Kultura

Dukolm
22.1.2019 17:02




Zde se řeší provozní věci okolo SRD jako celku pokud máte něco přímo k nějakým pravidům v SRD tak doporučuji napsat do diskusí pro to určených:


Věci které by jsme chtěly/plánujeme do SRD přidat ale čekají až na ně vyjde můj čas. Pokud by někdo chtěl s něčím pomoci může se ozvat.
  • Rámeček na externí odkazy - nový typ rámečku, který by odkazoval na další zdroje a články třeba zde na Kostce a který by se zobrazoval bokem hlavního textu. Dukolm nemá problém připravit html (Vue komponentu) podobu rámečku; Co je potřeba je vyřešit css styly tak, aby rámečky nerušily text a byly opravdu jen jako doplňkový obsah. A tyhle podmínky splňovaly pro všechna zařízení a jejich displeje.
  • Sbírání zpětné vazba - postranní nebo dolní ouško s odkazem na googlí formulář pro potřeby sbírání zpětné vazby.
  • Patička - vzhledem k tomu že vuepress nemá zatím patičku stránky a docela by se nám hodila tak je v plánu prověřit možnost ji přidat.
  • Kartotéky (pracovní název) - SRD je super na texty - už ne na vyhledávání ze seznamů. Bylo by super mít bokem SRD filtrovací výpisy např. na DnD kouzla, Fate triky, AW tahy atp. Co je potřeba: transformovat text v SRD na databázi + vytvořit stránku se samotným filtrováním nad takovou databází.
Github repozitář generátoru SRD d20cz/srd-generator-v2
Co pohání SRD VuePress
19.4.2020 15:14 - Jarik
Zkusím si během týdne najít čas. A otestovat to. Začal bych asi 5 nestvurami z doplňku pro ToA. Případně šel proti proudu času, aby to dávalo přidanou hodnotu mně. Tedy ToA. A pak by se vidělo.
19.4.2020 15:26 - sirien
Super, každá část do budoucna určitě hodně pomůže.

Pokud chceš přenést věci co ještě nejsou v markdown, tak ideální postup asi je:

Pokud můžeš používat StackEdit (nebo podobný online editor uvnitř Google Drive) - prostě založit nový stackEdit soubor, pojmenovat ho "nazev.md" (včetně onoho .md) a přenést to rovnou do něj.

Pokud musíš pracovat v "offline" windows, tak založit si textový soubor (.txt), změnit mu příponu z .txt na .md, následně ho otevřít v Poznámkovym bloku (otevře se úplně stejně jako .txt, neměl bys poznat žádnej rozdíl), přenést to do něj a pak to na gDrive nahrát. (Pokud bys ani nemohl změnit přílohu, tak to udělat prostě v .txt, ta přípona jde změnit i pozdějc.)

...tj. práci přímo v Google Dokument editoru je (co teď koukám a zběžně zkoušim) lepší se spíš vyhnout.


Tak jako tak:

- stat bloky je potřeba formátovat po vzoru rámečků pro monstra, jinak to samozřejmě neudělá ty potřebné grafické rámečky

- za nadpis je potřeba doplnit ten originální název a příručku původu. Orig. název se hodí obecně plus může mít ve snippets nějaká velmi hodnotná využití do budoucna (pro budoucí funkcionality a moduly Kostky popř. pro strojová zpracování atp.) a příručka původu je potřeba aby v tom byl přehled v rámci té jednotící virtuální knihy.
19.4.2020 15:43 - Jarik
Pravděpodobně si udělám offline txt s md koncovkou jako mustr. Pak do něj naklopím nestvuru a uložím do svého offline archivu. A jakmile budu mít celý kus práce, tak dotvoří tu knihovnu a mánesu to do Gdocs.
19.4.2020 15:52 - exi
A ty chceš dělat i Vola? Já jen, že až se bude dělat klíč, tak tam možná najdeme dost věcí, co bude potřeba sjednotit. Ale zase nevím, jak dlouho to bude trvat, než se k němu dostaneme, tak tě nechci zdržovat.
19.4.2020 15:57 - sirien
tak jedna z přendostní snippets je, že případné budoucí úpravy je potřeba udělat jen na jednom místě (uvnitř snippetu), takže to by snad neměl bejt až tak moc problém.

