Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
28.6.2019 13:14 - Log 1=0
Tak jsem se ještě jednou podíval na eframův příspěvek, a má pravdu v tom, že výhrady, které uvedl vztahuje k celé populaci.
Takže to není nadávání na mládež.
Popravdě v tom teď vidím jinou psychologickou zradu podobného druhu (staré dobré časy), ale nemůžu pominout, že jsem z důvodů vlastní nepozornosti minul část jeho textů, kvůli čemuž jsem špatně pochopil jejich význam, a má reakce tím byla značně zkreslena.
Takže pardon.
28.6.2019 15:38 - Vandal
Ja myslel, ze Karpianus a spol. ty kontroverzni veci z Konciny odstranili? Protoze ejhle, na startovaci maji ke stazeni PDF o svete Konciny...

...a jsou tam znasilnujici satyrove, kteri se pomoci rohu klubou z tel matek.
...a jsou tam i krasne krehke vily, kterymi cituji "...A někteří Talmonci si jejich prostřednictvím tedy zpestřují i sexuální život..."

Na ofiko startovaci. Velkej link. Toz je to asi oficialni.
28.6.2019 16:21 - Log 1=0
Tak jsem se podíval.
A jo, je to tam.
Popsáno neutrálním, faktografickým tónem (suchým a nudným).
Nelíbilo se mi to.
Lépe by bylo je fakt vyhodit.
Ale zase oproti tomu, co tam bylo předtím, to je zlepšení.
Satyry tam nikdo přímo neomlouvá a je tam větší důraz na volbu celibátu, a jsou jen pro NPC.
Víly mají ty sexuální aspekty potlačené do dvou vět.
Jako mohlo být lépe, o dost, ale tak jak to podal Vandal, to vyznívá, že se nic nezměnilo.
Což taky není pravda.
28.6.2019 16:27 - sirien
Satyry přesunuli do "nehráčských ras" a dali k nim warning rámeček o nevhodnosti. EDIT: Kterej na mě teda působí dost odflákle a z nutnosti, což ve mě teda fakt nevyvolává dojem nějaké aktivní práce s kontroverzním tématem. /EDIT

Víly nechali jak byly. A jako bonus část textu u víl upravili, aby se vyjádřili k problému "jak mohly víly sundat vzducholodě?". Zjevně sundavání vzducholodí je více pozornosti hodné než nevhodný sexuální obsah.

Ale aspoň to strhli graficky zpátky do draftu a s chybějícíma obálkama zmizela i informace o věkové vhodnosti. Teď už to neni 12+, teď je to jen zcela nekategorizované - že se uvnitř dočteš o sexuálním otroctví a rase množící se znásilňováním je nejspíš Kinder Surprise (pun intended).
28.6.2019 16:50 - Vandal
Ja nevim, originalni verzi si nepamatuju, ale furt me prijde dost za carou mit rasu, u ktere v kazde druhe vete zminujes, jak jsou krasne a krehke, a ctvrtinu popisu venujes tomu, ze lovi, aby si z nich delali modni doplnek a otrokyne.
Kor u projektu, kterej ma popularizovat RPG. Tohle neni o uprave, tohle tam nema co delat.
28.6.2019 16:59 - Jerson
Že by se tohle téma objevilo v Krotitelích?
28.6.2019 23:44 - Kosťa
Jerson:
Jakože nastává Čas změn, kdy utlačované víly roztříští své okovy i ty kdož je ukovaly? A že satyrové si vybudují své vlastní místo ve světě? A že za kamínek jež strhne celou lavinu událostí bude stát jedna malá skupina dobrodruhů? Že by Krotitelé byli předvojem nových a lepších pravidel?
To by bylo super, ale moc tomu nevěřím.
1.7.2019 19:17 - shari
Měla bych dotaz na autory ohledně toho Startovače. To, že odměna 'Major Image' neobsahuje žádné PDFko, jméno v titulkách ani poděkování emailem je záměr nebo chyba? Pokud záměr, jaký má smysl to tam nepřidat?
1.7.2019 22:10 - ShadoWWW
Major Image je první ze speciálních odměn, co se odemykají za každých vybraných 100 000 Kč. Podle toho popisu to vypadá, že za ty peníze dostaneš jen tu ilustraci.
2.7.2019 06:13 - shari
A jaký má smysl za tuto speciální odměnu za každých 100k neposlat ani poděkování?
2.7.2019 08:36 - Jerson
Poslouchal jsem rozhovor s Naomi a zase mě překvapilo, jak je pro ní hraní RPG před kamerou jiné než bez kamery a jak moc se podle jejího názoru liší přístup ke hře. Já si všiml jen toho, že při natáčení u hry nejí chipsy.
2.7.2019 12:09 - LKarpianus
O ou. Shari, díky. Je to samozřejmě chyba, jdeme to napravit...
2.7.2019 12:42 - shari
LKarpianus píše:
O ou. Shari, díky. Je to samozřejmě chyba, jdeme to napravit...

:)
2.7.2019 13:18 - LKarpianus
Upraveno!
3.7.2019 09:04 - LKarpianus
Shari, jestli je ten nejnovější obří příspěvek za Major Image tvůj, tak nesmírně za Krotitele dekuju. A jestli není, tak dekuju i tak, protože oprava te odměny zabrala. :-)
3.7.2019 10:35 - sirien
Pořád přemejšlim a hrozně by mě zajímalo - na co vlastně takovejhle projekt potřebuje víc jak půl mega? Nějak mi vůbec nejde posčítat, kam ty peníze chcete dát a co z toho má vlastně bejt. Na jednu stranu to vyvolává otázku jak transparentní tenhle crowdfunding vlastně je, na stranu druhou to vyvolává zvědavost co za zázraky že to chystáte.

