Kultura

Markus
13.7.2020 21:59
Pozvání do databáze RPG
Zdravím sousedy z Kostky!

Možná jste postřehli, že jsme vedle na RPG fóru rozjeli projekt nazvaný Databáze RPG. Je to v zásadě něco jako ČSFD pro RPGčka - částečně wiki s informacemi, částečně server na recenze a doporučení. Je možné zadávat tam postupně různé RPG produkty a potom je hodnotit a komentovat. Asi nemám ambici budovat kompletní databázi celého RPG světa (to už dělá RPGgeek), ale strašně rád bych zmapoval aspoň celou scénu českých produktů (jak tištěných, tak fanovských) a hlavně amatérských překladů, což je u nás dlouhodobě velmi plodná komunita.

Databáze umí pár šikovných věcí. Když si to proklikáte, zjistíte že si můžete např. vyfiltrovat jen věci dostupné v češtině a slovenštině. Nebo se různě proklikávat vzájemnými vazbami mezi systémy, autory, světy, žánry... Výhoda taky je, že z databáze můžete odkazovat přímo na různé servery, kde jsou překlady (nebo materiály) hostované, a databáze tak může sloužit jako centrální evidence, která odkazuje návštěvníky na jednotlivé stránky česko-slovenského internetu.

Je tam ještě spousta práce a hodně toho chybí, ale po dvou měsících se konečně dostáváme do fáze, kdy je tam toho dost a začíná to být k něčemu dobré.
  • Já jsem prošel a zadal do databáze všechny překlady, které vznikly na RPG Fóru, takže jsou konečně dobře dohledatelné. Viz například AD&D 2e, kde je toho dost. Tímto zdravím Rytíře, Merlina a další pamětníky téhle překadatelské generace, kteří dnes žijí tady!
  • Sirien zadal komplet Fate 4e a svoje Star Wars
  • ShadoWWWa jsem chudáka umotal na to, aby tam zadal produkty pro 5e (zrovna začal, hodně toho zbývá). Chudáka proto, že i když se omezí jen na přeložené věci, čeká ho spousta práce. Vyprodukovali jste toho tady hodně!
No a vás tímto chci pozvat, abyste se taky zapojili, jestli chcete. Nemyslím nutně zadáváním nových položek (byť to by bylo super!), ale třeba tím, že ohodnotíte hry, které znáte, nebo jednotlivé příručky/dobrodružství pro 5e. Byl bych rád, kdyby se podařilo udělat z toho nástroj na vyhledávání/doporučování zajímavých produktů. Například můžete hodnotit dobrodružství, která jste odehráli, a potom se podívat, jak je hodnotí ostatní a která jsou nejlépe hodnocená, až budete hledat další dobrodružství pro svoji hru.

Jak jsem říkal - práce je tam ještě hodně, ale teď je to ve stavu, kdy už se nestydím vás pozvat. Momentálně je nutné vytvořit si v databázi uživatelský účet, abyste mohli přispívat a hodnotit. Výhledově chci zprovoznit možnost loginu přes Facebook.

Ocením i jakékoli komentáře nebo připomínky.

A kdybyste se rozhodli začít tam sami zadávat obsah hostovaný tady na d20, budu moc rád! Klidně to tam naflákejte nějak nahrubo, já si to pak přeberu a doladím to. Nebo sem pište dotazy, nejasnosti, cokoli.

Těším se na vaše hodnocení ;)
7.2.2021 07:30 - MarkyParky
????

EDIT: Na kostce nefunguje unicode? Meh ...
7.2.2021 08:13 - sirien
York: to bylo příliš mnoho textu na to říct:
- ano, omezit započtení hlasu na lidi co dali alespoň x hlasů by mělo žádoucí efekt
- aha, pravda, když se sám neorientuju tak vlastně ani nevím komu věřit, takže nic


EDIT: Marky: pro smajlíky? Ne. A s trochou štěstí ani nikdy nebude.
7.2.2021 10:17 - Jerson
Corny píše:
Ty jo, Jersone, jako nechci ti nijak přistřihovat křídla, ale to poslední, co tahle debata potřebuje, je aby se tu fakt reálně řešily Dostihy a sázky nebo Člověče nezlob se nad rámec pouze řečnických obratů a příkladů...

