Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
27.2.2019 21:23 - sirien
Loki: možná uděláš dobře když svoje relativizační reflexy omezíš na věci, které znáš.
27.2.2019 21:46 - Shako
LokiB píše:
Já u tehdejších diskusí o vhodnosti Končiny nebyl, tak to nechci soudit.


Račte nahlédnout, diskuze o Končině začíná zde - má přes 1200 postů, takže je to takové příjemné čtení na dlouhé večery. :-D
27.2.2019 23:09 - Log 1=0
Xeth píše:
"myslel jsem, že to bude stát za to, ale po tomhle už ne."

To myslíš to moje?
Pokud ano, tak sorry, ale jediné, z čeho můžu odhadovat, jak bude vypadat dílo, které ještě není hotové, je reputace jeho tvůrců. To považuji za naprosto legitimní, lidé mají jiná očekávání od nového filmu Denise Villeneuva než od nového filmu Uwe Bolla.
Končináři mají ve své reputaci slušnou kaňku, ale já se ji rozhodl ignorovat, protože jsem z jejich prezentace (konkrétně LK), která byla "na úrovni", nabyl dojmu, že se poučili, a nasadil optimismus.
Ale těžko mi může mít někdo za zlé, že dost oslabí, když LK zareaguje dětinsky a "postaru".
Není to žádná animozita. To je Lokiho špatný dojem. Jen řekněme zvýšená citlivost, která je ale logická.

Abych byl spravedlivý, tak se to týká opravdu především LK. Reakce Marka Jirana jsou adekvátní. Ne čisté, ale adekvátní tomu, že vstoupil do dosti vyhrocené diskuse. Kterou ale vyhrotil v prvé řadě LK.

Takže tak. Budu opět předběžným optimistou, a budu doufat, že většina týmu je na tom jako MJ.
28.2.2019 00:26 - RoVan
..to je mi ale výživná diskuze.

Většinou na kostku moc nepíšu, ale KD lidi, naprosto jsem nepochopil flame zažehnutý rozhovorem s jedním z herců (pokud si datum a YT vybavuji dobře) před 10 lety.
Vypovídá to o dvou věcech:
- Herec je zkušený, hraje od mládí.
- Vy sami máte pocit, že to projekt dehonestuje (proč?*)

Jako člověka v komunitě, (ač vyloženě pasivního) mě zarazila reakce "jsi debil" což je reakce, když člověku dojdou argumenty a je zahnán do kouta. Upřímně byste měli zapracovat nejen na grafice, protože takhle se opravdu marketing a PR nedělá.

ad1: Pustina: nebudu komentovat, neřešil jsem, nezajímal se a přenechám lidem znalých věci
ad2: osobní útoky - pokud to chápu dobře, tak ojedinělý příspěvek byl chápán jako útok komunity? Přesto, že byl smazán, srsly? Pokud ne, tak to tak vyznívá.
ad3: Osobní prosba - během natáčení - nefixlujte kostky, prosím. Prosím. Prosím. Moc prosím.

*já v tom věku bych řekl, že jsem si přišel hrát s kamením
28.2.2019 05:12 - LKarpianus
RoVane, díky za reflexi... Nešlo ani tak o to, že by došly argumenty, jako že přetekl asi nějaký pohár a mě došlo, že té ironie ze strany člověka, ke kterému jsem si dovolil finální nadávku, bylo už moc. A mě nebaví se dál obhajovat, dál řešit tři roky staré věci, je to moc zbytečné energie. Přišlo mi ale dobré to ukončit jasně tím, co si o daném člověku myslím a tím to prostě uzavřít.

K té tvé prosbě - kostky fudgovat nebudu, leda můj předchozí příspěvek - vyjmenoval jsem v něm dva případy, kdy to občas dělám... :-D
28.2.2019 08:39 - Quentin
LK píše:
Já kostky taky občas fudguju... Ale většinou jenom když:
- vím, že hráč nemůže za danou situaci a jen tak ho zabít kvůli hodu kostkou je prostě nefér
- nabízí se vyloženě epická scéna, musí se házet kostkou, aby hráči měli pocit, že tu scénu opravdu způsobili a náhoda jim přála, ale jedno blbý hození kostkou by tu scénu celou poslalo do háje... :-D

1) Tohle lze jednoduše řešit přiznáním chyby. "Počkat, tenhle ambush je vlastně nefér, protože si za něj nemůžete a nešlo by z něj utéct. Kdybyste náhodou prohráli, tak máte plot immunity a proberete se třeba ve vězení, k?"

2) Tohle je regulérní podvádění. Usmyslíš si, haha, tady udělám epic scénu, a bez ohledu na to, co chtějí hráči udělat a/nebo co jim přijde epic, si to tam natlačíš navzdory jejich player agency, respektive přirozené interakci se systémem. Přitom by, pokud bys trval na svém, fungovalo stejné řešení jako u jedničky; řekneš nahlas "Hej, honička po střechách zní cool, ani si ten perception neházej, vidíte kudy utíká, souhlas?"

