Kultura

6.5.2020 10:19 - Jerson
Píše:
Tvorba dvoukoláka

#Vlastnosti
Zvol si jednu sadu:

Klídeček+1 Machrovina+2 Šukatelnost+1 Našrocenost+1 Úchylnost=0
Klídeček+1 Machrovina+2 Šukatelnost+1 Našrocenost=0 Úchylnost-1
Klídeček+1 Machrovina+ 2Šukatelnost=0 Našrocenost+1 Úchylnost-1
Klídeček+2 Machrovina+2 Šukatelnost-1 Našrocenost+0 Úchylnost-1


První řádek by to chtělo zkontrolovat, zda čísla odpovídají a není někde plus místo mínusu, součet je hodně vysoký. Podle mě u Hot má být -1.

A třetí řádek má špatně mezeru u Machroviny.
6.5.2020 10:21 - Aegnor
Jj, má být blbě šukatelnej.
6.5.2020 10:29 - Jerson
A když koukám na to řazení oddílů při tvorbě postav - je to skutečně dobře? Napřed specialita, pak zlepšování, pak představení, a až na konci jak ji vůbec vytvořit? Protože je to naprosto a totálně neintuitivní a hlavně nepraktické, když tu postavu tvořím, musím začít od konce.
6.5.2020 10:34 - Aegnor
Koukni jak vypadá deník. Příručka to řadí stejně.

V praxi při hře pak máš - svoje staty, základní staty a expy. Pak speciální tahy. Pak speciality. A tu část, kterou od půlky prvního sezení vůbec nepotřebuješ (tvorba postavy) máš až na konci, kde nepřekáží.

Ono to dává smysl.
6.5.2020 10:50 - Jerson
Aegnor píše:
Koukni jak vypadá deník. Příručka to řadí stejně.

Že tak vypadá deník dává smysl, ale při řazení pravidel v tom smysl nevidím. Vůbec.

Píše:
Dvoukolák
__ vem si +1našrocenost (max našrocenost+3)

To omezení nedává smysl, Dvoukolák má startovní našrocenost jen +1, takže na +3 se nikdy nemůže dostat.
6.5.2020 11:19 - Shako
Jerson píše:
To omezení nedává smysl, Dvoukolák má startovní našrocenost jen +1, takže na +3 se nikdy nemůže dostat.


Můžeš to brát jako pozdní vylepšení, kde už máš +1 do libovolného statu a nebo to mít jako několikátý deník postavy.
Jinak +3 je obecné maximu AW, takže se imho dá uvádět všude.
6.5.2020 11:26 - Jerson
Pokud vím, tak to pozdní vylepšení +3 se dá brát do libovolného statu, ne?
Psal jsem to spíše proto, že by to tento parametr chtělo překontrolovat, a já nemůžu, protože nemám originální pravidla.

Btw. dělám si přehlednou tabulku startovních parametrů postav a možností vylepšení, a Battlebabe je proti ostatním znatelně silnější co do čísel.
6.5.2020 11:50 - Shako
Jerson píše:
Psal jsem to spíše proto, že by to tento parametr chtělo překontrolovat, a já nemůžu, protože nemám originální pravidla.


Sharp: +1, max +2

Takže máš pravdu, je to špatně.

Jerson píše:
a já nemůžu, protože nemám originální pravidla.


http://apocalypse-world.com/

Jsou tam ke stažení deníky postav - základ plus rozšířené, takže drtivá většina toho, co je přeloženo.

Jerson píše:
Btw. dělám si přehlednou tabulku startovních parametrů postav a možností vylepšení, a Battlebabe je proti ostatním znatelně silnější co do čísel.


Ano, protože má cool+3
6.5.2020 12:09 - sirien
Jerson píše:
A když koukám na to řazení oddílů při tvorbě postav

nevim na co koukáš, ale tvorba postavy to určitě neni, protože v tý se Specialita (=sexuální tah) vůbec nezmiňuje. (Nicméně ano, místy jsou oddíly tvorby postavy zpřeházené - tuším že asi u 2 příruček - aby se mi to tam vešlo. Vincent udělal u některých to samý, takže asi cajk...)

