Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
21.6.2019 12:25 - Aegnor
efram píše:
Chtěl bych se zeptat všech kritiků na jednu otázku: "Je v KD aspoň něco co lze považovat za zdařilé, podnětné nebo pozitivní?"

Podnětné - pro mě tam zatím nic podnětného nebylo, ale třeba se tam něco objeví (pokud vydržím do odehrání nějakého příběhu).
Zdařilé - jako takové ty "doplňkové věci" (podoba toho místa, kde hrajou, doplňky, grafika ...) jsou dost zdařilý. Ale ohledně samotné hry? Za mě úplně ne.
21.6.2019 12:32 - efram
Aegnor

no super, z mé strany nešlo o provookativní dotaz, opravdu mě to zajímá. Protože pokud někdo nechce rozjet vlastni projekt, což plně chápu. Času je málo, tak další cesta je vypíchnout negativa (viz Sirienovo poznámky např.) a zároveň uvést pozitiva a tím ovlivnit už započatou produkci.
21.6.2019 12:34 - sirien
efram píše:
no zrovna tady ta diskuse nakonec vyzněla dost fifty fifty, protože tu byli jak kritici tak lidé co říkali pozitiva.

Pozitivní (-ější) reakce byly na jedničku, +- nastejno mi to přišlo u dvojky a už mi přišlo že se to "kejve", u trojky mi už osobně přišlo že se to spíš přehouplo.

efram píše:
Ber to jako Sirienovu neoddělitelnou součást.

A zrovna v tomhle případě si v tom popravdě přijdu dost nevinně.

Jako upřímně - kdyby kdokoliv napsal to co já výše o jakémkoliv jiném filmu, tak nad tím nikdo ani nemrkne.
21.6.2019 12:40 - sirien
efram píše:
Chtěl bych se zeptat všech kritiků na jednu otázku: "Je v KD aspoň něco co lze považovat za zdařilé, podnětné nebo pozitivní?"

Tak myslim že už dřív sem psal, že produkce a celá "technická stránka" je špičková. Celý ten herní prostor, jeho "kulisy", "propriety", různé herní artefakty, nasvícení, kamery a zejména kvalita zvuku sou fakt výborný.

Střih je taky dobrej - výběr materiálu už mi přijde slabší, ale těžko soudit, když neznám celej materiál z něhož se těch 20 minut následně seskládávalo.


Bohužel z obsahové a herní stránky mě nic neoslovilo. Sou tam věci co mi přijdou fakt špatný, ale tím rozhodně nechci říct, že je špatný všechno. Ve skutečnosti bych hodně, možná i většinu těch věcí označil spíš anglickým "mediocre", což se těžko překládá - jakože "ne špatné, ale vlastně dost nic moc". Což je takové jako že se o tom vlastně blbě mluví, protože moc nevim co víc k těmhle věcem říct.
21.6.2019 12:42 - Log 1=0
efram píše:
Mimo to, když čtu tyhle všechny výtky (jakkoliv píšu, že jsou na místě) tak mě vždy napadne jak by vypadal takový projekt právě od kritiků. A to říkám jako fakt (bez sarkasmu atd.).

Pak by ses měl zamyslet, jak moc musíš umět šít boty k tomu, abys mohl říct, že tě tlačí.
21.6.2019 12:47 - efram
Log 1=0

myslím, že z kontextu toho co jsem psal jasně vyplývá, že nechci kritikům brát jejich právo na kritiku. Prostě by mne jejich projekt stejného typu zajímal. Čili v tom kontextu jak jsem to psal já, je ten tvůj komentář zbytečný. Já v podstatě i s kritiky souhlasím, a jakkoliv narážím třeba na Sirienovu aroganci (v některých příspěvcích) tak nemám problém uznat, že jeho postřehy jsou v tomto ohledu prostě validní, stejně to co psali i další.
21.6.2019 13:23 - Aegnor
efram píše:
tak další cesta je vypíchnout negativa (viz Sirienovo poznámky např.) a zároveň uvést pozitiva a tím ovlivnit už započatou produkci.

A přišlo ti, že se tu pouze nekonstruktivně nadává?
21.6.2019 13:36 - efram
Aegnor

Přišlo mi, že se diskuse věnuje ve větší míře spíše kritice a nezaznívají tu pozitiva. Kdybych měl opačný názor, neptal bych se.
21.6.2019 13:52 - Aegnor
Myslíš ten sirienův příspěvěk s prvním dílem, kde ho docela chválí? Nebo hned ten následující ShadoWWWův nadšenej? Nebo ten Yorkův stručně chválící hned pod tím? Jo aha, až pak čtvrtej je Jerson a pak pátej já, kde je to u mě spíše kritičtější (Ale i s vyjmenovanýma pozitivama).
21.6.2019 13:58 - efram
Reagoval jsme na posty od #314. Ta diskuse nějak začala a dál gradovala. Stačí takhle?
24.6.2019 08:56 - ShadoWWW
Neteř spolupořádala deskohraní pro děti 1. stupně na dvou základních školách v Praze. Říkala, že byla překvapena, že pro děti byl problém přečíst i pravidla na jednu A5. Že dnešní generace dětí je zvyklá na videohry na tabletu/mobilu, kde pravidla v psané formě neřeší.

Možná ty streamy a videotutorialy budou pro nastupující mladou generaci mnohem intuitivnější než jakákoli light pravidla.
24.6.2019 09:06 - Log 1=0
To říkali i o mojí generaci. Nic nového pod sluncem.
24.6.2019 09:16 - Jerson
To je sice pravda, ale v naší generaci jsme možnost videonávodů neměli, a často ani možnost alternativní zábavy - máš deskovku s několika stranami pravidel, takže buď budeš hrát podle nich, nebo vůbec. Teď není problém mít po ruce deset deskovek s různou náročností na čtení pravidel, a videa na netu jsou dostupná i na mobilu.

