Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
27.7.2020 11:18 - LokiB
PetrH píše:
chápu, že to mohlo mnoho rodičů rozhodit, dneska je taková doba... Neeju do toho, jen říkám, proč to tak mohlo být.


tak v tom případě je validní i argument, že když se podívá rodič na obrazovku děcka, které si prohlíží d20.cz, a uvidí tam obrázek u sirienova blogu, že z toho rodič bude zhrozen a zakáže potomkovi chodit na Kostku a možná jet i na Gamecon, když to vedou takoví zvhrlíci ... chápeš, jak se tvá argumentace může poměrně snadno zkroutit na různé strany? :)

jak se vytáhne argument zhrozených rodičů, tak nemůžeš publikovat skoro nic ...
27.7.2020 11:36 - efram
Jerson nezklamal. A prekroutil co mohl na zaklade fetisizace japonske spolecnosti. Podstatou je, ze jakkoliv kdokoli popise ze umistil obrazek obnazene slecny k clanku , ktety s nahotou nesouvisi, tak je to jen placani vody. A je to na urovni reklamy na dreveniu podlahu se svijejici se polonahou babou. Takze "infantile". A pritom to Sirien u svych clanku proste nema zapotřebí.

Necetl jsem dalavu ale gedimeniv pohled mi prijde celkem zajimavy
LokiB

Soustredis se na neco co nebylo cilem meho prispevku. Sirienovo clanky jsou ok. Nepotrebuje se snizovat k tomu, aby na ne poutal pozornost erotickymi fotkami. Pokud tak dela je to stejna uroven jako s tou dřevěnou podlahou. A muze to zduvodnovat jak chce.

Sorry za repost, mobil he tabijak
27.7.2020 11:56 - Návštěvník
Jerson: On je asi rozdíl mezi sexualitou a bezúčelnou sexualitou. Nemyslíš si? Každopádně jestli to tak cítíte, tak klidně běžte pomocí nahotinek propagovat třeba Osadníky z Katanu. Uvidíte, kolik "radosti" a "prospěchu" to do života přinese...

Nebo všechny Sirienovy blogy označte zkratkou NSFW a bude po problému. (Bude? No... Vlastně jako nemyslím si...)

LokiB: Asi už začínáš chápat, o čem to je. Budovat "image" a komunitu pomocí nahotinek fakt není dobrý nápad. Fakt ne...
27.7.2020 12:08 - Jerson
Návštěvník píše:
On je asi rozdíl mezi sexualitou a bezúčelnou sexualitou. Nemyslíš si

Určitě ano. Až na to, že odhalená prsa pro mě nejsou sexualita. Tedy, rád bych, kdyby nebyla, i když tak daleko ještě nejsem.

Když by Sirien dával do půl těla svlečenou holku třeba na plakáty k Gameconu, asi bych se zeptal, proč to dělá. To je propagace, kterou taky nechápu. Ale to že dá takový obrázek přímo ke svému blogu mi nepřijde o nic větší problém, než kdyby tam dával různé fotky ježků. Nebo kostek.

A proč se o tom bavíme v tomto tématu?
27.7.2020 12:08 - LokiB
Jerson píše:
Trvalo asi pět let, než mi doma tuhle zábavu uznali jako relativně normální, a musel jsem některé věci vysvětlovat. Stejně jako jsem po reportáži s klukem, který kvůli hře Prince skočil z mostu musel vysvětlovat, že mi to fakt nehrozí. Stejně to nepomohlo a měl jsem na nějaký čas počítač omezený.


Na to je těžké něco psát, aby to nevyznělo ... jinak.
Věřím tomu, že fundamentální / zakazující / nepřemýšlející / problematičtí / ... rodiče existují.
To, co k tomu říkám, je, že když se začneš řídit podle těchto rodičů, tak můžeš napadat vše ... včetně nezahalených kotníků, tetování, bradavek na obrázcích u blogu na fanwebu, hraní si na upíry atd.
27.7.2020 12:15 - Jerson
Loki, proč jen podle rodičů? Existují i další iniciativy, které se snaží odstranit podle nich závadné věci z veřejného prostoru, bez ohledu na to, co je s nimi spojeno.

Navíc mi přijde zbytečné to rozebírat po šesti letech znovu.
27.7.2020 12:20 - LokiB
Nepsal jsem "jen podle rodičů" ... to sis tam musel doplnit sám.
Psal jsem, že když se "začneš řídit podle těchto rodičů" ... není to výlučné, je to zapojení této skupiny do tvého řídícího procesu.
Na jednu stranu brojíš proti zahalování bradavek, na druhou stranu používáš argumenty, co ti kdy zakázali rodiče na základě jejich rozhodnutí.
Co ti na tom ukazuju je, že kdybys byl teď dítě, a oni by viděli, že si tu čteš sirienův blog, kde je polosvlečená dívka, tak by ti taky třeba na 5 let zakázali sem chodit.

