Kultura

Dukolm
23.11.2019 12:49
Renesance překladových klíčů
.



DISKUSE O TECHNICKÉM ŘEŠENÍ pro místní modul překladových klíčů

Modul a jeho funkce jsou určeny především pro lidi podílející se na překladové (nebo vlastní) tvorbě, tj. primárně překladatele, korektory atp.

Odkazy na související diskuse

Data

29.3.2020 20:43 - Dukolm
Mám dotaz budu muset evidentně proti duplicitám implementovat narazení DnD za D&D ale jde mi o to co je podle vás tedy ta ideální správná zkratka?
29.3.2020 21:06 - Pan Bača
no pokud to stačí někde zaškrtnout, tak je to asi jedno.. pokud by se to mělo vypisovat, tak "n" se píše jednodušeji než "&" (asi o jednu klávesu)… takže to je taky jedno.
ale v celém názvu je "&", tak bych nechal tohle.
29.3.2020 23:16 - sirien
Oficiální zkratka i logo-zkratka jsou D&D. DnD je v podstatě zjednodušená transkripce pro internety, tzn. pokud jde o zaškrtávátka, tak určitě D&D.
7.4.2020 21:28 - Dukolm
Tak aktualizovány klíče, prekladoveklice.d20.cz, upraveno pár drobností ale ještě jsem pro řešení nějakých věcí pro SRD nestihl upravit chyby v rozšířeném filtrování.
14.4.2020 21:27 - Pan Bača
Ahoj,
chtěl bych udělat nějakou rekapitulaci, co je už hotovo, ať si vzájemně nekrademe práci:

Příručka hráče - HOTOVO
Bestiář - téměř hotovo (odlaďujeme s exim poslední věci)
Hrobka anihilace - HOTOVO
Sestup do Avernu - HOTOVO
Strádovo prokletí - HOTOVO
Dračí loupež - HOTOVO
Dobrodruhův průvodce - HOTOVO

a chybí

Průvodce Pána jeskyně .. kdo se hlásí dobrovolně?
Volův průvodce netvory .. udělám, pokud se na to někdo necítí více, mám tam ještě dole ten poklad, ale ten by asi počkal
Příběhy ze Zejícího portálu .. chrochta
Poklad dračí královny .. udělám

zapomněl jsme na něco většího nebo na někoho?
14.4.2020 21:35 - Šaman
Xanathar?
14.4.2020 21:57 - sirien
Xanathar ještě neni dopřeloženej, takže klíč je nejspíš kdesi u ShadoWWWa v tabulce (v tom lepším případě - možná taky žádnej neni... což by bylo trochu nešťastný, protože z mojí zkušenosti klíče sepisovaný rovnou během tvorby bývají o dost úplnější než klíče tvořené retrospektivně).

U Vola rád poskytnu konzultaci k mojí části práce (kartičky, obři a zřící), ale přímo na klíčování se necítim. "Tradiční" DnD termíny sem posílal Merlinovi se ShadoWWWem červeně ať to po mě dopřeložej, nové a "nezaběhlé" termíny sem tvořil sám, klíč sem k tomu nicméně bohužel nikam nesepisoval. Vim, že sem v pár místech vědomně hacknul zaběhlý (historický) klíč - většina by ale už IMO měla být ve zbytku 5e reflektovaná (typicky Frost gianty sem z původních Ledových obrů změnil na Mrazivé, nejsem si jistý názvy typů zřících atp.)
15.4.2020 00:30 - Dukolm
Provedena aktualizace.

Dobrodruhův průvodce - ještě není importován protože podle infa co mám ho exi chce ještě projít.

Z technických věcí se změnilo.
  • Pokročilé filtrování přidáno filtrování podle knížek a opraveny reportované chyby
  • Zobrazování štítků změna barvy a štítek sekce se nezobrazuje pokud je vybrána jen jedna
  • Hned po načtení stránky pokud si stránka pamatuje poslední vybrané sekce dojde k jejich načtení
  • Opakované načtení sekce je už rychlejší
15.4.2020 10:46 - exi
Dukolm píše:
exi chce ještě projít.

Jenom upřesním, abych nevypadal, že to mám potřebu po někom kontrolovat :) Chci jenom odmazat některý zjevný duplikace a doladit pár nekonzistencí s ostatními knížkami.
16.4.2020 16:20 - chrochta
O Volova průvodce netvory se postarám.
16.4.2020 16:38 - Pan Bača
chrochta: ok, pošlu ti odkaz na Bestiář, protože spousta věcí se tam asi bude duplikovat.
16.4.2020 16:45 - Dukolm
Pokud budou duplikace v různých importních souborech tak to není na škodu protože dojde přiřazení maximálně dalších štítků a použití. Poznámky ukládám zvlášť pro každý import takže by se nic nemělo přepisovat.
25.4.2020 15:52 - Dukolm
prekladoveklice.d20.cz - aktuální verze už splňuje všechny věci co jste připomínkovaly, takže pokud během týdne nebude mít nikdo připomínky, příští týden bych vydal finální verzi a přesměroval na ní všechny odkazy z kostky.
25.4.2020 15:58 - exi
jenom estetický detail - přepiš prosím tag Descent to Avernus na Sestup do Avernu. Je jako jedinej z knížek anglicky.