Nicméně složitá pravidla jsou pořád složitá pravidla, a po osmi minutách sledování videa zaujatými diváky klesá pozornost tak jak jako tak, přes 20 minut se dostane málokdo. Takže pravidla, která se nedají vyložit za pár minut jsou pro takové hráče stejně málo použitelná jako silná bichle.
24.6.2019 09:18 - Shako
ShadoWWW píše:
Neteř spolupořádala deskohraní pro děti 1. stupně na dvou základních školách v Praze. Říkala, že byla překvapena, že pro děti byl problém přečíst i pravidla na jednu A5. Že dnešní generace dětí je zvyklá na videohry na tabletu/mobilu, kde pravidla v psané formě neřeší.

Možná ty streamy a videotutorialy budou pro nastupující mladou generaci mnohem intuitivnější než jakákoli light pravidla.


A místo knížek budou koukat na filmy, že?

Nebude spíš problém v té cílovce "děti 1. stupně" jakože to je 1. až 5. třída, pokud se nepletu.
24.6.2019 10:06 - ShadoWWW
Log: No třeba naše generace určitě četla míň starší generace. Tím myslím, že obecně méně lidí z mé generace četlo knihy. Měli totiž alternativu - dívat se na televizi nebo videokazety. (Počítače byly zatím jen pro geeky.) To předchozí generace neměla, ti museli číst.

Jerson: No hlavně ta videa musí zaujmout. Když nezaujmou v první minutě, tak jsou pasé. Ale těch 20 minut je určitě hraničních. Interaktivní formou výuky pravidel jde třeba deskovka Panství hrůzy. Jak to ale ve výsledku dopadne se ještě hodnotit nedá. Uvidíme za 10-15 let.

Shako: Ne. Děti na 1. stupni dřív deskovky běžně hrávaly. Od 3. třídy bys už neměl mít problém přečíst pravidla deskovky a vysvětlit je mladším spolužákům. Třeba šachy mají stále úspěch díky webu chess.com a fungujícím šachovým kroužkům. Kdyby se měly dnešní děti učit šachy z knížek, tak by už byly taky pasé.
24.6.2019 10:09 - Jerson
Nerad bych odbíhal od tématu, s tím zaujetím pomocí videa souhlasím.
Jen nevím, jak to vlastně souvisí s tématem Krotitelů draků, jako videovýuka hry nebo pravidel mi nepřijdou a ani tak nemají fungovat, ne?
24.6.2019 10:18 - LokiB
ShadoWWW píše:
No třeba naše generace určitě četla míň starší generace. Tím myslím, že obecně méně lidí z mé generace četlo knihy.


No a moje generace snad četla ze všech nejvíc ... protože knih už bylo hodně, byly relativně dostupné, dokonce byly k dispozici už i zajímavé či kvalitní a jiných alternativ moc nebylo (magnetická tabulka se dvěma knoflíky, aby si člověk kreslil, málokomu vydržela kór dlouho ;))

ShadoWWW píše:
Když nezaujmou v první minutě, tak jsou pasé. Ale těch 20 minut je určitě hraničních. Interaktivní formou výuky pravidel jde třeba deskovka Panství hrůzy. Jak to ale ve výsledku dopadne se ještě hodnotit nedá. Uvidíme za 10-15 let.


Souhlas s Jersonem, že to snad nemá být nějaké učení pravidel či hraní ... je to pokus zaujmout hranou hrou, tedy hrou na hru, což je dnes populární (teda asi a někde). Předpokládám, že s ideou, že by to mohlo mít nějaký komerční potenciál. pro autory.

ShadoWWW píše:
Třeba šachy mají stále úspěch díky webu chess.com a fungujícím šachovým kroužkům. Kdyby se měly dnešní děti učit šachy z knížek, tak by už byly taky pasé.


vždycky se majorita hráčů učila v šachových klubech, školních kroužcích, doma od rodičů či od trenérů. Hráčů jako Bobby Fischer, který se učil zejména sám, bylo minimum už před 60 lety.
24.6.2019 10:27 - Log 1=0
ShadoWWW píše:
Měli totiž alternativu - dívat se na televizi nebo videokazety.

A to znamená, že méně četli, nebo že méně čuměli do zdi a nudili se (pokud pršelo a nedalo se jít ven rozbíjet okna)?
LokiB píše:
Souhlas s Jersonem

+1
LokiB píše:
Hráčů jako Bobby Fischer, který se učil zejména sám

což pěkně koreluje s tím, že to byl jediný velmistr, který nebyl produktem sovětské šachové kultury.
24.6.2019 10:33 - ShadoWWW
Jerson: Máš pravdu, že víc by to pasovalo do tématu o PJ Craftu. KD mohou spíš zaujmout tím, že něco takového existuje.

Mimochodem, KD překročili 100 tisíc. Mě by zajímalo, co budou dělat, když ke konci bude vybraných třeba 200 či 300 tisíc. Relativně dost, ale stále hodně od jejich kýženého cíle. (Navíc platí, že když nevyberete cíl, tak jste nevybrali nic, protože za nesplněný cíl se peníze backerům vrací).
24.6.2019 10:34 - LokiB
Log 1=0 píše:
což pěkně koreluje s tím, že to byl jediný velmistr, který nebyl produktem sovětské šachové kultury.


Ale kdepak :) Takových bylo hodně. On z nich byl jen nejlepší ;)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091799020767212 secREMOTE_IP: 3.236.145.110