A než si to zase vysvětlíš po svém - ta message je, že prostě podle zakazujících rodičů se nemůžeš až tak úplně orientovat při rozhodování o tom, co je správné a co ne, ať už se to týká nahotinek na blogu, airosftu, počítačové hry, RPG obecně či sexuálně pojatého settingu ... protože NĚKOMU RODIČE ZAKÁŽÍ COKOLI. jako rozhodovátko je to pak nepoužitelné
27.7.2020 12:32 - Jezus
Návštěvník píše:
Budovat "image" a komunitu pomocí nahotinek fakt není dobrý nápad.

sirien není "komunita" (pokud ano, rád bych podal rezignaci :-) ). Zatímco nějaké jeho obsáhlejší články by se za příspěvek komunitě označit daly (a pak by přeneseně mohlo trochu platit výše uvedené), jeho blogy jsou opravdu jeho osobní okrajová věc.

Ano, buduje si tím image, kterou různí lidé vnímají různě (a osobně si nemyslím, že by mu tenhle už přežitý vzdor něco přinášel), ale to je jeho věc. My mu jako jeho kolegové z komunity radíme, že nedělá dobře, ale když si nedá říct, je to jeho věc, ne naše. Což se o například negativní propagaci rpg říci nedá.

Jerson: Je hezké, že u tebe odhalené bradavky a žena, která je focena záměrně tak, aby vyvolávala erotické asociace tyto věci nespouští (respektive snažíš se, aby nespouštěla). Hodně štěstí na cestě stát se Vulkáncem, nejsi první, kdo se po ní vydal. Nicméně my ostatní na ní nejsme. Můžeš si myslet, že by bylo pro společnost lépe, aby se takto otevřela a zvykla si na nahotu, ale já mám třeba rád, když je pro mě i částečná nahota v určitém světle a kompozici zajímavá a vzrušující.
Nicméně nejde o nás dva. Jde o konvence a společnost. Je fajn je posouvat žádoucím směrem, ale jen proto, že je nesdílíš, neznamená, že jsou nutně špatně. Já bych třeba ocenil méně reklam s erotickým podtextem. A blogy, které nevypadají jako nedělní příloha Blesku.

A řešíme to, protože evidentně nechápeš, že pro mnohé lidi je ten obrázek erotický, i když pro jednu konkrétní osobu Jersona, třeba ne.
27.7.2020 12:36 - sirien
LokiB píše:
moje zdroje u policie se netvářily, že by to bylo způsobeno larpovou bombou

Moje zdroje u larperů tvrdily, že tu hru hrály a znají i toho konkrétního larpera. Ale odmítly mi ho tehdy prásknout (z vcelku pochopitelných důvodů, tehdy - a později sem se už nikdy neptal).

A přiznejme si, že hodit do koše v metru velkou kartonovou krabici na který je lihovkou napsaný "BOMBA", navíc tak, aby to bylo vidět (protože byl záměr, aby to našli jiní hráči později) je debilita fakt nemalých rozměrů. (Že 9. listopad byl pořád živá věc ani nemluvě.)

Ofiko to nikdo nikdy nepřiznal (ani nález samotné krabice - nicméně stanice byla tehdy uzavřena a proběhl tam policejní zásah), ale koše z metra byly odsrtaněny velmi náhle, bez jakéhokoliv předchozího upozornění, natož nějaké veřejné diskuse na dané téma (žádné vyjádření, žádný článek...) do necelého týdne po této události. Následovalo zmatené ticho, kdy nikdo zjevně moc nevěděl, co má dělat a až asi po měsíci se rozjela diskuse o tom, co dál (...která skončila nákupem super drahých Izraelských protiteroristických košů).

Že to vyvolalo nějakou diskusi o celkové bezpečnostní situaci nepochybuju.

Kolik lidí skutečně vědělo, že věc začala kartonovou krabicí - natož že tato byla součástí městského larpu - fakt netuším. Nejspíš málo a nikdo, vzhledem k tomu, že to nemělo žádné další - ani mediální - dohry.


