Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
14.7.2019 21:41 - Log 1=0
Vandal píše:
Btw. jsem jedinej, komu prijde uchylny natacet rozhovory v okamziku, kdy za sebou nemam realne nic udelanyho?

Zas to není třeba přehánět. Mají startovač, a tohle je promo, aby nabrali podporovatele.
Důsledek toho, že spustili startovač na velký balík bez komunity v zádech.
Což jakože nevidím jako moc chytré, ale úchylné? Proč tak silná slova?
14.7.2019 21:46 - York
Vandal píše:
Btw. jsem jedinej, komu prijde uchylny natacet rozhovory v okamziku, kdy za sebou nemam realne nic udelanyho?


Když chceš mít úspěšnej Kickstarter, tak to musíš nějak propagovat.

Takhle to holt v kapitalismu funguje - když chceš udělat něco nákladnýho, tak musíš nejdřív sehnat investory a až pak to můžeš začít dělat.
14.7.2019 21:56 - ShadoWWW
Sirien: Oni to zkoušeli u Mall Tv a Seznam Tv. Měly o to zájem, ale nabídly jim jen desetinový rozpočet
14.7.2019 21:57 - Sadako
efram píše:
zde, to oni zkusily. Šli do toho. Já osobně se těším na show pod vedením Jersona a Siriena. Vše tam bude super, střechy budou ve správním úhlu, minimální náklady zaručí super obsah. Kdy to vyjde ?

LOL. Tady ten model A čo ty si urobil pre slovenský hiphop? je v případě kritiky/zpětné vazby naprosto WTF. Nemusíš udělat něco stejného nebo lepšího, aby sis dokázal všimnout nedostatků a prezentoval je. Jako fakt ne. Kamil Fila taky netočí filmy a jaká je radost číst jeho rozbory.

Vandal píše:
Btw. jsem jedinej, komu prijde uchylny natacet rozhovory v okamziku, kdy za sebou nemam realne nic udelanyho?

Úchylné ne, nešikovné ano - rozhodně by bylo lepší mít dřív publikum, než začnu shánět backery. Na druhou stranu, když už to udělali takhle, potřebují o sobě dát nějak vědět, když budou o své kampani cudně mlčet, nevyberou nikdy ani hrst písku. Že se snaží nějak propagovat je naprosto logické a byli by blázni, kdyby to nedělali.
14.7.2019 22:11 - malkav
Sadako: Tak bylo možné si v eframově příspěvku přečíst, že s myšlenkami té kritiky souhlasí. Připomínkuje více-méně formu. Ono by se dalo říct, že jsme národ fotbalových a hokejových trenérů, režisérů a skvělých světovládců, ale kvůli nedocenění je nejvíc těchto našich odborníků v hospodě u stolu s půllitrem piva před sebou ;)
14.7.2019 22:19 - efram
Sadako

přečti si můj příspěvek ještě jednou baby :) a svět bude růžovější :), a za domácí úkol si dej srovnání zdejší rozborů a tech Filových z podstaty věci :p
14.7.2019 22:24 - Sadako
malkav píše:
ak bylo možné si v eframově příspěvku přečíst, že s myšlenkami té kritiky souhlasí. Připomínkuje více-méně formu.

Což je v jeho případě brutální chucpe, protože co jsem tak zaregistrovala, v drtivé většině svých příspěvků brutálně šije do Jersona.

efram píše:
přečti si můj příspěvek ještě jednou baby :) a svět bude růžovější :), a za domácí úkol si dej srovnání zdejší rozborů a tech Filových z podstaty věci :p

Laskavě mi neříkej baby, mind flayery jsme spolu nepásli, dík.

Chucpe, to říkám.
14.7.2019 22:32 - sirien
Vandal píše:
Btw. jsem jedinej, komu prijde uchylny natacet rozhovory v okamziku, kdy za sebou nemam realne nic udelanyho?

Tak úchylný asi určitě ne (srsly, i invektivy maj význam a bylo by dobré nějakou tu základní sémantiku dodržovat...), ale jako tak nějak moderně-propagačně prázdné a trochu křečovité ano. Chápu, co tím sledujou a o co se snaží, osobně se mi to nelíbí a neoslovuje mě to, ale ani mě to nějak moc neuráží.
14.7.2019 22:36 - sirien
efram píše:
Na rozdíl od většiny hodnotitelů zde, to oni zkusily

