Kultura

idol02
25.4.2019 21:43
Zapovězené země
Vie niekto niečo o Forbidden lands? (okrem toho, že to chce v češtine vydať Mytago )
12.9.2020 00:24 - sirien
York píše:
Ručně napíšeš jméno, dvojtečku a dáš to tučně.

nebo označíš jméno uživatele a klikneš na B pod polem odpovědi.

V Nightfall to upgradeneme.


Skaven: mňo, lepší primitivní, ale funkční a elegantní, než bordel vnořenejch citací zprasenej nekonečnem dementních smajlíků.
12.9.2020 08:05 - Skaven
LokiB: na FB se používají dvě varianty banneru a vyhodnocuje se, která má lepší záběr.
Šaman: nemyslím si, že reklama bude mít takovýto efekt - tedy že když si někdo do krámu půjde koupit hru na hrdiny a bude tomu říkat dračák, tak mu prodavač řekne, že ZZ není dračák.
sirien: ruční tučnění a vypisování jmen bych rozhodně neoznačoval jako elegantní... Označení přes zavináč, to je elegance!
12.9.2020 15:54 - Dukolm
Koukám že muj dotaz zapald bez povšimnutí.
Skaven:
Dukolm píše:
Skavene bude ke krabici PDF nebo samostaně? Hromada fyzických knížek na přečtení se v poslední době spíše zvětšuje než že by ubývala.
13.9.2020 21:32 - Skaven
Dukolm: omlouvám se, přehlédl jsem. Bohužel se nám nepodařilo vyjednat licenci na prodej/rozdej PDF, takže hra bude k mání pouze v tištěné verzi.
14.9.2020 00:24 - sirien
Tím nejspíš padá i do budoucna možnost SRDček, co? :(


(Speaking of which... co takhle to PDFko Taurilu? Sparkle to odkázala na Tebe, ale pak mi to vypadlo - a fakt že to je přímo místní produkce, autoři s tím nemají problém, zaplatil sem za knížku a nemám k ní PDF je... iritujícně '90s... stranou toho že víme, že to prodeje neovlivní, tak i kdyby, od vydání už uteklo doby dost.)
15.9.2020 08:05 - Skaven
Sirien: co se tyce Taurilu, nemam s tim problem, ale jeho poskytnuti zdarma by musela shvalit Sparkle. Stran SRD - Free League ma program pro komunitu, uvidime, co z toho vymackneme pro cesky trh... Plus chystame v pdf zdarma alespon quick start tules.
15.9.2020 21:02 - Sparkle
Skaven, Sirien: kdyby se bývalo už od začátku slíbilo pdf zdarma pro každého, kdo si koupí tištěnou verzi na Fantasyobchodě, tak bych s tím neměla problém. Dávat tuto nabídku teď zpětně by mi přišlo nefér vůči těm, kdo si tu knížku koupili jinými kanály. Takže to spíš vidím na něco ve stylu, že základní knížka bude zdarma jako pdf pro ty, kdo si pak koupí tištěné rozšíření, nebo tak něco. Něco vymyslím.
15.9.2020 22:16 - sirien
Trochu mi uniká pointa "férovosti" u komerčně prodávaného produktu... komu to tehdy za ty peníze stálo je zaplatil a dostal co si koupil - že to o roky později bude navíc moct mít i v PDF je bonus. A řešit, že to někdo jinej o roky později dostal zdarma je případně už jen závistivost.

Ale whateva no. (Ono jako zase si nedělej moc iluze - jedinej rozdíl Tvého řešení bude, že se lidi budou muset někde poptat aby jim to někdo poslal, místo toho, aby si to šli stáhnout "ofiko" na fantasyobchod.)
15.9.2020 22:45 - Sparkle
Tady jde spíš o princip - lidi se tehdy rozhodovali, kam si to půjdou koupit, podle tehdejších platných informací. Nejde o cenu pdf (to asi všichni přežijou) ale o to, že takhle zpětně měnit podmínky proběhlé transakce se prostě nedělá a narušuje to důvěru. To už mi spíš přijde férovější ten systém, co měl tehdy Altar (pošli nám fotku sebe s knížkou a pošlem ti pdf) - pokud se Skavenovi chce do této administrativní zátěže, a nemá problém s tím, že někdo může podvádět a vyfotit se s knížkou, kterou si nekoupil, tak s tím jsem ok.
15.9.2020 22:51 - Skaven
Sparkle: fotky prosím ne, to by mě kluci a holky v obchodě utloukli (ale pokud bys to chtěla podniknout sama, nemám s tím problém - třeba bys tak přišla více do kontaktu s lidma, kteří to hrají a získala nějakou další zpětnou vazbu...i. Já v tomto souhlasím se Sirienem, že jakmile se pdf jednou pustí do světa, už si žije vlastním životem, takže si umím představit i variantu základního modulu zdarma ke stažení.

