Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
4.7.2019 09:26 - LKarpianus
Už nám na to grafik vyrábí buttony do těla celé kampaně.
4.7.2019 10:12 - Jarik
Když už teda radíme :)
Já fanda KD na FB nejsem. A tak bych čekal, že vše relevantní najdu na webu.
Tam je ale,… slovy mé rehabilitační sestry "Prd!".

Mně to prostředí FB je čím dál víc odporné, takže o projektech si dělám obrázek z jejich veřejného projevu mimo FB kanál.
Co si budeme nalhávat. Málokdo se umí na FB vhodně prodat.
4.7.2019 18:59 - Jerson
Přednášku dneska nedám, syn je už unavený :-/
5.7.2019 09:18 - LKarpianus
Škoda. Bylo to tu bezva. Zvlášť následné hraní s Lokim. :-) Tak Gamecon?
5.7.2019 11:50 - Jerson
Tam letos nejedu, až příští rok. Do té doby bude s Krotiteli draků jasno.
5.7.2019 12:48 - LokiB
Jmenná koincidence, bez mé účasti :)
12.7.2019 19:36 - ShadoWWW
Už vybrali skoro 50%.
12.7.2019 21:40 - sirien
...což neni nic moc na to že:
a) už jim uběhly 3/4 času
b) dvě třetiny částky neni ani tak od podporovatelů jako spíš od sponzorů co to nalili přes Startovač, protože to ten projekt zoufale potřebuje aby nepad na hubu

Popravdě ta kampaň je dost divná:
- z kraje se zvládli vyhrabat na nějakejch asi 80 podporovatelů, zkrz kterejch nevybrali ani 100k.
- pak tam Skaven (reálně sponzor, ne baker) přilil 40k, čímž se přehupli na nějakejch necelejch 120k co pamatuju
- tam se opět zasekli
- ...teď mají ani ne 120 podporovatelů, ale naskákal tam 1 člověk s asi 10+k a 4 další sponzoři co tam nalili 40k.

A záměrně píšu sponzoři, protože tohle mi prostě nepřijde jako profil rozložení běžnejch podporovatelů - aby se kampaň totálně zasekla, pak někde k původním 80-90 podporovatelům vyškrabala dalších 30-něco lidí a v těch 30-něco se zázračně našli 4 super nadšenci co tam nalejou desítky tisíc oproti těm ostatním co tam dávaj 3-8 stovek. O tom že z těch 5 je 1 Fantasy obchod a 1 Fantom print nemluvě (ty zbylý 3 sou možná známý přes FB nebo tak, moc sem po tom nepátral...)

Jako jasně, neni to nic špatnýho a naprosto chápu, že se tu (zjevně přestřelenou) startovačovou kampaň snaží zachránit a nechtějí aby ty peníze propadly, tak to zkoušej "dolejt" sponzorama, ale tak nějak to ukazuje že ten projekt nemá až tak moc podporu a neni tak moc žádanej jako je spíš tlačenej tvůrcema (těch 5 sponzorů s 40k příspěvkem mimochdem znamená, že od reálnejch podporovatelů doteď nezvládli vybrat ani 100k)

Popravdě sem docela zvědavej jestli jim nadšení a zdroje vydrží a zvládnou to dotlačit nebo naopak a v tom případě kde jim dojde dech - protože by zjevně potřebovali najít dalších 7 sponzorů co do nich nalejou desítky tisíc, protože od normálních lidí tam toho moc nenateklo a lepší už to nebude (což odpovídá přirozenýmu profilu těhle kampaní, kdy se běžně nejvíc vybere z kraje).
13.7.2019 05:59 - Jerson
Mno, mně tento i jiné projekty z oblasti ukazují, že reálné je napřed vytvořit něco, co si získá určitou podporu fanoušků, i když to nemusí mít perfektní kvalitu, a pak si říct o částku cca 50 až 100 tisíc na tvorbu dalších věcí. To česká RPG komunita může celkem ochotně zafinancovat.
Částky o řád vyšší, byť s "profi" záměrem a cílem, od neznámého tvůrce, jsou už mimo realistická očekávání.
(I když současný stav nejspíš znamená, že další díly neuvidíme a nebudeme moc posoudit, zda se kvalita hraní s rozvíjením příběhu zvedla.)
13.7.2019 08:27 - ShadoWWW
Já bych spíš řekl, že to vypovídá o tom, že když chceš dělat velký RPG projekt, tak musí být buď vytvořený komunitou z čistého altruismu, nebo když to chceš mít profi, tak jediná možnost je zafinancování nějakou firmou (vydavatel, sponzoři atp.). Financovat profi RPG projekt čistě backerovským financováním moc nejde. Na to tu (zatím) není dostatečně finančně silná komunita.
13.7.2019 11:27 - Jerson
Myslíš, že šest nebo kolik dílů záznamu ze hry v délce 20-30 minut je "velký projekt"? A když produkci a postprodukci dělají profesionálové, ale část hlavních lidi před kamerou jdou z našeho pohledu "začátečníci" - co jsem pochopil, tak někteří hrajou RPG jen rok a během toho roku měli asi šest herních sezení - tak že celý produkt je "profi"?

