Kultura

idol02
25.4.2019 21:43
Zapovězené země
Vie niekto niečo o Forbidden lands? (okrem toho, že to chce v češtine vydať Mytago )
Autorská citace #81
11.9.2020 15:26 - LokiB
Jezus píše:
Alespoň já to chápu v obvyklém "Jsme lepší než ostatní!", což je prostě normální reklama.


protože třeba "ZZ - dračák jaký jste chtěli" na mě jakožto potenciálního kupce působí prostě daleko lépe, i když také říká "jsme lepší než ostatní"

Ale jinak mi to evokuje Neználka na Měsíci a pověstnou reklamu :)

Autorská citace #82
11.9.2020 15:43 - Jezus
Chápu a obecně souhlasím. (Btw "dračák, který jste vždycky chtěli" je vážně dobré).

Já jen podotýkám, že "konec dračáku v Čechách" mi prostě neevokuje "dračák je šmejd a kdo ho hraje, je chudák", ale právě "Jsme tak dobří, že ho překonáme!"

To je ale moje osobní asociace. Pokud bude více lidí blíže té tvojí, pak souhlasím, že je to poněkud nešťastné.
Autorská citace #83
11.9.2020 15:48 - califax
A také tu môžem povedať, že mňa napríklad tá reklama pobavila a že je podľa mňa dobrá? :D
Autorská citace #84
11.9.2020 16:20 - York
Califax: Ale tak můžeš, ale bejt tebou si předtím obleču azbestovej oblek. Pro všechny případy, víš jak ;)
Autorská citace #85
11.9.2020 16:43 - Skaven
Autorská citace #86
11.9.2020 16:47 - Aegnor
Imho je ta reklama úspěšná. :-)
Autorská citace #87
11.9.2020 16:55 - califax
A viete, čo je ešte lepšie ako tá reklama? No tá hra, samozrejme!
Autorská citace #88
11.9.2020 17:02 - Jezus
Jaká hra?


( :-D )
Autorská citace #89
11.9.2020 19:37 - Skaven
"dračák, který jste vždycky chtěli" není imho dobrý slogan, nechci náš produkt označovat jako "dračák".

Jinak samozřejmě v tom je nasázka a chtěli jsme být kontroverzní (a jak vidno na této diskuzi, tak to zafungovalo), ale ta reklama není myšlena nijak negativně. Pouze říká, že podle nás nazrál čas, aby na české RPG scéně došlo k nějaké evoluci. Doteď tady kraloval 30 let starý remake D&D, ale za těch 30 let došlo v našem hobby ke spoustě změn, které tady doposud nikdo nereflektoval.

Já mám Dračí doupě moc rád, ale dneska už ta hra prostě měla být někde jinde a o to se teď snažíme s překladem FBL.
Autorská citace #90
11.9.2020 19:55 - Šaman
Jenže dračák ≠ DrD. Takže máte reklamní heslo analogické tomuto:
"Konec luxování v Čechách, přichází ETA!" :D
Autorská citace #91
11.9.2020 19:55 - sirien
Skaven: ono to je takové moc prvoplánovité a kopeš směrem ze kterého víš, že nepřijde žádná odpověď (což situaci dost odlišuje od toho, když podobnou přestřelku rozjedou markeťáci od BMW a Audi - kdyby ses takhle opřel do Dračí hlídky, mimochodem dle očekávání mnohých dost nenápaditému DrD klonu, nicméně s aktivní prezencí na sociálních sítích a s okruhem živých podporovatelů, tak neřeknu fň, pohodlně se zaklonim a otevřu popcorn v očekávání odpovědi.)

Jinak kontroverze samozřejmě táhne a těžko přehmátneš. Jen prostě to je trochu cheap.

Že máš produkt kterej přináší něco nového a modernějšího a posouvá komunitu dopředu se dá komunikovat i pozitivně.