Já chtěl právě reagovat na tohle Lokiho tvrzení:

LokiB píše:
že si někdo, kdo chce hrát jakoukoli deskovou hru, zjistí, že se miliony lidí bavily u Monopolů ZNAMENÁ, že je slušná šance, že se u toho bude bavit i on.


Podle názoru mnoha zkušených deskovkáře je to totiž přesně naopak, a Monopoly, přesněji jejich českou mutaci Dostihy a sázky obviňují z vytváření špatné pověsti deskovek a odvracení hráčů od deskovek, takže pro jejich komunitu by bylo spíše nežádoucí, aby se zrovna Dostihy v nějakém žebříčku objevovaly na prvních místech. Lokimu by to možná nevadilo, ale 167 hráčům ano, versus 67, kteří by je doporučili.

To mi přijde jako mnohem silnější odsouzení než má v naší komunitě třeba Dračák.
7.2.2021 10:46 - sirien
Antivaxeři tvrdí, že s doktory korupčně provázaná farma lobby vnucuje nebezpečné vakcíny jen aby vydělala peníze. Nabídnout opačný názor doktorů antivaxery "paradoxně" pouze utvrdí v jejich dojmu (="vidíš, jak jsou zkoprumpovaní?")

Podobně Loki tvrdí, že zkušenost nehraje roli a zábava nemá žádnou objektivní složku. Když mu ukážeš názory zkušených hráčů rozporujících jeho názor, tak ho jen utvrdíš v tom, že jejich názor je mimo (="no vidíš, a přesto se miliony lidí Monopolama bavili!")

Tj. celá Tvoje snaha, jakkoliv dobře míněná, byla od začátku narposto zbytečná a nesmyslná - názory odtržené od reality nelze vyvracet reality-checkem.

(A btw. celá ta snaha je mimo, protože o Monopoly vůbec nejde, v celém argumentu vystupují jen pro obraznou názornost, nikoliv faktografickou skutečnost.)


___________

EDIT: tohle je samozřejmě od nás všech dost zjednodušující pohled na věc; kdybych to chtěl pitvat seriózně, tak poukážu na to, že Monopoly si miliony lidí koupili, ale především z marketingu, hypeu a absence alternativ - ve skutečnosti je jen málokdo nějak víc hrál - ta krabice je tradiční lapač prachu.

Zábava z jejich hraní byla z velké části založená na samotném aktu hraní s ostatními, bez ohledu na hranou hru. Mnoho lidí se při hře ve skutečnosti nebravilo, jen hru trpěli aby se mohli bavit jiní (rodiče-děti), případně jí moc nevnímali, prostě jen chtěli strávit čas aktivitou s ostatními hráči. Atd. (To platí velmi dobře i pro ono DrD - kdekdo chtěl hrát RPG nebo hrát RPG s ostatními - to neznamená, že měl rád ten systém samotný.)

Tj. ani Lokiho výkřik že "ale i Monopolama se kdekdo bavil" byť pravdivý ve skutečnosti neukazuje nutně nic o zábavnosti a kvalitě Monopol samotných. A pokud se chceme bavit o hodnocení kvality a zábavnosti her a nikoliv samotného aktu hraní, tak je tohle nutné rozlišovat. Což, zpátky na začátek, začátečník znalý jen jedné hry daného typu rozlišit prostě nedokáže a dokázat nemůže - pro rozlišení je potřeba kontrast, kontrast nelze získat jinak než alternativní zkušeností.
7.2.2021 11:30 - Lethrendis
Tak záleží na tom, co si od dané ankety kdo slibuje.