28.2.2019 08:48 - Log 1=0
LKarpianus píše:
mě nebaví se dál obhajovat, dál řešit tři roky staré věci, je to moc zbytečné energie.

Uvědomuješ si, že to přišlo až poté, co jsi mu nadal debilů?
28.2.2019 08:57 - shari
LKarpianus píše:
Přišlo mi ale dobré to ukončit jasně tím, co si o daném člověku myslím a tím to prostě uzavřít.

Bohužel jsem nikdy nikde neviděla, že by uzavření takovýmto způsobem kdy fungovalo. Jako jo, může se stát, že to někde fungovat bude, ale moc bych na to nesázela. Obzvlášť kdybych měla PR, které bych chtěla udržovat.
Při přetečení takovéhoto poháru je lepší zavřít prohlížeč a jít se projít. Nebo si dát čaj a sušenky.
28.2.2019 09:35 - Xeth
Log 1=0 píše:
Pokud ano, tak sorry, ale jediné, z čeho můžu odhadovat, jak bude vypadat dílo, které ještě není hotové, je reputace jeho tvůrců. To považuji za naprosto legitimní, lidé mají jiná očekávání od nového filmu Denise Villeneuva než od nového filmu Uwe Bolla.

Jenže ta reputace týká něčeho úplně jiného, jiné tvorby. Uwe Boll může být sice příšerný režisér, ale může být třeba skvělým textařem nebo fotografem. Kdyby dotyční dělali další herní prostředí, tak bych takové očekávání chápal. Proto mi to přijde zvláštní.
Všimni si, že LKarpianus očividně odhaduje Siriena taky podle předchozí zkušenosti a nejspíš proto reaguje podrážděně. S tím rozdílem, že s ním má předchozí zkušenosti právě z diskuze.

Log 1=0 píše:
Ale těžko mi může mít někdo za zlé, že dost oslabí, když LK zareaguje dětinsky a "postaru".

Za zlé? Ne. Jen se divím tomu přesvědčení, že člověk, který zareaguje podrážděně nebo "dětinsky," bude mít právě z toho důvodu na kvalitu produktu, kde se toto nemá v podstatě jak projevit.

shari píše:
LKarpianus píše:
Přišlo mi ale dobré to ukončit jasně tím, co si o daném člověku myslím a tím to prostě uzavřít.

Bohužel jsem nikdy nikde neviděla, že by uzavření takovýmto způsobem kdy fungovalo. Jako jo, může se stát, že to někde fungovat bude, ale moc bych na to nesázela. Obzvlášť kdybych měla PR, které bych chtěla udržovat.
Při přetečení takovéhoto poháru je lepší zavřít prohlížeč a jít se projít. Nebo si dát čaj a sušenky.

Souhlas.
28.2.2019 09:53 - pilchowski
Quentin píše:
nabízí se vyloženě epická scéna, musí se házet kostkou, aby hráči měli pocit, že tu scénu opravdu způsobili a náhoda jim přála, ale jedno blbý hození kostkou by tu scénu celou poslalo do háje... :-D


tohle mělo bejt v kategorii "pro zasmání"
28.2.2019 10:06 - Jerson
Jenže někteří to považují za skvělou radu vhodnou k doporučení pro nováčky, kteří mají vlastní hlavu a sami se můžou rozhodnout ji použít a nést (případné nežádoucí) následky.
28.2.2019 10:11 - LKarpianus
Log1, tahle tendence z jeho strany už trvala delší dobu. A já si tu nadávku opravdu promyslel. Bylo mi jasné, že pro několik z vás tím vlastně potvrdím domněnku, že jsem namyšlený blbec, ale bylo pro mě důležitější to verbalizovat a tím to opravdu takhle ukončit.

To je odpověď vlastně i k shari. Já tady navíc nedělám PR, já se tady s vámi na fóru bavím o tom, co je a co není dobré v Končině nebo v Krotitelích. Nedělám tu PR, PR pro tak málo lidí by s takovou dávkou ironie, kterou od vás schytáváme, bylo opravdu moc náročné...
28.2.2019 10:12 - LKarpianus
A k těm nováčkům, já bohužel nemám čas to dohledat, popravdě tady čtu vlákna většinou týkající se Končiny, teď Krotitelů draků, ale i v Končině tuším byl příspěvěk někoho nového, kdo nás hájil a dostal docela čočku... Chudák... :-D Plus jinde ve vláknech z toho pro mě čiší neustálá snaha poučovat, spíš než snaha mít radost z dalšího fanouška RPGček... Je to čistě subjektivní pocit, který porovnávám s tím, co vidím v zahraničí. Možná jsem vedle.
28.2.2019 10:47 - Jezus
LKarpianus píše:
Přišlo mi ale dobré to ukončit jasně tím, co si o daném člověku myslím a tím to prostě uzavřít.


