Kultura

idol02
25.4.2019 21:43
Zapovězené země
Vie niekto niečo o Forbidden lands? (okrem toho, že to chce v češtine vydať Mytago )
16.9.2020 12:28 - kin
Pdfko existuje! Od včerejška :)
Je na stránkách fantasy obchodu za stovku. Odkaz ale nepošlu, jsem na mobilu.
16.9.2020 12:30 - sirien
tady, pro zájemce (ve vyhledávání to tvrdí, že "není skladem")

...že by se mi chtělo za už fyzicky koupený Tauril platit další 100 abych ho měl i v PDF ale úplně říct nemůžu :p
16.9.2020 12:44 - LokiB
chápu, že kdo má fyzickou knihu, tomu se PDF kupovat moc nechce. pro ty, co fyzickou knihu nemají / nechtějí mít, je možnost si PDF koupit super. díky
16.9.2020 13:25 - Sparkle
Já jsem zvažovala, i že bych ty reálie časem dala úplně jako open-source. To taky musím ale ještě promyslet. Fakt to není o tom, že bych byla greedy (nebrala jsem si za to vůbec honorář a ani z těch pdf mít nic nebudu), ale jen o tom, že nemám teď úplně mentální kapacitu na to, promýšlet všechny jemné nuance takových dealů a aby se tím někdo necítil poškozený.
16.9.2020 13:38 - York
Sparkle píše:
Fakt to není o tom, že bych byla greedy, ale jen o tom, že nemám teď úplně mentální kapacitu na to, promýšlet všechny jemné nuance takových dealů a aby se tím někdo necítil poškozený.


V tom případě je asi ideální pdf za "pay-what-you-want" s doporučením, ať si to majitelé tištěný knihy stáhnou zdarma. Poškozenej se určitě nikdo cejtit nebude a kdo bude chtít, může tě podpořit (nebo Skavena nebo komu že ty finance půjdou).
16.9.2020 14:11 - LokiB
York píše:
Poškozenej se určitě nikdo cejtit nebude a kdo bude chtít, může tě podpořit (nebo Skavena nebo komu že ty finance půjdou).


není to můj business, ale takováto vyjádření jsou poměrně silná a je otázka, čím jsou podložená. že "určitě" a "nikdo".

PDFko na webu jsem si koupil, tak pockam na doruceni do mailu
Přiznám se, že při možnosti Pay what you want bych asi 99 nedal :) ale když taková možnost není, tak holt jo
16.9.2020 14:15 - York
Loki: Myslel jsem to samozřejmě za situace, že pdfko nebylo k dispozici vůbec. Jestli už tam chvíli viselo za pevnou cenu a někdo si ho stihl koupit, tak už je na to pozdě.
16.9.2020 14:18 - Šaman
Osobně si myslím, že free pdf by se v konečném důsledku mohlo vyplatit. Třeba já jsem Tauril nekupoval, moc o něm nevím a nemám důvod platit za to, abych se o něm dozvěděl víc.
Když by byl volně dostupný, tak bych si ho alespon stáhl a ze zájmu prolistoval. Pak:
- buď mě to nezaujme a jsme tam, kde teď
- nebo mě to zaujme a buď to začnu doporučovat, nebo podle toho dokonce zkusím hrát a pak je pravděpodobné, že si knížku koupím

S těmi co právě vychází je to podobné, ale ty budou fyzicky u nás v hernim obchodu k nakouknutí. Tauril tam myslím ani nebyl.
16.9.2020 14:30 - LokiB
York píše:
Myslel jsem to samozřejmě za situace, že pdfko nebylo k dispozici vůbec. Jestli už tam chvíli viselo za pevnou cenu a někdo si ho stihl koupit, tak už je na to pozdě.


ne, tak jsem to nemyslel ... mně by vůbec nevadilo, kdyby teď to PDFko začalo být zadarmo, to neřeším. stejně jako neřeším, když někdo dá na produkt slevu chvíli po té, co si ho sám koupím. to je život a netrápí mě to.
Myslel jsem spíš spoluautory takového díla, protože některé by to možná v některých případech mohlo mít k pocitu "poškozenosti" :)

fakt nejde o to, jestli jsem to já koupil a pak by to bylo zadarmo nebo pwyw, to mě netrápí
16.9.2020 14:35 - York
LokiB píše:
Myslel jsem spíš spoluautory


Těch se můžeš snadno zeptat, se zákazníky to jde hůř.
16.9.2020 16:34 - sirien
Šaman píše:
moc o něm nevím a nemám důvod platit za to, abych se o něm dozvěděl víc.

Si můžeš přečíst recenzi.
16.9.2020 16:42 - Šaman
sirien: Ai, ai. Tu jsem četl, ale asi zapomněl. Takže to není systém, ale svět. Tak to chápu, proč jsem o tom už nezjišťoval víc. Další svět není úplně to, co potřebuji. Když už jsem prodal všechny moduly Asterionů :)
16.9.2020 17:02 - sirien
On to není ani tak svět, jako spíš na osnovu světa nalepená sbírka spousty zápletek a inspiračního obsahu. Ale ano, je to "tenhle" typ produktu, ne systém.
22.9.2020 16:08 - Skaven


Právě odchází první propagační výtisky do heren, DDM a spolků, kde se hrají RPG. Pokud nějaké takové místo máte, dejte mí vědět, taky vám kopii zdarma pošlu!
22.9.2020 16:24 - Šaman
Vy se potají synchronizujete? Právě mi na fb vyskočila fotka prvních výtisků Dračí Hlíkdy s popisem "150 kousků na fotce vyráží do DDM, Skautu a podobně." :D

Dvacet let nic a teď dvě ve stejný den. To nemůže být náhoda.
22.9.2020 16:37 - Jerson
Taky mi to tak přislo, zvlášť když tiskárna tady v Budějicích měla "problémy s tiskem" :-)
22.9.2020 16:40 - sirien
he? Co to je za formát a kolik to má normo? Měl sem, vůbec netušim proč, celou dobu dojem, že to je A4 s obdobnym množstvim textu co DnD (byť s jinym poměrem témat a tak)
22.9.2020 17:02 - York
Detaily k sazbě by mě taky zajímaly. Napočítal jsem 41 znaků na šířku sloupce, to by vycházelo na B5 10tkou fontem, nebo tak něco.
22.9.2020 17:51 - ShadoWWW
V B5 vychází asterionské moduly, Dračí doupě II, Neviditelná kniha i Příběhy impéria. Tak bych se nedivil, kdyby tohle vyšlo taky v B5.

S nostalgií vzpomínám na altaří herní produkty v A4, které byly pro hraní praktičtější.
22.9.2020 18:10 - Jarik
Mne se b5 vejde líp do knihovny.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091844797134399 secREMOTE_IP: 35.171.159.141