Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
7.8.2019 11:39 - LokiB
sirien píše:
Asi tolik ke smysluplnosti vašich "moudrých" poznámek.


No, v tomto se s tebou neshodnu. Pro mě je třeba Jersonův komentář "já kdybych to dělal, tak to nejdřív dělám zadarmo a když se to bude líbit, tak ..." mimo mísu.

je naprosto legitimní podnikatelský záměr to zkusit udělat za peníze, a když to nevyjde, tak to nevyjde, to je běžné.
Jersonův přístup vyžaduje daleko více práce a času, než máš šanci ověřit, jestli se to "podnikatelsky ujme". Což je podle mě to, co chce LK dosáhnout. Nemá zájem dělat to for fun.
Jestli by Jersonův pokus dopadl lépe? Možné to je ... ale kdyby dopadl také špatně, tedy by se podnikatelsky neuživil, tak v tom máš nainvestováno daleko více čas = peněz.
Přijde mi, že vaše představy o podnikání jsou v některých ohledech velmi zkreslené a na radách "já kdybych to dělal, tak to dělám jinak" je to vidět.

Je celkem jedno, jak to dělají někde jinde ti úspěšní ... kdyby každý podnikatel měl jen kopírovat, jak to dělají jinde ti úspěšní, tak by svět podnikání vypadal o dost jinak. jenže o tom vy moc podle vašich vyjádření nevíte.
7.8.2019 11:47 - Aegnor
Tak tady se nevyjadřujeme k podnikatelskému záměru, ale k streamovanému hraní RPG.
7.8.2019 11:47 - sirien
Ježíš: Ta motivace samotná mě neruší a obecně motivace lidí k činnosti moc nesoudim. Co soudim je ten "cheating" způsob, jakým se toho cíle snaží LK dosáhnout.

Že dotyční nejsou z komunity mi je popravdě docela jedno - znám i jiné lidi co kolem RPG něco dělají aniž by byli z komunity nebo kteří jsou z jiné komunity a nemám s tím problém. Samozřejmě, kvalita jejich práce je trochu někde jinde. Ono Tě to možná překvapí, ale já nemám žádnou touhu po nějaké exkluzivitě místní komunity. Ostatně sám sem se pohyboval i v několika dalších.

S tím, že není nikdo lepší taky nemáš pravdu - Strangers and dragons sou lepší a byli to jmenovaní i nějací další. Že není nikdo lepší kdo by měl tak silné promo je pravda a je to trochu otravný.
7.8.2019 11:54 - sirien
Loki: a prosimtě Ty si teda oproti ostatním expert na podnikání a podnikatelské záměry (včetně fan streamů co mají "jen pokrýt náklady") na základě čeho přesně? Protože z toho co vim o tom nevíš nic víc než Jerson, takže na podobnou patronizaci nemáš moc nárok.
7.8.2019 12:13 - LokiB
sirien: no CVčko na toto téma ti dávat nebudu, obzvlášť když si o něj říkáš tímhle tónem :) protože házet tady po sobě u kolika startupů kdo byl, kolik toho sám napodnikal, nehledě na to, co kdo vystudoval, mi přijde zbytečné a pro tebe irelevantní.

Já z Jersonova výroku vidím, a ber to jako fakt, že to tak je, že na obecné úrovni podnikání nerozumí.
A to ne proto, že by snad sám neuměl vymyslet "lepší podnikatelský záměr", ale zcela ignoruje něco jako "reálnou situaci", "business plán", atd. Dokonce si myslím, že Jerson problematice streamování pro fanoušky rozumí víc než LK. Ale to je úplně jedno.

Je naprosto legitimní a běžný podnikatelský záměr: Mám k dispozici budget X, času Y, a chci dosáhnout stavu S, kdy podnik bude v takové a takové situaci (a nemusí to být jen výdělečná situace, může to být klidně naakumulování nějakého množství zákazníků, obsazení určitého podílu na trhu, atd atd, i když přitom budeš prodělávat, protože to pak zkusíš prodat investorovi, atd. atd.)