Pokud někdo vytváří uživatelskou anketu, pak se musí smířit s tím, že větší část hodnocení budou nesmyslná, dokonce zavádějící. Jsou ale všechny stejně cenné, nerozeznáte mezi nimi hodnocení kvalitní od nekvalitního nebo dokonce z fake účtu. Všechny mají stejnou hodnotu. Korektiv přichází až s vyšším počtem hodnocení - pak z toho Gaussem vzniká průměr, který ukazuje, o co mají lidé zájem - zajímavé jsou ty produkty, které mají hodnocení hodně.

Druhá možnost je udělat hodnocení profesionálů. Markus by mohl teoreticky udělat druhou anketu přístupnou pouze nerdům, které zná a ví, že se v tématu orientují. Pak by vznikl dost odlišný žebříček, který by se s běžným průměrem dost rozcházel.

V reálném marketingu se obě cesty kombinují. Pod kdečím jsou dnes uživatelská hodnocení a stejně se píší recenze. I tady a na RPGF. Zkorumpovatelné jsou obě cesty, podjatá/zaplacená recenze je možná dokonce ještě nebezpečnější než používání různých botů.

Já bych touhle cestou nešel, nechal bych bych to, jak to je.

Hodnocení RPG her je podobně ošemetné jako hodnocení třeba filmů. Kdo z Vás byl někdy na nějakém filmovém festivalu, tak ví, jak zavádějící může být hodnocení odborné poroty (nic proti milovníkům "vysokého umění" z Varů) pro běžného diváka. Tzn. i kdyby Markus nakrásně implementoval nějaké funkce ukazující pohled zasvěcených nerdů, byl by výsledek nezajímavý zřejmě i pro ty nerdy. Investovaná práce by byla odměněna velmi pochybným výsledkem.
7.2.2021 11:43 - malkav
Po dvou dnech to tu otevřu a jsou tu desítky příspěvku zakončených srovnáním s antivax? WTF?

A když už se tu omílají ty Monopoly, tak zrovna teď je moje děti velice rády hrají. Baví je. Ale jak píše sirien, až ten lapač prachu ponesou ke kamarádům, tak je raději upozorním, že ta hra je vlastně nezajímavá a nekvalitní a měly by hrát něco jiného a už vůbec by ji neměly doporučit svým kamarádům ke hraní.

Siriene, jakkoliv souhlasím s tvým postojem, že rozhled získáš jedině zkušeností (která musí být reálná, ne jen načtená), tak nesouhlasím s tím, že hodnocení člověka který jasně tento rozhled neprokáže, nemá plnou hodnotu. A nemůžu se zbavit dojmu, že hlavním motorem tvého postoje jsou hodnocení fake účty.
7.2.2021 11:50 - Corny
sirien píše:
Zábava z jejich hraní byla z velké části založená na samotném aktu hraní s ostatními, bez ohledu na hranou hru. Mnoho lidí se při hře ve skutečnosti nebravilo, jen hru trpěli aby se mohli bavit jiní (rodiče-děti), případně jí moc nevnímali, prostě jen chtěli strávit čas aktivitou s ostatními hráči. Atd. (To platí velmi dobře i pro ono DrD - kdekdo chtěl hrát RPG nebo hrát RPG s ostatními - to neznamená, že měl rád ten systém samotný.)


Tohle mi fakt připomnělo ty Dostihy. Těm bych jako malý kluk dal určitě docela dobré hodnocení a dobře jsem se u nich bavil. Ale neznám skoro Nikoho, kdo by je hrál podle pravidel :D My prostě jezdili do kolečka a snažili se koupit toho nejdražšího nejpěknějšího koně a vůbec jsme neřešili, o co v té hře jde. Což je svým způsobem docela ilustrační :D

Malkav: Ze zvědavosti, hrají ty děti ty Monopoly podle jejich "as written" pravidel?
7.2.2021 12:03 - LokiB
sirien: tahat sem nesmyslnou paralelu a antivax diskusemi, to je trochu hloupé i na tebe, ne? :)
ale zas chápu, že je to snazší, než se vyjádřit k tomu, jak si volně nakládáš s výroky druhých, viz #228

sirien píše:
To platí velmi dobře i pro ono DrD - kdekdo chtěl hrát RPG nebo hrát RPG s ostatními - to neznamená, že měl rád ten systém samotný.


