Kultura

York
2.8.2020 11:30
Ilustrace a grafika
Všechno o tvorbě grafiky a ilustrací.
Autorská citace #61
5.8.2020 22:11 - Gergon
i když můj styl není takhle realistický - spíš malba ve stylu jako jsou obaly na příručkách pro dnd 5e.
Autorská citace #62
5.8.2020 22:55 - LokiB
Mne se nektere ty obrazky, ktere daval York, do pravidel ala DrD hodej lip, nez kdyz je to barevná fotka doplněná o efekty, na ktere to zůstalo jasně patrné, ze jde o fotku.
Autorská citace #63
5.8.2020 23:02 - York
Trochu s tím dál experimentuju a došel jsem k celku logickýmu závěru, že v originálu jsou stíny dobře (bodejť by ne, když jsou to většinou fotky), ale ztrácej se při konverzi. Takže teď zkouším různý metody jak stíny z originálu promítnout do výsledku.

A učím se pracovat s novým tabletem :-)
Autorská citace #64
5.8.2020 23:11 - LokiB
York: no a jaký tablet máš?
Autorská citace #65
5.8.2020 23:25 - York
Autorská citace #66
6.8.2020 08:02 - Gergon
však ta barevná fotka by se pak do pravidel samozřejmě předělala do malby, ale třeba ta hranatá krev na hadově hlavě je otřesná i v "kresbě"
Autorská citace #67
6.8.2020 09:01 - Quentin
York: Jak ti funguje tlak na peru? Konkrétně; zvládá to lehké tenké čáry?

Uvažoval jsem taky o XP-Pen, ale odradilo mě, že to má údajně cvakavé pero a neregistruje malý tlak. Mluvím teda o tomhle, ale tipuju, že pero bude podobné.
Autorská citace #68
6.8.2020 09:21 - ShadoWWW
Já mám Wacom Intuos Pro M a nedám na něj dopustit.
Autorská citace #69
6.8.2020 12:19 - York
Quentin píše:
Jak ti funguje tlak na peru? Konkrétně; zvládá to lehké tenké čáry?


Tyjo nevím, jestli jsem na tohle správná osoba, je to poprvé, co mám tablet v ruce ;-)

Tloušťka čáry není o tlaku, teda leda bys používal náklon (to jsem zatím nezkoušel). Prostě si nastavíš tenčí štětec v kreslicím programu. "Lehký" čáry to umí, musíš si ale zase u štetce zapnout Pressure Opacity (tak se to teda jmenuje v Gimpu).


Quentin píše:
má údajně cvakavé pero


Nemá.


Quentin píše:
neregistruje malý tlak


Tohle je v defaultním nastavení pravda, ale citlivost si můžeš nastavit. Zvýšil jsem ji a přijde mi to ok.



ShadoWWW píše:
Já mám Wacom Intuos Pro M a nedám na něj dopustit.


XP pen má stejný nebo lepší parametry za zhruba poloviční cenu. Nejsem tak bohatej, abych platil za značku ;)
Autorská citace #70
6.8.2020 12:43 - LokiB
York: GIMP má celkem dost nastavní pro Dynamics dle pressure sensitivity:

https://docs.gimp.org/2.10/en/gimp-tool-dynamics.html

https://www.gimpusers.com/forums/gimp-user/20699-pressure-to-size-dynamic-won-t-work

A přijde mi, že tloušťka čáry je jedna z možností, kterou tlakem můžeš ovlivnit.
Autorská citace #71
6.8.2020 12:52 - York
LokiB píše:
A přijde mi, že tloušťka čáry je jedna z možností, kterou tlakem můžeš ovlivnit.


A jo, máš pravdu. Dobrý vědět.
Autorská citace #72
6.8.2020 21:25 - York
Stínování dělá straně moc.

Původně:



Nově:

Autorská citace #73
6.8.2020 22:19 - LokiB
Tak jistě, ten rozdíl je nebe a dudy. Dobrá práce.
Autorská citace #74
7.8.2020 00:20 - exi
Daleko lepší. Jenom návrh, mně osobně se moc nelíbí ty ostrý hrany. Zkus se podívat sem nebo sem, jestli by to nešlo trochu zjemnit. Ale samozřejmě je to na tobě :-)
Autorská citace #75
7.8.2020 00:29 - York
Exi: Sorry, mě se právě tenhle styl líbí, proto jsem ho vybral ;)
Autorská citace #76
7.8.2020 00:43 - York
Aha, jasně, už rozumím. Přijde mi ale, že to, co jsi linknul, se hodí spíš pro barevný obrázky. Můžu to ale samozřejmě vyzkoušet.
Autorská citace #77
7.8.2020 19:52 - York
Možná přece jen ještě jednou zvážím barvy. Předtím jsem zkoušel filtr na malbu a to nebylo moc dobrý, teď jsem vzal finální obrázek upravenej pro jednobarevnou verzi, vyexportoval ho před desaturací a nevypadá to vůbec špatně:



Jednobarevná varianta:

Autorská citace #78
7.8.2020 20:54 - LokiB
hele asi jak na co, některé zas s barvou budou divné
Autorská citace #79
12.8.2020 15:16 - wlkeR
Stejně si myslím, že to všechno pořád je moc přebíjeno tím pozadím :/ Ale jináč mílový pokrok.
Autorská citace #80
12.8.2020 17:27 - York
wlkeR píše:
Stejně si myslím, že to všechno pořád je moc přebíjeno tím pozadím :/


Vypadá to tak. V sytější verzi to vypadá o dost líp:



Experimentoval jsem taky s okrajema, jak navrhoval Exi, a přijde mi to lepší než ostrý hrany.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082550048828125 secREMOTE_IP: 18.226.185.207