Kultura

idol02
25.4.2019 21:43
Zapovězené země
Vie niekto niečo o Forbidden lands? (okrem toho, že to chce v češtine vydať Mytago )
25.9.2020 07:27 - BasilisK (nahližejíc
Mutant: Year Zero má necelých 130 str pro hráče a dalších cca 130 pro vypravěče. Pro gamemastera taky pár stránek pravidel a pak návody jak vytvořit Zónu, popis lokací, random generátory. Rady pro vedení (prvního i dalších) sezení jsou popsány tak jednoduše, že to zvládne i úplný začátečník.
Vždy jsem to doporučoval jako nejlepší možný start pro začátečníky, pokud nevadí anglický jazyk (má druhá volba jsou stále Příběhy Impéria).
Já se zase vyprovodím :-)
25.9.2020 08:43 - efram
Colombo

nová verze Turingova testu? Patří hlava určitě humanoidovi ? :)
25.9.2020 09:16 - LokiB
Konfrontace pokračuje :D
Která česká hra měla v pravidlech radu ""Když nevíš jak dál, zfixluj hod?"

Rada "PJ má vždycky pravdu" je v pohodě a velmi užitečná. Pavdou je, že v některých případech to lze zjemnit na "PJ má vždycky pravdu, ale ničemu neublíží, když se o tom s hráči nejdříve společně pobavíte" :P

Anyway ty rady pro nováčky, které Skaven uvedl v #157, jsou nováčkům podobně užitečné, jako ty v DrD.
25.9.2020 12:00 - Šaman
LokiB: Že ty se nudíš a chceš jen nakopnout další d̶i̶s̶k̶u̶z̶i̶ hádku?
25.9.2020 13:00 - Gurney
Třeba se někdo chytne a zas bude nádherná příležitost si zabrečet, jak jsou tu dračákysti utlačování :)
25.9.2020 13:08 - Šaman
Dračákisti utlačovaní nejsou, právě jim vychází nová pravidla.

Jen takový fun fact:
U nás v herním obchodě (zaměřený hlavně na deskovky a figurky) mají objednané oboje, navíc jsem majiteli říkal o JaD. Kromě toho prodává Myši hlídku komix. A od té doby je domluva docela složitá, protože máme:

- Zapovězené země (navíc se občas řekne Zapomenuté země, což někdo plete s FR)
- Dračí hlídka, tedy "pokračování" Dračího doupěte
- Myší hlídka (naštěstí neprodává pravidla)
- Jeskyně a draci, tedy české DnD
- Dračí doupě II. které je dost mimo kategorii těch předchozích

A nakonec se stejně musíme domluvit tím opisem "ten švédský dračák", "to pokračování dračáku alias dračák 1.7", "to české dýendýčko" a "dračák, co už s dračákem nemá nic společného".
25.9.2020 13:09 - Gurney
ShadoWWW píše:
A to já zas jo. Nejvíc se stejně naučíš praxí. Teorie čtou až pokročilí nebo geekové. Nováček ti od toho uteče. Bez praxe stejně tu teorii nepochopí.

Imho ZZ patří k těm hrám, které mají hodně toho, co je mnohde necháno víceméně na GMovi zadrátováno v rámci pravidel. Ještě jsem tu hru nezkoušel, tak nevím, jak moc to zrovna v tomto konkrétním případě funguje, ale ve chvíli, kdy ti hra dá prakticky hotovou kampaň je to rozhodně uživatelsky přívětivější, než obecné rady co by se všechno mělo (v případě že...), nemělo (pokud ale...), mohlo a dá všechno udělat ...a kolikrát pak člověk tráví hodiny na fórech, aby se dopracoval k nějakému skutečnému fugování prvidel.
25.9.2020 13:19 - LokiB
Pevně doufám, že Gurney zas brečet nebude :)

Šaman: věc se má tak, že proti ZZ nic nemám. Moc mě zatím nelákají ke koupi, dneska mi přijde na poštu objednaná Dračí hlídka, ale třeba časem dojde i na ZZ, jsem v tomto otevřený.
A to i přes konfrontační přístup, který Skaven zvolil a který mě osobně od koupě ZZ spíše odrazuje (ale třeba naopak přihraje 3 jiné kupující, možné to je), protože tenhle styl propagace mi přijde dost hloupý. A rád mu tento pocit části potenciálních kupujících dám najevo :)
25.9.2020 13:31 - sirien
Já bych si s chutí napsal recenze, ale mám takový podezření, že se s těma karanténama a uzavíránim hranic k těm knížkám asi chvíli nedostanu :(
25.9.2020 15:34 - Skaven
LokiB: já si nemyslím, že máme nějaký dravý konfrontační marketing. Když se podíváš na náš FB, jsou tam samé konstruktivní posty, kde popisujeme jak ta hra funguje. To že Fantasyobchodu vyšel jeden kontroverznější banner, ok – mohl bych si nad tím umýt ruce, že pro Fantasyobchod marketing nedělám, ale mám tam právo veta, takže jsem to mohl zaříznout. Ale přišlo mi to vlastně roztomilé a zafungovalo to, jak se dalo očekávat...