Takže říkat "mělo se to dělat místo toho s rozpočtem X2 a v čase Y2 a pak by se to nejspíš podle mého pohledu dostalo do stavu S2" ... je prostě zcela jiný podnikatelský záměr. A od stolu se nedá říc, jestli lepší nebo horší. A ani nelze říc, že měl někdo volit tenhle plán, protože třeba rozpočet X2, čas Y2 nechtěl, a oproti tomu jeho kýžený stav S je jiný než Jersonův S2.

Já totiž neříkám, že Jersonův plán by neměl šanci na úspěch ... to si přečti znovu.
Říkám, že jeho kritika toho, jako LK uchopil, vychází podle mě z toho, že Jerson neví, jak podnikání jako takové funguje, protože ignoruje reálnou situaci a podmínky, které LK měl. Ne že by nevěděl nic o streamování a fanoušcích atd.

Jerson by rád měl jako výsledek dobrý produkt, spokojené zákazníky a třeba nějaký zisk. Ale to je sen, to není podnikatelský záměr. Ale imho nevidí / nechce vidět počáteční nastavení, s jakým do toho LK a lidi kolem něj šli.
7.8.2019 12:16 - sirien
efram píše:
Koukal jsem na vide KD a rozhovor v PJC a nic z toho co tam píšeš nevidím.

O videu sem nemluvil, mluvil sem o svém obecném dojmu z Ladislavova působení.

Neví nic o RPG designu, ale rozhodne se udělat vlastní systém. A rovnou s bombastickými tvrzeními o tom jak to bude moderní a super a kdeco (viz původní proma Končiny, rozhovor ve Score atd.) A žádná beta, rovnou na první dobrou do toho naleje desetitisíce za ilustrace a propagaci atd. A když to nemá z žádaný velký úspěch, tak to opustí (byť to několikrát přislíbil dál rozvíjet).

Krotitelé totéž. Žádná beta, žádný postupný proces zkoušení nebo snaha si vybudovat aspoň základní komunitu fanoušků. Rovnou z kraje oznámení bombastického projektu se snahou dostat se na Stream (nebo něco podobného) a žádost o půl mega na základě 20 minutovýho na blind vytvořenýho videa.

K tomu přidej dost alergický přístup ke kritice (srovnej s jinými aktivními tvůrci), dál schizofrenní vztah ke stávající komunitě (její odmítání ale zároveň opakované interakce s ní - srovnej s DrDII, kde autoři komunitu neodmítají nebo s Dračí hlídkou jejíž autoři prostě neinteragují, obojí legit ale hlavně konzistentní přístup), snahu strhávat pozornost (kontroverze v Končině, celebrity v Krotitelích) a způsob komunikace a přístupu obecně (včetně neustálé snahy se tvářit že je v pozici na to radit a být vzorem GM-nováčkům, byť to nemá absolutně ničím podložené, opakující se motiv v komunikaci a propagaci už od Končiny) a na mě to prostě křičí "chci být oceněn jako osobnost a chci to vzít zkratkou bez zásluh". Ta prezentovaná skromnost ve video rozhovoru s Gergonem do toho taky zapadá.

Můžu se mýlit, i když myslím, že ne, tak nepopírám že to je jen můj dojem.
Může to na Tebe působit jinak, určitě Ti to neberu.
7.8.2019 12:23 - efram
já se ho nezastávám, jen ho nesleduji v tak širokém pásmu, které jsi uvedl. A ani jsem to nijak nechtěl rozporovat. Zajímalo mne to čistě v rámci diskuse.
7.8.2019 12:24 - York
Loki: Nejsem ekonom, ale dost pochybuju, že se tady dá mluvit o podnikatelskym záměru. Spíš o průzkumu trhu, když už to teda mermomocí chceš k něčemu přirovnat.

Tohle je prostě šedá zóna, kde standardní ekonomický modely nefungujou. Lidi to dělaj z nadšení, s vědomím obrovského rizika ztráty (hraničícího s jistotou), vůbec neřešej zisk (a ani to nijak neplánujou).
7.8.2019 12:26 - sirien
Loki: zaprvé s tím jak si povýšeně smetl názory ostatních jako by si sám jejich CVčka měl si nemáš moc co stěžovat na to že se Ti vrátil dotaz na to samé Tvým vlastním tónem.