Vyplývá z toho podle tebe i tvrzení, že DrD neměl vlastně rád nikdo z jeho hráčů? Tváří se to tak ... nebo upusť od obvyklých mlhavých výroků a řekni, kolik tedy podle tebe % hráčů DrD mělo daný systém rádo.

sirien píše:
Tj. ani Lokiho výkřik že "ale i Monopolama se kdekdo bavil" byť pravdivý ve skutečnosti neukazuje nutně nic o zábavnosti a kvalitě Monopol samotných.


Podobně ale ani výkřik "Monopoly jsou nejhorší desková hra" od některých jedinců neukazuje nutně nic o zábavnosti Monopol pro většinové hráče.
Vy tu máte ve zvyku se tvářit, že to, co se vám hodí, jsou ověřená fakta, aniž byste cítili potřebu je nějak dokládat. "To se prostě tak nějak mezi znalými lidmi ví." S tím si vystačíš a tváříš se povýšeně, když ti to někdo nežere.

To, že má desková hra potenciál, aby se u ní lidé ve velkém bavili, skutečně, přes tvé dojmy, o její zábavnosti reálně vypovídá. Ať se ti to líbí, nebo ne.
Pochopitelně můžeš hodnotit u her jiné kvality, a takové hodnocení bude směrodatnější pro určitou část hráčů, kteří hledají něco víc, než jen právě tu zábavu.
Jaké je zastoupení takových hráčů v populaci, to se neodvážím spekulovat, ale věřím, že ty to víš naprosto přesně :)

Ještě k tomuto:
sirien píše:
Podobně Loki tvrdí, že zkušenost nehraje roli a zábava nemá žádnou objektivní složku. Když mu ukážeš názory zkušených hráčů rozporujících jeho názor, tak ho jen utvrdíš v tom, že jejich názor je mimo (="no vidíš, a přesto se miliony lidí Monopolama bavili!")


V diskusích, které jsou trochu na úrovni, bývá považováno za hloupé, neodpovídat přímo, ale upravit si v odpovědi někomu jinému názor toho, kterého se snažím vyvrátit.
Netvrdil jsem, že názor zkušených hráčů, kteří se u Monopolů nebavili a přišly jim hloupé, nemá vůbec žádnou váhu. Má, určitě pro hráče, kteří hledají něco víc než jen zábavu s přáteli. (to jen pro ukázku toho, jak opět kreativně pracuješ s pravdou ...).

Tvůj argument, že Monopoly lidé stejně nehrají a je to jen lapač prachu ... je jiste opět snadno doložitelný. Ah, já zapomněl, tobě stačí, že to víš :)
Narozdíl od špičkových a kvalitních (bez uvozovek) her, které jsou neustále v permanenci a prach na ně nikde nepadá.

Píše:
Mnoho lidí se při hře ve skutečnosti nebravilo, jen hru trpěli aby se mohli bavit jiní (rodiče-děti), případně jí moc nevnímali, prostě jen chtěli strávit čas aktivitou s ostatními hráči.


A tohle se podle tebe i kvalitních her neděje? Cudně zamlčuješ, že když budou rodiče s dětmi, nebo přátelé na silvestra hrát jakoukoli hru, byť astronomicky kvalitnější než Monopoly, tak se část z nich u toho bude nudit, samotná hra je bavit nebude, ale budou rádi, že jsou s přáteli/rodinami. A je jedno, jestli se hraje prší, poker, carcassonne, osadníci, krycí jména, agricola, battlestar galactica, space alert nebo kterákoli jiná hra.
Že je tomu jinak na Dálavě, kde se sejdou specificky nastavení lidé, to nijak nevyvrací.
Specificky nastavení lidé mají specifické potřeby a ti určitě ocení hodnocení her od odborníků, se kterými sdílejí své preference (to jen abys opět nelhal o tom, že tvrdím, že na názoru odborníků nezáleží).