EDIT: jakože nemám nic proti konfrontačnímu promu obecně, jen v tomhle případě mi to přijde subjektivně ne moc povedené.
Autorská citace #92
11.9.2020 19:56 - Skaven
Šaman píše:
"Konec luxování v Čechách, přichází ETA!" :D


Přesně! U nás se vysává!!!
Autorská citace #93
11.9.2020 19:59 - Skaven
sirien píše:
Skaven: ono to je takové moc prvoplánovité a kopeš směrem ze kterého víš, že nepřijde žádná odpověď (což situaci dost odlišuje od toho, když podobnou přestřelku rozjedou markeťáci od BMW a Audi - kdyby ses takhle opřel do Dračí hlídky, tak neřeknu fň, pohodlně se zaklonim a otevřu popcorn v očekávání odpovědi.)

Jinak kontroverze samozřejmě táhne a těžko přehmátneš. Jen prostě to je trochu cheap.

Že máš produkt kterej přináší něco nového a modernějšího a posouvá komunitu dopředu se dá komunikovat i pozitivně.


Do DH se v tuto chvíli opírat nechci, protože nevím, jak moc nebo málo "dračák" finální produkt bude. Každopádně na té reklamě nic negativního nevidím...
Autorská citace #94
11.9.2020 20:09 - sirien
...nestačilo by mě adresovat, netřeba používat citaci 5x delší než Tvůj vlastní post...

EDIT: anyway, původně sem se vyjádřil nepřesně, ta konfrontační forma mi až tak moc nevadí. Nicméně na první dobrou na mě ta reklama prostě nepůsobila dobře - a vlastně mi nijak neimponuje doteď. Jestli obsahem nebo formou se mi asi nechce moc pitvat.

hodně přeformulováno
Autorská citace #95
11.9.2020 20:16 - Skaven
Jakpak se tady adresuje?
Autorská citace #96
11.9.2020 20:31 - York
Skaven: Ručně napíšeš jméno, dvojtečku a dáš to tučně.
Autorská citace #97
11.9.2020 20:42 - ShadoWWW
Skaven píše:
Přesně! U nás se vysává!!!

Problém je, že 9 členů cílovky z 10 nezná rozdíl mezi DrD, dračákem a hrou na hrdiny či RPG
Autorská citace #98
11.9.2020 21:09 - Skaven
York: jako za krále klacka :D

ShadoWWW: jde o to, že 10 z 10 členů cílovky ví, co je dračák (ať už si pod tím představí cokoli).

Nicméně já bych tohle téma s klidem opustil, jestli to byl nebo nebyl dobrý claim nám celkem spolehlivě dokážou čísla...

Už jste viděli Marcusovu ukázku z chystaného Spire of the Quetzel?
Autorská citace #99
11.9.2020 21:24 - Šaman
Skaven píše:
10 z 10 členů cílovky ví, co je dračák

A většina z nich nechce o dračák přijít, ať už to pro ně znamená cokoliv. Proto si myslím, že ta reklama podřezává vlastní větev.

Jinak DH podle ukázek opravdu JE DrD 1.8, zatímco ZZ moc ne. ZZ je poolový systém, vlastní svět. DH je k6 a k10 a snaha zachovat oDrD feeling je z těch pravidel docela vidět.

Ale už se těším na konec září, až si je obě prolistuji spolu. I když asi škoda, že se sešlo vydání takhle najednou po tak dlouhé době temna, kdy nebylo moc co doporučit (fyzická kniha a česky) družinám, co chtějí hrát "dračák".

Což je vlastně další imho fail - DH říká "tohle je pokračování Dračáku", ZZ říkají "konec dračáku".
Jenže mnoho potenciálnich kupců (tedy BFU hráčů bez předchozích zkušeností) přijde do obchodu a ptají je na pravidla "na dračák". A prodavač řekne "DH si říká nástupce dračáku, pak tu máme ZZ ale ti říkaji, že nejsou dračák".

Myslím ale, že v reálu tohle nikdo neřekne, nejapná reklama bude brzo zapomenuta v propadlišti dějin a prodavač na dotaz na "dračák" řekne, že teď vyšly dva nové systémy…
11.9.2020 23:23 - LokiB
Skaven píše:
jestli to byl nebo nebyl dobrý claim nám celkem spolehlivě dokážou čísla...


jak přesně z čísel zrovna tohle bude poznat? jakože budou k dispozici i srovnávací čísla "a takhle by to vypadalo bez té reklamy!"? hmm, to asi těžko ...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08973503112793 secREMOTE_IP: 3.238.228.191