Na druhou stranu to neni jediná storka o tom, jak byl jednou někdo debil, ale zůstalo to "ututláno", resp. nemedializováno. Moje oblíbená byla, když se dvě konkurenční party špionážně "naháněly" (spíš teda šmírovaly...) po ulici. S airsoftkama pod bundou - střelba nebyla součástí hry, ale pár si jich to vzalo jako estetické doplňky, další občas rukou simulovali, jakoby zbraň měli a půlka jich byla na handsfreečkách, i když zrovna netelefonovali. Co mi bylo vyprávěno, tak byli držkou v asfaltu s kolenem mezi lopatkama a s rukama za zády v klepetech dřív, než si uvědomili, co se ksakru děje a kde se vzala ta dodávka, ze který všichni ty chlapi vyskákali. Jo, ta ulice byla Vodičkova, přímo před hlavní poštou - protože když už, tak už, že jo. (Policie si věc prý nechala vysvětlit hned na místě a zasmáli se tomu - následně prý pak ještě pár larperů znovu hodili do pout a nechali se i vyfotit - mám to z údajné první ruky, ale tu fotku sem ale bohužel nikdy neviděl).



EDIT: nicméně, abych byl úplně fér... vždycky sem sám tak trochu přemýšlel, kolik je na těhle storkách - obecně - skutečně pravdy. S tou poštou netušim. Ty koše znějí trochu absurdně - ale trochu absurdně způsobem, že to až může být pravda. A ty okolnosti odstranění by tomu odpovídaly - stejně jako že ta storka s larpem se mi donesla velmi brzo po jejich odstranění (jakože co pamatuju asi týden nebo dva).
27.7.2020 12:58 - Jezus
Hele a nejsou to spíš pozitivní společenské dopady? Jako upozornit na zranitelnost metra vyvoláním možné paniky je blbý, ale obecně vlastně vyhmátli slabý bod :-)

A zásahovka alespoň potrénovala :-))
27.7.2020 13:13 - Jerson
Jezusi, mě jde jen o to, že podle mě Pepa zcela zbytečně tlačí na lidi tady a dokonce i na RPGF, abychom tlačili na Siriena, ať ty holky ke svým blogům nedává. Přijde mi to na stejné úrovni, jako kdyby po mě chtěl, ať na Siriena tlačíme, aby doma nechodil jen ve spodkách, případně bez nich, protože ho někdo může vidět přes okno. Prostě - jeho blog, jeho věc. Nic víc. Sirien už několikrát vysvětloval, že si tam dává obrázky holek z estetických důvodů. Prostě se mu tak líbí.

Musel jsem si kvůli tomu přečíst pár věcí o tom, co je blog a co je článek, a jaký je v nich rozdíl. Pointa je, že blog je prostě osobní věc v částečně veřejném prostoru. Jako vyjít ve spodkách na balkon.

Článek je veřejné vyjádření, tedy jako jít ve spodkách do obchodu nebo do tramvaje. Nevím, v čem chodíš doma ty, ale asi se shodneme na tom, že jít ve spodkách po ulici je něco jiného než vyjít ve spodkách na balkón. A to je zase jiná věc, než hlasitě provozovat sex u sebe v bytě, na balkóně nebo ve veřejném prostoru. Občas mám dojem, jako by Sirien u obrázků k blogům dělal to poslední.

Bokem k tomu jsem vyjádřil názor, že pokud někdo trvá na odstranění "soukromých detailů", měl by být připraven na to, že pokud se takové postoje ujmou, může být v budoucnu sám nucen ke změně svých soukromých zvyklostí, které se mu nejspíše nebudou líbit. A podpořil jsem to tím, že když se takové postupy začnou prosazovat pomocí veřejných prostředků, mají celkem slušný potenciál ovlivnit dost lidí.

Loki, psal jsi, že když se začnu řídit podle rodičů - jenže moje původní výhrady k podobě končiny nebyly jen kvůli rodičům. Obával jsem se medializace, která by mohla mít větší dopad než pouhý odpor několika rodičů.
27.7.2020 13:32 - Boldrick
:-D
Ohledně násilí a nahotinek v RPG, tak to je věc každého osobně a nemá smysl s tím moc dělat.
Když hrajeme s kamarádem (už jsem to zmiňoval) a našimi dětmi Deathwatch (W40k) tak kluci podřezávají krky a rozšlapávají hlavy, a to tak, že naše ženy přišli s vykulenýma očima co to z nich děláme. Baví je to, a zatím nejeví známky toho, že by nedokázali rozlišit co je hra a co je realita (a když to pak náhodou nedokážou budou oproti jiným lidem ve výhodě, protože někoho zmlátit nic neznamená, ale takovýho pitomce odprásknout vás pošle za mříže ;-)). Dokonce si myslíme, že lépe chápou, že někomu ublížit je fakt bolestivé.

