Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
26.2.2019 22:03 - ShadoWWW
Možná by bylo dobré ještě před prvním dílem udělat dvouminutové medailonky (videa), ve kterých by vždy hráč představil sebe a svou postavu. Mělo by to větší šťávu než suchý text.
26.2.2019 22:10 - Quentin
ShadoWWW píše:
Možná by bylo dobré ještě před prvním dílem udělat dvouminutové medailonky (videa), ve kterých by vždy hráč představil sebe a svou postavu. Mělo by to větší šťávu než suchý text.

Představení postav bývají cringy, nechal bych to až do hry. IMO
26.2.2019 22:43 - Šaman
Quentin píše:
Já se taky veřejně hlásím k munchkinismu. Zaprvé, aby ostatní věděli, že budu od hry chtít trochu power fantasy, a zadruhé, aby mě hlídali, až začnu rozbíjet pravidla :D

Powerplayer vymyslí palcátodýku. Zbraň která může dávat drtivé i bodné zranění.
Munchkin přemýšlí, jestli by neměla dávat drtivé a bodné najednou. :D
26.2.2019 22:50 - LKarpianus
Video mě taky napadlo. Problém je, že pokud bych chtěl videa kvalitní, potřeboval bych k tomu ideálně světlo, zvuk, kameru a prostředí podobné tomu, co budeme mít na natáčení. A tak jsem se rozhodl, že holt si zatím vystačím s textem a rozhovory uděláme až přímo na natáčení, kde představitelé řeknou i jak se k DnD dostali, co je na tom baví nejvíc atd...

Uznávám, že by to asi bylo lepší, ale nějak jsem to nezvlád... :-D Po natáčení ještě plánuju udělat společný rozhovor ve stylu Talks Machina... A kdo ví, třeba mě napadne ještě něco cestou...
27.2.2019 00:14 - Log 1=0
Teď trochu rozdmýchám emoce.
Víte, že jste mě za posledních pár měsíců přesvědčili, že to nebude špatné, že to bude fungovat a prospěje to komunitě, RPG obecně a vůbec, že vám mám držet palce?
A to vzalo s touhle dost dětinskou reakcí za své.
Člověk, který o sobě řekne, že je munchkin, a) chce říct, že je powerplayer a nezná přesně významy slov b) se snaží vyjebat se svými přáteli a říká tomu hraní.
Ano, některé věci jsou špatné. Porvat se na cizím večírku, přebrat kamarádovi holku, podvádět ve společenské hře. A přesně to munchkin dělá. Ten, kdo vymýšlí komba, občas je zkusí, jestli jsou OK, a když nejsou, tak to vezme, to je právě powerplayer. Munchkin ví, že ty pravidla ohnul, a spoléhá, že si toho ostatní nevšimnou. Snaží se s nimi vyjebat.
Pokud tenhle rozdíl nevidíš, tak je mi to upřímně líto.
27.2.2019 00:39 - LokiB
Svatá liga na křížovém tažení proti munchkinům, powerplayerům :)

Mít u stolu někoho, kdo občas hraje jako munchkin, zejména když je to kamarád, je celkem veselé. Takový hráč je zdrojem zábavy pro ostatní, kteří si ho dobírají, ignorují jeho snahy o dokonalou sehrávku a otevřeně mu připomínají, kdy co podobného udělal a jak se mu tehdy smáli.

Vy jste nikdy neměli u stolu munchkina, který to takhle občas zkoušel, nikdo mu to nežral a bylo to zábavné a ani to neobtěžovalo? S munckinem se většinou dá docela dobře domluvit a říc mu "ne, to by fakt nešlo. dobrej pokus, ale fakt ne" a většinou to munckin vezmě. Těch, kteří jsou opravdu problémoví a jen a pouze otravní, zas není tolik. Většinou jsou hlavně ve vymyšlených historkách o munchkinech ...