To že jsem se teď tady vymezil vůči Drd 1.X vlastně není výtka směrem k té hře. Já ji mám rád, rád jsem ji hrál, ale její čas už je prostě pryč. Zároveň tady ale nemá ve své škatulce důstojného nástupce. Je to podobné, jako v dnešní době moderních deskovek protěžovat Dostihy a sázky nebo Kamionem po evropě...
25.9.2020 15:40 - Šaman
Héj, na Dostihy a Kamiony a na Dračák nesahej, nebo bude velký špatný :D

(A i když u oDrD jsou výtky k pravidlům objektivně oprávněné, tak u Dostihů a Kamionů myslím není moc co vytknout. Dostihy jsou hezčí Monopoly a Kamiony jsou logistická hra, která by jen zasloužila hezčí herní plán, jinam myslím jsou návrhem obě objektivně ok.)
25.9.2020 15:44 - Skaven
Šaman: jako přiznávám, že jsem před měsícem Dostihy musel hrát, naši kluci to objevili na půdě, ale dokud se nenahradí pinčlíci panákama, které při projetí startem musíš kopnout, tak mě ta hra už nějak nebere...
25.9.2020 15:49 - Log 1=0
Monopoly a dostihy jsou hry, které musíš dohrávat několik hodin poté, co už je de facto rozhodnuto, což je neskutečně, ale neskutečně, nudné a frustrující.
25.9.2020 16:09 - sirien
Skaven: hej jako nemáš si moc na co stěžovat - pointa konfrontačního marketingu je jeho výbušnost, takže ano, jeden baner odpálí dlouho žijící připomínání - to byla pointa věci, ne? :)

(Popravdě, nevim, jestli bych na Tvym místě udělal totéž - ale pokud jo, tak bych s tim nežongloval a pořádně bych se do toho opřel - jestli máš dojem, že je Tvůj produkt lepší, jak nejrozšířenější dračák, tak to řekni pěkně nahlas, ať to zní...)
25.9.2020 16:24 - Šaman
Offtopic: Tak ony Monopoly mi nikdy nepřišly moz zajímavá hra. Ale je to taková stálice která se prodává a novuvydává doteď. A Dostihy navíc líp vypadaj.
Psal jsem to spíš kvůli té poznámce o moderních deskovkách - přestože máme milión moderních deskovek, tak Dostihy a Monopoly stále žijí.

P.S. Beztak to říkáš jen proto, žes měl Narcisa a vykoupili ti Napoli. ;)
25.9.2020 17:12 - ShadoWWW
Hasbru je jedno, jestli si vybereš DnD nebo Monopoly. :)
25.9.2020 17:14 - Skaven
Sirien jak rikam, marketing fantasyobchodu uz jde celkem mimo me, ja si resim hlavne nakladatelstvi, to mam na sebe, ale tam je budget na reklamu vpodstate nulovy.
25.9.2020 18:20 - idol02
Môžem sa spýtať koľko strán má brožúra Legendy a dobrodruzi pre ZZ? Je táto knižka pre hru nejako extra potrebná? (resp. či kúpiť ZZ all in one box, alebo pravidlá a mapu kúpiť zvlášť?)
25.9.2020 18:32 - Skaven
idol02: brožurka potřebná ke hře není, lze hrát i bez ní. V současné chvíli tě vyjde levněji koupit si pravidla a mapu zvlášť (na knížky je tam teď předprodejová sleva)
25.9.2020 20:42 - LokiB
Skaven píše:
To že jsem se teď tady vymezil vůči Drd 1.X vlastně není výtka směrem k té hře. Já ji mám rád, rád jsem ji hrál, ale její čas už je prostě pryč.


Spíš mi přijde, že jsi už dávno nepamatuješ, co v Příručce PJ DrD 1.6 je ... že žiješ dost ve světě fantasie, představ a legend, o tom, jaké hrůzy tam najdeš. Ono to ve skutečnosti není tak strašné, jak se tu někdy snaží prezentovat. Schválně tomu věnuj 10 minut, ono je to jen 29 stran A4 textu, s obrázky, a uvidíš, že tam to, co si myslíš, vlastně ani není :)

A je dost dobře možné, že to ZZ na 7 stránkách řeknou lépe. Mně by to rozhodně nevadilo. Ale je fakt, že to, že to říká ne nezaujatý nakladatel, mě samo o sobě moc nepřesvědčí, to snad chápeš.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087294101715088 secREMOTE_IP: 3.94.102.228