Jinak teda zrovna Vola ani žádnou jinou rozšířující příručku v SRD nemáme, i když technicky neni důvod je tam nepřenést taky případně.
19.4.2020 16:01 - Jarik
Hele. Moje tvorba je dost rozvodněná.
Jestli do konce měsíce dodělám Zelvaky, aby je PanBaca podruhé prošel, tak budu rád.
Do toho termínu si chci i osahat tuto funkcionalitu. Protože při hraní online je výhodná. Nemusím mít nic připraveno bokem.
A tak bych v květnu chtěl začít dělat ten virtuální ToA Bestiar. A to nevím, zda dodělám do léta. Je moc proměnných, které mi do toho lezou.
24.5.2020 22:41 - Dukolm
Proběhla aktualizace SRD nyní na každé úvodní stránce dole datum vygenerování a číslo verze. Slouží hlavně pro mě ale třeba se vám to bude taky hodit.
21.9.2020 21:09 - Dukolm
Tak aktualizovány SRD o změny co jste udělaly ve zdrojových souborech co jste za prázdniny provedly. Bylo tam jen pár drobných změn.
23.9.2020 16:17 - Aegnor
Koukám do SRD na text o formátování citací. A v příkladech s více odstavci v rámci jedné citace není ta čára vlevo celistvá, ale je pro každý odstavec zvlášť. Je to něco v mém prohlížeči (Vivaldi, Windows), nebo je ta informace o více odstavcích nepřesná?
SRD formátování píše:
Mezi dvěma odstavci citace musí být opět mezera, ale nemusíte se bát, vodící linie z toho udělá jednu celistvou citaci
25.9.2020 11:03 - Dukolm
Kouknu se jak to je on ten návod přepisoval a upravoval sirien a některé věci se aktualizací vuepressu občas měnily.
28.10.2020 13:34 - Dukolm
Udělal jsme menší změnu v téhle diskuzi a přidal info do hlavičky o budoucích plánech a stavu věcí. Pokud by se našel někdo kdo by chtěl pomoci tak se muže podívat co by bylo potřeba.

Plus jsem se podíval na ten rozpor v popisu formátování citací a objevil jsem že aktualizací vuepresu se změnily třídy a přestala fungovat jedna úprava která opravovala chybu co měl vuepress a která se už neděje.

A tak je otázkou jestli to jak to funguje teď je špatně nebo ne.

Takže jsou tu dvě otázky k řešení:
- Jestli dvě citace za sebou se mají spojit pod jednu boční čáru?
- A jestli odstavce mají být zarovnané do bloku nebo tak jak jsou teď?
28.10.2020 13:51 - sirien
Pokud by se našel někdo kdo by chtěl pomoci tak se muže podívat co by bylo potřeba.

...bych tuhle větu případně jen zvýraznil, aby fakt nezapadla :)

Dukolm píše:
Jestli dvě citace za sebou se mají spojit pod jednu boční čáru?

Pokud tím myslíš "jestli dva odstavce citace za sebou se mají spojit..." tak odpověď je ano, mají - odpovídá to formátování všech těch textů tam.

Dukolm píše:
A jestli odstavce mají být zarovnané do bloku nebo tak jak jsou teď?

Já jsem obecně fanoušek blokového zarovnání - nicméně pokud tak není dělaný hlavní text, tak ne, vypadalo by to divně.


Jinak jedna jiná věc - myslíš, že by šlo nastavit, aby se odkazy z textu otevíraly v tom samém tabu a ne v novém tabu? Resp. aby tam ideálně prostě nebyla žádná preference. To vynucení novýho tabu je fakt otravný - tohle je něco co má být nechané navolno aby si to uživatel pořešil na své straně (v preferencích prohlížeče pro obecné klikání popr. ctrl+click nebo mouse gesture individuálně).
28.10.2020 16:15 - Dukolm
sirien píše:
Jinak jedna jiná věc - myslíš, že by šlo nastavit, aby se odkazy z textu otevíraly v tom samém tabu a ne v novém tabu? Resp. aby tam ideálně prostě nebyla žádná preference. To vynucení novýho tabu je fakt otravný - tohle je něco co má být nechané navolno aby si to uživatel pořešil na své straně (v preferencích prohlížeče pro obecné klikání popr. ctrl+click nebo mouse gesture individuálně).