Když to srovnám třeba s hráči, kteří dávají najevo, jak mají všechno úplně na háku, jejich výklad pravidel že je ten jediný správný, berou ostatním spotlight, protože vždy nejlépe vědí, jak danou situaci vyřešit, a když někdo chce něco jiného, nebo dokonce zrovna neví, co by chtěl, tak nad ním pohrdlivě ohrnují nos ... ti jsou pro mě o dost otravnější a méně oblíbení, protože jsou zdrojem zábavy jen sami pro sebe :)

Fakt má někdo potřebu hodnotit zatím neexitující produkt podle toho, že v promo materiálech použili termín, který dost možná chápe jinak než vy a má s ním jiné zkušenosti? Zvláštní.

Log: to ani emoce nebudí, protože tvůj popis munchkina je zcela a totálně vedle.
27.2.2019 01:00 - Log 1=0
LokiB píše:
ignorují jeho snahy o dokonalou sehrávku

Munchkin se nesnaží o dokonalou sehrávku, ale o co největší moc nad hrou, na účet ostatních.
Alespoň takhle jsem to slovo vždycky chápal.
Píše:
Sestup do podzemí, zabij každého, koho potkáš. Zabij parťáka a vezmi si jeho výbavu. Posbírej poklady a uteč. To je přece ta pravá zábava.

Ale možná jsem jen zaspal dobu, a skutečně se místo powerplayer začalo říkat munchkin.
Konekonců, tak to naznačil i Sirien. Jakou reakci dostal, to tu vidíme všichni.
27.2.2019 06:54 - Jerson
LokiB píše:
Vy jste nikdy neměli u stolu munchkina, který to takhle občas zkoušel, nikdo mu to nežral a bylo to zábavné a ani to neobtěžovalo?

Ne. Zaprvé zkoušel pravidla obcházet pokud možno tajně, a za druhé bylo docela otravné mu pořád připomínat, že takhle se pravidla nepoužívají a že opravdu není smyslem hry vytřískat z pravidel co největší čísla pro svou postavu a "náhodou" házet sama vysoká /nízká (podle toho co je lepší) čísla. Ani moc nepomáhalo společné představě, když před bojem vytáhl z malé krosny plátovou zbroj a dvouruční meč, a nebylo zábavné mu vysvětlovat či se s ním hádat, že tu zbroj prostě nemůže mít, protože ji neměl jak přinést. Nikdo se nesmál, když takový člověk hodil - tedy nahlásil hození - třetí dvacítky přesně ve chvíli, kdy měl jen 5% šanci na úspěch.

Pokud jsi narazil jen na munchkiny, se kterými se dá domluvit a oni toho nechají, tak v našem domě děti je jeden, kterého žádný PJ nemá rád a všichni odmítají vést skupinu, ve které tenhle kluk hraje, protože jen rozbíjí hru. A to je jen jeden nejčerstvější příklad.

Nicméně pokud to takový hráč skutečně je (a nejde jen o nevhodně označeného Powerplayera), tak osobně se velmi těším na ukázky, jak takového munchkina během hry usměrnit, aniž by zkazil zábavu ostatním. A také by to mohlo pro sledování hráčům ukázat, že tenhle styl hry je opravdu nevhodný.

Takže za sebe dávám munchkinovi v Krotitelích draků palec nahoru, alespoň dokud neuvidím provedení.
27.2.2019 08:05 - LokiB
Log 1=0 píše:
Munchkin se nesnaží o dokonalou sehrávku, ale o co největší moc nad hrou, na účet ostatních.


Aha, zde se naše názory rozcházejí. "moc nad hrou" mají rádi různé typy hráčů, dosahují toho různými prostředky a munchkin v tohle až zas tolik nevyniká.

Munchkin dělá různé věci ... někdy se snaží využít vágností a nejasností v pravidlech, aby vyložil schopnosti a možnosti svojí postavy co možná nejvýhodněji pro sebe. Sestavuje kombinace, které jsou pro ostatní už za hranicí "šedé zóny". Bude chodit za GM, a snažit se ho přesvědčit o svém výkladu, který mu umožní něco, co z pohledu ostatních většinou nebylo autory pravidel myšleno. Bude chtít získat výhody.
Při dělení pokladu se třeba bude snažit vytrikovat ostatní, aby získal to nejcennější / nejužitečnější, často to není týmový hráč (ale jsou i takoví, kteří to celé dělají s přesvědčením, že oni budou ti, kteří budou zachraňovat družinu a ostatní postavy v jejich prospěch a budou tak za hrdiny). Strašně rád by ovládl nejmocnější NPCčka ve hře a tím si namasíroval ego, jeho ideálem je "podrobit si Zlatého draka" (metaforicky řečeno) a letět na něm do kolosální bitvy, kdy skoro sám vše rozhodne.

