Kultura

2.12.2020 08:29 - Arled
To protože se omylem připletlo do školy Vyvolání. Opravil jsem to a při další aktualizaci se to tam změní. Pro příště bych doporučil aby jsi to hned opravil, není to zas tak složité.
2.12.2020 19:58 - Dukolm
web SRD aktualizován
3.12.2020 10:48 - Necromancer
Arled píše:
Pro příště bych doporučil aby jsi to hned opravil, není to zas tak složité.

Jak? V tomhle se nevyznám.
3.12.2020 14:06 - Arled
Tady je pěkně popsaný postup.
3.12.2020 14:55 - Necromancer
Díky
11.12.2020 22:05 - Dukolm
Kdo zkoušíte editovat kapitolu 4 v příručce hráče tak si pořádně nastudujte jak se to dělá přes jaký program, pokud z toho souboru uděláte GDrive dokument tak to nebude mít efekt a navíc jste tam vytvořily pěkný bordel.

Formát a editace obsahu
13.12.2020 16:32 - sirien
Pan Bača: (nejspíš) - ty názvy kouzel si upravil v příručkách, ale ne ve snippetech, takže ve Virtuálních knihách mají zjevně stále původní názvy.
13.12.2020 16:41 - Pan Bača
No, je pravda, že se mi něco v googlu otevřelo, než jsem si vzpomněl, že to nefunguje v edgi, tak snad už to je ok

Sirien: aha, to mi nedošlo. Je třeba změnit i názvy těch souborů? tj. úplně vše?
13.12.2020 17:30 - sirien
Potřeba jsou nadpisy uvnitř souborů.

Pokud necháš názvy souborů jak jsou, tak se nic nerozbije, ale vznikne nekonzistence, což může být trochu otravné do budoucna.

Pokud změníš i názvy souborů, tak je potřeba přepsat snippet kódy uvnitř všech virtuálních knih (což by asi musel blíž popsat Dukolm)
13.12.2020 17:33 - Pan Bača
prozatím opravím ty vnitřní texty a dál uvidíme, jak se domluvíme
18.12.2020 15:07 - Pan Bača
občas, a není to nějak moc ojedinělé, se mi ve stackeditu rozhodí text (opravím něco, problikne to a písmena jsou rozházené po všech čertech).
Teď se mi to stalo u opravy pár věcí u Taši. Místo 1. kapitola bylo 1. apitola, seznam jazyků, které jsem opravil a seřadil podle abecedy byl sice seřazen, ale opravená písmena se rozletěla nezávisle na tom přesunutém textu, takže vůbec nedával smysl.
Mám teď popravdě strach do toho sahat, protože v dobré víře něco opravím a výsledek bude stát za prd.

Setkali jste se s tím někdo?
18.12.2020 15:26 - sirien
Pan Bača: tak Google by snad měl archivovat verze... ne?

Jinak ne, s timhle chovánim sem se nesetkal a zní to hodně divně.
18.12.2020 15:35 - Hranolky
Pan Bača: dneska se mi to taky stalo kdyz jsem prepisoval tashu na tasu, po oprave jsem tam mel tashša, ale po druhe oprave tam uz byla jen taša, tak neevim v cem byl problem.

edit, ten problem se opravdu vyskytuje ve stackeditu, jsem si to blbe precetl
18.12.2020 15:42 - sirien
Aha. To zní jako problém synchronizace když to má otevřené víc lidí naráz. Což... je divný, buď by to mělo vstoupit do real-time coop módu nebo by se to mělo pro ostatní uživatele uzamknout když to otevře první člověk.
24.2.2021 18:47 - Gergon
Bude se SRD nějak dál rozvíjet? Například doplnit do Kouzel i kouzla z Xanathara? Subclassy z Tashy, případně to tam dodat jako další samostatné příručky atd???
Vím, že něco z Xanathara tam už je zakomponováno, nějakým způsobem, tak mě zajímá jestli se na tom pracuje a jak to vypadá =)
24.2.2021 19:41 - Arled
Tak každý může SRD rozvíjet...
Ale za sebe mohu říct, že pokud budou hotové překlady, tak moc rád pomohu s jejich implementací do SRD (protože to je na tom to nejsnazší).
24.2.2021 19:52 - sirien
Tašu Hranolky překládá přímo do SRD, jen není publikovaná (protože SRD vidíme víc jako prostor pro finalizované věci nebo jejich části (např. ucelené kapitoly), než pro work-in-progress (věci co potřebují ještě zahladit, zkorekturovat...)) Tzn. rozsekat pak věci z Taši na snippety a doplnit je do virtuálních knih by měla být už jen otázka copypasty. Nicméně to zároveň znamená, že to pak bude potřeba z SRD přenést do sazby.

Xanathara nevim jak ShadoWWW dělá - buď přímo do InD (horší varianta) nebo do Wordu (lepší varianta) - toho pak bude potřeba nejprve přenést do SRD a poté provést rozsekání na snippety a doplnění do virtuálních knih. Část položek tam už myslím je, ale je to menšina obsahu (tuším že kouzla, ale jistej si nejsem).


...jinak obecně SRD se rozvíjet budou, jak obsahově tak technicky, ale teď už nečekej žádnou rapidní kanonádu - co do obsahu tam hotové věci už jsou a u ostatních je potřeba počkat na dokončení (u SR Lethrendis čeká na Godta - teda, slíbenou mega-erratu, o které osobně už pochybuju, že kdy přijde... DnD je in progress, DrDII nakonec nenašlo ochotníka ochotného přenést pravidla do SRD markdownu), co do technologie se SRD dostaly do stavu kdy plní funkci a vyhovují a priority jsou jinde - máme tam jednu dvě položky které bysme chtěli výhledově přidat, ale tyto jsou už bohužel netriviální a aktuálně na ně nezbývá prostor.
24.2.2021 21:34 - Gergon
ok díky za informace i za tu práci, která je na SRD úžasná, během online hraní ho mám zapnuté téměř permanentně =)
24.2.2021 21:46 - ShadoWWW
Xanathara dělám rovnou do InD.
12.3.2021 17:12 - Aegnor
Bestiář: Nejde se odkazovat na statbloky jednotlivých nestvůr, ale dá se odkazovat na nadpis "Akce" v rámci daného statbloku.

Poznámka bokem: Ledový mefit má v záznamu v bestiáři nebezpečnost 1/4, ale v seznamu nestvůr dle nebezpečnosti je v sloupci s nebezpečností 1/2.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084803104400635 secREMOTE_IP: 44.192.247.185