Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
19.7.2019 20:44 - sirien
Ne, sedím ty v publiku a byl sem při přípravě a technici (kamera, zvuk) si poctivě mákli, dobrá technika, příprava atd. Zbytek budu možná komentovat až trochu zapadnu do děje, přišel sem sem pozdě...
19.7.2019 20:50 - ShadoWWW
Tak možná to je slabým připojením na internet, kde server pak snižuje kvalitu. Pokud mají offline záznam, tak by to pak mohli dát v lepší kvalitě. Sledujících na FB je stabilně kolem 30.

Já taky odbíhám k dětem, takže se na to pak v klidu určitě podívám ještě jednou ze záznamu.
19.7.2019 21:02 - sirien
Kino tu má tradičně dost problémy s konektivitou, trpíme tím dlouhodobě.

Anyway, zatím čtyřikrát házeli (za dobu co tu sedím) a za mě to sou učebnicový příklady čtyř naprosto zbytečných hodů bez jakéhokoliv příběhovýho významu.
19.7.2019 21:04 - sirien
ADD: zato sem právě slyšel už asi pátej lacinej joke co je spíš smutnej než vtipnej.

EDIT: plus mám dojem že se tu za půl hodiny vlastně nic nestalo
19.7.2019 21:07 - ShadoWWW
To my jednou skoro celý čtyřhodinový sezení strávili jako postavy tlacháním v hospodě (v Zejícím portálu v Hlubině).
19.7.2019 21:10 - sirien
A streamovali ste to online ve snaze vybrat 600k?
19.7.2019 21:31 - Log 1=0
A to pal čert, spíš myslím, že KD už mají nějak rozjetý děj (nějak jsem se nedonutil to rozkoukat), takže to nelze brát jako totální expozici, kdy je dost dobré představení postav (alespoň já měl po tom sezení pocit, že jsem Eržiku představil velmi dobře a ostatní ví, co od ní čekat) a záporácké organizace celkem úspěšný výsledek.
19.7.2019 21:47 - sirien
Návrat po pauze... Stream na 2/3, publikum pod polovinou.
19.7.2019 21:58 - Jerson
Jako publikum v místnosti? Kolik lidí to sleduje?
19.7.2019 22:19 - ShadoWWW
Stream už je zpět na té třicítce.
20.7.2019 16:12 - Jerson
Už čtu třetí článek o tom, jak jsou Krotitelé draků unikátní a hlavně první pořad svého druhu v Česku - to povídá tvůrčí tým, nebo je to neznalost autorů těchto článků?
20.7.2019 16:49 - PetrH
Podle mého přebírají redaktoří rétoriku autoru, kteří se tak popisují...
20.7.2019 18:23 - Jerson
No, v jednom článku jsem to četl, ale měl datum vydání 18.6., to už snad bylo potom, co jsme tu probrali dva nebo tři podobné české pořady, tak mi to přišlo zvláštní.
21.7.2019 01:14 - PetrH
Pustil jsem si ytb: kdyby se delal dojem na prvni minuty... no slecna na kraji vypada dost znudene, redbull dodaval kridla a prislo mi dost nasilne to “vysvetleni” “prequelu”... zbytek tak do dvou dnu...
21.7.2019 03:18 - sirien
Jesrson: první půlka cca třicet, druhá půlka cca dvacet.

Jinak se omlouvám že sem smazal dva své poslední posty, ale ony ani nedávaly moc smysl. Long story, spousta alkoholu.
21.7.2019 20:07 - York
Jerson píše:
(A musím říct, že výraz "rouguna" pro "rougue" mě irituje. Nikdy jsem to neslyšel a je to anglicismus jak prase.)


To je z WoWka, dokonce z úplně původního, před všema datadiskama. Je to hodně zavedený.
22.7.2019 07:52 - PetrH
viděl jsem, nepřispěl jsem, nějak mě to nebere, ale nejspíše "děcka" co vidí tyto lidi ve svých pořadech, sledují je na instantních produktech, twich atd atd atd z toho bude "cool"...
22.7.2019 08:00 -
22.7.2019 08:27 - Jerson
PetrH píše:
nejspíše "děcka" co vidí tyto lidi ve svých pořadech, sledují je na instantních produktech, twich atd atd atd z toho bude "cool"...

No nevím - podporovatelů na Startovači je necelých 190, většina z nich děcka nebudou, spíše mi přijde (z diskuse), že jde o nostalgické hráče Dračáku, a shodou okolností je počet lajků pod Prologem prakticky stejný (184). I když odečtu těch několik sponzorů, tak mi připadá, že ten komu se Krotitelé líbili je taky podpořil, že to nebyla děcka, ale spíše starší hráči, a že se do konce kampaně nedostanou přes půl miliónu. Chtělo to menší cíl, no. Asi ten desetinový rozpočet, který nabízela jiná studia. Možná sto tisíc. (A možná budu za 7 hodin překvapený.)

efram píše:
Navic Jersone opomijis jeden fak. Kdyz to hrace chytne maj tendeci hledat duvody proc hrat. Zatimco ty spis ve sve polemice hledas proc nehrat.

Nevic ze zkusenosti vim, ze casteji tristi druzinu delehrajici hraci. Prijde mi, ze se na vec divas optikou delehrajici osoby.

To že hra hráče chytne a díky tomu mají tendenci hrát, a to že mají tendenci hrát spolu jako jedna (in-game) skupina jsou dvě naprosto různé věci.
Už jsem několikrát viděl a zažil situaci, kdy všichni hráči chtěli hrát dál, jen neviděli a nemohli přijít na důvod, proč by hráli všichni v jedné bandě. Charaktery a cíle jejich postavy byly na to příliš rozdílné a i když se chtěli držet pohromadě, tak všichni cítili, že je to hodně násilné, a že kdyby měli mimoherně možnost, tak se skupina rozdělí na dvě či více.
Proto si myslím, že když hráči mají možnost vytvořit si prakticky jakékoliv charaktery, tak je třeba vytvořit nějaká pouta nebo klidně i vnější důvod, který skupinu udrží pohromadě delší dobu.

O tříštění skupin délehrajícími hráči nic nevím. Snad jedině to, že když přijde nováček a hraje úplně jiným stylem, tak ho staří mazáci mezi sebou moc nechtějí.
22.7.2019 09:21 - LokiB
Jerson píše:
Proto si myslím, že když hráči mají možnost vytvořit si prakticky jakékoliv charaktery, tak je třeba vytvořit nějaká pouta nebo klidně i vnější důvod, který skupinu udrží pohromadě delší dobu.


No, třeba to není. Může to být někdy vhodné. Záleží na zkušenostech hráčů a GMa. Když už si všichni prošli tím, že se jim skupina rozpadla, protože "elf chce na moře, kam ho táhne volání předků, ale trpaslík se moře bojí, navíc získal legendární sekeru, za slib, že bude bojovat se skřety, a lidský kouzelník chce za každou cenu najít ten grimoár, o kterém slyšel, ..." a tak nějak jim přišlo v danou chvíli nepotřebné v zájmu hru potlačit hráčské ego ... tak s těmito zážitky a chutí do společné hry, budou i postavy s nespojenou minulostí spíše kočírovat "společným směrem" + GM bude omezovat takové "osobní questy", které by potřebu rozdělení se vyvolávaly.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093352079391479 secREMOTE_IP: 34.230.84.106