Kultura

9.10.2020 21:33 - foxthetox
Nevim a ani nemam zajem. Pro nase hrani ke DH naprosto idealni, az to hraci prerostou, tak se muzem podivat jinam. Jen doufam, ze nebudou, tak plny jedu jako vetsima uzivatelu tady. Nevim co se stalo, ale vzdycky jsme hrali co nas bavilo, protoze jsme se chteli bavit a ne kydat spinu na internetu
9.10.2020 21:37 - York
foxthetox píše:
Nevim a ani nemam zajem.


Ok. Obávám se, že v tom případě ale tvoje srovnání nemá moc velkou váhu.
9.10.2020 21:49 - foxthetox
Muj nazor nema cenu, protoze jsem casual a ne HC player? Diky za upozorneni ????
9.10.2020 21:53 - foxthetox
Promin, ze jsem se vyjadril ve verejne diskuzi k tematu. Nastesti se nasel tak zkuseny hrac jako ty, aby me hnedka usadil, abych vedel kam patrim.
9.10.2020 21:55 - York
foxthetox píše:
Muj nazor nema cenu, protoze jsem casual a ne HC player?


O tvym názoru jsem vůbec nic neřekl, pouze o tvym srovnání DnD 5e a DrH. Srovnáváš příručku s kompletními pravidly na straně DnD 5e s příručkou pro začátečníky na straně DrH. DnD 5e má ale taky příručku pro začátečníky, takže tvoje srovnání nemá moc velkou váhu.


foxthetox píše:
Promin, ze jsem se vyjadril ve verejne diskuzi k tematu. Nastesti se nasel tak zkuseny hrac jako ty, aby me hnedka usadil, abych vedel kam patrim.


Jestli jsi přišel jen trollit, tak si to můžeš odpustit a jít trollit jinam. Pokud ne, mohl bys třeba na DnD 5e Basic Rules mrknout a srovnat je s DrH, to by mohlo bejt pro mnohý hráče zajímavý. Určitě nejsi sám, kdo se bude rozhodovat, co z toho hrát.
9.10.2020 21:56 - RoVan
foxthetox píše:
Nevim a ani nemam zajem...Jen doufam, ze nebudou, tak plny jedu jako vetsima uzivatelu tady.

Jsi :-)

foxthetox píše:
Muj nazor nema cenu, protoze jsem casual a ne HC player? Diky za upozorneni ????


Nope, spíš proto, že York ti chtěl vyjít vstříc v diskuzi a doporučil materiál pro cold start, nemyslím, že v jeho příspěvku byla nějaká hořkost...

foxthetox píše:
Promin, ze jsem se vyjadril ve verejne diskuzi k tematu. Nastesti se nasel tak zkuseny hrac jako ty, aby me hnedka usadil, abych vedel kam patrim.


a do teto pozice se stavíš sám.
9.10.2020 22:03 - foxthetox
Promin asi na me zapusobilo precteni diskuze, takze mi prislo, ze si lesti ego jako vsichni ostatni v predchozich prispevcich, takze se uprimne omlouvam. Jakej je teda rozdil basic vs full? Maj postavy polovic schopnosti a kouzel oproti plny verzi nebo jak to vyresili?
9.10.2020 22:05 - Log 1=0
foxthetox píše:
Muj nazor nema cenu, protoze jsem casual a ne HC player? Diky za upozorneni ????

Ne, tak to York nemyslel.
Srovnáváš plnou verzi hry s 1/4 hry, což je trochu nevyvážené. A při hodnocení čistě z pohledu absolutních nováčků bereš full verzi, u které se počítá s tím, že to může být pro některé nováčky moc, a proto existuje zjednodušená verze ze které se budou moct snadno posunout, až získají pevnou půdu pod nohama. Což jako sorry, ale je taky docela divné. Nebo není to divné, protože tu verzi neznáš, ale to srovnání to dost zkresluje.

