Kultura

Dukolm
22.1.2019 17:02




Zde se řeší provozní věci okolo SRD jako celku pokud máte něco přímo k nějakým pravidům v SRD tak doporučuji napsat do diskusí pro to určených:


Věci které by jsme chtěly/plánujeme do SRD přidat ale čekají až na ně vyjde můj čas. Pokud by někdo chtěl s něčím pomoci může se ozvat.
  • Rámeček na externí odkazy - nový typ rámečku, který by odkazoval na další zdroje a články třeba zde na Kostce a který by se zobrazoval bokem hlavního textu. Dukolm nemá problém připravit html (Vue komponentu) podobu rámečku; Co je potřeba je vyřešit css styly tak, aby rámečky nerušily text a byly opravdu jen jako doplňkový obsah. A tyhle podmínky splňovaly pro všechna zařízení a jejich displeje.
  • Sbírání zpětné vazba - postranní nebo dolní ouško s odkazem na googlí formulář pro potřeby sbírání zpětné vazby.
  • Patička - vzhledem k tomu že vuepress nemá zatím patičku stránky a docela by se nám hodila tak je v plánu prověřit možnost ji přidat.
  • Kartotéky (pracovní název) - SRD je super na texty - už ne na vyhledávání ze seznamů. Bylo by super mít bokem SRD filtrovací výpisy např. na DnD kouzla, Fate triky, AW tahy atp. Co je potřeba: transformovat text v SRD na databázi + vytvořit stránku se samotným filtrováním nad takovou databází.
Github repozitář generátoru SRD d20cz/srd-generator-v2
Co pohání SRD VuePress
Autorská citace #81
8.4.2020 12:45 - ShadoWWW
Zdejší SRD ≠ OGL SRD. Ale zkratka pořád funguje, pořád jde o System Reference Document. :-)
Autorská citace #82
15.4.2020 05:51 - Pan Bača
nejde mi používat StackEdit (a ani eximu). Háže mi to:
Píše:
Chyba autorizace
Chyba 400: invalid_request
Missing required parameter: client_id
Autorská citace #83
15.4.2020 06:31 - Pan Bača
v SRD u DnD se z nějakého důvodu zobrazují v tabulkách u jmen potvor velká první písmena (např. Tlející Valivec), i když v .md je to správně.
Autorská citace #84
15.4.2020 17:48 - sirien
sorry, dostal sem se k tomu až teď.

Tabulky bude muset pořešit až Dukolm.

StackEdit - pořád? Mě to teď funguje správně.
Autorská citace #85
15.4.2020 18:05 - Pan Bača
pořád
Autorská citace #86
15.4.2020 18:39 - sirien
to je mega weird, protože já v tom dneska normálně pracuju. Kterej soubor konkrétně?
Autorská citace #87
15.4.2020 19:07 - Pan Bača
všechny, co jsem vyzkoušel. Bestiář a namátkově teď i PH.
Autorská citace #88
15.4.2020 19:30 - Arled
Funguje mi to v pohodě na Chromu a desktopové aplikaci. Ale nefunguje mi to na Firefoxu.
Autorská citace #89
15.4.2020 19:35 - exi
Hlásím teda taky nefunkční Firefox, ale zkouším Edge a tam ten StackEdit nejde taky.
Autorská citace #90
15.4.2020 19:38 - sirien
aha... já sem na Vivaldi (Chromium). Co jiné dokumenty odjinud? Já nemám nic poruce, ale vědět jestli je chyba u StackEditu / Firefoxu nebo u nás by asi vcelku pomohlo.
Autorská citace #91
15.4.2020 19:40 - exi
Je asi něco se StackEditem, nejde v tom otevřít ani textak, co mám u sebe.
screen 1
screen 2
Autorská citace #92
15.4.2020 20:15 - exi
Ha, řešení:
Pan Bača: Jdi sem, vytvoř pokusný soubor, ulož si ho na svůj gdrive a všechno to propoj. Pak by ti to mělo jít.
Autorská citace #93
15.4.2020 20:45 - Pan Bača
pozoruhodné.. už to funguje, díky
Autorská citace #94
18.4.2020 21:36 - Jarik
Existuje nějaký potenciál, že by se do SRD dostali o bestiáře z rozšíření?
Protože to by bylo fakt bomba mít najednou všechny bestiáře online. :D
Autorská citace #95
18.4.2020 22:21 - Dukolm
Jarik: Pomoci mužeš i ty http://srd.d20.cz/faq/#pomoci-muzes-i-ty
Autorská citace #96
18.4.2020 22:52 - sirien
Ano. Jak píše Dukolm.

