Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
15.8.2019 19:11 - LokiB
Jerson píše:
Btw Loki, na to že jsem napsal sotva jeden odstavec komentáře z toho vyvozuješ dalekosáhlé závěry. Navíc pokud jde o mé projekty, tak už jsem výše popsaným způsobem začal, tedy prací zadarmo. A nevím, zda se tvá proklamovaná podpora týká jakýchkoliv mých projektů, nebo jen natáčení hry (do čehož nepůjdu, protože na to nemám lidi a hlavně víru, že by to někoho bavilo sledovat).


Jak moc dalekosáhlé moje závěry byly? :)
Co rozporuju je tvůj údiv nad tím, jak je mohlo napadnout to nejdřív zkusit "komerčně" a až pak fanouškovsky. Rozumím tvým argumentům, proč si myslíš, že to nemohlo vyjít. Narozdíl od tebe ale rozumím i tomu, proč to zkusili tak jak to zkusili. A z praxe vím, že "neúspěšný projekt" není vždy známkou hlupáctví, ale chuti něco zkusit. Že je někdo ochotný jít do rizika "tak to zkusím a uvidím". Protože když to nezkusí, tak to holt neuvidí. To je vidět na tisicích a tisících startupů, z nichž mnohé pojdou, ale některé se trefí a vydrží. A i ti, kterým to nevyjde, se často dokážou poučit a další projekt půjde lépe.

Nebo jinak. Kdyby to LK a spol nezkusili, tak by tu nebylo v praxi ověřeno, že vybrat na tenhle projekt takovou částku, bez toho, aby hra měla nějaké zázemí, tedy začínala na zelené louce, je v našich podmínkách nyní asi velmi nesnadné či nemožné.
A pro příště to může někomu ukázat, kam se asi tak dá cílovat, kdyby to chtěl zkoušet.

Takže místo kritiky a podivování se, mi přijde na místě spíš "fajn, byl to tedy podle mě pokus od počátku odsouzený k neúspěchu, ale rozhodně to byl pokus zajímavý, včetně zpětné vazby, kterou to poskytlo".


A k obecné problematice tohoto druhu podnikání si myslím, že spíš než přes výběr majority peněz od fanoušků by musela významná částka přijít o nějakého sponzora, který by měl chuť v tom své peníze utopit (nebo tedy aspoň riskovat jejich utopení). Bez toho to zatím zůstane asi jen v mezích fanouškovské amatérské činnosti.
15.8.2019 21:01 - Jerson
Třeba takovéto:
Loki píše:
Já totiž neříkám, že Jersonův plán by neměl šanci na úspěch ... to si přečti znovu.
Říkám, že jeho kritika toho, jako LK uchopil, vychází podle mě z toho, že Jerson neví, jak podnikání jako takové funguje, protože ignoruje reálnou situaci a podmínky, které LK měl. Ne že by nevěděl nic o streamování a fanoušcích atd.

Jerson by rád měl jako výsledek dobrý produkt, spokojené zákazníky a třeba nějaký zisk. Ale to je sen, to není podnikatelský záměr. Ale imho nevidí / nechce vidět počáteční nastavení, s jakým do toho LK a lidi kolem něj šli.

Mluvíš o fungování podnikání a ignorování jejich situace, počáteční nastavení a další věci.

Zkusili to po svém, nevyšlo to. Já a pár dalších lidí zde jsme vyjadřovali pochyby, že to tímto postupem zrovna oni můžou zvládnout. Já neuvažoval žádný podnikatelský záměr, nerozumím podnikání a streamování. Ale jak můžeš napsat, že ignoruju reálnou situaci, když jsem říkal, že reálně tolik peněz od fanoušků nevyberou, protože nemají dost fanoušků ochotných dát dost peněz, když výsledný stav byl, že neměli dost fanoušků ochotných dát dost peněz, to mi opravdu uniká. A naopak mi přijde, že (nejen) já jsem viděl jejich výchozí stav a skutečnou situaci dost reálně, a realita to ukázala.

LokiB píše:
A i ti, kterým to nevyjde, se často dokážou poučit a další projekt půjde lépe.