Často hraje hru, jako by se ji snažil vyhrát, být v RPG "první v cíli".

Ale nemusí toho dosahovat nutně tím, že bude přímo podvádět (otáčet kostky, "zapomínat" uplatňovat postihy a naopak si přičítat bonusy a když si toho někdo všimne tak dělat "jé, já zapomněl"), ani že by musel svinit ostatním jako zákoně zlá postava, vybíjet zcela zbytečně NPC atd (proč by to dělal, když by jeho představě zrovna více vyhovovalo to, že daná NPC ovládne a oni ho budou adorovat a sloužit mu).
Ano, někteří munchkinové budou dělat i něco z toho ... ale není to nutná součást munckinské hry.

Řekl bych, že munchkin nechce mít moc nad hrou, ale absolutní moc ve hře.

Munchkin prostě chápe smysl hry jinak. Baví ho na tom něco jiného. Trochu si to můžeš představit jako když si půjdeš zakopat na plácek s kamarádama fotbal a jeden to bude žrát tak, že v přátelské hře bude zajíždět do soupeřů a argumentovat, že to bylo přeci v rámci pravidel (a opravdu to tak třeba bude, akorát že přátelská hra se tak většinou nehraje), bude se hádat o každý aut, při dotyku od soupeře bude ochotně padat na zem, bude zdržovat, když se bude blížit konec a když by zrovna prohrával o pět branek, tak bude volat po pravidlu "kdo dá góla vyhrál".

Jako jo, je to většinou otravné ... ale jsou i hráči, kteří v sobě sice to munchkinovství mají, ale zároveň mají určitou sebereflexi a tak to nenechávají tolik vybublat ven.
27.2.2019 08:45 - Log 1=0
LokiB píše:
Jako jo, je to většinou otravné ... ale jsou i hráči, kteří v sobě sice to munchkinovství mají, ale zároveň mají určitou sebereflexi a tak to nenechávají tolik vybublat ven.

Takhle:
Každý občas na párty potká někoho, komu by nejradši rozbil tlamu. Každému se občas líbí kamarádova holka. A každý má občas chuť něco zfixlovat. Někdo to utne v zárodku. Někdo se zastaví za minutu dvanáct. A někdo to udělá, a pak ho to žere.
A někdo je prostě hovado.
Technicky slovu munchkin odpovídá i ten předposlední případ. Ale já bych ho vytahoval až na ten poslední. Některé věci by devalvovat radši neměly.
27.2.2019 09:05 - LokiB
Ok, svoje jsem řekl, nebudu tu diskusi ke Krocení draků dál používat k rozepisování se o munckinech, na to se tu určitě najde lepší místo. Holt se neshodneme. Tvoji vidění a pojetí munchkinů nesdílím, podle mě si tam projektuješ prostě věci, které nemáš obecně rád - tedy to redukuješ na člověk-hovado. Takovým lidem já říkám hovado a ne munchkin. Munchkin není hovado.
27.2.2019 12:58 - pilchowski
LKarpianus píše:
s nadhledem umím říct Siriene, ze jsi proste debil. :-)


Takhle fakt ne :(
27.2.2019 14:21 - sirien
pilchowski: klid, jen ho nech ať se prezentuje, aspoň tu vidíme jeho věrný obraz.

Ono potom co do Končiny kterou prohlásil za hru vhodnou od 12 let narval hráčskou rasu množící se znásilňováním (přičemž tento fakt prezentoval takřka jakoby tato rasa byla "obětí" protože tak činit "musí") a k tomu tam přidal doslova pedofilní estetiku s tvrdě BDSM motivama únosů a sexuálního zotročování* nejenže si svůj fail neuvědomil, ale velmi dlouho ho přímo zarputile obhajoval.