Zadruhé jako člověk, co už pár svých projektů ve kterých občas i visel vlastníma ne zrovna malýma penězma udělal považuju Tvoje přirovnání fan streamu k podnikatelskému záměru a podnikání obecně za dost zcestný. Pár podobností tam je, ale je to dost o něčem jinym (jak by mohl dosvědčit kdekdo kdo z toho podnikání skutečně udělal a pak byl hrozně překvapenej jak moc se všechno najednou změnilo).
7.8.2019 12:29 - efram
sirien píše:
zaprvé s tím jak si povýšeně smetl názory ostatních jako by si sám jejich CVčka měl si nemáš moc co stěžovat na to že se Ti vrátil dotaz na to samé Tvým vlastním tónem.


tak tohle bych LokimuB nevyčítal, to je tady běžná praxe. Lokiho vysvětlení je ok a Jersonovo hodnocení taky nevyznívá moc neutralně. Tedy čistě jako zhodnocení faktu, ale to jsem už rovině dojmů a spekulací na obou stranách.
7.8.2019 13:14 - Jezus
Sirien: Že si LK nebuduje komunitu "zespodu", ale masovou propagací za "cheasing" nepovažuju (ale je v pořádku, že ty ano :-) ), i když za podstatnou chybu ano.
A je fakt, že to s těmi bombastickými prohlášeními "nic takového tu dosud nebylo" přehání a TO mi vadí taky.

Nemyslel jsem zdejší komunitu, ale obecně komunitu rpg hráču, což je, přiznávám, dost fluidní pojem. Jako "někdo z venku" mi LK připadá právě proto, že se vrhnul na herní design, aniž by znal trendy = nepohyboval se v nějaké větší komunitě rpg hráčů, co by mu je řekli. Na KD je to vidět taky...

Stranger and dragons mi byli sice sympatičtí, ale lepší mi nepřišli. Nejsou špatní, ale lepší rozhodně ne (samozřejmě imo), alespoň co jsem posoudil z prvních dvou tří dílů. Zkusím jim dát ale teda ještě šanci, když říkáš, že jsou dobří. Porovnám to s těma nesestříhanejma KD, až vyjdou, a pak se k tomu můžeme vrátit :-)

Mimochodem, po zkouknutí toho živého hraní z Gameconu jsem na ty streamy docela zvědavej. Nebylo to bůhví co, ale bavilo mě to a vidím tam potenciál (v tomhle na mě SaD působili podobně). Dostává v těch nesestříhanejch dílech víc prostoru Vegana? Ta mi právě přišla, že by s ní jako s postavou mohla být sranda, ale nemusela by místy "přehrávat" jako Valeriya (respektive zasekávat hru, což je v poho, když se hraje v partě, když se spěchá, je to trochu kontraproduktivní).
7.8.2019 16:38 - sirien
Jezus píše:
masovou propagací za "cheasing" nepovažuju

Pokud jde o vytvoření komunity, tak určitě ne.
Pokud jde o to oslovit hráče, kteří nemají moc srovnání a kteří budou skandovat jak si úžasnej (místo toho, aby sis dal práci s kvalitou a sklízel si uznání za něco fakt dobrýho), tak mi přijde, že vcelku jo.

Jinak já ani nechápu, proč by mělo někomu vadit, že někdo přijde úplně z vnějšku RPG komunity. Problém je, že když se nějakej outsider rozhodne někam přijít a začít něco tvořit aniž by se seznámil s běžnou praxí (a jedno jestli v RPG nebo kdekoliv jinde), tak pokud se mu to povede (což se fakt občas i stane), tak je jako o to hustší - jenže pokud se mu to nepovede (což je drtivá většina případů), tak je vcelku fér říct, že si tu hubu rozbil zaslouženě. A btw. Ladislav určitě neni případ nově příchozího outsidera - sám říkal, že dlouho hrál DrD atd. A fakt že znal DrD a nic moc dalšího byla na designu Končiny docela dost vidět.


