24 - Maelik
Za mě osobně... ten nový styl působí jako čínská kopie Příručky Hráče.

Buď chcete být originální, a potom nemá smysl hrát si na Příručku hráče, nebo to má vypadat jako příručka hráče, a potom nemá smysl to "maskovat" lehce jiným fontem.

Každopádně, pokud to má být ve stylu Příručky hráče, pak to potřebuje jiné ilustrace. Protože ani styl PHB ani ten styl co tu navrhl Pan Bača k tomu nejdou.
18.6.2020 19:26 - Tarfill
Jako,
já sám bych měl být s grafikou vlastních dobrodružství zticha, protože žádnou dobrou grafiku taky nemám. Ale pokud bych mohl říct názor prostého čtenáře, tak ta aktuální je fakt nic moc a taky mě to odrazuje...
edit: nemyslím teď font
18.6.2020 19:27 - Pan Bača
taky jsem to zkoušel, ale upravuju to i co se týká velikosti nadpisů apod.

Můžu udělat i orig. DnD sazbu pro porovnání, ale musím říct, že se mi to teď docela líbí (snad jen ty nadpisy, kdyby byly tučným fontem). I bych to nechal tak, jak to teď mám.

Daly by se upravit ještě rámečky tak, aby odpovídaly orámováním ostatním dobrodružstvím..
18.6.2020 19:28 - Pan Bača
vidím, že jsem osamocen :-( .. grafiku bych neměnil, to to raději hodím zpět do toho Medialvel Sharp

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085146903991699 secREMOTE_IP: 44.213.75.78