Prostory sou fajn, ale narovinu - sehnat "garáž" (popř. ne moc používanou klubovnu, sklep, půdu...) tak těžký (a drahý) neni.

Vybavení je super, ale většinu nejspíš dodal Skaven zadara (rozhodně se to podobá např. PJ Craft atp. a pochybuju, že by tam Gergon rval desítky tisíc...)

Technika - mikrák(y), kamery, světla. Všechno už zjevně máte, nejspíš z jiných svých projektů popř. půjčené z práce jako "benefit". Navíc už nejsou osmdesátky, slušná FullHD kamera a všesměrovej mikrák nejsou profi vybavení za statisíce.

Animace - to co tam máte nevypadá nijak moc náročně - rozhodně to neni nikde mimo YTerskou normu.

Tzn. zbývá nějaká postprodukce - napadá mě střih a zvuk.

Střih těžko - sestříhat záznam ze dvou kamer je dneska záležitost pro děcka (bez ironie a nadsázky, naprosto doslova - na všechno je okolo dost kvalitní easy to use freeware kterej normálně používaj děti - nebo minimálně mladší teenageři - s výsledkama který od Krotitelů nijak moc odlišný nejsou).

Zvuk - ok, dokážu si představit, že tam je nějaká nenulově náročná zvuková postprodukce. Ale srsly - máte uzavřenej prostor bez rušení, mikráky v podstatě dle libosti a ste z oboru - jiný i dost "amatérský" YouTube streaming show nemaj problém udržet zvuk na velmi slušné kvalitě (jak sem psal, dobrej všesměrovej mikrák už neni vybavení za statisíce) - ano, ten zvuk máte docela nadstandardní, ale zase ne TAK nadstandardní.


Všehovšudy tak jako hrubym odhadem tu vidim tak 100k. Možná 200k pokud by bylo nutné kupovat speciálně pro Krotitele techniku co by nešla "odepsat" nikde jinde. To je pořád cca půl mega který vůbec nevidim kde by měly skončit.

(Což jako neni obvinění, je to konstatování - já to jako fakt nevidim a skutečně by mě zajímalo, co na Krotitelích má stát ten hroznej balík, kterej deklarujete. Je dost dobře možný, že tam jako laik nějaký náklady nevidim nebo je podceňuju, ale v tom případě by mě docela zajímalo, které to jsou a jak moc.)
3.7.2019 11:09 - Shako
sirien píše:
Pořád přemejšlim a hrozně by mě zajímalo - na co vlastně takovejhle projekt potřebuje víc jak půl mega?


Mají na startovači rozpis, ne?

sirien píše:
Všehovšudy tak jako hrubym odhadem tu vidim tak 100k. Možná 200k pokud by bylo nutné kupovat speciálně pro Krotitele techniku co by nešla "odepsat" nikde jinde. To je pořád cca půl mega který vůbec nevidim kde by měly skončit.


Zapomněl si na náklady na startovač - u té kampaně za 600 je tam na startovač 106k tj. 1/6 rozpočtu. Ale pořád nejsi ani na polovině.
3.7.2019 11:48 - Jarik
Startovač 30k
Výroba cen a poštovné 76 k (aha, tys to Shako asi sečetl :) )
Natáčení 170k (2 dny práce)
Postprodukce 324k (12 dílů)
3.7.2019 12:20 - Shako
Jarik píše:
Startovač 30k
Výroba cen a poštovné 76 k (aha, tys to Shako asi sečetl :) )


Ano, sečetl jsem to. Kdyby nebyl startovač, tak přepdokládám nevyrábí ani ceny a nikomu je neposílají. Je to tedy přímý náklad toho projektu.

Jarik píše:
Natáčení 170k (2 dny práce)


Přiznám se, že tadle položka teď zarazila. Jakože jsou placení herci/hráči? A nebo co je v této položce obsaženo?

Srovnám třeba s jiným startovačem na historický film Richenza, který nedávno skončil. Tak sice na druhý pokus (první byl před rokem) úspěšně vybrali ani ne třetinovou částku, kterou chtějí krotitelé (a chtěli šestinu). Zajímavé paralely by mohli pokračovat, třeba i v tom, že to již zkoušeli před rokem - tentokrát měli rovnou CZ/ENG texty. Zcela laicky bych řekl, že ty náklady budou podobné - kostýmy, rekvizity, natáčení, postprodukce.

No, jsem zvědav na "oficiální" vyjádření od Krotitelů.
3.7.2019 13:06 - sirien
Shako, Jarik: "Postprodukce" a "Dva dny natáčení" sou naprosto neříkající buzzwordy. Je to asi na úrovni:
- Mami, dáš mi 50.000 na oslavu narozenin?
- 50.000? Na co potřebuješ na oslavu narozenin 50.000?
- No na organizaci a zábavu, přece!
- Aha, jasně, tak když to je na organizaci a zábavu...

Fascinuje mě, že se s podobnou ne-odpovědí někdo spokojí a ještě je schopnej jí bez přemejšlení poslat dál (popř. jí odkázat jako dostačující).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085614919662476 secREMOTE_IP: 54.226.226.30