Dobře není ani puritánství, ale ani promiskuita, stejně jako se vším, nejlépe je někde mezi (půlkami ;-))
Ta sirienova nahotinka tam nemá vůbec žádný smysl, je tam zcela zbytečně. Ale mě se tam líbí. Až se budou mé děti koukat na něco s takovým obrázkem, tak se jich zeptám, co to čtou. Krásné dívčí tělo je prostě fajn věc a pro zdraví vývoj snad i potřebné :-)
A na rozdíl od Jersona (a ostatních) mě už takový obrázek nevzrušuje, bohužel už jsem něco vyděl a něco ošahal, a tak potřebuju větší prasárny na to aby mě vzrušily ;-)

A byla fajn doba kdy jsme chodili s airsoftovkou za pasem a odpráskly se v metru. Bohužel kvůli náboženskej fanatikům, kteří nekontrolovaně prosakují do naší civilizace máme útrum.

P.S. a sirien je prostě punkáč, se všemi klady i zápory :-)
27.7.2020 13:32 - LokiB
ne že bych k tomu dělal dlouhou rešerši, beru jen třeba toto:

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/do-metra-daji-pancerove-kose-kazdy-vazi-pul-tuny-a-stoji-87-tisic.A091210_100020_praha_ban

"Původní koše byly odstraněny jak z prostor nástupišť, tak z vestibulů metra v rámci bezpečnostních opatření po teroristických útocích 11. září 2001 na obchodní centrum v New Yorku," řekl náměstek primátora Rudolf Blažek, který má bezpečnost v metropoli na starosti.

Čímž neříkám, že to musí být nutně pravda, možná se citují všichni navzájem, ale našel jsem asi 10 článků, kde říkají, že odstraněny byly v souvislosti s útoky 9/11 2001 - což je shodou okolností i to, co si pamatuju já - protože v roce 2001 jsem jakožto Pražák danou situaci s obavami kolem košů v metru zažil už ne jako malé děcko :)
O LARP akci jsem tehdy nevěděl, proto mi utkvělo ono vysvětlení, které bylo.
A je pravdou, že koše byly odstraňovány i jinde po světě, nejen v Praze, ale i tam mohli mít takové LARPisty :)

viz:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Odpadkov%C3%BD_ko%C5%A1
"V prostorách pražského metra byly odpadkové koše úmyslně odstraněny po útocích z 11. září 2001 z bezpečnostních důvodů kvůli častým anonymním telefonickým výhrůžkám teroristickými útoky. "

Tolik oficiální verze :) ale urban legend s LARPem může klidně žít dál.

Že se sesypou chlapci z URNA na magory, co si hrají na veřejnosti na gangstery, věřím. Nepřijde mi na tom nic divného, better safe then sorry :)
Konec konců v USA už vícero děcek pro hrátky s airsoft pistolí na veřejnosti zemřelo.
27.7.2020 13:33 - Jezus
Jerson: Já s tebou v principu souhlasím (ostatně o blogu jako soukromé věci jsem psal taky a snažím se zůstávat v pozici kritika, kterému se to z různých důvodů nelíbí, ale nehodlá to zakazovat). S tvým shrnutím vlastně dost přesně.

Ale zrovna tahle část tvé argumentace mi přišla taková divná, čímž ji ovšem nijak neshazuji jako celek. Jakože chápu, že odhalená prsa jsou prakticky totožná s obrázky ježků, šlo mi ale o to, že sirien tam nemá fotky kojících žen, domorodých kmenů či lidí bavících se v sauně. "Jeho" prsa už mají na těch fotkách konkrétnější význam, takže to nejsou úplně ježci. Je fakt, že jsem tenhle "detail" rozporoval trochu agresivně, jenže sirien vyjádřil přání, aby se lidé chovali jako on... (hmm, že by na té tezi sirien = kominita přeci jen něco bylo? :-D)
27.7.2020 13:35 - Boldrick
A ještě k rodičům. Před časem jsem se bavil s jedním starším učitelem a ten mi řekl:"Problém je, že všichni rodiče mají nejlepší děti a nejhorší učitele." pak pokrčil rameny
27.7.2020 13:43 - Jezus
Boldrick píše:
Baví je to, a zatím nejeví známky toho, že by nedokázali rozlišit co je hra a co je realita (a když to pak náhodou nedokážou budou oproti jiným lidem ve výhodě, protože někoho zmlátit nic neznamená, ale takovýho pitomce odprásknout vás pošle za mříže ;-))

Nechci tu být za hnidopicha ani kazatele, ale neschopnost odlišit hru a realitu není nikdy výhodou. Druhá věc je, že do tohohle stavu by tě prostá hra (prakticky o čemkoli) dostat neměla. Neuč ale prosím své děti, že někoho zmlátit nic neznamená, kdyby už pro nic jiného, tak protože to není pravda. Za těžké ublížení na zdraví si můžeš jít sednout taky a způsobit ho není zase TAK těžké. Zejména, jsi-li schopen po někom šlapat v těžkých botách.

