Kultura

Ugy
23.9.2019 08:08
Autorská citace #1
23.9.2019 08:08 - Demonica
Děkuji za překlad dalšího zajímavého dobrodužství. Hned mám chuť si ho zahrát. Doufám, že na to dojde.
Autorská citace #2
23.9.2019 10:26 - Pan Bača
Vypadá to jako překlad před druhou opravou. Nenahráli jste tam nějakou starší verzi?
Autorská citace #3
23.9.2019 10:28 - Aegnor
Ah, to je bohužel chyba u mě, jak se pořádně dostanu domů, tak to doplním.
Autorská citace #4
23.9.2019 10:30 - Pan Bača
Ok,
Jen prosím ještě opravit v názvu to velké U. Je tam Kaple na Útesech.
V názvu článku i v PDF.
Autorská citace #5
24.9.2019 09:05 - Aegnor
Tak jo, už je nahraná verze po prvních korekturách. A tak nějak se omlouvám za to, že mi tahle sazba ležela tak dlouho v nedodělaných. :-/
Autorská citace #6
24.9.2019 12:14 - pedro20
Ahoj, moc hezká práce. Neměli by jste i hráčské mapy bez popisků? Děkuji.
Autorská citace #7
24.9.2019 12:33 - Ugy
pedro20: poslána SZ
Autorská citace #8
24.9.2019 12:34 - exi
Myslím, že by bylo dobrý to hodit přímo k článku :) Lidi to používají na Roll20, ale i na stole
Autorská citace #9
24.9.2019 12:41 - Ugy
K článku přidán odkaz na několik dalších materiálu. Tokeny, Mapy pro DM a pro Hráče, pár vzorových domů na použití při obléhání. Vše v je teda v angličtině ale pro mapy to snad tolik nevadí.
Autorská citace #10
26.9.2019 21:03 - Pastýř
Teď jsem to dočetl a je to fakt dobrý. Upravím to trochu pro náš svět a úrovně a asi to v brzké době zahrajeme.
Díky za překlad.
Autorská citace #11
27.9.2019 05:59 - Ugy
Pastýř: Jsem rád, že se líbí. Tohle studio právě vydává moc pěkný dobrodružství, který se daj relativně jednoduše zasadit do různejch světu. Bohužel to vypadá, že v poslední době jejich aktivita nějak utichla. Ale ještě pár jich mám na skladě na budoucí přeložení.
Autorská citace #12
27.9.2019 07:24 - Pan Bača
Ugy: a co tam ještě máš? Abych věděl, co sehnat.
Autorská citace #13
27.9.2019 07:41 - Ugy
Je tam Scarab of Death, to je taková krátká vyšetřovací zápletka ve městě pro postavy na vyšší úrovní (10+). Ghost and the Peddler, krátký docela vtipný dobrodružství odehrávající se na cestě. A nakonec Banquet of the Damned, což je docela dobrá věc, kde se soutěž v pečení koláčů a rivalita mezi sousedema zvrtne v docela zasádní problém s démonama.
Autorská citace #14
27.9.2019 07:42 - Pan Bača
ok,
už jsem se na ně kdysi díval. Tak třeba časem.
Autorská citace #15
27.9.2019 09:16 - Demonica
Banquet of the Damned jsem taky četla a moc se mi líbil. Je v mém seznamu dobrodružství, co chci odehrát.
Autorská citace #16
27.9.2019 09:21 - Ugy
Jo Banquet je skvělej už jsem ho hrál a je to opravdu povedený dobrodružství.
Autorská citace #17
3.11.2019 21:20 - Arten CZ
Zdravím, chci se optat, zda někdo odehrál dobrodružství Kaple na Útesech a jaký z něho měl pocit. !! Spoiler alert !!

My jsme ho právě dohráli a pocity máme rozporuplné. Přišlo nám, že celý příběh je obrovská náhoda a hráči nemají žádnou cestu, jak zjistit, co se opravdu stalo. Jen pobíhají z jedné lokace, o které jim řekli vesničané ve městě, ke druhé, a když vyčerpají všechny možnosti, tak se rozhodnout vybít kapli, protože už nemají, co dělat jiného. Čarodějnice je náhoda, ghůlové a ghasti jsou náhoda, Sidvela je náhoda, voděnka je náhoda, mohyla je náhoda, bludičky v mohyle jsou chycené náhodou, i modla byla vylovena náhodou a plíseň je také náhoda. Proč modla oživuje nemrtvé není jasné, proč Morton modlu na noc umisťuje do kostela není jasné. Vesničané jim záměrně (záměr autora) dávali jednu falešnou stopu za druhou.

Hráči se snažili dedukcí spojit si některé události, ale protože události neměly logickou vazbu, tak je jejich vlastní úsudek odváděl od příběhu i řešení. Hru jsme si užili, ale příběh jsem hráčům musel na konci odvyprávět, protože náhodně roztavili modlu pomocí dračího dechu a ohnivých rukou, aniž věděli, jak se dostala do kaple a jak ji zničit. Máte ze hry ještě někdo podobný pocit?
Autorská citace #18
5.11.2019 01:11 - Šaman
Nehrál jsem to, ale mám stejný pocit. Připravuji takové duchařské historiky jako jednorázovky, ale tohle jsem tam právě kvůli absence nějakého hybné myšlenky zavrhl.
Narozdíl třeba od té ztracené dcery na vřesovištích (Alcrosský řezník), kde je myšlenka "nezahrávej si s nekromancií ani s dobrými úmysly" a okolo toho se to celé točí. vražda, zoufalý čin jejího "oživení" a všechno ostatní s tím souvisí.
Autorská citace #19
15.11.2019 22:08 - ShadoWWW
Markus dal tomuto dobrodružství nejvyšší hodnocení. Gratuluji.
Autorská citace #20
15.11.2019 22:50 - sirien
Markus brouzdá po d20 :) Skoro čekám, co dalšího tu najde. Třeba Kovářovu dceru :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086280822753906 secREMOTE_IP: 3.239.119.159