To o čem mluvíš je stránkování samotné příručky a ano, je to správně, protože to nemá fungovat tak, že by si hráči listovali příručkama, ale tak, že:
- se všechny tyto příručky vytiknou jak jsou, buď jako dvě A4 pro každého nebo jako jedna A4 oboustranně
- hráči si vyberou co chtějí podle úvodních popisů
- následně tyto papíry zůstanou ležet před nimi na stole
...takže dává smysl, že tvorba je na 4. stránce, protože během hry jí pak máš danou jako spodní papír.


Btw. tvorba postavy zároveň probíhá tak, že ten papír prostě vezmeš a volby které děláš si v něm zaškrtáváš / zakroužkováváš / podtrháváš - takže Tvoje otázka na Apocalyptica fóru je bezpředmětná; ano, Borec má právě jednu střelnou zbraň a právě jednu zbraň na blízko, protože na tom sheetu má prostě možnost si každou z nich vykroužkovat jen jednou. Což už sem Ti tu někde taky psal.

Jerson píše:
Podle mě u Hot má být -1.

Ano. Těhle chybek se mi tam bohužel pár vloudilo :/

Bohužel si taky první (mimo moje vlastí hry) kdo mi dává nějakej větší (když už ne systematickej) feedback, takže sem doteď nic moc neopravoval (resp. to mám upravený u sebe v InD a dělám úpravy v SRD, ale v PDF sem ven zatim nic nedával).

Jerson píše:
To omezení nedává smysl, Dvoukolák má startovní našrocenost jen +1, takže na +3 se nikdy nemůže dostat.

To omezení:
a) ...je obecné omezení toho tahu pro potřeby "vem si tah z jiný příručky" (všimni si, že některé mají limit na +2, což hráče nutí jít na +3 skrz cizí příručku nebo skrz pokročilý zlepšení)
b) ...pokud by někdo poskládal blbě powerplay a vzal si nejdřív pokročilej tah a až pak tenhle. (což je teda spíš formalita, ale...)

...plus jak bylo už zmíněno, +3 je obecné maximum které se pro připomenutí uvádí všude.

Shako píše:
Jsou tam ke stažení deníky postav

Všechno (a ve skutečnosti ještě víc) sem dal do článku Materály ke stažení, dole poslední nadpis "Materiály v angličtině"

Jsou tam i věci co sem našel různě po redditu nebo zahrabaný na apocalypse webu v hloubce (bez odkazů co by k nim vedly z webu samotnýho).
6.5.2020 12:43 - Jerson
Dobře, narážím na to, jak se seřazený SRD. Je mi jasné, že udržuje řazení z příruček a ty zase fungují podle logiky, že když se složí, tak na první straně jsou informace potřebné pro hru a pro vylepšení, zatímco tvorba je na poslední straně.
Nicméně to jak hráči tyhle příručky v praxi používají je přesně takové, jaké píšu - tedy napřed si přečtou představení postavy, pak jak ji vytvořit, pak výbavu a další věci, a vylepšování a tahy jsou až úplně na konci. Takže by - u SRD - dávalo smysl řazení oddílů zpřeházet podle logiky čtenáře, místo aby byla podle logiky sazeče.
6.5.2020 13:23 - Jerson
Btw. teď koukám, že jsi možnost 3-round burst přeložil jako opakovací - to prosím ne. Opakovací u zbraní znamená, že mechanickou manipulací lze zbraň opakovaně připravit ke střelbě. Zcela typicky je tím myšlena páka vespod pušky nebo na závěru.
6.5.2020 13:55 - sirien
fair point, můj omyl... jak jinak bych to teda měl přeložit? Protože "dávkovací" se mi nějak nelíbí.


Ohledně SRD:

SRD je textově 1:1 k originálu; není to nutné, ale stranou toho že to je snadné to má nějaké další výhody (intuitivnější vyhledávání / scrollování)

SRD je určené k:
- rychlému vyhledávání / dohledávání pravidel (při přípravě nebo během hry)
- pro odkazování a referenci (z článků, diskusí, mezi hráči na chatu atp.)
- bonusově (v naší místní implementaci specificky) k datové standardizaci a případnému dalšímu zpracování (což mi připomíná, že mě Lomax už za to opomíjení asi oprávněně zaškrtí...)