Možná. LK mi přijde, že do téhle kategorie nepatří, protože se domnívá, že se svými zkušenostmi z RPG oblasti to dokáže dělat jinak a výrazně komerčněji než všichni ostatní, a už podruhé mu to nevyšlo. Dle mého hype může pomoct, ale pokud je výchozí produkt fakt podprůměrný, tak to nestačí.

Ten pokus můžeš hodnotit, jak se ti zlíbí. Pokud ti přišel zajímavý, i když od začátku odsouzený k neúspěchu, tak to klidně tvrď. Mě zajímavý nepřišel - zajímavé mi přišlo, kolik ho podpořilo lidí, kteří mi pak v soukromí říkají, že jim to přišlo fakt slabé a nevěřili tomu, ale podpořilo ho finančně z nějaké komunitní solidarity. To se ale nikde na stránkách nepíše (a taky jsem mluvil s příliš málo backery, než aby to mělo nějaký větší význam.)

LokiB píše:
A k obecné problematice tohoto druhu podnikání si myslím, že spíš než přes výběr majority peněz od fanoušků by musela významná částka přijít o nějakého sponzora, který by měl chuť v tom své peníze utopit (nebo tedy aspoň riskovat jejich utopení). Bez toho to zatím zůstane asi jen v mezích fanouškovské amatérské činnosti.

Však jo. Od sponzorů přišlo 300 000 Kč, od fanoušků byla menšina.
16.8.2019 21:56 - Sadako
LokiB píše:
Nebo jinak. Kdyby to LK a spol nezkusili, tak by tu nebylo v praxi ověřeno, že vybrat na tenhle projekt takovou částku, bez toho, aby hra měla nějaké zázemí, tedy začínala na zelené louce, je v našich podmínkách nyní asi velmi nesnadné či nemožné.
A pro příště to může někomu ukázat, kam se asi tak dá cílovat, kdyby to chtěl zkoušet.

To mi zní trochu jako:
O švédském spisovateli Augustu Strindbergovi se dočteme, že byl přistižen, jak vyfukuje kouř z dýmky do umyvadla s vodou, zkoušeje, zda touto cestou nevznikne zlato. A my si říkáme: Hle, jak podivínský nápad se zrodil v tak geniálním mozku! Ale není správnější říci: Nebyl to Strindberg, kdo experimentálně zjistil, že vypouštěním tabákového dýmu do vody zlato nevznikne? Někdo to totiž vyzkoušet musel. Někdo musel slepou uličku lidského poznání ohledat a ohlásit světu: Tudy ne, přátelé!
16.8.2019 22:11 - sirien
Ne, jako Loki má point - experiment je obvykle nejlepší způsob poznání a teď prostě víme, kolik toho lze (rámcově) vybrat s podprůměrnym produktem a služnym promem když dáš velkej příslib. Za jiných okolností se ta částka bude lišit, ale už máš pevnější podklady pro to se dohadovat o kolik a kam.

Samozřejmě je škoda, že nevíme, kdo byli ty sponzoři, takže nevíme, kolik z těch 300k bylo v podstatě jejich, vázanejch na jejich osobní kontakty a kolik toho šlo z míst kam můžou dosáhnout i jiní. Ale tak i tak máme aspoň nějakou hrubou představu.

Na druhou stranu, samotný fakt, že jsme tyto informace získali, mi přijde jako dost slabá obahajoba celé věci. Resp. odpověď na její kritiku.
16.8.2019 22:25 - Sadako
sirien píše:
Samozřejmě je škoda, že nevíme, kdo byli ty sponzoři, takže nevíme, kolik z těch 300k bylo v podstatě jejich, vázanejch na jejich osobní kontakty a kolik toho šlo z míst kam můžou dosáhnout i jiní.

Startovač nemá v podmínkách transparentní účet, kde je vidět, kdo kolik přispěl?

EDIT: Jistě, doteď mohli lidé hádat, že takový projekt nevyjde, teď je experimentálně potvrzeno, že takový projekt nevyšel, proti tomu nic.
Jen mě to v té formulaci pobavilo, nic víc.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.16112494468689 secREMOTE_IP: 35.173.234.237