Ideální postup:

1) vzít .md Bestiáře, za nadpisy monster doplnit kurzívou orig. název a tučnou kurzívou příručku původu (stejně, jako to mají kouzla v Grimoáru)

2) použít adekvátně upravený Yorkův skript podle jednoduchého návodu (popř. poprosit takřka kohokoliv kdo je aspoň trochu IT pozitivní, ať to udělá)

3) ve složce se snippets na gDrive založit podsložku Monstra a vzniklé snippety tam nahrát

4) Říct Dukolmovi o založení virtuální knihy, např. Rukověť monster, a v této (podobně jako v Grimoáru) vytvořit dokument s abecedním řazením a nasázet to do něj

5) Následně lze libovolná další monstra co jsou přeložená přetavovat na snippety a vkládat je do Rukověti.


Pokud to zní těžce, tak ujišťuju, že to těžké FAKT není (been there, done that). Naopak. Z drtivé většiny to je jen a pouze copy-pasting. Doslova. Tzn. je to prostě nenula "práce", která neni moc náročná, ale ani zábavná a někdo jí prostě musí odklikat, protože samoseto neudělá.

Na druhou stranu to je zrovna věc, ve které může přispět fakt kdokoliv, žádný hard-skill na to není nutný. Manuál k tvorbě virtuálních knih je tady. (Ostatní manuály - formátování atp. - o jeden klik vedle)
Autorská citace #97
18.4.2020 23:21 - Dukolm
Jinak pokud někdo chcete editace .md souborů dělat u sebe tak z editoru se mi docela osvědčila
https://typora.io/
Autorská citace #98
19.4.2020 07:55 - Jarik
A na podobne veci mam cas jen v praci. A tam si nic nestahnu, a ledacos je blokovano...kriticky infrastruktura. Dokud jde o copy-past v Gdocs, tak pomoci mohu.
Autorská citace #99
19.4.2020 10:58 - sirien
Jarik: .md jsou prosté textové soubory bez formátování (jako třeba .txt - to .md slouží jen pro jiné programy aby správně přečetly přímo do textu vložené "značky" jako ** nebo # atp.).

Klidně si můžeš udělat kopii přímo na Google Drive a pak tu kopii otevřít v Google Dokumentu a editovat jí tam.

Popř si to otevřít v Google Dokumentu a ctrl+c+v si to překopírovat do Win Poznámkového bloku nebo Wordu a pracovat v tom.

Jak sem psal, drtivá většina práce je ten copypasting, to ostatní jsou spíš technický triviality.
19.4.2020 14:27 - sirien
Aha, tak to je ještě snazší, protože koukám, že Bestiář je už teď dělanej stylem jedna potvora - jeden zdrojový soubor.

Tj. všechno co je potřeba je:

- tyto si překopírovat do /snippets/monstra
- do každého na začátek vepsat kurzívou orig. název (tj. vepsat "*Orig. název*") a pak tučnou kurzívou příručku původu (doslova jen vkopírovat "***Příručka hráče***")
- v /templates založit rukovet-abecedni.md
- a tu pak vyplnit nadpisy a odkazy na snippety (v podstatě obšlehnout to jak je napsaná template pro grimoar-jmen)

...profit.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082731008529663 secREMOTE_IP: 54.196.27.171