A v "Ostatní herní klíče" a "Ostatní klíče" je rozdíl? Nebo to má být jedna kategorie?
25.4.2020 16:24 - sirien
Ostatní herní klíče jsou klíče non-DnD RPG pravidel/systémů.

Ostatní klíče jsou prostě ostatní klíče. IceFire je settingovej klíč k Písni Ledu a Ohně, Cadwallon je zároveň prostředí a zároveň wargame-ish pravidla a RPG pravidla (tzn. mix pravidel a settingu) Obojí jsou dneska spíš archivní záležitosti (IdeFire býval Alekův z dob před osamostatněním projektu pryč z Kostky a Cadwallon býval Dalcorův projekt ještě předtím)

Btw. koukám, že IceFire klíč funguje zároveň jako docela dobrej přehled postav a tak :D Alek se s těma poznámkama docela mazlil... jen škoda, že to je nejspíš aktualizované jen po 4. knížku.


Možná by se víc hodilo:
- RPG pravidla (místo "ostatní herní klíče)
- Ostatní klíče
?


Dukolm: není tam možnost odkliknout nezobrazování štítků / knih. Ale to je asi detail co se dá klidně odložit.
25.4.2020 16:38 - chrochta
Nejsem technicky zdatný. Chtěl jsem se podívat na překladový klíč Forgotten Realms, a protože je v něm přes 5000 hesel, nechce se mi zobrazit. Co s tím?

Raurinshield Mountains - tag by určitě neměl být "mince".

EDIT
Zadal jsem Silverymoon, a chtělo to po mě výběr překladového klíče. Není to takový problém, klíčů moc není, jen je to...

Nebo taky něco dělám špatně.
25.4.2020 16:42 - sirien
chrochta:

Možnost 1: prostě začni psát do vyhledávání (ty klíče JSOU načtené, jen nejsou zobrazené, takže všechno funguje a když v nich začneš hledat, tak se Ti začnou zobrazovat výsledky)

Možnost 2: pod "Filter" (btw. to anglické slovo v těch cz překladových klíčích má určitou ironii...) je "nenápadné" klikátko "pokročilé filtrování" (vypadá jak odkaz, protože nemá grafiku tlačítka, ale je to tlačítko). Když si ho rozklikneš, zobrazí se Ti štítky - když nějaké vybereš, zobrazí se Ti termíny s daným štítkem. (Jak dobře / poctivě jsou termíny ve FR klíči štítkované netušim)


Dukolm: nějaký důvod, proč zrovna 5000? (Nebo proč to vůbec je omezené?) Nešlo by tohle udělat nastavitelný?
25.4.2020 17:04 - Dukolm
sirien píše:
Dukolm: není tam možnost odkliknout nezobrazování štítků / knih. Ale to je asi detail co se dá klidně odložit.

Na tohle byl požadavek jen od tebe a beru to jako kosmetickou věc do budoucna. Ale ne nutnou teď hned.

sirien píše:
Dukolm: nějaký důvod, proč zrovna 5000? (Nebo proč to vůbec je omezené?) Nešlo by tohle udělat nastavitelný?

No aktuálně to je pro to že některý počítače a zařízení měly problémy s reakcí rozhraní při větším počtu. FR klíč je specifický svojí velikostí. Ohleďně nastavitelnosti možná v budoucnu teď je to moc práce za málo muziky. V další verzi to nastavím na 6k dočasně.

Proč to tam je, protože každý záznam který je vykreslený má vliv na rychlost a fungování vyhledávání. A když zaklikneš všechny klíče tak to bylo dost znát.

sirien píše:
Možná by se víc hodilo:
- RPG pravidla (místo "ostatní herní klíče)
- Ostatní klíče
?


To se rozhodnete je to tak jak jste sis to poručil.
25.4.2020 17:12 - sirien
je no, ale Exi má point že to ve skutečnosti působí trochu zmatečně. Asi bych fakt dal "RPG pravidla" a "Ostatní klíče", bude to přehlednější.

(btw. kdybys nahrával další tak sem včera trošku aktualizoval klíč AWčka plus tam visí ten Fate 2e)


Chrochta ad EDIT: aha. To co vidíš po načtení je "rozhranní". Má ovládací prvky, ale žádný obsah. Obsah musíš do tohoto rozhranní nejprve načíst:

- zaklikni klíč(e), které Tě zajímají (pravděpodobně Forgotten Realms)
- můžeš zakliknout kolik klíčů chceš. Pokud chceš zakliknout celou kategorii naráz (např. všechny DnD světy), tak pod názvem kategorie klikni na nápis "zaškrtnout"
- klikni na "Načíst klíče".

...tím budeš mít do rozhranní natažený požadovaný obsah.
Rozhranní si Tvou volbu navíc pamatuje, takže až přijdeš příště, tak Ti rovnou načte poslední kombinaci klíčů, cos měl načtenou při předchozí návštěvě.

...a dál viz výše.


(Důvod je ten, že načítat VŠECHNY klíče co máme by dost zpomalilo fungování plus by to nepřidalo přehlednosti)
25.4.2020 20:19 - ShadoWWW
Já bych se moc přimlouval za tlačítko "všechny DnD klíče".

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08048677444458 secREMOTE_IP: 3.81.97.37