Protože si třeba myslím, že když by takový Jezevec a jeho parta natočili svou své běžné hraní nebo nějaký larp, a řekli si o půl miliónu na profi prudukci, tak ho dostanou. Tím chci říct, že podle mě je základem produkce profi RPG pořadu mít profi - zkušené a dobré - hráče.
13.7.2019 12:07 - ShadoWWW
Profi ve smyslu lidé v tiráži/titulkách dostanou za svou práci zaplaceno, jak je v dané branži (layout, autorské tecty, ilustrace, animace, kamera, produkce, pronájmy prostor atd.) běžné.
13.7.2019 12:28 - Jerson
Tím spíše to vyžaduje dobré hráče - herce.
13.7.2019 12:41 - ShadoWWW
No organizačně to mají zvládnuto dobře a fanoušků na facebooku/youtube taky mají hodně. Je to zaměřeno na nehráče RPG a tam jsem žádný ohlas na (ne)kvalitu hráčů nezaznamenal. Zaznamenal jsem akorát jeden velký záporný ohlas: z 20 minut se nedá dost dobře poznat, jestli to bude stát za to.

Z hlediska kampaně je to spíš celkově příliš vysoký cíl, i na poměry jiných projektů na Startovači.
13.7.2019 12:47 - York
Jerson: V ideálním případě chceš samozřejmě tým ze samých zkušených a schopných profesionálů.

Pokud si ale máš vybrat, jestli mít ucházející obsah a výbornou produkci a marketing, nebo ucházející produkci a výborný obsah, větší šanci na úspěch budeš mít s výbornou produkcí a marketingem. Kvalitní obsah, o kterém nikdo neví, se sám neprodá.
13.7.2019 12:56 - Jerson
ShadoWWW píše:
fanoušků na facebooku/youtube taky mají hodně

Když o tom mluvíš - 3500 fanoušku na FB. Prolog se líbí 160 lidem. 120 podporovatelů na Startovači. Jsou tyhle poměry normální u projektu, který má být Youtubovým pořadem? 3340 fanouškům se to video nelíbí, nebo ho neviděli? Nebo ho tolik lidí nehodnotí? Nebo používají tlačítko "to se mi líbí" místo záložky, aby projekt sledovali?

ShadoWWW píše:
Je to zaměřeno na nehráče RPG a tam jsem žádný ohlas na (ne)kvalitu hráčů nezaznamenal.

Zaznamenal jsi nějakého ne-hráče, který by to video viděl? Já to zkoušel, dokázal jsem ho natlačit jedné dospělé nehráčce (v té době, už je to hráčka Omegy) a její názor na to video zněl "já vím, jak se Dračák hraje".

ShadoWWW píše:
z 20 minut se nedá dost dobře poznat, jestli to bude stát za to.

Viděl jsem to naopak - u dobře udělaného videa stačí 5 minut, aby lidé věděli, že to bude stát za to. U ne moc dobrého videa není jasné ani po 20 minutách, zda další díly budou lepší, nebo ne.

To že mají moc vysoký cíl jsem psal o pár postů výše.

York píše:
Kvalitní obsah, o kterém nikdo neví, se sám neprodá.

Ne-kvalitní obsah, o kterém lidé ví, ale mají ho zaplatit až po shlédnutí se neprodá ani s nátlakem.

Naproti tomu velmi kvalitní obsah, o kterém se stačí jen zmínit, se velmi rychle rozšíří mezi lidi. Já třeba neviděl ani jeden díl Critical role, ale informace, že vybrali o řád víc na tvorbu animáku na motivy svých dobrodružství mě stejně neminula.
13.7.2019 15:46 - sirien
ShadoWWW píše:
a fanoušků na facebooku/youtube taky mají hodně

Prosím přestaň dělat zaslepenou fangirl.

První díl má hromadu views ale poměrem k tomu takřka žádné dis/likes nebo posty. Jejich další videa (rozhovory) nemají ani ty views (naposled co sem koukal měly problém dostat se na stovku).

Tj měli promo aby si jich lidi všimli, ale zájmu moc nevzbudili a reálně je nikdo moc nesleduje. Osobně mám za to že to je to co říká Jerson - produkce super, ale hra slabá a forma prostě "násobí" obsah - nemůže ho nahradit.
13.7.2019 15:54 - sirien
První díl:
- 4200 views
- 159 likes (průměr by měl být 420, tzn jsou na cca 1/3 zájmu o průměrné video)
- 269 subscribed

Další videa mají 150 - 400 views, tzn je často vidělo míň lidí než co má subscribe (těch 400 tam má Valenta, Ladislav sám jako hlavní tvůrce má asi 140)

Sorry že tak reju, ale po Končině sem u tohohle týmu na přehnané reklamní výkřiky co nepotkávají realitu trochu citlivej.
13.7.2019 23:20 - ShadoWWW
Už se dostali i na Aktuálně.cz
14.7.2019 16:00 - Sadako
ShadoWWW píše:
Je to zaměřeno na nehráče RPG

Já to tady moc nesleduju, ale tohle mě zaujalo - jak chtějí sledování lidí, an hrají RPG, prodat nehráčům? Proč by se na to někdo, kdo nehraje, vůbec díval? Nebo respektive, možná se i někdo podívá, ale dost pochybuju, že by se mu chtělo posílat dukáty.
Pokud je tohle opravdu nějaký podnikatelský záměr, tak by mě vážně zajímalo jeho vysvětlení, neb mi přijde od podstaty šílený.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.29544901847839 secREMOTE_IP: 3.238.147.211