Mimochodem, když se vrázím k ZZ, na GM ́s Diary se objevila první epizoda série věnované Zapovězeným zemím.
15.9.2020 22:59 - Sparkle
Základní modul zdarma ke stažení pro všechny mi taky přijde víc v pohodě řešení než to udělat jenom jako exkluzivku pro ty, kdo si to tehdy koupili na Fantasyobchodě.
15.9.2020 23:21 - sirien
Sparkle píše:
takhle zpětně měnit podmínky proběhlé transakce se prostě nedělá

Wut?
Jakákoliv slevová akce (-x%, 1+1 zdarma...)?
Přesun knihy do Levných knih?
Vydání levnějšího paperbacku o půl roku po hard cover?

Mimochodem zrovna Tebou zmíněný Altar dal v rámci revize DrDII ke stažení zdarma. A nevšiml jsem si, že by se někdo vztekal, že si to "předtím musel koupit, a teď...", takže v praxi se právě tohle dělá a nikomu to zjevně nevadí.
15.9.2020 23:50 - Sparkle
sirien píše:
Mimochodem zrovna Tebou zmíněný Altar dal v rámci revize DrDII ke stažení zdarma.


No Altar to právě udělal tak, že kdokoli jim poslal fotku té knížky, dostal pdf (edit: nebo to možná nebylo pdf, ale sleva na další knížku? Už teď přesně nevím, ale je to jedno, princip je stejný). Nebylo to podmíněné tím, že ji tehdy koupil přímo na eshopu Altaru. Co si vybavuju, tak se tohle právě tehdy dost řešilo, lidi se na to specificky ptali, jestli můžou získat to pdf, i když si to koupili jinde než na Altaru.
16.9.2020 00:02 - ShadoWWW
Vezmi to pragmaticky. Můžeš to dát stáhnout všem zadarmo (jako Altar), čímž nalákáš lidi na koupi papírové verze nebo dalšího dílu. Taky to může mít přidanou hodnotu v místním SRD nebo jiných produktech navázaných na obsah sehnaný legální cestou (viz rozmach d20 system a OGL 3.5 ve své době verzus debakl GSL ve své době).

Nebo to dáš za pár babek, kdo bude chtít, si to stáhne (po tak dlouhé době to už nebude hot cake), a zbytek si to sežene jinak. Ty tím nasbíráš pár drobných na vydání něčeho dalšího.

Obě možnosti jsou férové. Záleží, v čem vidíš větší přidanou hodnotu.
16.9.2020 00:22 - Sparkle
Však já nemám problém s tím, dát to stáhnout všem zadarmo. Problém mám s tím, pokud by to stažení zdarma bylo jen pro ty, kdo si tu tištěnou verzi koupili na Fantasyobchodě (nebo někde, kde se sbíral email, či někde, kde si schovali účtenku apod.) - to bych já osobně považovala jako zákazník za pojeb od vydavatele, pokud by mi v době, kdy jsem se rozhodovala, kde to koupím, nedal žádnou indicii, že pro mě bude výhodnější koupit to na místě X a způsobem X. A když vím, že by mi něco vadilo jako zákazníkovi, tak to nechci dělat jiným lidem jako autor.
16.9.2020 10:42 - sirien
Sparkle: Altar dává DrD 2 za pay what you want. (Jestli předtím udělali nějakou foto kampaň netuším a dneska to je asi už všem úplně jedno.)

Dát to na fantasy obchod stejně (pay what you want stažení) by mi dávalo největší smysl. Kdo si to už koupil to dostane, kdo k tomu přijde nově k tomu přijde na ofiko webu kde případně může i zaplatit pokud se zalíbí nebo si dokoupit fyzickou knížku.
16.9.2020 11:25 - kin
Já bych byl taky pro, dát to komplet zdarma všem (nebo pay what you want). A to rikam jako spoluautor. Jelikož se plánuje něco dalšího, byla by to pěkná reklama. Mě osobně by to potěšilo jako potencionálního kupce a Tauril by u mě stoupl.
16.9.2020 11:28 - kin
A nebo se mi líbilo jak říkal Shadow, dej jim kontakt na mě/sparkle a budeme jim za foto posílat pdfko. Jak psal, mohl by to byt zajímavý osobní kontakt s fanoušky a zdroj feedbacku...Jen bych se bál aby jich nebylo příliš a nestalo se to nadměrnou časovou zátěží.
16.9.2020 11:39 - LokiB
A jde to PDF někde normálně koupit? Jako nepotřebuju to nutně zadarmo, ani zadarmo za fotku :)
16.9.2020 12:14 - sirien
Kin: fotky se timhle stylem standardně používají v marketingu pro promo produktu, nicméně radil bych vám s tim pracovat hodně opatrně - je to jeden z těch nástrojů co nejsou v základu moc friendly a až příliš snadno se zvrhne do násilného, když začneš tradeovat výhody výměnou za exhibicionismus nebo necitlivost k sebeztrapnění. (Plus defaultně diskriminují introverty nebo lidi co nechtějí mít výraznou elektronickou identitu.)


Loki: ne, to PDF aktuálně neexistuje. Celá věc začala kdysi mou stížností u recenze, že jsem si zaplatil za fyzickou knížku, ale rád bych k ní dostal i to PDFko.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089322090148926 secREMOTE_IP: 44.195.47.227