Kultura

idol02
25.4.2019 21:43
Zapovězené země
Vie niekto niečo o Forbidden lands? (okrem toho, že to chce v češtine vydať Mytago )
20.10.2020 13:51 - LokiB
Šaman: myslím to zcela věcně. Cena originálního PDF v angličtině je vyšší než tohle, 25 dolarů. I když se to určitě dá také z různých zdrojů stáhnout.
Mě by to však hlavně zajímalo jako praktická ukázka, jaký má tento kanál potenciál. Když se tu o tom často mluví, tohle je příklad v praxi a proto si toho cením.
20.10.2020 13:52 - ShadoWWW
Takže to pojďme porovnat:

  • DrD II PDF: zdarma
  • DrD+ PDF: 640 Kč
  • Pathfinder Core PDF: $10 = 230 Kč
  • DnD Beyond (PHB+DMG+MM): $90 = 2075 Kč
  • Forbidden Lands (anglické) PDF: $25 = 576 Kč
  • Zapovězené země PDF: 375 Kč
Je vidět, že levnější jsou zpravidla jen ty tituly, kde vydavatel nemusí platit licenční poplatky. Jinak to bývá dražší, i značně dražší. Že PDF Zapovězených zemí vyjde dokonce o dost levněji než anglické PDF, to bych nečekal. Pro sběratele to asi nemá tu hodnotu, ale pro hráče, zvlášť teď v době Corony, kdy se hraje hodně online, to má smysl koupit.

EDIT: Ha, LokiB mě předběhl.
20.10.2020 14:07 - LokiB
Ono taky jde o to, co primárně prodáváš a na čem chceš vydělávat.
Když nemáš nic mimo Core pravidel, tak je dáš draho.
Ale třeba Savage Worlds jsou pravidla také za 10 dolaru, pak ale třeba Setting Deadlands: The Weird West stojí 20 dolarů. A tak podobně.
U Forbidden Lands jsou doplňkové moduly, co jsem tak koukal, asi po 10 dolarech.
Prostě jiná cenová politika.
20.10.2020 14:12 - ForgeMaster
Udělal jsem pár videí o pravidlech pro Zapovězené země:
https://youtu.be/Ni57GQWQ66c
20.10.2020 14:12 - cyrasil
ShadoWWW:
DnD Beyond je spis 60$ -> 3 * compendium only, coz afaik vice odpovida tem pdfkum.

Tarfil+Saman: Chapu-li spravne, tak to momentalne stoji cca polovinu toho, co stoji fyzicky ekvivalent. Mate nejaky rozumny argument (a predem upozornuju, ze na mentalitu "je to digitalni, takze je to zdarma" jsem dost alergicky), proc by to melo stat jeste min?
20.10.2020 14:16 - LokiB
cyrasil píše:
Mate nejaky rozumny argument (a predem upozornuju, ze na mentalitu "je to digitalni, takze je to zdarma" jsem dost alergicky), proc by to melo stat jeste min?


Tak třeba protože jiná kompletní pravidla k RPG systémům, oblíbená a rozšířená, stojí těch 10 dolarů v PDFku.
20.10.2020 14:25 - Tarfill
cyrasil píše:
proc by to melo stat jeste min?

Nemam argument pro to, aby to stálo míň a ani jej hledat nebudu. Cena je za dvě knihy a pro mě je to zkousnutelné. I když málo to prostě není no. To je celé...
20.10.2020 14:26 - Šaman
cyrasil píše:
proc by to melo stat jeste min?

1. Předpokládal jsem, že náklady na fyzicky tisk a distribuci jsou víc než polovina.
2. Myslím, že pokud s nějakými pravidly reálně hraju a je možné je koupit v papírové podobě, budu mít zájem je koupit. Takže výrazně levnější pdf mě může přesvědčit pro hru a pak si je i koupím.
3. Protože za stovku si je běžný dospělý nebude shánět v hlubinách internetu zadarmo. Imho by si je za tu cenu koupila spousta lidí bez velkého rozmýšlení (i já). Za 400 už se rozmýšlet budu, jestli to pro mě má význam. (Nemá, hrajeme jiný systém a měnit ho netřeba, pokud mě něco nepřesvědčí, že by se to vyplatilo. Za 400 mě to přesvědčovat ani nezačne.)

Ale překvapuje mě, že je to levnější, než originál. Zajímavé.
Rozhodně jsem nechtěl šťourat. Nedávno myslím ještě Skaven psal že pdf vůbec nebude, protože práva. Takže předpokládám, že mnoho z té ceny bude licence. DH má volnější ruce a zatím myslím pdf DH není a nechce se jim ho vydávat, takže ZZ vedou.
Jen jsem prostě zvyklý pětidolarové položky kupovat bez velkého rozmýšlení a protože náklady na kopii PDF jsou nulové, mohlo by se to myslím šířit mnohem masověji za čtvrtinovou cenu.