O pár let později byl donucený (buď kolegy, ale spíš Skavenem jakožto novým partnerem) k tomu se nějak omluvit a prezentovat se před komunitou nějak líp (samo o sobě ani trochu účelové a velmi autentické a upřímné). To jak moc dobře víme skončilo onou trapnou ne-omluvou, kde místo toho, aby se omluvil za pedofilní estetiku se omluvil že "mu je líto, že ji komunita nepřijala" - tj. zjevně vůbec nepochopil (nebo odmítá veřejně přiznat) co že na tom bylo vůbec původně špatně.

Nicméně tou dobou se zjevně z donucení snažil projevovat trochu pokory. Leč čas popošel, tlak partnera a kolegů zjevně zeslábl nebo byl zapomenut a Láďovi opět otrnulo a máme ho tu zpátky v celé jeho předchozí nádheře.

Nevím, jak to ovlivní výslednou kvalitu tohodle jeho posledního produktu, je dost dobře možné, že moc ne, ale co do Láďova vyjadřování plus do jeho způsobu reakcí na kritiku se zjevně máme opět hodně na co těšit.

____________________

* (což mimochodem navíc na webu dodnes prohlašuje za "vrchol originálních prvků Končiny" přinesených Michalem Jaklem - kdyby to náhodou konečně zrušil tak záloha je tady v citaci, popř. tady, plus možná se pletu ale myslim že se tim chvástal i v tom svym lživym promo-článku ve Skóre (výběr perel zde - za ten se samozřejmě také dodnes ani náznakem neomluvil)


_____________________

PS - já vim, že celá tahle sranda je už nějakou dobu stará, ale pořád mi tak nějak přijde, že - zejména když jsme se dodnes nedočkali skutečné omluvy - nevkusná práce s tématikou násilné a pedofilní sexuality není zrovna něco, co by se mělo danému autorovi zapomenout a odpustit jen protože to nebylo zrovna včera.

Samozřejmě, může se pak stát, že mě za tuhle konzistenci v připomínání věcí které by rád nechal zapomenuté bude dotyčný nasraně nazývat debilem (s přidaným smajlíkem, aby to jako nevypadalo). Myslim, že to je cena, s níž dokážu docela dobře žít.
27.2.2019 14:32 - Ugy
sirien píše:

plný souhlas
27.2.2019 15:15 - Jerson
siriene, na to jsi asi neměl odkazovat, já to zase jen projel očima, a ...

web Končiny píše:
Vzhledem k obrovským zkušenostem z hraní her mimo žánr přináší do světa mnoho originálních prvků (vrcholem jsou víly připnuté jako luxusní pouťové balónky k zápěstí).


... ono to tam visí pořád? :-/
27.2.2019 15:44 - sirien
Jerson píše:
... ono to tam visí pořád? :-/

Ano.

Je to myslim hezká ukázka toho jak bylo stahování obsahu ze stránek a související omluvy jiných členů týmu jen povrchní gesto naším směrem pro uklidnění situace a že ani zbytek Láďova týmu ve skutečnosti žádnou větší sebereflexí neprošel.


Upřímně - osobně mám za to, že se Láďa se svým přístupem dopracoval do stavu, že i kdyby náhodou tu omluvu nakonec napsal, tak mu jí stejně nebude možné věřit - a bohužel lidi okolo do toho stavu strhává s sebou.
27.2.2019 17:07 - Marek Jiran
Sorry že píšu z nějakýho anonymu, ale reset hesla vám tady funguje asi jako nám kontrola všech podstránek Končiny, takže se bohužel nejsem schopen lognout, na email nic nepřichází...

Já se k tomu nechtěl vyjadřovat, protože tenhle osobní flame tebe Siriene a Ládi je naprosto přehnaně vyhajpovaná zbytečnost, nicméně když už tady začínáš citovat moje příspěvky a naprosto zcestně předjímáš jak málo reflexe jsem i přes tvé rady urazil, tak mi asi nezbejvá než se ozvat.