Podle mě ani sám nevěříš tomu, co píšeš, ale jsi z diskusí zvyklý, že když to nejde argumentačně, tak se to trochu postrčí tu menším tu větším faulem, důležité je vyvolat dojem, že jsi vyhrál :) Dost to připomíná některé místní politiky :)
7.2.2021 12:05 - sirien
malkav píše:
A nemůžu se zbavit dojmu, že hlavním motorem tvého postoje jsou hodnocení fake účty.

V tom případě máš prokazatelně chybný dojem a pohledem do historie diskusí k RPG D snadno zjistíš, že totéž co tu o hodnoceních píšu (a navrhuju) teď sem o nich psal (a navrhoval) měsíce zpátky, kdy DH a její marketing ani nebyly známé, natož předmětem diskuse.

(Ber to jako poučení a lekci o tom, jak nebezpečné je zaměňovat korelaci s kauzalitou a zápal s podjatostí.)
7.2.2021 12:13 - sirien
LokiB píše:
Vyplývá z toho podle tebe i tvrzení, že DrD neměl vlastně rád nikdo z jeho hráčů?

strawmany s taháním tvrzení která nikdo netvrdil si zkoušej na někoho jinýho, zkoušet to na mě je hloupé i na tebe.


To, že má desková hra potenciál bavit lidi kteří se jsou ochotní bavit u jakékoliv deskové hry je v podstatě tautologie a nevypovídá nic o zábavnosti oné hry samotné.

LokiB píše:
V diskusích, které jsou trochu na úrovni,

Diskuse, v nichž začneš reflexivně, zapáleně a zaslepeně relativizovat cokoliv, jen abys ochránil svět před něčím podloženým názorem jen protože se Ti tento osobně nelíbí nebo Ti přijde, že by se někomu mohl nelíbit, a ve kterých začneš tvrdě přehlížet podstatu protiargumentů, zato natvrdo rozjedeš svoje nacvičené falešné sofismy, pro mě nejsou diskuse na úrovni a stavím se k nim s povýšenou přehlíživostí, kterou si tento Tvůj občasný přístup zaslouží, toho sis už mohl všimnout.

Popravdě ta série relativizací, nesmyslů, strawmanů a čistejch bullshitů cos teď napsal mi ani nestojí za odpovědi - zejména kvůli platnosti "rovnice" že plácnout kravinu nebo demagogii stojí jednu větu, ale následné vyvrácení nebo demonstrace nesmyslnosti takového plácnutí stojí buď odstavec textu nebo půl hodiny přemýšlení o vhodné úderné odpovědi. To je z mojí strany krajně ztrátová výměna a radši se spolehnu na to, že pro čtenáře kteří jsou dost na úrovni je bullshitovost Tvých posledních tvrzení self-evident.
7.2.2021 12:18 - malkav
Corny: Nevím jak moc to hrají podle pravidel, deskovky mě už velice dlouho vůbec neberou. Na jejich hru se někdy mrknu a pokud si vzpomenu, pošlu ti odpověď. Zatím můžu jen předpokládat, že nejstarší chce striktně podle pravidel a nejmladší vnáší různé "zábavné" nadstavby :D

sirien: Děkuji ti za lekci, kterou jsi mi uštědřil :) Beru, že mám prokazatelně chybný dojem a nemám vůbec problém si to přiznat i bez tvého povýšeneckého a urážlivého kopnutí ;) Každopádně tak jako tak, i když toto vezmu v potaz, tak se prostě neshodneme v pohledu na hodnotu recenze.

PS: To co zmiňuje Lethrendis mi dává celkem smyslu - jednoduchý switch, který přepne hodnocení z obecného na hodnocení "odborníky" ... teď ještě poznat skutečného "odborníka" od aktivního teoretika.
7.2.2021 12:21 - Corny
LokiB píše:
Vy tu máte ve zvyku se tvářit, že to, co se vám hodí, jsou ověřená fakta, aniž byste cítili potřebu je nějak dokládat. "To se prostě tak nějak mezi znalými lidmi ví." S tím si vystačíš a tváříš se povýšeně, když ti to někdo nežere.