A ještě: kdo nechce příručku vypravěče, tedy vpodstatě modul (místa, dobrodružství, ale už ne pravidla), tak si může koupit za podobnou cenu i jen jednu knihu.
20.10.2020 14:45 - Markus
Šaman píše:
1. Předpokládal jsem, že náklady na fyzicky tisk a distribuci jsou víc než polovina.


Velká část nákladů jsou lidi. Především já jako překladatel (hoooodně peněz), potom dva placení redaktoři a potom Skaven, ale ten si to sám sobě asi nezaplatí.

Do toho předpokládám licence.

Náklady na tisk jsou jako plivnutí v moři (EDIT: Dobře, asi to bude dost velkej plivanec, ale stejně). Digitální produkt není výrazně levnější na výrobu než ten fyzický. To je častý omyl.
20.10.2020 14:52 - LokiB
Markus: zajímavé. jiní vydavatelé (třeba kamarádi, kteří si v malém rozsahu několika set výtisků vydávali knihy) mě uváděli v omyl, že je tomu jinak. tedy že Digitální produkt je výrazně levnější na výrobu než ten fyzický.

Nebo možná je zmatek v tom, co je myšleno "na výrobu".
Když budeš mít hotový a vysázený produkt, který můžeš buď poslat do tiskárny, nebo přetavit v PDF ... tak moje info, pár let staré, bylo, že ta cena za vytištění, svázání atd. není žádný plivanec v moři.
20.10.2020 14:54 - Markus
Ti kamarádi asi neplatili překladatele a licenci?
20.10.2020 15:02 - Log 1=0
Skaven píše:
Zapovězené země je již možné zakoupit také ve formátu PDF.

Já nechci být drzý, ale nebude možnost kupovat PDF PH a PV zvlášť?
Mám celou sadu v celulóze, ale chtěl bych PDF PH, kvůli kolování v grupě. PDF PV mi je k ničemu. Dát 200 za něco, co už de facto mám ještě skousnu, ale čtyři už jsou asi moc.
20.10.2020 15:07 - LokiB
Markus píše:
Ti kamarádi asi neplatili překladatele a licenci?


Kdybys pořádně četl, tak tam tohle přesně vysvětluju, abys to pochopil.
20.10.2020 15:40 - ShadoWWW
Markus chtěl říct, že tisk je poměrově už jen menší část celkových nákladů. Proto PDF není o tolik levnější než kniha. Podobně RPG krabicovky jsou výrazně dražší než RPG knížky, i když jde jen o jinou formu téhož.
20.10.2020 16:12 - Markus
LokiB píše:
Kdybys pořádně četl, tak tam tohle přesně vysvětluju, abys to pochopil.


Já tebe taky.
20.10.2020 18:57 - Skaven
Log 1=0 píše:
Já nechci být drzý, ale nebude možnost kupovat PDF PH a PV zvlášť?


Zkusím to zařídit.
21.10.2020 11:08 - Necromancer
sirien píše:
ono i nekromancie se musí umět ;)

Mě uráží. ale to bude asi tím, že v 5e PH je to celý na houby. To snad už i DrD 1.6 měla působivější magii k oživování mrtvých. Tady si poprvé můžeš udělat vlastního nemrtvého na pětce, a to ho sesmahneš i cantripem...
21.10.2020 11:52 - sirien
V DrD myslíš to právě jedno kouzlo, které fungovalo na všechno? :)

Jakože ZZ to mají podobně, ale aspoň se drží jen u obyčejných zvedlých mrtvol a nepletou do toho upíry a přízraky atp.
21.10.2020 12:28 - LokiB
sirien píše:
V DrD myslíš to právě jedno kouzlo, které fungovalo na všechno? :)


To je asi věc vkusu... když někdo chce do svého světa černomágy, kteří si oživují upíří generály, nebo nekromanta, který si na pomstu vesnice zvedne přízraky.
Imho v základu DND byla od dob 3.5 nekromancie dost naprd a 5E není nějak lepší. Ať už pro družinu nebo pro NPC.
ZZ to má podle všeho v Raise he Dead jednoduché. Ale nemrtvou armádu si tím asi také nestvoříš :)
21.10.2020 13:41 - ShadoWWW
- „But my lord, there is no such force as an undead army!“
- [to the undead army] „A new power is rising!“

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10667109489441 secREMOTE_IP: 44.221.81.212