Kultura

Markus
13.7.2020 21:59
Pozvání do databáze RPG
Zdravím sousedy z Kostky!

Možná jste postřehli, že jsme vedle na RPG fóru rozjeli projekt nazvaný Databáze RPG. Je to v zásadě něco jako ČSFD pro RPGčka - částečně wiki s informacemi, částečně server na recenze a doporučení. Je možné zadávat tam postupně různé RPG produkty a potom je hodnotit a komentovat. Asi nemám ambici budovat kompletní databázi celého RPG světa (to už dělá RPGgeek), ale strašně rád bych zmapoval aspoň celou scénu českých produktů (jak tištěných, tak fanovských) a hlavně amatérských překladů, což je u nás dlouhodobě velmi plodná komunita.

Databáze umí pár šikovných věcí. Když si to proklikáte, zjistíte že si můžete např. vyfiltrovat jen věci dostupné v češtině a slovenštině. Nebo se různě proklikávat vzájemnými vazbami mezi systémy, autory, světy, žánry... Výhoda taky je, že z databáze můžete odkazovat přímo na různé servery, kde jsou překlady (nebo materiály) hostované, a databáze tak může sloužit jako centrální evidence, která odkazuje návštěvníky na jednotlivé stránky česko-slovenského internetu.

Je tam ještě spousta práce a hodně toho chybí, ale po dvou měsících se konečně dostáváme do fáze, kdy je tam toho dost a začíná to být k něčemu dobré.
  • Já jsem prošel a zadal do databáze všechny překlady, které vznikly na RPG Fóru, takže jsou konečně dobře dohledatelné. Viz například AD&D 2e, kde je toho dost. Tímto zdravím Rytíře, Merlina a další pamětníky téhle překadatelské generace, kteří dnes žijí tady!
  • Sirien zadal komplet Fate 4e a svoje Star Wars
  • ShadoWWWa jsem chudáka umotal na to, aby tam zadal produkty pro 5e (zrovna začal, hodně toho zbývá). Chudáka proto, že i když se omezí jen na přeložené věci, čeká ho spousta práce. Vyprodukovali jste toho tady hodně!
No a vás tímto chci pozvat, abyste se taky zapojili, jestli chcete. Nemyslím nutně zadáváním nových položek (byť to by bylo super!), ale třeba tím, že ohodnotíte hry, které znáte, nebo jednotlivé příručky/dobrodružství pro 5e. Byl bych rád, kdyby se podařilo udělat z toho nástroj na vyhledávání/doporučování zajímavých produktů. Například můžete hodnotit dobrodružství, která jste odehráli, a potom se podívat, jak je hodnotí ostatní a která jsou nejlépe hodnocená, až budete hledat další dobrodružství pro svoji hru.

Jak jsem říkal - práce je tam ještě hodně, ale teď je to ve stavu, kdy už se nestydím vás pozvat. Momentálně je nutné vytvořit si v databázi uživatelský účet, abyste mohli přispívat a hodnotit. Výhledově chci zprovoznit možnost loginu přes Facebook.

Ocením i jakékoli komentáře nebo připomínky.

A kdybyste se rozhodli začít tam sami zadávat obsah hostovaný tady na d20, budu moc rád! Klidně to tam naflákejte nějak nahrubo, já si to pak přeberu a doladím to. Nebo sem pište dotazy, nejasnosti, cokoli.

Těším se na vaše hodnocení ;)
3.2.2021 10:08 - Aegnor
eframe, reaguješ na něco jiného, než Jerson tvrdí. Přečti si ten příspěvek pořádně.
3.2.2021 10:10 - sirien
efram: Jerson mluví o řešení věci u autorů a v komunitě DH, ne tady u nás.
3.2.2021 10:35 - efram
Aegnor & sirien

sorry moje chyba.

Mě stejně jako dalším zde nelíbí pokud někdo používá fake účty, jen bych byl dalek těch odsudků co zazněly (např. to co jsem uvedl, že řekl Sirien). Pokud by fake učty poškozovaly rpg databázi, bylo by to o to horší a oficiální vyjádření by asi bylo na místě (DH)

Edit: samozřejmě nezapomínejte na teorii spiknutí, třeba někdo zhrzený založil fake úcty záměrně, choval se záměrně neobratně, aby tak poškodil DH.
3.2.2021 10:51 - Tarfill
ShadoWWW píše:
Tato doba nepřeje hraní RPG.

