Kultura

sirien
6.6.2020 18:27
Dungeons & Dragons 5e (III)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE, diskusi k nim tady.
- online překlad (cz SRD)

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.


En zdroje:
- Základní pravidla v angličtině (Basic rules) zdarma ke stažení
- Errata
- oficiální SRD ("Licence")


___________________________________

DŮLEŽITÉ

Narozdíl od svých předchůdců, tato diskuse slouží:
- pro oznamování novinek
- jako rozcestník důležitých odkazů
- pro super obecné záležitosti

Konkrétní dotazy nebo problematiky prosím sesměrovávejte do samostatných diskusí. Vůbec se nebojte případně založit novou.

___________________________________

Tematické DnD 5e diskuse
Výčet není kompletní a neobsahuje články a diskuse k článkům

Potlach&fun
Nejhorší kouzlo
Délka soubojů

Pravidlová Q&A
Působení kouzel (dotazy)
Sesílání kouzel (dotazy)
Akce Příprava (Ready), vícenásobný útok
Koniny v pravidlech (koně a pravidla pro jízdní boj)
Zranění flakónků a jejich obsahu
Zlodějské náčiní a Zdatnost
Boj pod vodou

Design a kritika
Kritika 5e (/DnD) designu
Vyváženost a patche

Related
DnD licence a práva

Pro zkrácené označení Triků preferujete:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
"T" (jako "Trik")kladné body16
"0" (jako "0. Stupeň)kladné body13
20.11.2021 09:20 - shari
Tak ono dává smysl, že když se Strixhaven MtG set odehrával na magické škole, tak i D&D knížka s tímto tématem se bude týkat té samé školy. Samozřejmě je možné, že ten MtG set vyrobili jen proto, aby z toho mohli později udělat D&D knížku "vázanou na MtG".

Podle DnDBeyond to vyjde 7. prosince.
21.11.2021 23:15 - LokiB
Dissecting D&D 5e: Reimagining Recharge

Zamyšlení nad designem Recharge v 5E
31.12.2021 12:04 - Pan Jatkáč
Zdar, ještě se tu moc neorientuju, mám dotaz k JaD.
Lovec netvorů a jeho temná zakletí.
V popisu schopnosti ani přímo u seznamu není žádný sesilaci hod, jen že se používá jako bonus akce.
Znamená to, že se schopnost sesílá automaticky?
Neuvedomuju si ani že vy si oponent házel nějaké záchranné hody.
31.12.2021 12:38 - sirien
Ano, použití Loveckých zakletí je automatické (použití stojí Bonusovou akci). Případný Záchranný hod nebo Útok se hází pouze, pokud to je u Zakletí výslovně uvedené.
10.1.2022 10:17 - sirien
Konkrétní témata prosím do vlastních diskusí, viz záhlaví.

Diskusi o změně statblocků a schopností sesilatelských protivníků jsem hodil sem.
10.1.2022 10:33 - Maelik
LokiB píše:

Zamyšlení nad designem Recharge v 5E


Tos mi připomněl celkem zajímavé řešení dračího dechu.
27.1.2022 21:24 - ShadoWWW
Změny v rasách v Monsters of the Multiverse z designérského hlediska.
18.3.2022 19:34 - sirien
V rámci tvorby kartiček pro JaD jsem hodil do záhlaví malou anketu a poprosil bych vás o hlas... (netřeba to nějak moc víc řešit, chceme prostě vidět číslo, dík).
13.4.2022 18:31 - RoVan
Tak to vypadá, že Hasbro (WoTC) koupilo D&D Beyond.

edit: opraven odkaz
13.4.2022 19:03 - ShadoWWW
Jen to ukazuje, jaká mají RPGčka potenciál, když si Hasbro koupí DnD hračku za 143 milionů dolarů v keši.
13.4.2022 20:52 - strucky
Budeme držet palce, aby aspoň byly v knihách kódy na slevu na DDB. :-) I když s tím, co poslední dobou vydávají jsem se zařekl, že po nich už kačku nehodím, leda by fakt vydali nějaký z těch predikovaných klasických setting boxed setů.
21.4.2022 20:24 - RoVan
Strucky: Tak samozřejmě tady bude Symbaroum (nebo jak se to kruci píše) česky pro 5e(JaD), tak můžeš hodit kačku Skavenovi. :-)

Po 'humorném' oznámení Spacejammeru na apríla se dnes z vtípku stala realita a Spelljammer bude.
21.4.2022 22:22 - strucky
RoVan píše:
Po 'humorném' oznámení Spacejammeru na apríla se dnes z vtípku stala realita a Spelljammer bude.

Jo, DnD Direct byl našlapaný. Jak jsem ve Wizardy pomalu začal ztrácet víru, tak tohle jí trochu vzkřísilo. :-)
Spelljammer boxed set
Dragonlance boxed set
... a pak spousta ostatních více či méně zajímavých věcí.

PS. Třeba ty "kufříky" vypadají taky luxusně, až mě mrzí, že se k in-person hraní asi nikdy nedostanu. :-) ...ale aspoň za ně nebudu muset utrácet...

PPS. Po tom CZ Symbaroumu samozřejmě pokukuju.
22.4.2022 07:58 - crowen
Za ten Symbaroum Skavenovi nohy ruky bozkavajte, to je mega luxusny setting, a zaroven v Ruins of Symbaroum implementovali 5E ogl, takze nebude treba ani kamionom zo sebou vozit JaD :-)
22.4.2022 08:19 - ShadoWWW
Píše:
Dragonlance boxed set

Wow! Tak na to jsem čekal přes deset let!


Na Symbaroum CZ se taky moc těším!
22.4.2022 09:59 - strucky
Tak ta Dragonlance je zřejmě jen deskovka... :-(
22.4.2022 12:20 - RoVan
Strucky: Proč myslíš, že jen deskovka? Píšou, že že bude Dragonlance dobrodružství i deskovka. (Adventure book and battle game.)
22.4.2022 12:44 - Tarfill
crowen píše:
Za ten Symbaroum Skavenovi nohy ruky bozkavajte

To budu, taky se na tehle produkt těšim. V cizím jazyce na mě byl příliš složitej...
26.4.2022 16:43 - strucky
RoVan: Asi se to ve zdejších kuloárech už ví, ale pro ujasnění. Dragonlance bude gamebook a taková menší, zkondenzovaná wargame. K 5e nebude zatím nic, kromě toho, že si někdo pro nějakou mass-scale bitvu ve 5e bude moct vytáhnout onu wargame a odehrát to v ní. Nicméně to je jen tip autorů, jak to našroubovat na RPG, nějak jinak to být propojené nemá (jakože pravidly atp).
26.4.2022 21:02 - RoVan
Strucky: mno já všude čtu, že 'Dragonlance: Shadow of the Dragon Queen' bude normální 5e dobrodružství, můžeš mi prosím hodit nějaký zdroj, který to vyvrací?
(A jak píšeš, ta deskovka je zvlášť.)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11815500259399 secREMOTE_IP: 3.236.147.122