Docela škoda, že jsi to neudělal.

Bylo jasné, že na to zareaguje, ale kdybys dál nereagoval ty, bylo by to v pohodě a stalo by se to, co sis předsevzal. Ukončil bys to. Jenže vy jste si vyměňovali invektivy dál (teď nemyslím Sirienovu následnou reakci, ta musela přijít) a ty ses nechal vytočit (stejně jako dál Sirien).
Přitom je vtipné, že jste na začátku oba deklarovali, že se nenecháte sirien píše:
vyprovokovat do nějaké nesmyslné hádky
a ty jsi mu dokonce popřál LKarpianus píše:
Good luck v trolleni
, které mu evidentně vyšlo :-D

Jedna dobrá rada do budoucna (tady jsi na fóru, tady se radí a diskutuje; nepoplácáváme se tu po zádech): Pokud budeš takhle ztrácet nervy pokaždé, za chvíli se ti ti Krotitelé draků zhnusí.
Uvědom si, že po zveřejnění prvního skutečného videa se objeví nemálo skutečných trollů nebo jen hnidopichů, kteří budou rýt do kde jaké hnidy, i když celek bude perfektní (tím spíš, že perfektní určitě nebude, ani nemůže být). A i když jich bude v poměru ke skutečným fanouškům a těm, kterým se to líbí, minimum, budou slyšet právě v opačném poměru...
Jestli vás tohle rozhodí, pak i na přínosnou kritiku nebo jen jiný názor začnete reagovat podrážděně až přehnaně a ztrácet (nebo alespoň vytáčet) ty skutečné fanoušky.
Na jednu stranu to snad nebude tak zlé (nejsme tak daleko jako v USA, alespoň doufám), a třeba mě osobně zajímá kvalitní produkt, ne lidi, kteří ho dělají, ale bojím se, abyste pak neztratili chuť k práci, což už by bylo znát a mohla by to být škoda.

Takže jestli tě už nebaví se pořád obhajovat, tak toho prostě nechej a komentuj už jen "normální témata", třeba ty kostky. Tvoje stanoviska jsi vysvětlil, každý je tu vidí, nemusíš se opakovat (i když je to na fórech běžné a já sám to dělávám :-). Mě to ovšem celkem baví ;-) )
28.2.2019 10:53 - Colombo
Vidím, že tu někdo používá termín troll jako "kdokoliv s kým nesouhlasím"
28.2.2019 10:56 - LKarpianus
Díky za radu, máš samozřejmě pravdu, dokonce si myslím, že to trollení mi jednu chvíli vzalo lehce vítr z plachet u Končiny, ale to se naštěstí opět nahodilo zpět do svých kolejí. :-D Máš pravdu, že trollů bude jen přibývat, tohle bylo trochu kontinuálnější, takže proto ta reakce. Jsem přesvědčen, že nejsem takový psychopat, abych na nějaké hatery pod videem křičel, že to jsou idioti, když napíšou, že je náš seriál naprosto debilní...
Snad se nepletu... :-D Kdyžtak mě pak vemte za slovo... :-D
28.2.2019 10:59 - Colombo
Ty, Láďo :D, nepřispíváš občas na Mimibazar? :-DDD
28.2.2019 11:05 - LokiB
sirien píše:
Loki: možná uděláš dobře když svoje relativizační reflexy omezíš na věci, které znáš.


Ale pochopitelně, já vím, že do této diskuse ničím užitečným nepřispěju :)

Se nezlob, že když čtu jenom tu diskusi tady a nemám křišťálovou kouli, jak kdo co opravdu cítí, tak mě prostě tvoje poznámka o tom, žes měl dobrou vůli, nepřišla moc silná, protože jsi při první přiležitost (skutečně první) reagoval tak, jako bys měl celou dobu nabito a jen si čekal, až budeš moci oprávněně tasit a střílet.
A že ti tu záminku druhá strana svoji emoční labilitou a velmi velkou neschopností komunikovat dala celkem ochotně na tom zas tak moc nemění.
28.2.2019 11:07 - LKarpianus
Loki, myslíš si, že sirien měl ten elaborát se všema linkama už dopředu připravenej? :-D
28.2.2019 11:08 - Vandal
Píše:
nabízí se vyloženě epická scéna, musí se házet kostkou, aby hráči měli pocit, že tu scénu opravdu způsobili a náhoda jim přála, ale jedno blbý hození kostkou by tu scénu celou poslalo do háje... :-D


No ty kraso, proc hracum rovnou nenapises scenar? Tohle je dobrej humac, z hrace udelat divaka. Hlavne, ze tam deklarujete "silenou improvizaci".

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10214900970459 secREMOTE_IP: 3.90.187.11