A sorry, York to mohl napsat pěkněji, ale ty ses uvedl tím, že jsme plní jedu, což tedy taky nepovažuji za nijak zvlášť přátelský přístup.

foxthetox píše:
Maj postavy polovic schopnosti a kouzel oproti plny verzi nebo jak to vyresili?

Povolání mají jednu schopnost za level, resp. občas dvě malé. V Dračí hlídce jsou hluché levely?
9.10.2020 22:10 - foxthetox
Za tim jedem si stojim. Misto aby se v diskuzi resila DH, radsi kazdej resi jakym stylem by se melo hrat a kdyz hrajes jinak tak hrajes spatne. To je hodne toxickej pristup. Muzes mi prosim vysvetlit v cem je to zjednodusseny? Nejvetsi problem byli povolani, ktery maj od 1.lvl seznamy kouzel a popisy schopnosti na dva odstavce
9.10.2020 22:10 - York
foxthetox píše:
Jakej je teda rozdil basic vs full?


Jsou tam jen 4 povolání (cleric, fighter, rogue, wizard), míň ras, jen 5 backgroudů, míň kouzel. Schopnosti jsou ale kompletní, tj. pro levely 1-20, takže podle těch pravidel můžeš hrát celou kampaň. Oficiální info je tady.

Pro tvoje účely je to asi nejlepší varianta pravidel DnD 5e. Tady na Kostce se navíc dá stáhnout překlad do češtiny v originální grafice.

edit: Aha, dávám ti zastaralý informace, sorry. Aktuální je teď Začátečnická krabice (Starter Set), na tu tam odkaz najdeš taky.
9.10.2020 22:14 - exi
Tak do třetice. Nejaktuálnější začátečnický pravidla jsou Essentials Kit.
9.10.2020 22:16 - foxthetox
A nejaka jina moznost, taky jim byl proti srsti system pozic kouzel misto many?
9.10.2020 22:16 - York
Exi: Aha, v tom případě byste to mohli v tý překladové diskusi opravit, teď je tam napsaný tohle:

Píše:
Tato příručka již delší dobu není aktualizovaná. Doporučujeme místo ní použít pravidla z Úvodní sady, která ji plnohodnotně nahrazují.
9.10.2020 22:18 - Log 1=0
foxthetox píše:
1.lvl seznamy kouzel

To má snad i DH ne?
foxthetox píše:
popisy schopnosti na dva odstavce

Ale ty odstavce mají tak dva řádky.
9.10.2020 22:19 - foxthetox
Taky myslim ze byl kamen urazu v tom ze za rasu dostanes hromadu skillu a pak se na to navrsi povolani
9.10.2020 22:21 - foxthetox
Log 1=0 píše:

V DH si vyberes par kouzel a nemas jich k dispozici 15 mezi kteryma muzes kazdej den prepinat. A urcite to byly vic jak 2 radky
9.10.2020 22:22 - Log 1=0
foxthetox píše:
A nejaka jina moznost, taky jim byl proti srsti system pozic kouzel misto many?

Tak mana se dá v DnD řešit tak, že ty pozice kouzel prostě posčítáš (samozřejmě vyšší pozice jsou adekvátně za víc many). A pak místo velikosti pozice máš množství many. Funguje to v pohodě, jestli po tom toužíte.
9.10.2020 22:30 - Gurney
foxthetox: Jestli chceš nějaký podstatně jednodušší fantasy rpg než je obojí 5e a DH, tak se zkus třeba jen tak pro srovnání mrknout na Grimoár (odkaz). Je to kompletní systém na čtrnácti nepříliš hustě popsaných stránkách.
9.10.2020 22:38 - malkav
Gurney: +1 ... ten systém se mi fakt hodně líbí
9.10.2020 23:15 - PetrH
A je super na hry s dětma. Posunul původní kouzlem a mečem z kostrbatého dndlike systému do moderního hávu. Tohle je velice slušná konkurence DrH.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085018873214722 secREMOTE_IP: 35.175.174.36