Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
Autorská citace #81
26.2.2019 07:11 - shari
LKarpianus píše:
Mate nejaka dalsi doporuceni?

Save or Dice - D&D 5e; mají relativně krátké série, 10-20 dílů po cca 2 a půl hodinách a v DMování se střídají. Mně osobně se nejvíc líbí první série (bez podtitulu) a současná (Kharos Stones). Pak ještě Storm Knights jsou super, ale to je v jiném systému (TORG Eternity).
Autorská citace #82
26.2.2019 18:45 - LKarpianus
Tak jsme zveřejnili prvního hráče.
Autorská citace #83
26.2.2019 19:09 - sirien
Matyáš Valenta, kdyby se někomu nechtělo klikat. (Ani nemusíte, nic moc víc tam neni)

Fascinující, jak se posunují významy věcí - nebo možná jak je někteří nechápou; hrdě se hlásit k tomu že je člověk munchkin...
Autorská citace #84
26.2.2019 19:33 - Šaman
To máš z těch anglicismů. Kdyby u nás bylo zažité ťuňťa, tak se k tomu nikdo nehlásí. Ale munchkin tak ťuňťovsky nezní. Nejpíš ho lidi chápou spíš jako power playera, což je v některých žánrech legit.
Autorská citace #85
26.2.2019 19:36 - LKarpianus
Zvláštní. To jste asi vážně zaspali. Je to celkem běžný jak v grupach, kde hraju a zároveň i na různých streamech. Tak například hráč Caleba u critical role o sobě vyloženě takhle mluví a metthew v rozhovorech o něm jakbysmet. Pokud si to Game master pohlídá a pokud vedle munchkinovstvi zvládne ten hráč i dobře hrát, nevidím v tom problém.

Já si všeobecně myslím, ze stranou Konciny, kde jsme hejt slízli právem, jak vidím komunitu v zahraničí a tady, je v tom velký rozdíl. V zahraničí cítím velkou podporu ať už to každý hraje jak chce (hlavně, ze to hraje a ze ho to baví). Tady si záhadným způsobem pořad lidi hrají na to, ze ví, co je správně a co je špatně. Je to desna skoda. :-( (sorry za smajlik, tady je dulezitej). Protože to muže odradit hodně nováčků.
Autorská citace #86
26.2.2019 19:38 - LKarpianus
Navíc. Nadhled mi přijde jedna z důležitých věci, které bysme rádi potenciálním hráčům předali.
Autorská citace #87
26.2.2019 19:39 - LKarpianus
Mimochodem Siriene, cool rozhovor. To je skoro zoufalejsi, nez hledání špíny na moji rodinu u Konciny. :-)
Autorská citace #88
26.2.2019 19:43 - York
Všechno má nějaký hranice a u hraní her to je fair-play. Munchkin je člověk, který cíleně nehraje fér, snaží se pravidla obcházet, hledat v nich díry a maximálně je využívat.

Nepřijde mi jako dobrej nápad zrovna tohle relativizovat.

Spíš bych čekal, že dotyčný v tomhle případě opravdu neví, co to slovo znamená, a chtěl ve skutečnosti říct, že je powergamer (neklikal jsem na to, jen hádám).

edit: Což teda, jak tak koukám na definice, významem taky není do munchkina moc daleko. Takže ještě lépe butt-kicker.
Autorská citace #89
26.2.2019 19:46 - LKarpianus
Myslím si, ze Matyáš je občas i munchkin, sem tam to na GMa zkusí mimo kameru jako snad kazdej, koho kolem sebe znám. :-) Ten termín je na místě. A je bran záměrně s nadhledem. Každý hráč má nějakou chybu. Přišlo mi super, stejně jako Matyášovi se k tomu přiznat. Jestli to bude nebo nebude vidět na kameře, se uvidí. A pokud ano a já mu řeknu, ze takhle ty pravidla nefungujou, tak tím lip. Aspoň obsahneme co největší portfolio hráčů. :-)
Autorská citace #90
26.2.2019 20:09 - Jerson
LKarpianus píše:
sem tam to na GMa zkusí mimo kameru jako snad kazdej, koho kolem sebe znám.

Počkej, to jako doopravdy? Každý hráč ve tvém okolí někdy bokem zkouší, jestli by mu neprošlo obcházení pravidel, nebo jak to mám chápat?
Autorská citace #91
26.2.2019 20:13 - LKarpianus
Chápeš to skvěle! Skoro každý hráč. Občas je to z neznalosti. Občas zkousej komba, který tuší ale nejsou. Občas proste vážně zkouší... Přijde. I to naprosto a v pohodě přirozené, pokud je dm, který umí říct takhle ne a stojí si za svým.
Autorská citace #92
26.2.2019 20:26 - sirien
LKarpianus píše:
Mimochodem Siriene, cool rozhovor. To je skoro zoufalejsi, nez hledání špíny na moji rodinu u Konciny. :-)

Bylo to první video co mi Google vyhodil, přišlo mi to úsměvně zábavný.

Doufám, že ten nadhled, který chceš hráčům především předávat, bude pocházet od někoho jiného, protože u tebe ho moc nevidim.
Autorská citace #93
26.2.2019 20:29 - shari
LKarpianus píše:
Občas je to z neznalosti. Občas zkousej komba, který tuší ale nejsou.

Asi tady něco nechápu, ale tohle mi nepřijde jako pokus o obcházení pravidel, či "zkusit to na GMa", ale čistě dotaz, jestli něco funguje nebo ne.
Autorská citace #94
26.2.2019 20:31 - sirien
Možná Láďovi jen chybí nadhled aby to rozlišil ;)
Autorská citace #95
26.2.2019 20:45 - Šaman
Od sicca je to ošklivé uplácení. Od zloděje podlézání. Od válečníků munchkinění.
Ale od kněze, či paladina, je to plnění církevních povinností!
Autorská citace #96
26.2.2019 21:07 - LKarpianus
Nadhled mi nechybí. Proto naprosto s nadhledem umím říct Siriene, ze jsi proste debil. :-) Dal to nemá smysl řešit. Good luck v trolleni, Mas ještě par dalších herců k zdrbani.
Autorská citace #97
26.2.2019 21:08 - ShadoWWW
Ti ostatní hráči, to budou taky herci?
Autorská citace #98
26.2.2019 21:32 - LKarpianus
Nope. Jedna scenografka. Jedna reziserka. Zbytek herci.
Autorská citace #99
26.2.2019 21:38 - Quentin
Já se taky veřejně hlásím k munchkinismu. Zaprvé, aby ostatní věděli, že budu od hry chtít trochu power fantasy, a zadruhé, aby mě hlídali, až začnu rozbíjet pravidla :D
26.2.2019 21:56 - sirien
LKarpianus píše:
Mas ještě par dalších herců k zdrbani.

Těžko, neznám tohodle a silně pochybuju, že bych znal kohokoliv z těch dalších.

Ale je zajímavé sledovat, jak si z jejich představování vystreslej a jak snadno při tom ztrácíš nervy - jedno naprosto nevinné staré video a ty vyletíš jak čertík z krabičky a protočíš několik lacinejch pokusů mě vyprovokovat do nějaké nesmyslné hádky.

Začínám mít nepříjemné podezření, že tohle možná ještě bude sranda sledovat.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089379072189331 secREMOTE_IP: 44.202.90.91