Existuje taková zvyklost že odkazy na jiný web se odervávají v novém tabu a vuepres to má v sobě a většině uživatelů to takhle vyhovuje. A z praxe vím že moc lidí popsané zkratky na odkazy nezná.
28.10.2020 16:25 - sirien
TO by mi až tak moc nevadilo. Iritující to je když máme někde prolinkované SRD na SRD (třeba v AW srd, ale nejen) a já tam kliknu na ten odkaz protože chci jen přeskočit na stejnou kapitolu toho samého SRD a místo toho se mi to otevře v novym tabu.
28.10.2020 16:44 - Dukolm
Tak to budu asi potřebovat příklad ale jestli to chápu, tak každé srd má svoji doménu tedy přecházení mezi jednotlivými srd to bude dělat.
28.10.2020 16:54 - sirien
například tady ty prokliky z názvu příručky u jejího krátkého popisu přímo na danou příručku.
28.10.2020 17:21 - Dukolm
Tak to je proto že je máš ve zdrojovém textu zadaný absolutně místo relativně
Absolutně
http://awsrd.d20.cz/e2/2-prirucky.html#spasitel-2
Relativně
/e2/2-prirucky.html#spasitel-2
28.10.2020 17:26 - sirien
aha.

žůůůůůůůžo.

well. Až se jednoho krásného večera budu nudit...
28.10.2020 17:31 - Pan Bača
sirien píše:
Pokud by se našel někdo kdo by chtěl pomoci tak se muže podívat co by bylo potřeba.

...bych tuhle větu případně jen zvýraznil, aby fakt nezapadla :)



což o to, já bych se přidal, ale momentálně jsem nějak moc vytížen opravami, takže třeba za dlouhých zimních večerů.... pokud se nenajde jedinec, který by se pustil do překladu Rime of the Frostmaiden, tak třeba bude i čas
5.4.2021 13:33 - Šaman
Prokousal jsem se VuePress a nakonec jsem pochopil i většinu věcí v SRD Kostky (generování dynamických stránek si nechám na jindy).

Docela se mi osvědčilo používat plugin `vuepress-plugin-container`, který nahradí příklady, karty, rámečky (kromě složitých, jako je karta z bestiáře).
Na příklady se ve stávajícím SRD používají citace a v rozporu s tvrzením v dokumentaci, pokud udělám dva odstavce, nespojí se do jednoho, ale vzniknou dvě různé citace (tedy dva různé příklady). Viz. ukázka rozpojených příkladů přímo v dokumentaci
Kontejnery také mohou obsahovat menší kontejnery (třeba příklad v textu v rámečku).

Dále se ve stávajících zdrojových souborech ani nepozná, kde vlastně citace/příklad končí. V následující ukázce není jednoznačné, jestli obrázek do příkladu patří, nebo ne (na to jsem narazil zcela reálně včera, když jsem si tuhle kapitolu vzal jako ukázkovou pro pokusy ve svém SRD).

> Amanda a Lily se shodnou, že vážný následek nazvou ***Téměř vykuchaná***.

<tady je obrázek, Kostka mi hlásí neznámý element>

S pomocí kontejnerů, což je nyní oficiálně podporovaný plugin, je možné uvozovat jen začátek a konec příkladu (podobně nahradí i karty, které mají html, nikoliv .md syntaxi):

::: example Tohle je volitelný nadpis
Text.

I více odstavců.

Obrázky, tabulky, cokoliv.
:::

Sedmá kapitola Fate Core přeformátovaná tímto způsobem, použitá jako výplňový text při pokusech s technickým zprovozněním SRD a pak s formátováním. Doufám, že Sirienovi nevadí, že jsem si ji půjčil - až prohlásím technikálie za dořešené, tak ji smažu a začnu psát vlastní text :)

Pokud by někdo chtěl pomoci s nasazenim konktejnerů, tak teď jsem Vuepress tři dny řešil, takže mohu poradit.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095825910568237 secREMOTE_IP: 3.238.62.119