Ono je s tebou dost těžký neuchýlit se k tomu, že tě člověk prostě a jednoduše pošle do hajzlu. Věci, který máme prý dobře, tak ty přejedeš šmahem jako že samozřejmost (marketing umíte, grafiku umíte - no to je toho, taky bych uměl, kdybych chtěl...), to tě nezajímá, ty se totiž už dávno třeseš na jakoukoliv záminku, a pak jdeš do osobních invektiv hlava nehlava. Jdeš do toho, jenom aby sis ulevil a ještě se trapně schováváš za to že seš "zábavnej". Matyášovo Youtube video, kde je mu asi deset, tak vyskakuje jako první jeho reference zjevně z Googlu akorát tobě... Tohle neni kritika, to je dětinskost, tak se pak nediv, že na to někdo reaguje jak reaguje..

Ad. Končina: Uznali jsme několikrát svojí chybu. Tu věc kompletně předěláváme. Několikrát co já vim jsme zrovna tebe zvali, že si to vyříkáme osobně a zkusíme vysvětlit že je to celý jedno velký nedorozumění, v podstatě si nás poslal do hajzlu, že s úchylama nebudeš ztrácet čas (jasně, BDSM...). Máš na to svatý právo. Pak ale netušim po jaký neustále voláš omluvě, všechny věci ohledně 12+ apod. jsme už tisíckrát vysvětlovali, takže proč v tom dál pokračovat, fakt netušim...

Děláš naprosto unáhlený soudy o lidech, který absolutně neznáš, a vůbec ti to nebrání v následnym moralizování a hodnocení našeho chování (který když nevíš, tak si domyslíš). Myslim že tvoje "já ho vůbec neznam nýmanda, ale tak najdu video kde vypadá jako blbeček" je vlastně naprosto ukázkovej příklad, jak jednáš... U nás pak zacházíš rovnou do absolutně pošahanejch a nehoráznejch závěrů typu "úchylové s pedofilní estetikou" a očekáváš, že s tebou bude někdo jednat slušně a rozumně? Už jste tady tahali humus na naše rodiny (nemám ani náladu to hledat, ani nejsem perverzní a nedělám si ze všeho kopie "rychle sdílejte než to smažou", tak srry že to nemam ozdrojovaný), teď tohle, já ti nevim...

Teď k tomu webu: Ano, v Týmu to visí pořád, jde to za mnou, visej tam lidi kteří s náma už dávno nedělaj, já tu podstránku prostě a jednoduše přehlídnul. Stalo se toho tolik? Vážně žiješ v představě že je to důkaz mojí nesebereflexe? OMG... Samozřejmě to dám pryč, nicméně ve tvym světě to stále bude žít svým životem, stejně jako čtyři roky starý rozhovor ve Score... Tak enjoy... My se teda zatim zkusíme poučit ze svejch chyb (já vim: stejně vám to nevěřim a omluva se taky nepřijímá) a vymyslet něco novýho, abys ty nás tady opět mohl atakovat několik let starejma off topic záležitostma...
27.2.2019 17:14 - Aegnor
Marek Jiran píše:
(já vim: stejně vám to nevěřim a omluva se taky nepřijímá)

Já jsem tu omluvu, o které mluvíš, nejspíš přehlídnul. Můžeš mi kdyžtak ocitovat, kde je? Nebo mě opravit, pokud jsem tě špatně pochopil.

Marek Jiran píše:
že s úchylama nebudeš ztrácet čas (jasně, BDSM...).

Nereagoval spíš na tu pedofilii a znásilňování? Jenom se ptám.

Marek Jiran píše:
Pak ale netušim po jaký neustále voláš omluvě, všechny věci ohledně 12+ apod. jsme už tisíckrát vysvětlovali, takže proč v tom dál pokračovat, fakt netušim...

Vysvětlení není omluva. Aspoň teda dle mého názoru.
27.2.2019 17:39 - York
Aegnor píše:
Vysvětlení není omluva. Aspoň teda dle mého názoru.


Co pořád máte s nějakejma omluvama? Ublížil ti snad někdo z autorského týmu? Nebo za co by se ti kdo měl omlouvat?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.098026037216187 secREMOTE_IP: 54.198.37.250