...možná osobnímu hraní. Třeba já ale hraju po internetu víc než za celý svůj život, a protože nemusím nikam docházet / dojíždět, tak to zvládám docela slušně i s rodinou...
3.2.2021 10:51 - Gamling
Jen pro pořádek, nikdo mne nežádal abych sem psal, je to moje vlastní iniciativa. Zkusím se vyjádřit k některým z Vámi uvedených věcí, abych Vám dal pohled ze strany nékoho kdo je k týmu hlídky blízko, ikdyž už teď nejsem tak aktivní.

Dračí hlídka vs recenze Za mně jsem byl rád, za jakékoliv recenze, ať už to bylo od Vojty ze strangeru, kdy dával feedback na to, jak se mu dělalo v systému PJ, či tady od Jersona. Každý podnět Vám dá něco k zamyšlení a dá Vám jiný úhel pohledu k různým problematikám. Každopádně, hlídka už má docela velkou a aktivní komunitu. Proto se opravy pravidel odvíjeji hlavně z jejich podnětů, viz. feedack Peepy a desítek dalších hráčů, z kterého bude vycházet následující úprava pravidel. To je taky důvod proč si sem tam přečtu fóra, kde se o hlídce píše a jak jsem narazil na tuto diskuzi.

Fake úćty: Tak ještě jednou zopakuji pokud to nebylo jasné, že v žádném týmovém kanále nikdo nikdy nepropagoval vytváření falešných účtů. Pokud to nějaký hráć udělal, je to velmi smutné. Každopádně žádný argument mne zatím nepřesvědčil, že jde o fake účet. Ta slečna Rakušanová má krom hlídky like ještě na RPG Forge, strangerech, drd skupině. Navíc ten druhý profil její "sestry" vypadá dost real. Má asi 700 přátel a profil na instagramu. Nechápu proč by méla za potřebí si tam dávat někoho, kdo neexistuje. Oboum slečnám jsem napsal, tak uvidíme jestli bude nějaká odezva. Ale pokud nékoho nemáte v přátelích, tak zprávy chodí do message requestu, ke kterým se člověk musí doklikat, ale šance tam je.

Ad Strangers jsou placení hlídkou Už netuším na kterém kanálu jsem se k tomu dostal. Když už jsem tomu dal to úsíli, źe sem napíšu, rozhodl jsem dát na pravou míru, věci které mi přišly nejvíce přitažené za vlasy.

Takže shrnutí na závěr. Pokud máte pochyby o hlídce a chcete se na něco zeptat, pište Tirusovi na discord, či Perethornovi, myslím že se rádi k věcem vyjádří. Přecejen Sirien má s Pavlem společné známe (Báru z Gameconu), mohl si taky obstarat číslo a Pavlovi zavolat, když ho to tak trápí. Neudělal to, místo toho tady šíří lži, že Pavel je iniciátorem vytváření fake úćtů a recenzí(Ne jedné ale dokonce několika). Od hlavního autora JaD mi to přijde jako velmi neprofesionální přístup a nemyslím, si že je to způsob jak by měla fungovat jakákoli komunita, kde se v podstatě všichni znají :-)

Toť z mé strany vše.
3.2.2021 10:51 - Jerson
Xeth píše:
Spíš příznivci, než Tirus.

No, třeba v tom zhodnocení Mrkwenovo skupiny se angažoval osobně. Ale to není tak podstatné, chtěl jsem tím říct, že kritické názory na DH se tam normálně probírají, alespoň co jsem při letmém nahlédnutí viděl.

Jinak na Discord DH už psát nebudu, takže tam tohle téma můžeš nahodit sám.

pilchowski píše:
A proběhlo ze strany demiurga DH nějaké vyjádření k tomu, co Mrkew psal ("měli jste to nejdřív zkonzultovat s autory")?

Vum jen o tom, že takhle nějak to Tirus Mrkwenovi napsal. Jaké jiné vyjádření bys čekal? Já to nijak extra nesleduju, na tenhle komentář jsem narazil spíše náhodou. Gergonovu recenzi tam probírali mnohem důkladněji, několik dní, tak to bylo nepřehlédnutelné.

