Kultura

25.5.2020 11:47 - exi
podívám se na to, a kdyžtak opravím
25.5.2020 12:38 - Winnie
Chtěla jsem se podívat na seznam kouzel podle povolání (kapitola 11) a nezobrazují se všechny sloupce tabulky (prohlížeč Firefox).

25.5.2020 12:53 - Log 1=0
Ani když stiskneš šipku vpravo?
25.5.2020 12:57 - Winnie
Log 1=0 píše:
Ani když stiskneš šipku vpravo?


...tak pokud se při tom nezapomenu překliknout do těla stránky (předtím jsem po přeskakování v kapitolách zůstávala v obsahu), tak to doopravdy pomůže. Díky :-)
25.5.2020 13:38 - Dukolm
Ta tabulka má dole úplně na konci posuvník. Tyhle velké tabulky jsou peklo a nic moc jiného s nimi nejde udělat.

Rozsekat to na tabulky podle stupňů kouzel. Nebo předělat do listů. Případně místo toho použít soupis povolání.
25.5.2020 19:25 - Arled
sirien píše:
Grimoár - chyby:
- Ušetři umírajícího - ve snippetu je chybný orig. název "space the dying" (jako jasně, ve Spelljammeru by to dávalo smysl, ale jinak... :D )

- Štít je v Grimoáru moci zadaný 2x
- ...a pak ještě jednou mezi Synaptyckým šumem a Tancem mrtvých, kde nemá co dělat
- Spojení taky dvakrát
...tohle všechno sou možná omyly kdy tam místo té duplicity má být nějaké jiné kouzlo, co tam teď chybí?

- strážce víry: "a vznáší se po dobu tr vání" - mezera navíc v trvání ve snippetu (možná - nejspíš - i v samotném textu kapitoly 11... a dost možná i v pravidlech?)
- reinkarnace dtto - "což nejspíš způ sobí, že se změní"


Štít tam je podruhé místo Štít víry a potřetí místo Štít proti živým.

Spojení je podruhé místo Spojení s přírodou.

Strážce víry a Reinkarnace jsem opravil i v PHB.

Dukolme, myslel jsem, že tenhle problém se už řešil a vyřešil (otočením názvu, nebo tak něco).
25.5.2020 21:09 - sirien
To je nemilý, to se totiž tudíž nejspíš asi stalo i v ostatních Grimoárech a Soupisech. Doufám, že to nastalo až při překladu a ne přímo ve zdroji :/
25.5.2020 22:13 - Dukolm
Arled píše:
Dukolme, myslel jsem, že tenhle problém se už řešil a vyřešil (otočením názvu, nebo tak něco).


Vyřešily seřazení souborů reverzně podle abecedy ale řešení nebylo správné vždy jak se ukázalo. No je to problém toho že kód pro snippety jsme se sirienem navrhly trochu zbrkle a budu to muset někdy předělat, aby měly i ukončující znaky.

V další publikované verzi by to mělo být snad ok, nahrazují se nejdříve snippety s nejdelším názvem.
7.6.2020 18:00 - Aegnor
V kapitole povolání jsou všechny povolání dvakrát. (Pokud se nepletu, tak zrovna Povolání byla kapitola rozdělená na dvě, tohle je pravděpodobně relikt z té doby).
7.6.2020 20:26 - Dukolm
To vypadá na problém při slučování souborů při kopírování z google drive a zpracování v další publikovávané verzi bude vyřešeno.
9.6.2020 22:16 - Jarik
Já zas narazil na to, že některá kouzla jsou i 3x. Třeba ŠTÍT.
9.6.2020 22:18 - sirien
Chyba v tom jak se předvedly snippety do finální stránky, už to je v řešení.
12.6.2020 22:40 - Dukolm
Tak srd aktualizovány. Takže reportované věci už by měly být ok.
1.7.2020 12:03 - ben222
V beštiáry niesu štatistiky skurutov
1.7.2020 13:48 - Arled
Chybu jsem opravil, snad se při příští aktualizaci zobrazí.
24.9.2020 15:31 - sirien
Lodě v DnD sou fakt tak pomalé? Nebo to je omylem tabulka ze Zeměplošského modulu a rychlosti jsou platné pro plavbu na Ankhu? :)
24.9.2020 15:43 - Dukolm
Nebudou to míle?
24.9.2020 15:48 - York
Dukolm píše:
Nebudou to míle?


I tak je to málo. Míle za hodinu jsou uzly (pokud jsou to teda námořní míle, což je zhruba 1.8 km). I hodně pomalý lodě zvládnou aspoň 3-4 uzly, rychlý klidně 8 nebo i víc.

Smysl by to možná dávalo, pokud by to byla průměrná rychlost při cestování na dlouhý vzdálenosti, kde musíš brát v úvahu křižování, občasný bezvětří, únavu veslařů a tak.
24.9.2020 15:58 - sirien
Dukolm píše:
Nebudou to míle?

ha, ok, to mě nenapadlo a dávalo by to větší smysl. (Ale je to dobrá ukázka toho, proč se má míle zkracovat jako "mi" a ne jako "m")

York: jo, jde o tabulky pro dlouhé cestování.
24.9.2020 16:09 - York
sirien píše:
jde o tabulky pro dlouhé cestování


V tom případě by mi dávalo větší smysl udávat vzálenost uraženou za den, z toho je to jasný.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083766937255859 secREMOTE_IP: 44.192.53.34