Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
6.4.2019 09:05 - ShadoWWW
U Krotitelů draků hráči-herci nejspíš nebudou mít problém. Ti vypadají, že jsou ostřílení, a ti, kteří ostřílení nejsou, v době natáčení už možná budou mít nějaký ten one-shot za sebou. Není to ani problém z hlediska příběhu a diváků jako takových. Těm naopak mohou přijít ty postavy na vyšší úrovni s více schopnostmi zajímavější. Problém vidím v tom, když se diváci (nedotčení RPG) rozhodnou si DnD zahrát. Když si budou chtít zahrát postavy svých oblíbených hrdinů ve hře, najednou zjistí, že je zaplaví hromada pravidel.

Jako příklad bych vzal tu yuan-ti mnišku. Příběhově moc zajímavá postava. Ale z hlediska pravidel: je slepá s mimozrakovým vnímáním, takže musím nastudovat, jak funguje mimozrakové vnímání; je yuan-ti, kterou v Základních pravidlech ani Příručce hráče nenajdu - musím sáhnout po Volovi; a k tomu musím nastudovat mnicha aspoň na 3. úrovni a k tomu pravidla zázemí, dovedností, boje, magie, dobrodružství...

Srovnej to se Stranger Things. Když to diváka nadchne, může si koupit krabici, která ho provede celým dobrodružstvím včetně předpřipravených postav ve stylu Starter Setu.

Ale je možné, že ta produkce bude tak dobrá, že diváci v pohodě proniknou do pravidel během sledování, aniž by museli složitě číst Příručku hráče. (Takto dobře mi přijde udělaný D&Diesel).
6.4.2019 09:31 - LokiB
ShadoWWW píše:
Zrovna teď nedávno mi jeden hráč psal, který začínal tažení až na 5. úrovni, měl později kolem 10. úrovně problém, že se chytal stále méně a méně.


Ale tenhle argument nemyslíš úplně vážne, že ne?
6.4.2019 11:46 - sirien
ShadoWWW píše:
a minulost si sepíše na papír, ale nejsou to hráčovy skutečné zážitky.

Od toho jsou in-char vyprávění a flashbacky.
6.4.2019 12:54 - shari
ShadoWWW píše:
Problém vidím v tom, když se diváci (nedotčení RPG) rozhodnou si DnD zahrát. Když si budou chtít zahrát postavy svých oblíbených hrdinů ve hře, najednou zjistí, že je zaplaví hromada pravidel.

Čistě ze zvědavosti: opravdu se stává tak často, že úplní nováčci chtějí hrát nějakou vyloženě už existující postavu, místo něčeho svýho, případně "něco na způsob X postavy, ale takhle a takhle jinak"?
6.4.2019 21:17 - ShadoWWW
Toto mi přijde pro diváky-rádobynovéhráče lepší než Critical Role. PJ dobře vysvětluje mechaniky, hodně dobrý RP, vše je jasné a předhledné.
11.4.2019 08:12 - pilchowski
No, takze zverejnili dalsi hracku. Nadeji, ze tam bude Dejdar nebo Krampol, se timto definitivne vzdavam.
11.4.2019 10:35 - Vandal
hype tam na to byl, clovek podle toho cekal minimalne hollywoodske herce. Misto toho zatim vidim partu nahodnych typku. Delal jsem jednou u filmu catering, jsem taky superstar?
11.4.2019 11:17 - Jarik
Vandal: Pro potřeby Krotitelů draků? … musím ti odpovídat? :D