Jinak osobně nevím, kdo stojí za tím oficiálním profilem DH, ani kdo stojí z těmi falešnými účty. Jen to byl evidentně někdo, komu na PR Hlídky docela záleží. Zda to dělá na vlastní pěst nebo z pověření, to netuším a ani o tom nechci spekulovat.
3.2.2021 10:53 - Šaman
reakce na #144 Efram:

Popravdě - s tím, jak se to rozmazává, spolu s tím, že to hodnocení reálně moc nezvedá, tak ta konspirační teorie mě napadla už dávno.
Celkově mi DH v té databázi nepřišla nějak uměle vyhoněná, spousta těch dobrodružství neměla žádné hodnocení (a teď mají dvě od Siriena a Jersona;)

Ale ty Sirienovy recenze vypadají jak z diskuze na Novinkách. Nezasvěcený čtenář si řekne, že tohle psal někdo, kdo DH a jejího autora nenávidí. Vlastně, asi i zasvěcený.
3.2.2021 11:03 - Markus
Sirienovy recenze mi přijdou férové. Nejdřív tam poslal jenom hodnocení bez komentáře. Napsal jsem mu a poprosil ho, jestli by to nemohl změnit, protože to vypadá čistě jako nenávistné hodnocení. Sirien si dal tu práci, že ta dobrodružství poctivě přečetl a ohodnotil. Některá dokonce pochválil!

Viz: https://rpgforum.cz/anotace/soumrak-nad-blaty

Za jeho aktivitu jsem mu vděčný a myslím, že to pojal svědomitě. Ano, má přísné standardy, ale všechna svá hodnocení opírá o přečtení produktu a argumentaci. Máme tam spoustu jiných hodnocení, která jen fláknou pět hvězdiček bez jediného slova. Sirien si dal záležet.
3.2.2021 11:21 - efram
Šaman

myslel jsem to spíš jako vtip, ale po pravdě možné je vše, kor když moc důkazů o tom jak to fejkuje hlidka na "příkaz" teda faktmoc není. Ještě to mohl být ještěrčí lid.
3.2.2021 11:22 - Aegnor
A vy jako věříte tomu, že nějakej Tirus existuje? To je beztak jenom výmysl Illuminátů.
3.2.2021 11:59 - Dukolm
Aegnor píše:
To je beztak jenom výmysl Illuminátů.

Tak to snad všechny RPG.

(Dark Dungeons)
3.2.2021 12:03 - Slaanesh
Markus: ano, zalezet si opravdu dal, to se musi nechat ????????
3.2.2021 12:13 - Markus
No kdybyste si chtěli dát záležet i ostatní, tak můžete místo mudrování ohodnotit hry a produkty, které znáte. :) (jmenovitě od Kostky by mě zajímala třeba hodnocení dobrodružství pro 5e). Bylo by to win-win pro všechny. My tady řešíme pár hodnocení, protože při malém počtu hodnocení záleží na každém z nich. Ale jakmile/až tam těch hlasů bude víc, tak se váha jednotlivých rozmělní a začne skutečně fungovat efekt komunitního názoru.

Dokonce jsem ochotný nabídnout, že pokud tam chybí něco, co byste chtěli okomentovat (jakože tam toho chybí dost), rád to tam výměnou za komentář přidám.
3.2.2021 12:15 - Jerson
Markusi, pořád čekám na to Cold City :-)
3.2.2021 12:16 - sirien
Gamling: Takže Tirusova DH používá vylhaný promo falešných FB účtů a fake recenzí, ale protože to veřejně kritizuju, tak je moje chyba, že to ve prospěch DH aktivně neřeším s Tirusem po telefonu a já sem proto ten špatnej?

A zjevně fake účty nejsou fake, protože hele, daly like i pár jiným náhodným RPG věcem co nejsou DH?


Tohle je jak sledovat výmluvy na politický tiskovce.