No offence Loki, ale ty děláš Úplně to samé. Jen místo toho všechny názory, které se tobě nehodí, relativizuješ nebo devalvuješ, úplně stejně nepodloženě.

Malkav: Já když právě zapátrám v paměti, tak mi připadá, že když jsem jako dítě hrál nějaké deskovky, tak jsme skoro vždycky se ségrou docela kašlali :D
7.2.2021 12:24 - sirien
malkav: sorry, sem z týhle diskuse nějakej obecně podrážděnej; každopádně urážlivé kopnutí jsem teď věnoval Lokimu, to co sem psal Tobě bylo myšlené jako neutrální konstatování/postřeh (byť vidím, že napsáno jak sem to napsal to tak asi nevyznělo).

To co píše Lethrendis by mohná smysl dávalo, ale je to totálně mimo realitu. Pokud Markus hlásí, že je technicky mimo možnosti implementovat prostý filtr toho kteří uživatelé se propisují do hodnocení, tak implementovat vícečetné takové filtry (nebo dokonce dynamicky nastavitelné filtry) je ještě neproveditelnější.


EDIT: Corny: no tak ono Loki, bez ohledu na svou momentální pózu, je už dávno jedním z nás, že, takže těžko se divit že při friendly-fire trefí i sám sebe :)
7.2.2021 12:27 - malkav
Corny: Na obranu Lokiho ... je veliký rozdíl mezi dvěma tvrzeními:
A: Je to tak a tak a není to třeba dokládat, protože to vím.
B: Nemusí to být tak a tak, může to být i jinak, protože to nevím.

Jistě, je to relativizace. Co je blíže realitě? Sirien pořád zmiňuje miliony, které se nebavily a nedaly žádné hodnocení, tak o nich nevíme. A zmiňuje velikou část z těch pozitivně hodnotících, kteří se bavili ne kvůli té hře, ale kvůli tomu, že se bavit chtěli a bavili by se u čehokoliv.

EDIT sirien: Ohledně toho technického řešení - záleží na tom, jak to pojmeš. Pokud budeš mít jasně definovanou skupiny recenzentů adminem (kterou je možné rozšířit), tak si myslím, že jde o celkem jednoduché řešení (pro ajťáka).
7.2.2021 12:35 - Maxidag
Ahoj snažím se do "Databáze a diskuzní server o RPG a hrách na hrdiny" prihlásit nebo tam dát tam nějaké hodnocení ale nechce mě to tam pustit s účtem z RPG fora tam je třeba nějaký jiný účet? Nebo jsem něco nepochopil , jako že hodnotit to muže jen někdo?

Dík za radu :)
7.2.2021 12:39 - Aegnor
Maxidag: RPG Databáze má vlastní účet, nezávislý na RPG fóru.
7.2.2021 12:40 - Corny
Sirien: Teď jsem se upřímně zasmál :D
Malkav: Jako to ano, ale Loki neříká "Tvůj názor nemusí být pravda", ale "Tak to prostě je, ať se ti to líbí, nebo ne." Takže on není na straně "pouhé" zdrženlivosti.
7.2.2021 12:42 - sirien
malkav: problém je, že to co dělá Loki, není B - B je prostá rozumná skepse. To co Loki dělá je C:

C: I když tu jsou doklady, že to je nějak (alespoň z části), tak budu tvrdit, že se nedá vůbec říct, jak to je a všechny názory si jsou rovny a žádná pravda neexistuje.


Jinak ano, zmiňuju velkou část hodnotících (mezi prvohráči / hráči co znají jen 1 hru), kteří se bavili kvůli hraní a ne kvůli hře. A stavím to na zkušenostech mnoha lidí, od vypravěčů co dělají ukázkovky až po larpové uvaděče - to, že lidé kteří inklinují k tomu aby je bavil určitý typ hry jsou při hraní první hry tohoto typu nadšení bez ohledu na hru jako takovou je prostě odpozorovaná skutečnost. Tito hráči často ani vůbec nevnímají systém (nebo design...), ale pouhou formu oné hry a věci s ní související. A jako je to vidět i mezi veterány - ten melancholický vztah který mají ke svému prvnímu RPGčku jen protože bylo první, bez ohledu na jeho faktickou kvalitu, je mnohdy otevřeně přiznávaný (já takhle třeba přiznávám vztah k Shadowrunu 2e).