Chápu správně, že až to failne tak od Tebe dostanou participation trophy?
14.7.2019 22:42 - malkav
sirien: Já chápu eframovy poznámky spíš tak, že se dá kritika k cizímu projetku vyjadřovat i s určitou úctou s ohledem ke snaze toho člověka, když sám kritik nemá čas/chuť/možnosti se o něco sám snažit ;)
14.7.2019 22:53 - efram
Já jim určitě žádnou cenu dávat nebudu, v jakémkoliv ohledu. Musím říct, že můj pohled na tyto projekty je velice skepticky. Není to něco čemu bych se věnoval, chtěl věnovat svůj čas. považuji je za zbytečné. Ale možná právě proto, svým způsobe, obdivuji, že do toho někdo jde. Navíc já v jádru s tvou kritikou souhlasím, jen si myslím, že jsi někdy až tak moc kritický (a Jerson taky), že je to podobné těm reptalům v hospodě u piva. A opravdu bych rád viděl podobnou šou ve vaší relaci. Mám začít sledovat startovač?? (:))
14.7.2019 22:53 - sirien
malkav: no, zaprvé tu je nějaká historie a myslim že v jejím kontextu to tu respektem vcelku přetejká. Druhé šance nebývají vždy zdarma.

A zadruhé a především... nemá čas/chuť/možnosti se o něco sám snažit? Vážně?
14.7.2019 22:56 - malkav
sirien: OK, špatně napsáno (částečně to vyplývá z toho, že tvé aktivity v celé šíři asi neznám, ale i když bych vzal v potaz tvou aktivitu "jen" zde, tak není rozhodně malá). Nemá teď čas/chuť/možnosti se o takový projekt sám snažit. Lepší? :)
14.7.2019 23:11 - sirien
malkav píše:
Lepší?

Moc ne. Vrátil ses na začátku cyklu o tom, že kritik je omezen tím, že není tvůrce, což je diskuse která končí tím, že to není pravda. Jak pravila Sadako: A čo ty si urobil pre slovenský hiphop?

...a když si tvůrce na svůj projekt řekne o 600k (byť to jsou čistě náklady), tak je ta míra protekce ještě menší.


efram: Sesbírej mi 600k a můžem se bavit. Na produkci se vybodnu, ale 5 dalších lidí na 10 dílnou super show za 100k na člověka určitě seženu ;)

(Hm. Za ty prachy by šla pronajmout La Grace a mohli bysme udělat show přímo z pirátský lodi...)
14.7.2019 23:18 - efram
sirien

pockej, pockej, to je soucasti testu jak by jsi to zvladnul, to si musís sehnat sam :)

A rum bude rum ?
14.7.2019 23:21 - malkav
Sirien: Tak nevím, jestli si na nechápavého jen hraješ a jestli se snažíš opakováním něčeho, co jsem neřekl, shodit můj postoj ;)
Jasně říkám, že kritika je na místě. Jen říkám, že se dá kritizovat i s úctou k úrovni snahy kritizovaného. Tedy pokud nejsi zaslepen arogancí, kterou ale vlastně otevřeně přiznáváš a to ti dává právo tohle přehlížet ;)
14.7.2019 23:21 - sirien
Rum bude příští víkend na pirátskym GameConu.
14.7.2019 23:33 - LokiB
co se kritiky týče, odkázal bych PT obecenstvo na maturitní otázky k F.X. Šaldovi ... ten se k tomu už před drahnou dobou, co si tak vybavuju, celkem trefně vyjádřil :)
A dodnes je to pro mnohé nedostižný vzor všech kritiků.
14.7.2019 23:35 - sirien
malkav píše:
Jen říkám, že se dá kritizovat i s úctou k úrovni snahy kritizovaného

Zaprvé.

Zadruhé úcta má tři takové vlastnosti, které se Ti nemusí líbit, ale to je tak všechno. První - je přiznávaná, neni vynucovatelná. Druhou - je subjektivní a tudíž ji s Tebou jiní nemusí sdílet. A třetí - úcta je v podstatě otázka vkusu a co se kritiky týče, tak forma není obsah.
15.7.2019 00:00 - malkav
sirien: Sorry, nechápu paralelu mezi zdejší debatou a tamní debatou o režimu v Sovětském svazu. Chceš můj postoj, že kritika cizí tvůrčí činnosti může být uctivá (o to je totiž lépe přijímána a je tedy konstruktivnější) vyvrátit debatou s obhájcem sovětského režimu? (Připouštím, že mi možná něco v tom videu uniklo kvůli určitým jazykovým nedostatkům).

S tvým "zadruhé" souhlasím po definiční stránce. Jen se kvůli subjektivnímu vnímání nemá kritik snižovat k tomu, aby svou kritiku podával jako objektivní ;) To je totiž takové celkem úskalí, pokud si do kritiky pustíš všechny tebou definované vlivy.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.096464157104492 secREMOTE_IP: 52.55.55.239