Možná kdybys energii co věnuješ zakecávání vašeho vylhaného PR z vylhanejch profilů věnoval do snahy to lhaní ukončit a profily zrušit, tak bys pak nemusel svým to lhaní obhajovat dalším lhaním a mlženim. To by samozřejmě vyžadovalo nějakou vlastní a komunitní sebereflexi a přiznání chyby, takže to nečekám. Klidně blábol dál - jediný důležitý fakt existence fake účtů DH fanynek a fake recenzí DH žádný výmluvy nezmění.


_____

EDIT, ADD: jinak se mi teda líbí, jak DH zjevně nechutná vlastní medicínka - ono o tom že a jak má DH agresivní a i srovnávací a negativně se vymezující marketing se mluvilo už předtim, než se přišlo na vylhané profily a recenze. Ale to bylo ok. Ale když je teď DH u lhaní nachytaná a začne se to vracet, tak to je najednou krokodýlích slz a hrozné a hrozně dojemné nevinné ublíženosti - a chyby jsou samozřejmě jen u těch ostatních, a čím víc DH kritizujou, tím víc chyb u nich je (a tím víc je DH čistší, samozřejmě).
3.2.2021 13:03 - Xeth
sirien píše:
Přesně tak, Marky. Tady jde o to donutit ostatní, aby přestali kritizovat DH za podvádění, ne o to, aby DH svoje podvádění napravila.

Nečekal jsem, že začneš trollit tak rychle.

Jerson píše:
No, třeba v tom zhodnocení Mrkwenovo skupiny se angažoval osobně.

To ano a tam se podle mých informací jedná o nedorozumnění. Pochopil jsem to tak, že nešlo o cenzuru, ale o rozhovor ohledně zpětné vazby kvůli případnému zapracováni do oprav.

Markus píše:
Sirienovy recenze mi přijdou férové.

Proti recenzi nic nemám, tam ať si každý píše co chce (to, že si to přečte, aby to mohl hodnotit tak nějak očekávám). Vadí mi tam ta část o tom, že Tirus podvádí ("XY jsou falešné profily, které kontroluje autor DH").

sirien píše:
Klidně blábol dál...

I ty klidně pokračuj. Já k tomu své řekl a nějakou dobu snad zase nebudu mít potřebu. Plus to tu Markusovi nechci plevelit.
3.2.2021 13:06 - sirien
Trollit? Je tu hromada brekotu nad kritikou, ale vidim nulovou snahu o nápravu nebo reflexi původu oné kritiky, já myslim, že to je spíš docela přesnej popis situace.
3.2.2021 13:22 - Gamling
Sirien: V pořádku, jen jsem prezentoval svůj názor na věc a způsob jakým bych to řešil já, před tím, než bych někoho začal takhle veřejně obviňovat.

Jen mi přijde, že jediné čeho tím docílíš je, že komunita kolem hlídky(Hráči) to bude brát jako tvůj cílený útok na konkurenční produkt(Když jsi autorem JaD). Následkem bude, že vezmou útokem RPG fórum, založí si účty a budou hodnotit stejně afektovaně jako ty, takže všude dají 5 hvězdiček jen z principu, protože je to jejich milovaná hra, která je baví a nebudou chápat proč na ni někdo tímto způsobem útočí.

Každopádně přeji spoustu úspěchů v životě a hlavně brzké a úspěšné vydání JaD, spousta hráčů už se na pravidla těší a věřím. že budou pro celou komunitu přinosem.
3.2.2021 13:26 - Corny
Gamling píše:
Následkem bude, že vezmou útokem RPG fórum, založí si účty a budou hodnotit stejně afektovaně jako ty, takže všude dají 5 hvězdiček jen z principu, protože je to jejich milovaná hra, která je baví a nebudou chápat proč na ni někdo tímto způsobem útočí.

A dát něčemu hromadně pět hvězdiček s odůvodněním "Je to moje milovaná hra, hrozně me baví ji hrát"................je špatně? O___o
3.2.2021 13:37 - sirien
Vyhrožovat mi na Kostce tím, že jestli nezmlknu, tak tví minioni vezmou útokem... RPG... Fórum... seš si jistej, že zkoušíš vydírat správnýho člověka správnym způsobem na správnym místě?

Každopádně neboj, tvá vůbec-ne-vyděračská-výhružka minionskym troll-zerg-rushem zajisté nezůstane opomenuta.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089716911315918 secREMOTE_IP: 3.81.97.37