Je pravda, že jsem čekal aspoň polovinu lidí, co mi něco budou říkat nebo si po nahození do G uvědomím, že znám jejich práci. To se mi zatím nestalo (možná jsem negramot).
11.4.2019 11:24 - Jerson
Já jednoho herce znám - i když podle jeho seriálové role ho nechci hodnotit, za tu nemůže. Ale jsem zvědav, jak bude vypadat výsledek v porovnání s neherci-nehráči v Dračáku, a naopak herci(?)-hráči v Gamers.
11.4.2019 11:31 - Vandal
Jenom doplneni, aby nedoslo k mylce. Nehodnotim jejich lidske kvality ani karieru. Akorat podle toho hypu a popisu jsem cekal minimalne Karla Rodena :D
11.4.2019 11:44 - LokiB
Ta míra zklamání, že tam nehraje Vaculík či Dejdar :DDD
Opravdu jste to čekali?
11.4.2019 11:51 - York
Afaik Vladimír sliboval jen to, že to budou profesionální herci. To znamená, že se herectvím živěj, ne že je nutně musí znát každej.
11.4.2019 12:54 - Jerson
Nečekal jsem nic z toho. Jen to zdlouhavé uvolňování informací jsem předpokládal u projektů, u kterých zástupy fanoušků hltají každý náznak vývojářů, netrpělivě očekávají konference a navzájem si vyměňují nepodložené spekulace, co tedy bude doopravdy. U Krotitelů draků už čekám nějaký skutečný výstup, tedy film / díl seriálu, na hype jsem nikdy nebyl.
30.5.2019 12:57 - pilchowski
Tak už víme, že první díl bude kolem 10. června a bude mít 20 min. konec hlášení.
30.5.2019 13:07 - sirien
pilchowski píše:
a bude mít 20 min

Takže to vlastně nebude první díl, ale představovací intro. Ok.
30.5.2019 13:12 - pilchowski
sirien píše:
Takže to vlastně nebude první díl, ale představovací intro. Ok.


Já bych se nedivil, kdyby to bylo zároveň outro. Podle toho, co píšou na FB, s takovým formátem počítaj i do budoucna: sestřih. Plnou palbu se všemi hluchými místy (sic) však dostanou backeři.
30.5.2019 13:14 - Aegnor
Takže to buďto nebude dávat smysl (protože neuvidíme celej příběh), nebo bude mít každá epizoda pouze nějakých 20 minut obsahu? Tak teď nevím, co je lepší ...
30.5.2019 13:21 - Quentin
Netvrdím, že to tak budou mít, ale kdyby těch dvacet minut byl jeden encounter/scéna, a díly vycházely rozumně často (třeba každý všední den), tak by se na to koukalo skvěle. Vlastně to zní úplně super.

Jestli to bude do dvaceti minut sestříhaný celý session, tak tomu moc šancí nedávám.
30.5.2019 13:24 - sirien
No jestli tohle myslej vážně, tak sem spíš zvědavej jak dlouho jim vydrží mana - zvlášť pokud to budou chtít vydávat pravidelnějc, protože sestřihávat záznam hry na 20 minutový segmenty nejspíš nebude úplně triviální. U Končiny nakonec žádnou zvláštní výdrž nepředvedli (srovnejte např. s Gedimanem a Voidem).

Mimochodem ta snaha Končinářů v cz prostoru neustále někde vytřískat z těhle činností kolem RPG smysluplný prachy mi přijde vcelku zábavná. Zvlášť s ohledem na to, jak se snaží dostat prachy za věci, které se dají jinde sehnat zadarmo a líp (mikroplatby za články pro GMy v Končině - které byly z místního pohledu dost nevalné kvality; platba za přístup k záznamu celé hry - když si člověk může pustit tunu herních kanálů co sou zadara...) Jako fakt by mě zajímalo, jestli si myslej, že z toho něco bude (...něco co by stálo za tu snahu kterou do zprovoznění té "ziskovosti" vložej), nebo jestli si tim jen zkoušej na něco hrát. Každopádně to rozhodně hodlám dál se zájmem sledovat :)
30.5.2019 13:32 - Jerson
já jsem asi zmaten - myslel jsem, že má jít o videa, která budou nějak ukazovat děj hry v herním settingu, něco jako Dračák nebo Gamers. A teď mi dochází, že to bude něco úplně jiného.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088363885879517 secREMOTE_IP: 3.239.57.87