Zároveň jsem nesčetněkrát viděl, jak někdo hraje nějaké deskovky, které ho vůbec nebaví, jen kvůli ostatním, které tyto baví - a přestože ho hra samotná nebaví, tak to považuje za dobře strávený čas. A to i v herní komunitě. Často v dynamice něčí přítel/kyně hraje hru protože si jí chce zahrát partner/ka nebo s partnerem/kou chce strávit čas a aktivitu. Fucking hell - já sám sem tohle párkrát udělal, aby si přítelkyně mohla zahrát to, co chtěla, i když sem tou hrou osobně trpěl. Pro děti tohle rodiče dělají pořád. Nicméně lidi tohle dělají i pro kamarády.

Ne, nemám kvantifikované průzkumy stovek nebo tisíců respondentů, že to tak je. Ale myslím, že ta tvrzení mám podložená docela solidně faktografií, na které panuje dost shoda (kterou nikdo kdo do věci trochu vidí vůbec nijak nerozporuje). Že ta fakta poskládám do nějakého dalšího logického závěru - to je ta argumentace a ano, můžeš polemizovat do jaké míry je třeba korektní nebo do jaké míry je ten závěr omezený/podmíněný, ale sorry, ta argumentace fakt není nepodložená a ani nestojí na pouhém mém tvrzení.


EDIT: Markus není ITák (což teda smekám, že přesto zvládá tohle dělat). A ano, před-definovaná skupina by tohle asi řešila, ale to je řešení, které spíš nikdo moc nechce (resp. já v něm třeba už hodnotu moc nevidím).
7.2.2021 13:06 - Markus
Hele, je to tady nečekaně bujná diskuze a je zábava ji číst. :)

Každopádně možná právě díky ní se tam včera a předevčírem nahnulo dost nových hodnocení a komentářů od lidí, z nichž některé poznávám odsud a jiné vůbec. Jen jsem chtěl poděkovat, že jste si na to našli čas.

Až se tam toho nabalí víc, tak tyhle diskuze o filtrech budou bezpředmětné, protože pochybné hlasy se rozředí.

S Maxidagem už si píšu.

EDIT:
Píše:
Markus není ITák (což teda smekám, že přesto zvládá tohle dělat). A ano, před-definovaná skupina by tohle asi řešila, ale to je řešení, které spíš nikdo moc nechce (resp. já v něm třeba už hodnotu moc nevidím).


JJ, já neumím napsat ani řádek kódu a všechno to lepím z opensourceového enginu Drupal a volně dostupných modů. Je to úplně šíleným způsobem nahackované, to byste nechtěli vidět.

Psát umím jenom HTML a CSS, což je teda spása, protože veškerý ten layout je dělaný pomocí CSS a jsem schopný s tím volně šibovat, bez toho bych si ani neškrtl.
7.2.2021 13:08 - Log 1=0
Já nechápu, jak se tu mohla mezi některými uchytit ta falešná dichotomie
"Bereme všechno stejně, i od lidí, co nemají žádné srovnání" a "vybereme (nějak) elitní skupinu "expertů" a necháme to na nich". Přitom se ale celou dobu řeší návrh "necháme to jako všeobecné hodnocení, ale odfiltrujeme začátečníky a fanatiky". Neříkám, že každý musí souhlasit, ale je argumentace, která je možná dobře míněná, ale toto míjí (jako například Lethendirasova) vlastně vůbec k věci?sirien píše:
ten melancholický vztah který mají ke svému prvnímu RPGčku jen protože bylo první,

Mám pocit, že potom, co jsem své první erpégéčko viděl rozmontované na součástky, opravované a vyměňované, jsem o ten vztah nějak přišel. Ne že by "to za to nestálo", ale tak trochu mě to mrzí, popravdě.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079077005386353 secREMOTE_IP: 3.234.177.119