LokiB píše:
Konec konců v USA už vícero děcek pro hrátky s airsoft pistolí na veřejnosti zemřelo.

Jop, myslím, že jsem to četl v Patchettovi: "Zbraně vás mohou zabít. Často tím, že je držíte v rukou." (A airsoftce stačí dokonce i to, že tak vypadá).
27.7.2020 13:43 - sirien
Pepa: zase se hrdině schováváš za anonymní plurály a kážeš svojí osobní morálku k lidu a jménem lidu (teda, ke komunitě a jménem komunity), aniž by se tě kdokoliv prosil? Doufáš, že se někde zhmotní nějací zázrační "ti oni" a začnou mi nálepkovat moje blogy podle tvých přání, nebo je dokonce budou cenzurovat podle tvého rozmaru?

Pokud jsi to ještě nepochopil, nic z toho se nestane. Ti jediní čtyři oni na kterých záleží se nezdají jevit o tvé stesky sebemenší zájem. Fakt, že taháš svoje osobní problémy z jednoho webu na druhý tomu taky nepřidává. Smiř se s tim a/nebo stiskni ctrl+w jako ideální formu protestu.


___________

Obecně mi nepřijde, že by k tématu mých blogů mohlo zaznít cokoliv dalšího směrodatného (a i kdyby, tak to tu je hrozný OT). Chápu, proč se některým z vás nelíbí - lidé jako Pepa jsou pro mě dobrým důvodem nechat je tak, jak jsou.

Obecnou diskusi o nahotě ve společnosti obecně nebo v Japonsku konkrétně je ideální řešit na RPG F v Rozličném pokecu, kde se setkáte i s lidmi v Japonsku žijícími.

Celkově myslím, že to OT v tomhle tématu už začalo být fakt přehnané a na všechno co tu proběhlo a na Kostku to patří tu máme jiné diskuse, tak bysme se s tím kdyžtak mohli přemístit do nich. (Kontroverze, Končina, blog o blozích...)
27.7.2020 13:52 - malkav
Jerson: Tak on celý internet je už dost veřejný prostor. A opravdu je dost diskutabilní, jestli lidi rozlišují zda čtou blog nebo článek. Oboje je prezentované a dostupné na nějakém webu ;)

Mimochodem možná si to pamatuju špatně, ale tuším ty koše z metra mizely v době, kdy v zahraničí v metru byly nějaké incidenty. Taky mám pocit, že si někdo spíš připisuje větší zásluhy, než ve skutečnosti byly :)
27.7.2020 13:52 - Jerson
LokiB píše:
"V prostorách pražského metra byly odpadkové koše úmyslně odstraněny po útocích z 11. září 2001 z bezpečnostních důvodů kvůli častým anonymním telefonickým výhrůžkám teroristickými útoky. "

Tolik oficiální verze :) ale urban legend s LARPem může klidně žít dál.

Jo. Až na to, že poznámka o odstranění košů po 9/11 bylo do textu dodáno až v roce 2011. Navíc tam původně byla poznámka, že k teroristickům útokům došlo 11. září 2011 :-D

Jinak řečeno - důvod pro odstranění košů z metra byl dopsán na desetileté výročí útoku, který je uváděn jako důvod pro jejich odstranění. To si zcela jistě dotyčný pamatoval pravý důvod. Je uveden jako Strepon a nejsou o něm žádné informace.
Btw. i jen samotná věta "byly odstraněny z bezpečnostních důvodů kvůli častým telefonickým výhrůžkám teroristických útoků" byla přidaná až v roce 2008.
Takže asi tolik k wikipedii jako zdroji.
27.7.2020 13:55 - sirien
...diskuse běží rychle a posty se objevují zatímco jsou jiné už rozepsané, tak jen ať se to neztratí... prosím fakt bychom to OT tady mohli rozpustit do příslušných témat.

vztah larpů a bezpečnostních opatření můžeme dojet třeba v Kontroverzi.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082422018051147 secREMOTE_IP: 44.200.74.73