Strangers and dragons - jako já tyhle věci moc nesleduju obecně. Strangers mi přišli, že nejsou úplně špatný (a určitě mi přišli lepší jak Krotitelé) - tím neříkám, že jsou nějak extra zábavný. Jestli chceš něco doporučit, tak v tomhle směru asi nejsem úplně pravá osoba - já si v tom jen snažim držet základní přehled, že by mě něco fakt zaujalo a skutečně bavilo je hodně vzácný.


EDIT:
Vegana - nijak zvlášť.
Hraní na GC - za mě spíš dost o ničem.
7.8.2019 21:21 - Jerson
Teď vidím, že ta původní otázka nebyla otázka, ale řečnická otázka, na kterou Loki nechtěl od někoho slyšet odpověď, takže moje odpověď "jak bych to dělal, když bych to dělal" je v tomto kontextu bezpředmětná.

Na druhou stranu si myslím, že kvalitní a komerčně jakž takž úspěšný projekt (tedy aby nebyl úplně ztrátový) se v této oblasti nedá cíleně vytvořit, spíše se musí vyvinout a vybrat z mnoha podobných existujících. Možná to tak není - uvidíme v první polovině příštího roku.
7.8.2019 21:31 - malkav
Možná se v tom ztrácím, ale za co tepete teď? Že procitli a chtějí se pokusit to postavit odspodu, jak tu několikrát zaznělo jako rada? :)
Osobnost Ladislava neznám, z jeho vystupování mám trochu pocit, který tu píše Sirien, ale to je naprosto jiné téma. Pocity jsou jedna věc, že držím jakémukoliv snažení a projektu palce, to je věc druhá ;)
8.8.2019 05:07 - Jerson
Mně přišel zvláštní přístup už na začátku vyhlásit, že budou svou hru natáčet profi způsobem, že budou hrát veřejně, i když se vlastně na ně nepůjde při hře podívat naživo, ale fanoušci je budou moct sledovat na plátně a počkat na konec hry, kdy si s nimi popovídají, že streamy budou pro zvláštních příležitostech, jako jsou vánoce nebo konec dlouhé kampaně, a že na začátku pojedou na vlastní náklady (přičemž ceny za půjčení profi vybavení nám LK nastínil a jsou to částky v desítkách tisíc za den natáčení), takže budou potřeba peníze od pravidelných přispěvatelů.
U nás se tomu říká Stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko.

Btw Loki, na to že jsem napsal sotva jeden odstavec komentáře z toho vyvozuješ dalekosáhlé závěry. Navíc pokud jde o mé projekty, tak už jsem výše popsaným způsobem začal, tedy prací zadarmo. A nevím, zda se tvá proklamovaná podpora týká jakýchkoliv mých projektů, nebo jen natáčení hry (do čehož nepůjdu, protože na to nemám lidi a hlavně víru, že by to někoho bavilo sledovat).
15.8.2019 13:59 - PetrH
Facebook profil Krotitelů draků píše:
Tak máme další termíny na říjnové natáčení! Pokud byste se na nás chtěli podívat do Paralelní Polis, můžete si poznačit do svých kalendářů!

9.10. - od 19:00 do 23:00
16.10. - od 19:00 do 23:00
23.10. - od 19:00 do 23:00

Moc rádi vás uvidíme!

edit: přidáno pro rejpaly, to že kostka neumí dobře citace či sdílení s modroknihy je její chyba ! ne má ;)
15.8.2019 14:12 - Jarik
PetrH: To zní skoro jako kdybys hrál ty.
Citace je citace :D
15.8.2019 14:14 - sirien
Tyjo taky sem se zděsil :D
15.8.2019 14:33 - York
Jarik píše:
PetrH: To zní skoro jako kdybys hrál ty.


Nejsou v tom žádný překlepy a nesrozumitelný věty, to určitě nepsal Petr :-)
15.8.2019 14:46 - PetrH
ne to je to co mi vnucuje jejich fuckbook

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10254621505737 secREMOTE_IP: 44.220.245.254