SRD není, v základu, určené ke čtení nebo studiu pravidel jako celku. K tomu není optimalizované ani vzhledově, ani funkcemi a chováním. Pokud jej tak používáš, tak využíváš nějakou jeho druhotnou možnost - pokud ho někomu za tímto účelem odkazuješ, tak to možná není nejlepší.
6.5.2020 14:02 - York
sirien píše:
jak jinak bych to teda měl přeložit?


Střelba trojrannou dávkou.
6.5.2020 14:03 - Jerson
3ranná dávka, nebo jen dávka

A musím říct, že na mobilu prostě nemůžu číst pravidla v pdf nebo podobném formátu, takže SRD mi přijde nejvhodnější, když potřebuju něco najít.
6.5.2020 14:42 - sirien
3ranná dávka neni vlastnost zbraně.

Střelba dávkami?

Ohledně čtení na mobilu - zkoušels to zobrazit přes nějakou čtečku? Nicméně jako ok, valid že SRD sou na tohle asi dobrý, ale pořád to je sekundární užití, ne primární účel. (Když poprosíš Lomaxe, tak to možná zkonvertuje do e-pubu...)
6.5.2020 14:52 - Jerson
V originále se píše "3-round burst". Vincent asi kašle na to, že to jako vlastnost zbraně nezní, a prostě to tam napsal.
Ale klidně tam napiš "střelba dávkou", raději než "dávkami".

Nevím zda jsou nějaké specializované čtečky na čtení pdf, používám tu kterou v mobilu mám a je to voser kvůli více než jednomu sloupci textu.
6.5.2020 14:56 - Jerson
Píše:
Tvorba fixera

#Vlastnosti
Zvol si jednu sadu:

Klídeček-1 Machrovina=0 Šukatelnost+1 Našrocenost+1 Úchylnost+2
Klídeček= 0 Machrovina-1 Šukatelnost-1 Našrocenost+2 Úchylnost+2
Klídeček+1 Machrovina-1 Šukatelnost+1 Našrocenost+1 Úchylnost+2
Klídeček+1 Machrovina+1 Šukatelnost-1 Našrocenost=0 Úchylnost+2

Zvýrazněný stat je špatně, má tam být 0.
6.5.2020 14:59 - Jerson
Píše:
Tvorba požitkáře
#Vlastnosti
Zvol si jednu sadu:

Klídeček+1 Machrovina-1 Šukatelnost2+ Našrocenost+1 Úchylnost=0
Klídeček=0 Machrovina=0 Šukatelnost+2 Našrocenost=0 Úchylnost+1
Klídeček-1 Machrovina=0 Šukatelnost+2 Našrocenost+2 Úchylnost-1
Klídeček+1 Machrovina+1 Šukatelnost+2 Našrocenost+1 Úchylnost-2

Chyba v textu.

Třetí chyba u statů, a všechny u šukatelnosti - čím to asi bude? :-)
6.5.2020 15:21 - sirien
Jerson píše:
používám tu kterou v mobilu mám a je to voser kvůli více než jednomu sloupci textu

Moon+ Reader určitě doporučuju. (AW má 1 sloupec textu, mimochodem)
6.5.2020 15:46 - LokiB
3-round burst není až tak nestandardní názvosloví vlastnosti zbraně v RPG hrách.
Střelba dávkou je ok překlad vlastnosti zbraně. (nebo Dávkou po třech, Střílí dávkou, nebo Kropí dávkou ...)

Významový "Schopnost střelby dávkou po třech" do AW překladu moc nezapadne :)

Jerson: v čem máš problém s PDF v mobilu u AW překladu? že to není responzivní a na šířku se to nevejde a musíš s tím vexlovat, nebo je to moc malý na vejšku a nepřečteš to?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080778121948242 secREMOTE_IP: 3.91.19.28